Litvanya Turistik Vize

Litvanya Turistik Vize

Litvanya Schengen turistik vizesi evrakları güncel koşullara göre değişiklik gösterebilmektedir. Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak Litvanya turistik vizesi güncel evrak listesi isteyiniz. Litvanya turistik vize güncel evrak listesi e-posta adresinize gönderilecektir. Doğru evraklarla eksiksiz bir vize başvurusu yapmak için lütfen temsilcilerimizi arayın.

Litvanya Turistik Vize Başvurusu

Litvanya turistik vizesi C tipi kısa süreli bir Schengen vize türüdür ve Litvanya turistik vize başvurusu Litvanya Konsolosluğu’nun yetki verdiği vize danışmanlık firmaları ve seyahat acenteleri vasıtası ile yapılmaktadır. Litvanya’da 180 gün içinde 90 güne kadar konaklayacak olan bordo pasaport sahibi T.C. vatandaşları Schengen vizesi almalıdır.

Schengen vize başvuru sahipleri “Litvanya turistik vizesi nasıl alınır?” sorusunu sıklıkla yöneltmektedir. Litvanya’ya seyahat etmek üzere Schengen vizesine başvurmak için öncelikle 10 yıldan eski olmayan, en az 2 boş sayfası bulunan ve yırtık/eksik sayfası bulunmayan bir pasaporta sahip olmak gerekir. Turistik vize sadece kısa süreli turistik gezi amaçlı seyahatler için alınmalıdır. Litvanya vize evrakları da bu vize türüne uygun olacak şekilde eksiksiz ve hatasız olarak hazırlanmalıdır.

Schengen kurallarına göre daha önce Schengen sitemine parmak izini kaydettirmemiş olan başvuru sahipleri biyometrik bilgilerini vermek üzere yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu almalı ve parmak izi kayıtlarını yaptırmalıdırlar. İlk kez Schengen bölgesine yurt dışı seyahatine çıkacak olan ya da son 5 yıl içinde parmak izi vermemiş başvuru sahipleri bu bilgilerini vermelidir.

Turistik vize Litvanya başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 7-10 iş günüdür. Ancak bu süre konsolosluğun ek evrak talep etmesi, resmi gün ve tatiller, yoğunluk gibi durumlarda uzayabilmektedir. Bu nedenle başvuruların seyahate en az 1 ay kala yapılması gecikmelerin önüne geçmek açısından önemlidir.

Vize Merkezi, Litvanya turistik vize başvurusu konusunda deneyimli ve yetkili bir kurumdur. Vize Merkezi Litvanya vize uzmanları; başvuru işlemlerinden evrak kontrolüne, vize randevusundan vize sonuçlanma aşamasına kadar her adımda yanınızda olarak vize sürecini kolaylıkla tamamlamanıza yardımcı olmaktadır.

Litvanya Turistik Vizesi Başvuru Belgeleri

 • Dilekçe  (Şirketin antetli kağıdına işveren tarafından, İngilizce ve konsolosluğa hitaben yazılmış olmalıdır.)
 • Pasaport (Litvanya seyahati sonrası en az altı ay geçerliliği olan)
 • İki adet biyometrik fotoğraf (güncel, 35 x 45 mm ölçülerinde)
 • Banka hesap özeti (son 3 aylık banka hesap hareketliliği içeren, en az 25.000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte) Tek Kalemde yüklü miktar yatırımlar gelir kaynağı ispatlanamama durumunda vize başvurunuzda sorun teşkil edebilmektedir.
 • Kimlik fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (kişinin aile ve adres bilgilerini içermelidir.)

Litvanya turistik vize sahiplerinin bulunduğu duruma bağlı ek olarak hazırlanması gereken belgeler;

Kişi şirket sahibi ise;

 • SGK/Bağ-Kur Hizmet Dökümü
 • Güncel tarihli şirket belgeleri (Orijinal faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 • Şirkete ait banka hesap özeti (son 3 aylık hesap hareketliliğini içeren, en az 25.000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birllikte) Tek Kalemde yüklü miktar yatırımlar gelir kaynağı ispatlanamama durumunda vize başvurunuzda sorun teşkil edebilmektedir.

 Kişi şirket çalışanı ise;

 • SGK Hizmet dökümü, SGK işe giriş bildirgesi
 • Güncel tarihli şirket belgeleri (Orijinal faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 • Maaş bordrosu (son üç aylık, ıslak imza ve kaşeli)

Kişi devlet dairesi çalışanı ise;

 • Çalışma ve İzin Belgesi (kişinin bağlı bulunduğu kurumdan alınmış)
 • Görev Kimlik Kartı Fotokopisi
 • Maaş Bordrosu (son üç aylık, ıslak İmza ve kaşeli olmalıdır)

Kişi emekli ise;

 • Emekli olan kurumdan alınmış yazı (güncel tarihli orjinal belge olmalıdır)
 • Emeklilik cüzdanı fotokopisi

 Kişi öğrenci ise;

 • Öğrenci Belgesi
 • Muvafakatname (Başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise, anne ve babadan son 6 ay içinde çıkarılmış noter onaylı muvafakatname aslı)

Ev hanımı ise;

 • Sponsor olacak kişiye ait banka hesap özeti (son üç aylık olan, en az 25.000 TL bakiyesi olan, kaşe ıslak imza, banka imza sirküleri ile birlikte) Tek Kalemde yüklü miktar yatırımlar gelir kaynağı ispatlanamama durumunda vize başvurunuzda sorun teşkil edebilmektedir.
 • Sponsor olacak kişiye ait iş yeri belgeleri (faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküsü fotokopileri)
 • Vize talep dilekçesi (sponsor kişi tarafından konsolosluğa hitaben yazılmış dilekçede sponsor olunacağı ve yakınlık derecesi belirtilmelidir)

NOT: Ev hanımları için sponsor olacak kişiler devlet memuru ise; bağlı bulunduğu kurumdan mühür ve ıslak imzalı görev yazısı veya çalıştığına dair belge ve maaş bordrosu ibraz etmelidir.

Vize Merkezi Aracılığıyla Litvanya Turistik Vizesi

Litvanya’ya kısa süreli turistik seyahat gerçekleştirecek olan bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları Vize Merkezi aracılığıyla Litvanya turistik vizesi alabilmektedir. Litvanya Schengen ülkesidir ve 6 aylık süre içinde en fazla 90 gün konaklamalı seyahatler için kısa süreli yani C tipi Schengen vizesi talep etmektedir.

Vize Merkezi Litvanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş tecrübeli bir kurumdur. Vize Merkezi ile Litvanya turistik vize başvurusu gerçekleştirmek için yerine getirilmesi gereken bazı adımlar bulunmaktadır.

Litvanya turistik vize başvurusu yapmaya karar verdiğinizde Vize Merkezi uzmanlarımızı arayarak seyahat tarihleriniz, seyahat amacınız, kişisel ve mesleki bilgilerinizle ilgili ayrıntıları paylaşırsınız. Ardından uzmanımızla birlikte başvuracağınız vize türünüzü netleştirir; bu vizeye uygun evrakların listesini mail ve sms olarak alırsınız.

Listedeki evrakları doğru, eksiksiz, tutarlı ve güncel olacak şekilde hazırlayarak dosya haline getirmeniz gerekmektedir. Dosyayı hazırladıktan sonra Vize Merkezi ofislerimize şahsen ya da kargo yoluyla iletmeniz gerekir. Kargoyla gönderim yapacaksanız kargo takip numaranızı not etmenizi öneririz.

Evraklarınız ofislerimize ulaştıktan sonra Litvanya vize uzmanlarımız tarafından kontrolü gerçekleştirilir ve tarafınıza bilgisi verilir. Hazırladığınız evraklarda herhangi bir eksik ya da hata varsa yine bilgisi verilir ve tamamlamanız istenir. Bu durumda eksik ya da hatalı evraklarınızı temin edip yeniden Vize Merkezi ofislerine ulaştırmanız gerekmektedir. Evraklarınızda sorun yok ise yetkilimiz tarafından vize randevunuz alınmak üzere onayınız istenir.

İlk kez yurt dışına çıkacaksanız veya son 5 yıl içinde vermediyseniz yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu alarak parmak izinizi vermeniz gerekmektedir. Vize uzmanımız tarafından size uygun gün ve saatte alınan vize randevusunda şahsen bulunmanız gereklidir. Bu işlem esnasında Vize Merkezi’nden bir yetkilimiz de sizlere eşlik edecektir.

Vize randevusundan sonra son aşamada vize sonuçlanması beklenir. Vize Merkezi aracılığıyla Litvanya turistik vizesi aldığınızda uzmanlarımız işlemlerin başından sonuna kadar süreci takip eder. Litvanya turistik vizesi ortalama 7-10 iş gününde sonuçlanır ancak konsolosluğun talepleri, yoğunluk ve resmi tatil gibi durumlar bu süreyi geciktirebilir. Alınan vize kararları tamamen konsolosluğa aittir ve Vize Merkezi’nin karara etkisi bulunmaz.

Litvanya Turistik Vizesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Litvanya vizesi başvuru sahiplerinin Litvanya turistik vizesinde dikkat edilmesi gerekenler ve önemli hususlara uyması vizenin olumlu sonuçlanması açısından oldukça önemlidir. Bu hususları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

Schengen vizesi almak üzere turistik vize Litvanya başvurusu yapmak isteyen vatandaşların 10 yıldan eski olmayan, en az 2 boş sayfası bulunan ve yırtık/yıpranmış sayfaya sahip olmayan bordo pasaportlarının olması gerekir. Yeşil, gri ve siyah pasaporta sahip Türk vatandaşları kısa süreli seyahatlerinde Schengen vizesinden muaftır.

Litvanya turistik vizesi için hazırlanacak evraklar da güncel, birbiriyle tutarlı, eksiksiz ve hatasız olmalıdır. Turistik vize türüne uygun olmayan evraklar sunulmamalıdır. Ayrıca Litvanya vize başvuru formu, vize talep dilekçesi gibi belgeler doğru şekilde doldurulmalıdır. 18 yaşından küçük başvuru sahiplerinin evrakları arasına, yasal velileri tarafından imzalanmış ve noter tarafından onaylanmış muvafakatname belgesi de eklenmelidir.

Evraklar dışında dikkat edilmesi gereken noktalardan biri ise vize randevusu alınarak parmak izi verme işlemi yapılmasıdır. Daha önce Schengen veri tabanına biyometrik verilerini kaydettirmemiş olan başvuru sahipleri bu bilgilerini ibraz etmek üzere yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu almalıdır. Verilen parmak izleri 5 yıl süreyle Schengen sisteminde saklanmaktadır. 12 yaşından küçük başvuru sahiplerinin vize randevusunda şahsen bulunması gerekmemektedir.

Turistik vize Litvanya başvurularının sonuçlanma süresi 7-10 iş günü arasında değişmektedir. Bu süre konsolosluğun talepleri, yoğun dönemler ve resmi tatil gibi durumlarda uzayabileceği için başvuruların seyahate en az 1 ay kala yapılması olumsuz bir sonuçla karşılaşmamak adına çok önemlidir.

Konsolosluk tarafından Litvanya vize başvurusunun reddedilmesi olasılığı her zaman bulunmaktadır. Tüm vize adımlarının eksiksiz yerine getirilmesi vize almayı garanti etmez. Vize reddi alınması durumunda kişilerin vize reddine itiraz etme ve yeniden başvuru yapma hakkı bulunmaktadır ancak ücret iadesi yapılmamaktadır. Her başvuruda yeniden ücret ödenmesi gerekmektedir.

Alınan vize kararlarında tek yetkili Litvanya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’dir. Vize Merkezi’nin karara bir etkisi bulunmamaktadır. Litvanya turistik vizesinde dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Vize Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Litvanya vize ücretleri

Litvanya ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Litvanya Turist Vizesi Ücreti
  E. K., 05 Haz 2020, 11:55

  Litvanya için düşündüğümüz turistik vize başvurusunda istenilen evraklara ek olarak ödeme talep ediliyor. Litvanya turist vizesi ücreti hakkında ayrıntılı bilgi alabilir miyiz? Ben, eşim çalışanız, 5 ve 10 yaşında iki çocuğumuz var. Sizlerin danışmanlık ücreti olarak talebiniz nedir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Litvanya Turist Vizesi
  A. Cer, 05 Haz 2020, 09:45

  Merhaba, eşim, ben ve 6 yaşındaki çocuğumuz ile birlikte Litvanya seyahatimiz için vizeye ihtiyacımız var. Litvanya turist vizesi işlemleri hakkında ayrıntılı bilgi almak istiyoruz. Eşim ve ben özel bir bankada çalışıyoruz, çocuğumuz anaokuluna gitmektedir. İstanbul’da yaşıyoruz, başvurularımızı sizlere nasıl gönderebiliriz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Litvanya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp