Edirne

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1/12 Merkez / Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 460 17 60

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

edirne@vizemerkezi.com

Senegal Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

Vize Merkezi, seyahat etmek istediğiniz ülkeye vize başvuru talebinde bulunabilmeniz için gerekli tüm yardımları alacağınız en doğru firmadır. Alanında uzman ve güvenilir kadromuz vizenizin onay alması için tüm bilgilerinizi prosedürlere uygun bir şekilde konsolosluğa sunacaktır. Bu sayfamızda size Edirne şubemizden Senegal vizesine nasıl başvuru yapabileceğinizi aktaracağız. Senegal vizesi hakkında daha fazla bilgi almak için Vize Merkezi Edirne şubemizi +90 (850) 460 17 60 telefon numarasıyla arayabilir, yetkili vize danışmanı ile görüşme sağlayabilirsiniz. Mail yolu ile bize ulaşmayı tercih ederseniz edirne@vizemerkezi.com adresine e-posta yollayabilirsiniz.

Senegal - Edirne

Senegal Batı Afrika’nın, Senegal Nehri’ne kıyısı bulunan bir ülkesidir. Senegal’in deniz mahsüllerine dayanan lezzetli mutfağı turistler tarafından oldukça ilgi görmekte, doğal güzellikleriyle insanların tercih ettiği bir ülke olmaktadır. Yabani yaşam tarzını merak eden turistler Senegal’in güneyine gelerek burada bulunan tropikal bitki örtüsüyle iç içe seyahatlerini geçirirler. Çöl turizmi pek yaygın olmasa da Senegal’in orta kesimlerinde çöle benzer kumluk bir alan vardır. Resmi dili Fransızca olan Senegal’de yerel diller de oldukça konuşulmaktadır. Senegal aynı zamanda Müslüman bir ülkedir.

Senegal’e seyahat etmek isteyen ziyaretçilerimize Senegal’de yaşanan olayları takip etmelerini tavsiye ederiz. Gambiya ve Gine-Bissau topraklarına komşu olan Senegal'in Casamance bölgesi uzun zaman önce ayrılıkçı hareket sebebiyle çatışmaların yaşandığı bir bölge olarak bilinmekteydi. Fakat son yıllarda bu çatışmaların büyük bir oranda son bulduğu görülmektedir. Seyahat planlarınızda bu bölgeyi de görmek varsa son gelişmelerden haberdar olmanız seyahatinizi olumlu yönde etkileyecektir.

Senegal İçin Vize Almak Gerekli Midir? - Edirne

Türkiye Cumhuriyeti’nden Senegal’e seyahat etmek isteyen tüm vatandaşlarımız Senegal vizesine sahip olmak zorundadır. Yalnızca Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi vatandaşlar, Senegal seyahatlerini 90 günü geçmemek koşulu ile vizesiz gerçekleştirebilirler. Senegal’e gitmeden önce kesinlikle sarıhumma aşısı olmanız gerekir. Seyahatinizden en az 10 gün önce yaptırmış olup yaptırdığınızı kanıtlayan aşı kartı belgesini yanınızda getirmeniz istenmektedir.
Senegal vize başvurusunda bulunurken evrak tamamlama sürecini, tahmini seyahat tarihinizden en az 15 gün önce gerçekleştirmenizi öneririz. Her iki ülke resmi tatilleri ve yaşanabilecek muhtemel yoğunlukların yol açabileceği geçikmelere karşı önlem almak sizin adınıza uygun olacaktır. Ayrıca, vize başvurusu sırasında konsolosluğun ekstra evrak isteme hakkını da saklı tuttuğunun bilinmesi gerekir.

Senegal Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Edirne

Senegal vize başvuru talebinizi ne kadar erken oluşturursanız vize işlemleri sürecini o kadar rahat atlatırsınız. Son dakika çıkabilecek bir problem seyahat planlarınızın gecikmesine sebep olabilir. Senegal vizesinin sonuçlanması vize türlerine göre değişiklik gösterir ve bu sürenin yaklaşık 2-3 ayı bulduğu zamanlar olabilir. Başvuru sağlamak istediğiniz vize türünü vize danışmanına iletmeniz bu sürecin hızlanmasında büyük rol oynayacaktır. Senegal vize başvurusunda sizden talep edilecek olan en önemli evrak, pasaport olacaktır. Pasaportunuzun geçerliliğinden emin olmanız gerekir.

Ayrıca pasaportunuzun geçerlilik süresi Senegal vize başvuru yapmış olduğunuz tarihten en az 1 yıl sonrasına kadar devam ediyor olmalıdır. Pasaportunuzun ne kadar ileri bir tarihe kadar geçerliyse başvuru işlemleriniz o kadar kolay sonuçlanır. Senegal vizesi almış bile olsanız Senegal’e gittiğinizde ülkenin sınır görevlileri pasaportunuz yüzünden size problem yaratabilir. Pasaportunuzun güncel, eskimemiş ve hasar görmemiş olmasına çok dikkat etmektedirler. Bu yüzden pasaportunuzun düzgün görünümlü olmasına özen göstermelisiniz.

Senegal Konsolosluğu’nun çalışma saatleri değişim göstermektedir. Tüm çalışma saatleri süresince vize kabul işlemleri yapmazlar. Konsolosluğa gitmeden önce bizi arayarak saatler hakkında gereken bilgiye sahip olabilirsiniz. Vize başvuru talebinde bulunmanız için öncelikle Senegal Konsolosluğu’ndan randevu almanız gerekir. Ancak Vize Merkezi sayesinde konsolosluğa bile gitmenize gerek kalmadan randevuyu sizin adınıza biz almış oluruz. Böylece sizin adınıza vize başvuru talebi oluşturulur ve gerekli olan tüm işlemler en hızlı ve prosedürlere uygun olacak bir şekilde bizim tarafımızdan yapılır. Efor sarfetmeden Senegal vizesine sahip olmanız için yapmanız gereken tek şey konsolosluğun sizden talep etmiş olduğu evrakları bize teslim etmenizdir. Konsolosluğun temin etmenizi istediği evraklar vize türlerine göre değişmektedir. Verilen bağlantılardan başvuru yapmak istediğiniz vize türünün istediği evrakları öğrenebilirsiniz:

Ticari Vize
Turistik Vize

Senegal Vize Ücreti - Edirne

Vize ücreti, birçok faktöre göre değişiklik göstermektedir, sabit bir tutarı yoktur. Vize türleri, turistik vize, öğrenci vizesi, ticari vize,aile vizesi, basın vizesi, yatırımcı vizesi, konsolosluk çalışanları vizesi gibi birçok alana ayrılmaktadır. Vize ücretinizi belirleyen bir faktör de vize türleridir. Hangi tür ile başvuru yapmak istediğiniz, vize süreniz boyunca Senegal’e kaç kez giriş yapmayı planladığınız gibi etkenler vize ücretini değiştirmektedir. Senegal vize ücretlerini ayrıntılı bir şekilde öğrenmek için Vize Merkezi Edirne şubemizi arayabilirsiniz. Senegal vize başvurunuz sırasında ödemiş olduğunuz vize ücreti, vize başvurunuzun reddedilmesi durumunda ne yazık ki size iade edilmeyecektir. Senegal vize ücretini ödediğinizde bankanın size vermiş olduğu dekontu yanınızda bulundurmanız gerekir.

Senegal Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Edirne

Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu ya da Ankara Senegal Büyükelçiliği'ne bulunacağız vize başvuru talebinin konsolosluk tarafından değerlendirilmesi ve bir sonucun belirlenmesi yaklaşık olarak 10 iş günü sonunda gerçekleşir. Başvurduğunuz vize türüne bağlı olarak sizden ek evrak istenmesi ya da tamamen sizden bağımsız konsolosluğun yoğunluğundan dolayı değerlendirme süresinde uzama yaşanabilir. Resmi tatiller ve bayramlar gibi günler hariç olmak üzere size vermiş olduğumuz süre çok fazla değişmeyecektir. İkametgahınız konsolosluğun olmadığı bir şehre aitse, Vize Merkezi yetkilisi ile hemen irtibata geçip vize başvurunuzu konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan bizimle oluşturabilirsiniz. Türkiye’nin hangi ilinden vize başvurusu yapmak istediğiniz önemli olmaksızın vize başvuru talebiniz en hızlı şekilde konsolosluğa iletilecektir.

Senegal Vize Reddi - Edirne

Konsolosluğun sizden talep etmiş olduğu belgeleri hatalı teslim etmeniz durumunda ya da gerçek olmayan bilgiler ile doldurulmuş evraklarınız tespit edilmişse konsolosluğun değerlendirmesi sonucu vize başvurunuz büyük olasılıkla ret kararı ile sonuçlanacaktır. Ancak siz tüm vize işlemlerinizi prosedürlere uygun olarak yapmış, yerine getirilmesi gereken talepleri eksiksiz gerçekleştirmiş olsanız bile vize başvurunuz reddedilebilir. Reddedilmenizin sebebini size söylemek zorunda değillerdir. Değerli ziyaretçimiz vize reddi ile karşılaşmamak, vize başvurunuzu en doğru şekilde gerçekleştirmek adına daha detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Edirne şubemizi +90 (850) 460 17 60 telefon numarası ile arayabilir, edirne@vizemerkezi.com adresine mail atarak vize danışmanımıza ulaşabilirsiniz.

Senegal Vize Merkezi Edirne Şubesi

Vize Merkezi Personel

Senegal ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Senegal vizesi Edirne Ç. Vural 16/06/20, 16:37
Merhaba, İstanbul merkezli bir firmanın Edirne ofisinde çalışıyorum. Senegal’de olan firma ile görüşme yapmak için Senegal’e gitmem gerekli. Senegal vizesi Edirne ’den yapılabilir mi? Yoksa çalıştığım firma İstanbul merkezli olduğu için İstanbul’a mı gelmem gerekli? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5862