Trabzon

Telefon/Faks

0850 460 17 50

Eposta

trabzon@vizemerkezi.com

Litvanya Vize Merkezi, Trabzon

Litvanya Vize Merkezi Trabzon şubesi aracılığı ile Litvanya Schengen vize işlemlerine ilişkin gerekli ve güncel tüm bilgilerin hazırlandığı sayfamıza hoş geldiniz.

Litvanya Schengen vizesi işlemleri için Trabzon şubesiyle iletişime geçmek için +90 850 460 17 50 numaralı telefonu arayabilir ya da trabzon@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Sayfamızdan başta Trabzon Merkez olmak üzere; Vakfıkebir, Of, Akçaabat, Çaykara, Şalpazarı, Araklı, Arsin, Sürmene, Maçka, Yomra, Düzköy, Tonya, Beşikdüzü, Dernekpazarı, Ortahisar, Çarşıbaşı, Hayrat ve Köprübaşı gibi ilçelerden ve Giresun, Rize, Gümüşhane gibi çevre illerden yapılacak Litvanya vize işlemleri hakkında tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Litvanya Vizesi Kimler için Gereklidir? - Trabzon

Litvanya seyahati gerçekleştirmek isteyen bordo (umumi) pasaport sahiplerinin geçerli bir Litvanya Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Hususi (yeşil), hizmet (gri) ya da diplomatik (siyah) pasaportlardan birisine sahip olan vatandaşların 180 gün içinde en fazla 90 gün konaklama yapacakları seyahatlerde vize almalarına gerek yoktur. Daha önceki tarihlerde alınmış bir Schengen vizeniz varsa, konaklama gün sayısı yeterli ise ve hala güncel durumdaysa yeniden vize almanıza gerek bulunmamaktadır.

Litvanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Trabzon

Litvanya seyahatinizden önce seyahat amacınızı ve seyahat tarihlerinizi net olarak tespit etmeniz gerekmektedir. Vize Merkezi Trabzon Şubesi aracılığıyla hizmet alabileceğiniz başlıca vize kategorilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Litvanya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği yetkililerinin seyahatiniz için sizden talep edeceği evrak listelerini, ilgili vize başlığına tıklayarak inceleyebilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun vize türü yer almıyorsa ya da seyahat amacınızı tespit edemiyorsanız, merak ettiğiniz tüm konular için trabzon@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilir ve +90 850 460 17 50 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Litvanya Vize Başvuru Formu - Trabzon

Litvanya Schengen vize başvurusu esnasında ibraz edilecek en önemli belgelerden biri vize başvuru formudur. Litvanya vize başvuru formunu web sitemizden temin edebilirsiniz. Formda tutarsız, güncel olmayan, eksik ve hatalı bilgiler yer alırsa bu durum Litvanya vize işlemlerinizin uzamasına veya vize başvurunuzun reddedilmesine neden olabilir. Deneyimli Vize Merkezi yetkililerimiz, formu doğru ve eksiksiz doldurma konusunda gereken desteği sağlayarak sizlerden aldıkları bilgilerle formunuzu doldurur ve sunuma hazır hale getirir.

Litvanya Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Trabzon

Hazırladığınız zorunlu evraklarda herhangi bir eksik ve hata yoksa Litvanya Schengen vize başvurularının sonuçlanması ortalama 7-15 iş günü arasında değişmektedir. Bu süre Litvanya Konsolosluğu resmi tatilleri, dönemsel yoğunluklar ve konsolosluğun ek evrak, mülakat gibi talepleri nedeniyle uzayabilmektedir. Litvanya’ya seyahat gerçekleştirmek isteyen başvuru sahiplerinin ziyaretlerinden en az 1 ay önce Trabzon şubesindeki yetkililerle görüşmesi önerilmektedir.

Litvanya Schengen Vizesi Nasıl Alınır? - Trabzon

Litvanya Schengen vizesi alabilmek için yerine getirilmesi gereken 5 adım bulunur. Bu adımlar Vize Merkezi Trabzon Şubesi aracılığıyla sizler için aşağıda anlatılmıştır.

Litvanya Vizesi İçin Gerekli Olan Evrakların Hazırlanması: Litvanya Konsolosluğu’nun seyahatiniz için sizlerden talep edeceği zorunlu evrakların listesi eksiksiz bir şekilde sizlere iletilir. Evraklarınızı hazırlayıp Vize Merkezi uzmanlarımıza ulaştırmanızın ardından evraklarınız detaylı şekilde kontrol edilir. Kontrol edilen evraklarınızda hata ya da eksiklik bulunması durumunda tarafınızı bilgilendiririz.

Litvanya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Litvanya Schengen vizesi işlemleri için ilk yapılması gereken işlem vize başvuru ücretinin ödenmesidir. Litvanya vize ücretini Vize Merkezi Trabzon Şubesi tarafından sağlanan danışmanlık hizmet bedeli, tüm harç ücretleri ve diğer giderler oluşturmaktadır. Vize başvuru ücretinin ödemesini banka hesabımıza transfer yoluyla gerçekleştirebilir ya da şubemizi ziyaret ederek şahsen yapabilirsiniz.

Vize Randevunuzun Alınması: Litvanya vize işlemleri için randevunuzun alınması gerekmektedir. Vize Merkezi Trabzon ofisimizde bulunan uzmanlarımız sizlerle görüşerek uygun bir zaman için randevunuzu alır ve seyahat planlamanızı yapar.

Evrak Dosyanızın Sunulması ve Biyometrik Veri Kaydı: Litvanya vizesi için gerekli olan işlemlerden biri de biyometrik veriniz yani parmak izinizin verilmesidir. Parmak izinin verilme şartı yerine getirildikten sonra yetkililerimiz hazırlanan zorunlu evrak dosyanızı zaman kaybetmeksizin konsolosluk yetkililerine teslim eder.

Pasaportunuzun Teslimi: Litvanya vizenizin sonuçlanması ile birlikte Litvanya vize uzmanımız pasaportunuzu konsolosluktan alır ve size telefonla bilgi verir. Pasaportunuzu ofislerimizden şahsen teslim alabilir ya da kargo ile adresinize gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Litvanya Vize Randevusunda Şahsen Bulunmak Gerekir mi? - Trabzon

Litvanya Schengen vizesi almak isteyen, daha önceden Schengen vizesi almamış vatandaşların ve 12 yaşın üzerindeki başvuru sahiplerinin yetkili vize başvuru merkezlerine gelerek parmak izi kaydı yaptırmaları zorunludur. Litvanya Vize Merkezi Trabzon Şubesi aracılığı ile tarafınıza sağlanacak danışmanlık hizmeti dâhilinde bir yetkilimiz sizi karşılar ve size tüm işlemler esnasında eşlik eder. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra Schengen üye ülkelerinin aldığı ortak kararla veri tabanına kaydedilen parmak izleri VIS adı verilen ortak bilgi sisteminde yer aldığından 5 yıl süreyle yeniden parmak izi vermenize gerek kalmadan Litvanya vize işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Litvanya Vize Merkezi Trabzon

Vize Merkezi Personel

Litvanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Litvanya vizesi Trabzon M. Şaf. 16/06/20, 15:49
İyi günler sayın yetkili, Litvanya vizesi Trabzon ikametli başvuru sahibi olarak emekliyim ve turistik bir gezi için seyahat istiyorum. Başvuru formu doldurmam çok zorlu oluyor benim için ve yazılacak olan seyahat yazısızı hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Banka hesap dökümü sunmam zorunlu mu? Emekli maaşım yeterli olacağını düşünüyorum.
Cevabı Görüntüle