İstanbul

Telefon

+908504601760

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Senegal Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

Vize Merkezi profesyonel kadrosu aracılığıyla Senegal vizesine en güvenilir ve kolay şekilde ulaşmanız için size gerekli olan desteği vermeyi amaçlayan bir firmadır. Vize Merkezi İstanbul şube sayfasına hoş geldiniz. İstanbul’un tüm ilçelerinde ve çevre illerde ikamet eden ziyaretçilerimiz Senegal vize başvurusu için İstanbul şubemiz ile iletişime geçebilirler. Vize başvuruları hakkında daha detaylı bilgi almak için vize danışmanımıza +90 (850) 460 17 60 telefon numarasıyla ulaşabilirsiniz. Bizlere mail yolu ile ulaşmak isteyen ziyaretçilerimiz [email protected] mail adresine Senegal vizesi hakkında merak ettikleri tüm soruları sorabilirler.

Senegal -İstanbul

Senegal Nehri’nin kıyısında kalan ve başkenti Dakar olan Batı Afrika ülkesi Senegal, doğal güzelliklerin ve kültür zenginliği ile turistlerin her zaman ilginç bulduğu bir ülke olmuştur. İnsanlar bu ülkeye seyahat etmeyi genellikle yılın soğuk dönemlerinde tercih ederler. Senegal Müslüman bir ülke olup resmi dili ise Fransızca’dır. Ülkenin orta bölgelerinde çöle benzer kumluk bir alan vardır ancak çöl turizmi pek yaygın değildir. Diğer taraftan da Güneyi tropik bir bitki örtüsüyle kaplı olduğu için yabani hayatı merak eden turistler burayı görmek ister.

Senegal’e gitmeyi düşünüyorsanız Senegal’de yaşanan olayları güncel takip etmeniz seyahatiniz için yararlı olacaktır. Gine-Bissau ve Gambiya ülkelerine komşu olan Senegal'in Casamance adlı bölgesinde uzun yıllar önce ayrılıkçı hareket yüzünden silahlı çatışmalar başlamış olup son yıllarda bu çatışmalar oldukça azalmıştır. Seyahat planlarında bu bölge de olan ziyaretçilerimizin gitmeden önce bu yer hakkındaki son haberleri takip etmelerini tavsiye ederiz.

Senegal İçin Vize Almak Gerekli Midir? -İstanbul

Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Senegal’e seyahat edebilmeleri için vize almaları şarttır. Fakat Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi vatandaşlar 90 günü aşmamak koşuluyla Senegal vizesinden muaf olurlar.Senegal’e gitmeden önce sarıhumma aşısı olmak zorunda olduğunuzu bilmeniz gerekir. Senegal’e seyahat edeceğiniz tarihten en az 10 gün önce bu aşıyı yaptırmış olmalı ve aşı kartınızı yanınızda bulundurmalısınız.

Senegal Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? -İstanbul

Senegal vize başvuru talebinizi yapabileceğiniz en erken tarihte oluşturmanız sizin yararınıza olacaktır. Çünkü bazı vize türlerine bağlı olarak Senegal vizesinin sonuçlanması 2-3 ayı bulabilir. Seyahat amacınıza uygun vize türünü vize danışmanınıza önceden bildirimeniz vize işlemlerinizin hızlanmasında çok etkili olacaktır.

Senegal vize başvurunuzu güncel bir pasaport ile yapmanızı tavsiye ederiz. Pasaportların en fazla 10 yıllık geçerlilik süreleri olduğunu unutmayınız ve pasaportunuzun geçerlilik süresi, vize başvurusu yaptığınız tarihten itibaren en az 1 sene daha devam ediyor olması gerekmektedir. Kısacası pasaportunuzun ne kadar uzun geçerlilik süresi varsa vize başvuru işleminiz o kadar kolay sonuçlanacaktır. Pasaportunuzun deforme olmamış ve temiz olması dikkat edilmesi gereken konulardandır. Senegal Konsolosluğu, vize başvuru talebinizi onaylamış bile olsa Senegal’e giriş yaparken sınır görevlileri tarafından sorun yaşayabilirsiniz.

Ülkeye girişiniz tamamen onların sorumluluğundadır. Bu yüzden pasaportunuzun konsolosluğun istediği kriterlerde olmasına özen gösterin. Senegal Konsolosluğu’nun çalışma saatleri ve vize kabul saatleri çok fazla değişkenlik göstermektedir. Konsolosluğa gitmeden önce bizi arayarak uygun saatler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Vize başvurusunda bulunmanız için Senegal Konsolosluğu’ndan randevu almış olmanız gerekir.

Vize Merkezi’ni arayarak vize başvurunuzu deneyimli vize danışmanlarımız aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz randevu alıp konsolosluğa gitmenize gerek kalmaz, sizin adınıza biz randevu alır ve vize işlemlerine dair gerekli tüm işlemleri biz yaparız. Konsolosluk vize türlerine göre sizden farklı evraklar talep etmektedir. Aşağıdaki vize türlerinden size uygun olana tıklayarak gereken evrakları görüntüleyebilirsiniz:

Senegal Vize Ücreti -İstanbul

Vize ücreti birçok etkene göre değişiklik gösterir. Vize türünüz, vizeniz süresince ülkeye kaç giriş yapacağınız gibi durumlar vize ücretini etkilemektedir, sabit bir tutarı bulunmaz. Her sene Senegal vize ücretinin değişmesi çok normaldir. Vize ücretlerinin değişikliği hakkında ayrıntılı bilgi almak için Vize Merkezi İstanbul şubemizi arayarak yetkili vize danışmanımız ile görüşebilirsiniz.

Senegal vize türlerinin, turistik vize, ticari vize, basın vizesi, aile vizesi, öğrenci vizesi, yatırımcı vizesi, konsolosluk çalışanları vizesi gibi çeşitli türleri vardır. Vize ücreti bu vize türlerine göre belirlenir. Senegal vize başvurusu için ödeyeceğiniz vize ücreti, vize başvuru talebinizin olumsuz sonuçlanması durumunda size iade edilmeyecektir. Senegal vize ücretini ödediğinizi kanıtlayan dekontu yanınızda bulundurmalısınız.

Senegal Vizesi Kaç Günde Çıkar? -İstanbul

Ankara Senegal Büyükelçiliği ya da Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu’na yapacağınız Senegal vize başvurusunun değerlendirilmeye alındıktan sonra sonuçlanması yaklaşık 10 iş gününü bulur. Bu süre sizin talep etmiş olduğunuz vize süresine ya da başvurmuş olduğunuz vize türüne göre değişebilir. Resmi tatiller ve bayramlar gibi günler haricinde genel olarak benzer tarihler sonunda vize başvuru sonucunuza ulaşırsınız. Başvuruda bulunduğunuz vize sayısı ve vize türü farklıysa sonuçlarınızın aynı sürede açıklanması beklenilmez. Konsolosluğun bulunmadığı bir şehirde yaşıyorsanız sıkıntı yaşamamanız için Vize Merkezi ile iletişime geçerek vize başvurunuzu bizim aracılığımızla yapabilirsiniz. Türkiye’nin tüm illerine vize destek hizmeti vermekteyiz.

Senegal Vize Reddi-İstanbul

Vize başvurusunda teslim ettiğiniz belgeler arasında bir eksiklik bulunursa ya da belgeler arasında birbiriyle uyuşmayan bilgilere denk gelinirse konsolosluk vize başvurunuzu reddedebilir. Siz her şeyi doğru yapmış olsanız bile vize başvurunuz reddedilebilir. Konsolosluk ret almanızın sebebini size bildirilmek zorunda değildir. Bazı ülkeler neden vize başvurusunun reddedildiğini sözlü ya da yazılı olarak size iletebilir.

Vize Merkezi ile vize reddi gibi durumlardan kaçınmak, Senegal vize başvurunuz hakkında daha çok bilgilendirilmek için Vize Merkezi İstanbul şubemizi +90 (850) 460 17 60 telefon numarası ile arayarak ya da [email protected] adresimize mail atarak bize ulaşabilir, aklınızda kalan soruları iletebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp