Senegal vizesi Bursa

C. Güçlü 16/06/20, 16:49
Merhaba, Senegal’de düzenlenecek olan fuara firma olarak katıldık. Şirket ortağımız, genel müdürümüz ve şirket elemanlarımız Senegal’deki fuara gidecekler. Şirket ortağımızın yeşil pasaportu olduğundan dolayı vize almasına gerek var mı? Senegal vizesi Bursa ’da bulunan başvuru merkezlerinden yapabilir miyiz? Teşekkürler.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba,

Türk vatandaşı olan kişilerin Senegal’e yapacakları seyahatlerde Bordo Pasaportu, Gri Pasaportu veya Yeşil Pasaportu var ise vize almaları gereklidir. Türk vatandaşlarının Kırmızı Pasaportu var ise Senegal’e vize almalarına gerek kalmadan seyahat edebilirler ve 90 gün ikamet edebilirler.

Vize işlemlerinde, fuara katılacağınıza dair katılım mektubu, şirket standınızın olduğu fuar alanının krokisi ve fuar ödemesi yapıldığına dair banka ödeme makbuzu olmalıdır. 

Senegal vize işlemleri sadece Ankara’da ki Senegal Büyükelçiliğinden yapılmaktadır. Bu nedenle Bursa’dan Senegal’e vize işlemi yapılamamaktadır. 

Senegal vize işlemleri için başvuru sahipleri fuar katılım belgeleri ve diğer vize belgeleri ile birlikte şahsen Ankara’da ki Senegal Büyükelçiliğine gitmeleri gereklidir. Eğer başvuruya şahsen gelemeyecekse, herkes noterden acente personelimize yetki yazısı verirlerse gelmelerine gerek kalmadan acente personelimiz Senegal Büyükelçiliğine başvuru yapabilir. Yine de istisnai durumlarda Senegal Büyükelçiliği başvuru sahiplerinin yetki yazıları olsa da mutlaka görmek isteyebilir. Böyle bir durumda başvuru sahiplerinin Ankara’da ki Senegal Büyükelçiliğine mutlaka gelmeleri gereklidir. 
Bursa Senegal vizesi için Bursa ofisimiz personeli yardımcı olacaktır.

Senegal Büyükelçiliği genel olarak başvuru yapıldıktan sonra vizeniz 3 günde (iş günü olarak) sonuçlandırmaktadır. Senegal Büyükelçiliğinin resmi tatillerine ve yoğunluklarına göre bu süre uzayabilir. Bu nedenle Senegal’e gidiş tarihinizden 15 gün önce başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.

Aynı zamanda Senegal Hükümeti, Türk vatandaşlarına kapı vizesi de vermektedir. Kapı vizesi için, hazırladığınız tüm vize evraklarının yanınızda olması gereklidir. Gümrük işlemlerinizi yapan memur evraklarınızı inceleyerek size vize verebilir. Fakat evraklarınızda eksik olursa sizin vizenizi onaylamaz ve geri dönmeniz gerekebilir. Senegal’ e yapacağınız seyahatten önce Türkiye’den vize almalısınız.

Acentemizin müşteri temsilcisine 0224 322 25 21 numaralı telefonunu arayarak, Senegal vizesi Bursa işlemleri için müşteri temsilcimizden detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Saygılarımızla
Dilek Gürkan

senegal vizesi bursa

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.