Trabzon

Telefon/Faks

0850 460 17 65

Eposta

trabzon@vizemerkezi.com

Senegal Vize Merkezi, Trabzon

Sayın ziyaretçimiz, Vize Merkezi Trabzon şube sayfamıza hoş geldiniz. Vize Merkezi’nin profesyonel kadrosuyla istediğiniz ülkeye en hızlı şekilde vize alabilmeniz için size hizmet vermekteyiz. Bu sayfamızda Trabzon şubemizden Senegal vizesine nasıl ulaşacağınıza dair adımları sizlere aktaracağız. Konsolosluğun sizden talep etmiş olduğu evraklar Vize Merkezi’nin deneyimli vize danışmanları tarafından bütün kriterlere uygun olacak şekilde düzenlendikten sonra konsolosluğa sunulacaktır. Senegal vizesi hakkında daha çok öğrenmek istedikleriniz varsa ya da aklınızdaki sorulara cevap arıyorsanız telefon numaramızı arayarak 0850 460 17 65 Trabzon şube yetkilisi ile görüşebilir, isterseniz trabzon@vizemerkezi.com adresine mail atabilirsiniz.

Senegal - Trabzon

Senegal Nehri üzerinde Batı Afrika’da bulunan Senegal ülkesi, zengin ve lezzetli mutfağı, doğal güzellikleri ile turistlerin seyahat etmek istediği bir ülke olmuştur. İnsanlar buraya genellikle kuzey yarım kürede kış yaşanıyorken yani ocak şubat gibi aylarda tatil yapmak amacıyla gelmektedir. Senegal Müslüman bir ülke olup resmi dili ise Fransızca’dır. Ülkenin orta kısımlarında kumluk bir arazi bulunur fakat çöl turizmi pek yaygın değildir. Güney taraf ise tamamen tropik bir bitki örtüsüyle kaplıdır. 

Senegal seyahati yapmayı planlıyorsanız Senegal’de yaşanan son olaylar ve haberler hakkında bilgi sahibi olmanız seyahat planlarınızın akışı için faydalı olacaktır. Gambiya ve Gine-Bissau ülkelerine komşu olan Senegal'in Casamance bölgesinde uzun zaman önce silahlı çatışmalar yaşanmaktaydı. Fakat son yıllarda bu çatışmalar büyük oranda azalmış bulunmaktadır. Bu bölgeye seyahat etmek isteyen ziyaretçilerimizin önce bu bölge hakkında gelişmelerden haberdar olmalarını tavsiye ederiz.

Senegal İçin Vize Almak Gerekli Midir? - Trabzon

Türkiye Cumhuriyeti’nin Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi vatandaşlarının seyahatleri 90 günü geçmeme koşulu ile Senegal’e vizesiz giriş yapma hakları vardır. Bunun dışında kalan tüm ziyaretçilerimizin Senegal’e gidebilmeleri için vize almaları şarttır. Senegal’e seyahat gerçekleştirmeden önce kesinlikle sarıhumma aşısı olmanız gerekmektedir. Senegal’e gitmeden en az 10 gün önce bu aşıyı yaptırmış ve yaptırdığınızı kanıtlayan aşı kartını da yanınızda getirmeniz istenir.

Senegal vizesine başvururken evraklarınızı planlanan seyahat tarihinden en az 15 gün önce tamamlamanızı önermekteyiz. Konsolosluklarda yaşanması muhtemel yoğunluklar nedeniyle başvuru süreciniz uzayabilmektedir. Ayrıca her iki ülke resmi tatillerinde konsonolosluk çalışmayacağı için planlanan seyahat sürenizden önce vizenizin hazır olmama durumu olabilmektedir. Bu gibi durumlara karşın tedbirli olmak seyahatinizin sekteye uğramaması adına faydalı olacaktır. Konsolosluğun, evrak isteme sürecinde başvuru sahibinin başvuru durumuna göre ek evrak isteme hakkının da olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Vize türü belirleme, gerekli evrak listesi ve evrak hazırlama süreci ile başvuru yapmak için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Senegal Vizesi Gerekli Evraklar

Senegal Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Trabzon

Senegal vize başvurunuzu ne kadar erken tarihte yaparsanız vize işlemleriniz o kadar sorunsuz halledilecektir. Senegal vizenizin sonuçlanması başvurmuş olduğunuz vize türüne bağlı olarak bazen 2-3 ayı bulabilmektedir. Planlarınızın bozulmaması, son dakika bir sorunla karşılaşmamanız için önceden başvuru sağlamanız sizin yararınıza olacaktır.  

Vizde başvuru işlemlerinde güncel bir pasaport kullanıyor olmanız gerekir. 10 seneyi aşmış olan pasaportların geçersiz olduğunu unutmayınız. Senegal konsolosluğunun pasaportunuz için istediği ek bir durum ise, vize başvurusunda bulunmuş olduğunuz tarihten itibaren en az 1 yıl sonrasına kadar geçerliliğinin devam eden bir pasaportla başvuru yapmanızı talep eder. Pasaportunuzun temiz ve hasar görmemiş olmasına özen göstermelisiniz. Senegal’e seyahat yapabilmeniz tamamen Senegal sınır görevlilerinin sorumluluğuna aittir. Siz Türkiye’de Senegal Konsolosluğu’ndan vize onayı almış olsanız bile pasaportunuz talep edilen şekle uygun bulunmazsa sınır görevlileri sizin ülkeye girişinizi engelleyebilir. 

Konsolosluğa vize başvurusu için gitmeden önce bizi aramanız işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Çünkü Senegal Konsolosluğu çalışma saatleri boyunca vize kabulu yapmamaktadır. Bizden bilgi alarak doğru saatlerde görüşmeye gidebilirsiniz fakat konsolosluk randevusuz bir görüşme kabul etmez. Vize başvurunuzu Vize Merkezi ile yapmayı tercih ederseniz, bulunduğunuz konumdan konsolosluğa gitmenize gerek kalmaz. Sizin yerinize biz randevu alırız ve sizin adınıza vize başvuru talebinde bulunuruz. Sizin yapmanız gereken tek şey konsolosluğun sizden talep ettiği evrakları bize teslim etmenizdir. Diğer adımlarla vize danışmanlarımız ilgilenecektir. Evraklarınızı prosedürlere uygun olarak düzenleyip kontrol ettikten sonra konsolosluğa sunacaklardır. Vize danışmanı değerlendirme sürecini takip edecek ve sonucu size bildirecektir. Konsolosluk vize türlerine göre farklı evraklar istemektedir. Aşağıda verilmiş olan vize türlerine tıklayarak talep edilen evrak listelerine ulaşabilirsiniz:

Ticari Vize
Turistik Vize

Senegal Vize Ücreti - Trabzon

Vize ücreti birçok etkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bunlar vize türünüz, vize süreniz boyunca ülkeye kaç kere giriş yapmayı planladığınız, uzun süreli mi kısa süreli mi vize başvurusunda bulunduğunuz gibi etkenlerdir. Vize ücretinde en belirleyici faktör vize türüdür. Öğrenci vizesi, aile vizesi, turistik vize, ticari vize, basın vizesi, aile vizesi, yatırımcı vizesi, konsolosluk çalışanları vizesi gibi pek çok vize türü bulunmaktadır.

Senegal vize ücretinin sabit bir tutarı olmamakla birlikte her sene bu ücret herhangi bir sebepten dolayı değişebilir. Bu ücret değişiklikleri hakkında detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Trabzon şubemizi arayabilir, vize başvurusunda ödemeniz gereken tutarı öğrenmek için ofisimize gelebilirsiniz. Vize başvurusu sırasında ödemiş olduğunuz vize ücreti, vize reddi almanız durumunda malesef size iade edilmeyecektir. Senegal vize ücretini ödemiş olduğunuz bankadan bu ücreti ödediğini gösteren dekontu yanınızda bulundurmalısınız.

Senegal Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Trabzon

Senegal İstanbul Fahri Konsolosluğu ya da Ankara Senegal Büyükelçiliği’ne giderek bulunacağınız Senegal vize başvurusunun değerlendirilip bir sonuca ulaşılması yaklaşık 10 iş gününü bulmaktadır. Fakat bu süre başvurmuş olduğunuz vize türüne ya da vizenizin kaç girişli olacağına bağlı olarak değişmektedir. Birden fazla vize başvurusu oluşturduysanız vizelerinizin sonuçlanması büyük bir ihtimal aynı sürede gerçekleşmeyecektir.

Resmi tatiller hariç olmak üzere eğer konsoloslukla dönemsel bir yoğunluk yaşanmıyorsa vize başvurunuz size söylenen sürede sonuçlanacaktır. Konsolosluğa ulaşmakta sorun yaşıyorsanız Vize Merkezi ile irtibata geçerek vize başvurunuzu bizimle oluşturduğunuz takdirde konsolosluğa gitmeden uzman vize kadromuz aracılığıyla vize başvuru talebiniz gerçekleşmiş olacaktır.

Senegal Vize Reddi - Trabzon

Konsolosluğun talep etmiş olduğu evrakları temin ederken bir yanlışlık yaptıysanız ya da konsolosluk belgelerinizi inceledikten sonra size karşı bir güvensizlik hissederse vizeniz olumsuz olarak sonuçlanabilir. Siz tüm vize başvuru işlemlerini doğru şekilde yerine getirmiş dahi olsanız vize başvurunuz reddedilebilir. Senegal Konsolosluğu size neden reddedildiğinizi açıklamak zorunda değildir.

Değerli ziyaretçimiz, Senegal vize başvuru talebinizi sorunsuz bir şekilde oluşturmanız için ve vize reddi gibi durumlardan kaçınmak için Vize Merkezi Trabzon şubemizle 0850 460 17 65 telefon numarası ile iletişime geçebilirsiniz. İsterseniz bize mail yolu ile de ulaşabilirsiniz trabzon@vizemerkezi.com adresine merak ettiğiniz tüm soruları sorabilirsiniz. 

Vize Merkezi Trabzon Şubesi

Vize Merkezi Personel

Senegal ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Senegal vizesi Trabzon R. Kaya 17/06/20, 14:12
Merhaba, Senegal’de bulunan bir üniversiteye lisans için kabul edildim. Üniversiteden almam gereken belgeler nelerdir? Bu belgeler orijinal mi olmalı? Mail olarak göndermeleri yeterli olur mu? Bir de Trabzon’da ikamet ediyorum. Senegal vizesi Trabzon ’dan başvuru yapabilir miyim? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle