Senegal Vize İşlemleri

Senegal Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Vize Merkezi, Senegal vize hizmetlerinde uzman kadrosuyla profesyonel danışmanlık vizesi veren bir firmadan daha fazlasıdır. Senegal vizesi için Vize Merkezi Senegal vizesi işlem sürecini profesyonel bir biçimde ele alır ve size gerekli olan Senegal vizenizi almanızda profesyonel bir danışmanlık üstlenir. Vize Merkezi Senegal vizesi bölümü tecrübeli ekibiyle evraklarınızı en iyi sunulacak biçimde hazırlar ve prosedürlere göre sunar. Daha çok ve detaylı bilgi almak isterseniz Vize Merkezi ofislerimizi arayabilir Vize Merkezi şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz. Senegal Vizesi adına ihtiyacınız olabilecek her şeyi sizler için derleyip düzenledik ve burada bir arada sunduk.

Senegal Vizesi

Senegal’e yolculuk edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak mecburiyetindedir. Diplomatik pasaport sahipleri kişiler Senegal vizesinden muaftır. Senegal vizesi kapıda vize veren ülkelerden biri değildir. Bu yüzden Senegal ziyareti öncesinde Senegal vizesi almanız gerekmektedir. 

Ülkeye giriş için sarıhumma aşısı yaptırmak mecburiyetindesiniz. Bu bağlamda Senegal’e yolculuk edecek vatandaşların yolculuklarından minimum 10 gün önce sarıhumma aşısı yaptırmaları ve bu aşı kartlarını yanlarında getirmeleri lazımdır.

 

 

Senegal vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte mesela bir ay öncesinden, yapmanızı tavsiye ederiz. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle birlikte Senegal vizesi bazen 2-3 ay veya daha uzun bir zaman alabilir. Hangi vize türüne başvuracağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde düzenleyebilirsiniz. Bu sebeple Senegal vizesi için aklınıza takılan bir şey olursa bizi aramanızı öneririz. Geniş ve deneyimli kadrosuyla Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli tüm danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyar.

 

Vize başvurularınız için pasaportunuzun geçerlilik süresinin başvurduğunuz tarihten ileriye doğru minimum bir yıl olmasına özen göstermenizi tavsiye ederiz. Pasaportunuzun süresi ne kadar uzunsa işiniz o kadar kolay olur. Ayrıca vizeden muaf olma durumunda olanız bile gideceğiniz ülkenin pasaportunuzda aradığı geçerlilik süresini öğrenmeniz kesinlikle önemlidir. Mesela pasaportunuzun süresi beş yıl ama Senegal vize izniniz üç hafta ise Senegal’de en fazla üç hafta kalabilirsiniz. Vize izin süreleri pasaport izin sürelerinin altında olmalıdır. Bu nedenle pasaport sürenizin uzun olması önemlidir.

Yıpranmış pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse ve vizenizi alsanız bile sınırdan geri çevrilme olasılığı yüksek bir durumdur. Bu sebeple pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da ayrıca önem vermelisiniz. Ancak her şey yerli yerinde olsa bile vize başvurunuz reddedilebilir. Ret nedenini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı ve/veya sözlü açıklama yapabilir. Böyle bir durumda Senegal Konsolosluğuna bu konuda itirazda bulunabilirsiniz.
 

Ayrıca Senegal seyahati öncesi Senegal’de meydana gelen durumlardan haberdar olmanız Senegal ziyareti açısından faydalıdır. Gambiya ve Gine-Bissau toprakları komşuluğunda yer alan Senegal'in Casamance adı verilen bölgesinde uzun yıllar önce önce başlayan ayrılıkçı hareket ve bu sebepten kaynaklanan silahlı çatışmaların yoğunluğu son yıllarda büyük ölçüde azalmış olmakla beraber bu bölgeye yolculuk etmek etmek isteyen vatandaşların önceden bölgedeki gelişmeleri izlemelerini ve dikkatli olmalarını tavsiye ederiz. Bunun dışında Senegal vizesi için halletmeniz gerekli başka durumlar daha bulunmaktadır. Bunları da sizler için derledik. Ancak bunlara rağmen sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin.

 

Senegal vizesi almak için bilmeniz gereken bir başka husus da Senegal vize işlemleri içinde istenen en önemli belgenizin pasaport olduğunu unutmayın. Eğer pasaportunuz yoksa pasaport alabilmenizin en kolay yolu ikametinizin bağlı olduğu il ya da ilçe merkezinizdeki veya çok acil olması halinde başka bir il ya da ilçe merkezlerindeki emniyet müdürlüklerinde ya da polis merkezlerinde kendi şahsınıza ait pasaport bölümünde başvurusunda bulunabilme durumunuz bulunmaktadır. Pasaport başvuruları şahsa özel olduğu için bunu şahsen yapmalı ve ayrıca pasaport için gerekli olan evrakların başvuru ücretini ödenmiş bir banka dekontuyla birlikte teslim etmelisiniz. Burada ayrıca sizden hakkınızda bilgiler istenmekte ve bazı sorular sorulmaktadır. İşlemleriniz devam ederken parmak iziniz de alınır ve bu nedenle parmaklarınızın parmak izi olan yerlerinin normalde olduğu gibi olmasına dikkat etmelisiniz. İşlemlerinizi parmak izi alımında şüpheye götürecek ya da zorlaştıracak materyaller, boyalarla vs. kaplı olmamasına özen göstermeniz işlemleriniz sırasında size kolaylık sunacaktır. Ayrıca pasaport başvurusu için biyometrik fotoğraflarınızı da götürmelisiniz. Çünkü bu fotoğraflarınız pasaportunuzda yıllarca kalacaktır. İşlemlerinizin olumlu sonuçlanması durumunda pasaportunuz sizin dilediğiniz adrese gönderilir.

Pasaportunuzu aldıktan sonra Senegal Konsolosluğundan Senegal vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Senegal Konsolosluğu Büyükelçilik içinde hizmet vermektedir. Senegal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği, Ankara’da, Hilal Mahallesi Aleksander Dubçek Cad. No: 8 Yıldız 06550 adresinde bulunmaktadır. Senegal Vize kabul saatleri ve büyükelçilik normal çalışma saatleri değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle herhangi bir başvuru yapmadan önce bizi arayarak gerekli bilgiyi alabilirsiniz. Eğer Senegal Konsolosluğuna vize başvurusu yapmak istiyorsanız randevu almak zorundasınız. Ya da dilerseniz sizin adınıza biz randevu alır ve Senegal vizesi için gerekli olan danışmanlık hizmetini en güvenilir biçimde sizin adınıza biz yapalım. Daha çok detaylı bilgi için lütfen Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin.

Ayrıca Senegal Konsolosluğuna Senegal vizesi için başvuruda bulunacaksanız Senegal için resmi tatil, bayram gibi tatil günlerini de bilmenizde yarar vardır. Senegal Konsolosluğu günün ancak belli bir vaktinde vize işlemlerine bakabilmektedir. Senegal vize başvuruları Senegal Konsolosluğu ve Senegal Ankara Büyükelçiliği ve vize işlemleri konusunda yetki sahibi kılınmış danışmanlık hizmeti veren firmalar yapmaktadır. Bu sebeple sizin seçtiğiniz firmanın size Senegal vizesine dair başarı getirme şansı firmanın güvenirliliği ve deneyimi ile orantılı olduğundan dolayı bizler Vize Merkezi şubeleri olarak burada sizin için her şeyin en iyi biçimde sonuçlanması konusunda size gerekli her türlü danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyarız. Senegal vizesi için istenen gereklilikleri yerine getirmeniz durumunda kişisel olarak ya da Senegal vize işlemleri için yetki almış olan danışman şirketler aracılığıyla Senegal vizesi başvurularınızı yapabilirsiniz. Senegal vize işlemlerine dair merak ettiğiniz herhangi bir şey hakkında soru sormak ya da Senegal vize başvuru formunu almak isterseniz bizi arayabilir ya da İstanbul’da yaşıyorsanız bizi ziyaret edebilirsiniz.

Senegal Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Senegal Konsolosluğuna yaptığınız Senegal vizesi başvurusu sonucu Senegal seyahati için işleme alındıktan sonra genellikle 10 iş günü içerisinde Senegal vizeniz sonuçlanır. Fakat vize türüne ve müracaat süresine göre bu süre farklılıklar da gösterebilir. Bayramlar, resmi tatiller gibi olağan dışı hadiseler dışında genellikle bu süre zarfında sonucunuzu alırsınız. Fakat sizden istenen belgeleriniz eksikse bu süreç siz onları tamamlayıncaya kadar farklılık arz edecek ya da eksik belgeyle başvuru yapmışsanız yine bu süreç kadar alan sürede Senegal vizesi ret cevabı da alma durumunuz da olabilir. Bu gibi durumlardan kaçınmak için Vize Merkezi ofislerimize gelerek ya da İstanbul dışında yaşıyorsanız bizi arayarak daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak başvuru yaptığınız vize sayısı ve türü farklı ise her birisinin aynı sürede sonuçlanmama gibi bir durumun da meydana gelmesi olasılık dâhilindedir. Böyle bir durumda başka bir şehirde yaşıyor iseniz bazı sıkıntılarınız olabilir. Lakin Vize Merkezimiz aracılığıyla Senegal vizesine başvuru yapmışsanız Senegal vizesi sonuçları hakkında bizi arayıp güncel bilgilerinize ulaşabilirsiniz veya bizler sizin adınıza bunları dilediğiniz yere gönderebiliriz.

Senegal Vize Ücretleri:

Senegal vize ücretleri vize türüne ve içeriğine bağlı olarak değişiklik gösterir. Senegal devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması olasıdır. Senegal vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Senegal vize ücretleri için Vize Merkezi departmanlarımızı arayarak ya da bizi şahsen ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Fakat burada bilinmesi gereken bir başka mesele; Senegal vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız durumunda paranızın geri iade edilmediğini bilmeniz hususudur. Senegal vize ücreti ödemeniz halinde bankadan bu ücreti ödediğinize dair banka ödendi dekontunuzu yanınızda bulundurmanız mecburidir.

Senegal vize ücretleri turistik vize, öğrenci vizesi, aile vizesi, ticari vize, yatırımcı vizesi, konsolosluk çalışanları vizesi, basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilir. Göçmenlik, aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Senegal vizesinde ücret değişikliğine neden olabilmektedir. Sonuç olarak Senegal vize ücretleri belirlenen zaman içinde geçerli olduğundan dolayı bir evvelki yıl alınan Senegal vize ücreti ile bir sonraki yılda alınan Senegal vize ücreti arasında farklılıklar olması rastlanan bir hadisedir. Senegal vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Senegal'e kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve akredite turizm seyahat acenteleri aracılığıyla kabul edilmektedir.
 
Senegal seyahati gerçekleştirecek TC vatandaşlarının pasaport türlerine bakılmaksızın Senegal vizesi almaları zorunludur. Senegal Konsolosluğunun ekspres vize uygulaması bulunmazken Senegal vize başvuru işlemleri maksimum 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.
 
Senegal vize işlemlerine ise bu ülkeye yapılacak olan seyahat tarihinden en az 10 gün önce başlanmalıdır. Senegal vize başvuruları ise Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu vize bölümüne gerçekleştirilebilecektir.
 
Senegal vize prosedürleri ile uğraşmadan Senegal vizesi almak ve Konsolosluğa şahsen gitmenize gerek kalmadan ihtiyacınız olan vize kategorisini sorunsuz bir şekilde alabilmek için Vize Merkezi’nin Senegal vize işlemleri üzerine yürütmüş olduğu çalışmalar ile tanışabilirsiniz.
 
Senegal vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibat kurun!
 
Vize talebinde bulunacak olan kişiler Senegal vizesi başvuru evraklarını başarılı bir şekilde organize ederek Senegal Konsolosluğu yahut Konsolosluğu’nun yetkilendirmiş olduğu vize merkezlerine Senegal vizesi talebinde bulunabilirsiniz.
 
Senegal vize işlemlerine yeni alınmış pasaportunuz ile gitmeniz tavsiye edilir. 10 yıldan daha eski olan pasaportlarla başvuru işlemleri gerçekleşmezken, aynı şekilde yıpranmış ve hasar görmüş pasaportlarla da vize başvuru işlemlerinde bulunamazsınız.
 
Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin!
 
Senegal Konsolosluğu, vize başvuru işlemlerinizi onaylamış olabilir, ülkeye girişiniz ise ülkede bulunan sınır görevlilerinin sorumluluğundadır. Önerilen şartlara uymayan pasaportlar her daim seyahatinizin başarısız geçmesine neden olacaktır.

daha fazla göster

Yükleniyor...
SENEGAL VİZE İŞLEMLERİ
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 02 81
Faks : +90 (212) 287 72 44
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 02 81
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 02 81
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 850 460 17 60
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 25 21
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5510
ayko@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com