İzmir

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak / İzmir

Telefon/Faks

+90 (850) 460 17 60

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

izmir@vizemerkezi.com

Senegal Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

İzmir’den Senegal’e seyahat etmek isteyen ziyaretçilerimize, Senegal vizesine nasıl sahip olacaklarını adım adım anlatmak için Vize Merkezi İzmir şube sayfasını hazırladık. İzmir’in Aliağa, Çeşme, Çiğli, Dikili, Balçova, Karabağlar, Bayındır, Bayraklı, Foça, Karabağlar, Gaziemir, Menderes, Konak, Kınık, Menemen, Tire, Karaburun, Torbalı, Seferihisar, Narlıdere, Karşıyaka, Güzelbahçe, Buca, Urla, Beydağ, Bergama, Bornova, Kiraz, Ödemiş, Selçuk ilçelerinde ya da çevre illerde ikamet eden ziyaretçilerimiz İzmir şubemiz aracılığıyla Senegal vizesine başvuru oluşturabilir. Senegal vizesine dair güncel bilgiler hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız +90 (850) 460 17 60 numarasıyla bizi arayabilir vize danışmanımızla birebir konuşabilirsiniz. İsterseniz ofisimize gelip görüşebilir isterseniz konak@vizemerkezi.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz.

Senegal - İzmir

Senegal Nehri’nin üzerinde kalan Afrika’nın güzel ülkelerinden biri olan Senegal, kültürel zenginliği ve lezzetli mutfağıyla turistlerin her zaman ilgisini çeken bir ülke olmuştur. Nüfusun çoğunluğu ülkenin başkenti olan Dakar’da yaşamaktadır. Senegal’in orta kesimlerinde çöle benzer bir arazisi bulunurken güney tarafında ise tropikal bir bitki örtüsü hakimdir. Yine de insanlar Senegal’i genellikle kış zamanlarında tercih etmektedir. Senegal Müslüman bir ülke olup resmi dili ise Fransızca’dır.

Senegal seyahati yapmadan önce Senegal’in Casamance bölgesinde yaşanan olaylar hakkında bilgi sahibi olmanız da fayda var. Gambiya ve Gine-Bissau’ya komşu olan Casamance uzun yıllar önce ayrılıkçı hareket sebebiyle silahlı çatışmaların yaşandığı bir yerdi. Fakat bu olay son yıllarda çok büyük oranla azalmış durumdadır. Bu bölgeye gitmek isteyen ziyaretçilerimize son gelişmeleri takip ederek yola çıkmalarını tavsiye ederiz.

Senegal İçin Vize Almak Gerekli Midir? - İzmir

Türkiye’den Senegal’e gidebilmek için Senegal vizesine ihtiyacınız vardır. Fakat eğer Diplomatik (Siyah) pasaport sahibiyseniz seyahat süreniz 90 günü geçmeyecek şekilde Senegal’e vizeden muaf olarak gidebilirsiniz. Senegal’e giriş yapmadan önce sarıhumma aşısı olmak zorunda olduğunuzu bilmelisiniz. Seyahate çıkmadan en az 10 gün önce bu aşıyı yaptırmış olmalı ve aşı kartınızı yanınızda taşımalısınız.

Senegal vizesine başvururken evraklarınızı planlanan seyahat tarihinden en az 15 gün önce tamamlamanızı önermekteyiz. Konsolosluklarda yaşanması muhtemel yoğunluklar nedeniyle başvuru süreciniz uzayabilmektedir. Ayrıca her iki ülke resmi tatillerinde konsonolosluk çalışmayacağı için planlanan seyahat sürenizden önce vizenizin hazır olmama durumu olabilmektedir. Bu gibi durumlara karşın tedbirli olmak seyahatinizin sekteye uğramaması adına faydalı olacaktır. Konsolosluğun, evrak isteme sürecinde başvuru sahibinin başvuru durumuna göre ek evrak isteme hakkının da olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Vize türü belirleme, gerekli evrak listesi ve evrak hazırlama süreci ile başvuru yapmak için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Senegal Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - İzmir

Senegal vize başvurunuzu seyahatinizden erken bir tarihte yapmanız vize işlemlerinizin çok daha kolay gerçekleşmesini sağlayacaktır. Vize türüne göre vize başvurunuzun sonuçlanması 2-3 ayı alabilir. Seyahatiniz için uygun kategoriyi bulmakta zorlanıyorsanız vize danışmanımız size bu konuda yardımcı olacaktır. Senegal vize başvurusunda bulunmanız için bir pasaport sahibi olmanız gerekir. Pasaportunuzun güncelliğinden emin olmalısınız. Pasaportların geçerlilik süresinin en fazla 10 sene olduğunu unutmayınız. Pasaportunuzun Senegal vize başvurusu yapmış olduğunuz tarihten en az 1 yıl sonrasına kadar geçerliliğinin devam etmesi gerekmektedir. Geçerlilik süresi uzun olan pasaport vize işlemleri sırasında size oldukça kolaylık sağlayacaktır.

Pasaportunuzun hasar görmemiş ve düzgün olması, Senegal sınır görevlileri tarafından dikkat edilen bir noktadır. Senegal Konsolosluğu, Senegal vize başvurunuzu onaylamış bile olsa Senegal’e gittiğinizde ülkeye girişinizden sınır görevlileri sorumlu olacaktır. Eğer pasaportunu istenen şartlara uygun bulunmazsa sınır görevlileri size problem yaratabilir hatta ülkeye girişinizi engelleyebilirler. Senegal Konsolosluğu çalışma saatlerinde ve vize kabul saatlerinde değişkenlik gösterebilir. Normal şartlarda sadece randevu alarak konsolosluğa gidip vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Fakat gitmeden önce Vize Merkezi İzmir şubesini arayarak bize ulaşabilir bizim aracılığımızla vize başvurusu yapabilirsiniz.

Senegal Vize Ücreti - İzmir

Vize ücretini belirleyen birçok etken olsa bile en önemlisi vize türüdür. Turistik vize, ticari vize, basın vizesi, aile vizesi, yatırımcı vizesi, öğrenci vizesi, konsolosluk çalışanları vizesi gibi birçok vize türü vardır. Vize ücretini vizenizin kaç girişli olacağı, vize başvuru talebini ne zaman oluşturduğunuz gibi durumlara bağlı olarak da değişmektedir. Her sene vize ücreti değişim gösterebilir. Vize başvurunuz için ödemeniz gereken Senegal vize ücretini Vize Merkezi İzmir şubemizi arayarak deneyimli vize danışman kadromuz aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

Senegal vize ücretini tahsis etmiş olduğunuzu gösteren banka dekontunu başvuru sırasında yanınızda bulundurmayı unutmayınız. Senegal vize başvurusu için ödemiş olduğunuz vize ücreti, vize başvurunuzun Senegal Konsolosluğu tarafından değerlendirilip ret kararını alması durumunda size iade edilmeyeceğini bilmeniz gerekir.

Senegal Vizesi Kaç Günde Çıkar? - İzmir

Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu ya da Ankara Senegal Büyükelçiliği’nden birine yapmış olduğunuz vize başvuru talebinin konsolosluk tarafından incelendikten sonra sonucun açıklanması yaklaşık 10 iş gününü bulmaktadır. Bu verilen süre sizin başvuru yapmış olduğunuz vize türünden, talep ettiğiniz vize süresine kadar birçok sebepten dolayı uzayabilir. Ancak resmi tatiller dışında dönemsel bir yoğunluk yaşanmadığı sürece başvuru talebinizin sonucuna bu süre sonunda ulaşabilirsiniz. Birçok vize başvurusu yaptıysanız ve bunların vize türleri farklı ise başvuru sonuçlarının aynı zamanlarda açıklanması pek görülmez. Başka bir şehirde yaşıyorsanız konsolosluğa ulaşım sıkıntınız varsa Vize Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Türkiye’nin bütün illerinden başvurunuzu bizim aracılığımızla gerçekleştirebilirsiniz, başvuru talebiniz en hızlı şekilde konsolosluğa gönderilecektir.

Senegal Vize Reddi - İzmir

Senegal Konsolosluğu’nun sizden talep ettiği evrakları eksik ya da yanlış teslim ettiyseniz, sahte bilgi beyanında bulunduysanız Senegal vizeniz büyük olasılıkla reddedilecektir. Fakat tüm belgeleri doğru şekilde ve eksiksiz teslim etseniz de tüm işlemleri prosedürüne uygun olarak yapmış olsanız da konsolosluk vize başvurunuzu reddedebilir. Reddetme sebebini size bildirmek zorunda değildir.

Sayın ziyaretçi, vize reddi almak gibi durumlardan kaçınmak, Senegal vize başvuru hakkında daha detaylı bilgi almak için Vize Merkezi İzmir şubemizi +90 (850) 460 17 60 telefon numarası ile arayarak ya da konak@vizemerkezi.com adresine mail atarak bizimle yazı yolu ile iletişime geçebilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Senegal ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Senegal vizesi İzmir S. Gürlek 17/06/20, 10:04
Merhaba, Senegal’de bulunan birkaç firmaya görüşmeler yapmak için seyahat etmeyi planlıyorum. Görüşmeler yapacağım tüm firmalardan davet mektubu almam gerekli mi? Sadece tek firmadan davet mektubu almam yeterli olur mu? Senegal vizesi İzmir ’de ülkelerin başvuru merkezlerinden yapabilir miyim? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6249