Diyarbakır

Telefon/Faks

0850 460 15 77

Eposta

diyarbakir@vizemerkezi.com

Litvanya Vize Merkezi, Diyarbakır

Vize Merkezi tarafından, Diyarbakır ili ve çevresinden Litvanya vize başvurusu yapacak olan vatandaşlarımızın bilgi alması amacıyla hazırlanan sayfamıza hoş geldiniz. Litvanya Vize Merkezi Diyarbakır Şubesi aracılığıyla hem Litvanya Schengen vizesi başvurusu hem de tüm dünya ülkelerinin vizeleri için başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Vize Merkezi, Litvanya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen tecrübeli vize danışmanlık kurumlarından biridir.

Diyarbakır ve çevresinde ikamet eden ve Litvanya’ya vize başvurusu yapacak olan vatandaşlarımız Diyarbakır Vize Merkezi ofislerini şahsen ziyaret edebilir ya da telefonla arayarak başvuru işlemlerini başlatabilirler. Vize Merkezi e-mail ya da kısa mesaj gibi iletişim hizmetlerinden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Litvanya vize başvurusunu Diyarbakır Merkez başta olmak üzere; Çınar, Çermik, Bağlar, Bismil, Çüngüş, Hani, Ergani, Dicle, Hazro, Kocaçınar, Kocaköy, Kulp, Kayapınar, Sur, Lice, Silvan ilçelerinden ve Batman, Şanlıurfa ve Elazığ gibi çevre illerden yapabilirsiniz.

Litvanya vizesi için hazırlanan bu sayfaya ek olarak, Vize Merkezi’nin web sitesinde yer alan Litvanya ana sayfasından Litvanya vize işlemleri ile ilgili yazılan tüm makaleleri okuyabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Diyarbakır Vize Merkezi Litvanya Vize Hizmetleri

Litvanya vize işlemlerinizi Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz üzerinden yapmaya karar verdiğinizde alacağınız hizmetler aşağıdaki şekildedir:

Vize Merkezi; Litvanya Schengen vizesi başvurunuz sırasında, başvurmaya karar verdiğiniz Litvanya vize türüne ait en doğru evrak listesini sizinle paylaşır. Litvanya vize bölümü uzmanlarımızdan da evrakların hazırlanması ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Zorunlu evrakları tam ve doğru bir şekilde tamamlayıp dosya haline getirdikten sonra Vize Merkezi ofislerini şahsen ziyaret ederek ya da kargo yoluyla ulaştırmanız gerekmektedir. Evraklar Litvanya vize uzmanlarımıza ulaştıktan sonra herhangi bir eksiklik, hata ya da güncel olmayan evrak olması halinde tarafınıza bilgisi verilerek başvuruya en uygun hale getirilmektedir.

Litvanya Schengen üye ülkeleri arasında yer alır ve Schengen vize kurallarına tabidir. Bu nedenle daha önce yetkili başvuru merkezlerine gelerek parmak izini vermemiş başvuru sahipleri bu bilgilerini vermek üzere randevu alarak bu bilgilerini ibraz etmelidir. Vize Merkezi yetkililerimiz bu randevuyu sizler adına almakta ve randevu gününde vize işlemleri sırasında sizlere eşlik etmektedir.

Vize Merkezi ile vize işlemlerinizi gerçekleştirmek aşağıda yer alan bazı durumlarda size avantaj sağlamaktadır. Bunlar:

 • Litvanya vize başvuru işlemleri esnasında, başvuru sahiplerinin hazırladığı zorunlu evraklar dışındaki bütün evrakların hazırlanması.
 • Litvanya vize başvurusu için evrak dosyası hazırlandıktan sonra detaylı kontrollerin gerçekleştirilmesi.
 • Litvanya vize başvurusunun Litvanya Konsolosluğu veya Büyükelçiliği’ne iletilmesi.
 • Litvanya vize başvurusu sonuçlandığında başvuru sahibinin pasaportunun alınması ve kişiye teslim edilmesi.
 • Litvanya vize başvurusunda yabancı dilde çeviri gerektiren durumların yanında pek çok farklı konuda danışmanlık verilmesi.

Litvanya Vizesine Kimler Başvurabilir? - Diyarbakır

Litvanya, umumi (bordo) pasaporta sahip T.C. vatandaşlarından ülkeye girişte Schengen vizesi talep etmektedir. Litvanya Schengen vizesi C tipi kısa süreli bir vize türüdür ve 180 gün içinde en fazla 90 güne kadar kalmaya izin verir. Gri (hizmet), yeşil (hususi) ve siyah (diplomatik) pasaport sahibi vatandaşlar ise 90 günü aşmayacak Litvanya seyahatlerinde vizeden muaf olmaktadır.

Diyarbakır Vize Merkezi ile Litvanya Vize Başvurusu

Vize Merkezi Diyarbakır Şubesi’nden vize başvurusu yapacak başvuru sahiplerinin yerine getirmesi gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Bu adımları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 1. Adım: Vize Merkezi Litvanya vize bölümündeki uzmanlarımızı arayarak, başvuru yapacağınız vize türü ve buna uygun zorunlu evrakların listesini öğrenmeniz gerekmektedir.
 2. Adım: Uzmanlarımızın size ilettiği evrak listesini güncel, eksiksiz ve hatasız olarak tamamlayıp dosya haline getirmeniz gerekir.
 3. Adım: Hazırladığınız Litvanya vize dosyasını Vize Merkezi ofislerine şahsen gelerek ya da kargo vasıtasıyla iletmeniz gerekmektedir. Kargoyu tercih edecekseniz takip numaranızı not etmenizi öneririz.
 4. Adım: Daha önce bildirmeyen başvuru sahipleri biyometrik verilerini kaydettirmek üzere Vize Merkezi’nden bir yetkilimizin eşliğinde kendileri için alınan randevu günü/saatinde parmak izlerini yetkili vize başvuru merkezlerine gelerek ibraz etmelidirler.
 5. Adım: Vize işlemlerindeki tüm süreci Vize Merkezi sizinle birlikte takip etmektedir. Vize sonucunuz çıktığında pasaportunuzu Vize Merkezi Diyarbakır ofisimize şahsen gelerek alabilir ya da kargo yoluyla tarafınıza ulaştırılmasını talep edebilirsiniz.

Litvanya Vizesi için Gerekli Evraklar - Diyarbakır

Litvanya Schengen vizesi için hazırlanması zorunlu olan evraklar hakkında ayrıntılı bilgi almak için öncelikle hangi vize türünden başvuru yapacağınızı netleştirmeniz gerekmektedir. Başvuracağınız Litvanya vize kategorisine ve mesleki durumunuza göre hazırlayacağınız evraklar farklılık gösterecektir. Litvanya vize başvurusu yapacak vatandaşların hazırlaması gereken ortak evrak listesi aşağıdaki gibidir:

 • En az 2 adet boş sayfası olan ve Litvanya seyahati sonrasında en az 3 ay daha geçerli pasaport
 • Kimlik fotokopisi
 • Beyaz fonlu, daha önce kullanılmamış ve güncel 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Uçak ve otel rezervasyonları
 • Litvanya vize başvuru formu
 • Litvanya vize talep dilekçesi
 • Maddi durumu gösterir belgeler
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Mesleki durumu belgeleyen evraklar
 • Seyahat planlarını açıklayan belgeler
 • Litvanya vizesi seyahat sağlık sigortası

Litvanya Vize Reddi ve Vize Ret İtirazı - Diyarbakır

Konsolosluk zaman zaman vatandaşların Litvanya vize başvuruları hakkında ret kararı verebilmektedir. Bunun birçok nedeni olabilir. Bunlardan en önemli olanları aşağıda bulabilirsiniz:

 • Litvanya vize evraklarının güncel olmaması, eksiksiz ve hatasız evraklarla başvuru yapılmaması.
 • Litvanya seyahati için gerekli maddi yeterliliğin olmaması ya da yeterliliğin belgelerle kanıtlanamaması.
 • Başvurulan Litvanya vize türü ile hazırlanan zorunlu evrakların birbiriyle uyuşmaması.
 • Litvanya seyahati tamamlandıktan sonra Türkiye’ye geri dönüleceğine dair yeterli kanıtın ya da belgelerin olmaması.
 • Litvanya vize başvurusunda yalan beyanda bulunulması.
 • Litvanya vize evrakları arasında sunulan uçak ve otel rezervasyonlarının sistemde olmaması ya da bulunamaması.
 • Litvanya vize ücretinin yatırılmaması.

Yukarıdaki nedenler ile birlikte başvurunuz hakkında ret kararı çıktıysa, ödenen ücretlerin iadesinin yapılmayacağını hatırlatırız. Litvanya Schengen vize başvurusunu Diyarbakır Vize Merkezi Şubesi aracılığıyla yaptığınızda vize başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimali artacaktır.

Litvanya vize başvurunuzun reddedilmesi durumunda, Litvanya Konsolosluğu veya Büyükelçiliği tarafından bu durumun sebeplerini açıklayan bir bilgilendirme mektubu alırsınız. Litvanya vizeniz hakkındaki karar olumsuz olursa, mektuptaki ret nedenlerine itiraz edebilir ve yeniden başvuru yapabilirsiniz. Alınan vize kararları hakkında tek yetkili kurum konsolosluklardır; Vize Merkezi’nin karara herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

Vize Merkezi Diyarbakır Şubesi Çalışma Saatleri - Litvanya

Litvanya vize başvurusunu Diyarbakır Vize Merkezi Şubesi aracılığıyla gerçekleştirecekseniz Vize Merkezi’nin çalışma saatleri içerisinde ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Mesai saatleri içinde ziyaret için vaktiniz bulunmuyorsa size en uygun gün ve saate randevu alabilirsiniz.

Litvanya Vize Merkezi Diyarbakır Şubesi çalışma saatleri; Pazartesi – Cuma: 08.30 – 18.00 ve Cumartesi: 10.00 – 14.00 saatleri arasındadır. Vize Merkezi Diyarbakır Şubesi’ni +90 850 460 15 77 no’lu telefondan arayabilir ve diyarbakir@vizemerkezi.com adresine yazabilirsiniz. Tüm soru, görüş ve önerileriniz için destek@vizemerkezi.com adresinden Vize Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Litvanya Vize Merkezi Diyarbakır

Vize Merkezi Personel

Litvanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Litvanya vizesi Diyarbakır T. B. 16/06/20, 15:43
Litvanya vizesi Diyarbakır ikamet alanı üniversite öğrencisi olarak Litvanya’da bulunan abimi ziyaret amaçlı seyahat planım bulunmaktadır. Diyarbakır veya çevresinde herhangi bir ofisiniz var mı? Benim Konsolosluğa gitmem zorunlu mu ve gideceksem nereye gitmeliyim? Yardımlarınızı bekliyor ve iyi günler diliyorum.
Cevabı Görüntüle