Litvanya Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi

Litvanya Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi

Litvanya aile arkadaş ziyaret vizesi evrakları güncel koşullara göre değişiklik gösterebilmektedir. Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak Litvanya aile arkadaş ziyaret vizesi güncel evrak listesi isteyiniz. Litvanya aile arkadaş ziyaret vizesi güncel evrak listesi e-posta adresinize gönderilecektir. Doğru evraklarla eksiksiz bir vize başvurusu yapmak için lütfen temsilcilerimizi arayın.

Litvanya Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi Başvurusu

Litvanya’da 180 gün içinde 90 güne kadar olan konaklamalarda geçerli kısa süreli (C tipi) bir Schengen vize türü olan Litvanya aile arkadaş ziyaret vizesi başvurusu Litvanya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne akredite vize kurumları ve acenteler aracılığıyla yapılır. Bordo pasaport sahiplerinin Schengen vizesi alması zorunluyken; yeşil, gri ve siyah pasaport sahibi T.C. vatandaşları kısa süreli seyahatlerde Schengen vizesinden muaftır.

Başvuru sahipleri “Litvanya aile arkadaş ziyaret vizesi nasıl alınır?” sorusunu sıklıkla sormaktadır. Bu sorunun yanıtını öncelikle aile ve arkadaş ziyareti vizesinin tanımını yaparak verebiliriz. Litvanya’da yaşayan, Litvanya oturum izni olan ya da Litvanya vatandaşı olan bir akrabanızı ya da arkadaşınızı 90 günü aşmayacak şekilde kısa süreli olarak ziyaret etmek istediğinizde başvurmanız gereken vize türü aile ve arkadaş ziyareti vizesidir.

Litvanya aile ve arkadaş ziyaret vizesini alabilmek için öncelikle bordo pasaporta sahip olmak ve bu pasaportun yıpranmamış olması gerekmektedir. Ayrıca pasaport 10 yıldan eski olmamalı ve en az 2 boş sayfası bulunmalıdır. Pasaporta ek olarak Litvanya aile ve arkadaş ziyaret vizesinde hazırlanması gereken zorunlu evraklar bulunmaktadır. Evrakların vize türüne uygun, güncel, doğru ve eksiksiz hazırlanması çok önemlidir. Eksik, hatalı ya da tutarsız evraklar bulunan başvuru dosyalarının reddedilme olasılığı daha fazla olmaktadır.

Başvuru esnasında evraklar dışında diğer bir önemli adım ise vize randevusu adımıdır. Daha önce yurt dışına çıkmamış ya da son 5 yıl içinde parmak izini vermemiş olan vatandaşlar parmak izi kaydı yaptırmak üzere yetkili başvuru merkezlerinden randevu alarak bu bilgilerini ibraz etmelidir. 12 yaşından küçük çocukların randevuda bulunmalarına gerek yoktur. 18 yaşından küçük başvuru sahipleri ise bu işlemi yasal veli eşliğinde yaptırmalıdır.

Litvanya aile arkadaş ziyaret vizesi başvurusu sonuçları ortalama 7-10 iş günü içinde çıksa da bu süre konsolosluğun istekleri, resmi tatiller ve yoğunluk gibi durumlarda uzayabilir. Gecikmeler de dikkate alınarak başvuruların seyahatten en az 1 ay önce yapılması yerinde olacaktır. Litvanya aile ve arkadaş vizesi hakkında detaylı bilgi için Vize Merkezi’ni arayabilirsiniz.

 • Dilekçe (Şirketin antetli kağıdına işveren tarafından, İngilizce ve konsolosluğa hitaben yazılmış olmalıdır)
 • Pasaport (Litvanya seyahati sonrası en az altı ay geçerliliği olan)
 • İki adet biyometrik fotoğraf (güncel, 35 x 45 mm ölçülerinde )
 • Banka hesap özeti (son 3 aylık banka hesap hareketliliği içeren, en az 25.000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte) Tek Kalemde yüklü miktar yatırımlar gelir kaynağı ispatlanamama durumunda vize başvurunuzda sorun teşkil edebilmektedir.
 • Kimlik fotokopisi, Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (kişinin aile ve adres bilgilerini içermelidir)
 • Belediye onaylı davet mektubu (orjinal ve güncel olmalıdır) ve davetiye gönderen kişinin kimlik/oturum kartı ya da Litvanya pasaport fotokopisi
 • Maaş bordrosu ya da banka hesap dökümü

Kişi Şirket Sahibi ise;

 • SGK/Bağ-Kur hizmet dökümü
 • Güncel tarihli şirket belgeleri (Orjinal faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 • Şirkete ait banka hesap özeti (son 3 aylık hesap hareketliliğini içeren, en az 25.000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birllikte) Tek Kalemde yüklü miktar yatırımlar gelir kaynağı ispatlanamama durumunda vize başvurunuzda sorun teşkil edebilmektedir.

Kişi Şirket Çalışanı ise;

 • SGK/Bağ-Kur hizmet dökümü
 • Güncel tarihli şirket belgeleri (Orjinal faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 • Şirkete ait banka hesap özeti (son 3 aylık hesap hareketliliğini içeren, en az 25.000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birllikte) Tek Kalemde yüklü miktar yatırımlar gelir kaynağı ispatlanamama durumunda vize başvurunuzda sorun teşkil edebilmektedir.

Kişi Devlet Dairesi Çalışanı ise;

 • Çalışma ve izin belgesi (kişinin bağlı bulunduğu kurumdan alınmış)
 • Görev kimlik kartı fotokopisi
 • Maaş bordrosu (son üç aylık, ıslak imza ve kaşeli olmalıdır)

Kişi Emekli ise;

 • Emekli olan kurumdan alınmış yazı (güncel tarihli orjinal belge olmalıdır)
 • Emeklilik cüzdanı fotokopisi

Kişi Öğrenci ise;

 • Öğrenci belgesi
 • Muvafakatname (Başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise, anne ve babadan son 6 ay içinde çıkarılmış noter onaylı muvafakatname aslı)

Ev Hanımı ise;

 • Sponsor olacak kişiye ait banka hesap özeti (son üç aylık olan, en az 25.000 TL bakiyesi olan, kaşe ıslak imza, banka imza sirküleri ile birlikte) Tek Kalemde yüklü miktar yatırımlar gelir kaynağı ispatlanamama durumunda vize başvurunuzda sorun teşkil edebilmektedir.
 • Sponsor olacak kişiye ait iş yeri belgeleri (faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküsü fotokopileri)
 • Vize talep dilekçesi (sponsor kişi tarafından konsolosluğa hitaben yazılmış dilekçede, sponsor olunacağı ve yakınlık derecesi belirtilmelidir)

NOT: Ev hanımları için sponsor olacak kişiler devlet memuru İse; bağlı bulunduğu kurumdan mühür ve ıslak imzalı görev yazısı veya çalıştığına dair belge ve maaş bordrosu ibraz etmelidir.

Vize Merkezi Aracılığıyla Litvanya Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi

Vize Merkezi aracılığıyla Litvanya aile arkadaş ziyaret vizesi başvurusu yapmak mümkündür. Vize başvurunuzu konsolosluklara akredite ve deneyimli bir danışmanlık firması olan Vize Merkezi ile yapmak, hem zamandan tasarruf etmenizi hem de işlemlerinizi kolayca tamamlamanızı sağlar. Vize Merkezi ile Litvanya aile ve arkadaş ziyareti vize başvurusu yaparken yerine getireceğiniz bazı adımlar bulunmaktadır.

İlk olarak Vize Merkezi müşteri temsilcimizi arayarak verdiğiniz bilgiler doğrultusunda başvurmak istediğiniz vize türüne karar verilir. Seyahat amacınız, seyahat tarihleriniz, kişisel ve mesleki bilgilerinizi detaylı olarak vize danışmanımıza vermeniz gerekmektedir.

Vize türünüz belirlendikten sonra bu vize için hazırlanması gereken zorunlu evrak listesi tarafınıza mail ve kısa mesaj yoluyla iletilir. Listeyi aldıktan sonra yapmanız gereken, tüm evrakları eksiksiz ve doğru şekilde hazırlayıp dosya haline getirmektir. Bu noktada Vize Merkezi ile iletişimde kalarak sormak istediklerinizi sorabilirsiniz.

Başvuru dosyanızı hazırladıktan sonra Vize Merkezi ofislerini ziyaret ederek şahsen teslim edebilir ya da kargo yoluyla bize ulaştırabilirsiniz. Kargoyu tercih edecekseniz kargo takip numaranızı mutlaka not etmenizi öneririz.

Litvanya aile ve arkadaş ziyareti vize başvurusu evraklarını içeren dosyanız uzmanlarımıza ulaştıktan sonra kontrol edilerek size bilgisi verilecektir. Evraklarda hata ya da eksiklik varsa yeniden temin etmeniz gerekmektedir. Eğer herhangi bir hata ve eksiklik yoksa uzmanımız sizin için vize randevusu alarak onayınızı isteyecektir.

Vize uzmanımız tarafından alınan randevu günü ve saatinde başvuru merkezinde bulunarak parmak izi kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir. Parmak izi bilgileri Schengen sisteminde 5 yıl boyunca saklı tutulduğu için son 5 yıl içinde bu işlemi yaptıran başvuru sahiplerinin yeniden yaptırmalarına gerek yoktur. Vize randevu işlemlerinde bir yetkilimiz sizlere eşlik edecektir.

Vize Merkezi aracılığıyla Litvanya aile arkadaş ziyaret vizesi başvurunuzun sonucu ortalama 7-10 iş günü içinde çıkmaktadır. Vizeniz sonuçlandığında pasaportunuzu Vize Merkezi ofislerimizden şahsen teslim alabilir ya da kargo yolu ile size teslim edilmesini talep edebilirsiniz. Alınan vize kararlarının sadece konsolosluklara ait olduğunu ve Vize Merkezi’nin hiçbir etkisinin bulunmadığını hatırlatmak isteriz.

Litvanya Aile Arkadaş Ziyaret Vizesinde Önemli Hususlar

Kısa süreli bir Schengen vize türü olan Litvanya aile arkadaş ziyaret vizesinde önemli hususlar bulunmaktadır. Başvuruların bu hususlara dikkat edilerek yapılması, vizenin olumsuz sonuçlanma riskini en aza indirmeye yardımcı olacaktır.

Litvanya aile ve arkadaş ziyareti başvurusu yaparken seyahat amacı ve tarihleri çok önemlidir. Litvanya’ya yaşayan, oturum izni bulunan ya da Litvanya vatandaşı olan bir aile üyenizi ziyaret edecekseniz bu vize türüne başvuru yapmanız gerekir. Ayrıca bu vize kısa süreli yani C tipi bir Schengen vizesidir ve 180 gün içinde en fazla 90 güne kadar olan konaklamalara izin verir.

Litvanya aile ve arkadaş ziyareti başvurusu için hazırlanması gereken zorunlu evraklar bulunmaktadır. Tüm vize türleri için gereken ortak evrakların yanı sıra bu vize türüne özel hazırlanacak bazı evraklar da bulunmaktadır. Bunların en önemlilerinden biri davetiye belgesidir. Litvanya’ya yaşayan yakınınız tarafından yazılmış ve Litvanya’daki yetkili kurum (belediye vs.) tarafından imzalanıp onaylanmış davetiyeyi mutlaka belgeler arasına eklemeniz gerekmektedir. Belgede ayrıca konaklayacağınız yerin ve kişinin adresi, yakınlık derecesi, iletişim bilgileri, seyahat amacı ve tarihleri gibi bilgiler de yer almalıdır.

Seyahatiniz için gereken belgeler arasında otel ve uçak rezervasyon bilgileri de yer almalıdır. Ancak satın alım işlemi yapmamanız gerekmektedir. Vize Merkezi, satın alınan otel ve uçak biletleri konusunda bir sorumluluk kabul etmemektedir.

Litvanya seyahatine tüm aile bireyleri katılacaksa her birey için ayrı ayrı başvuru yapılması gerekmektedir. 18 yaşından küçük başvuru sahipleri başvuru evrakları arasına her iki ebeveyni ya da yasal velileri tarafından imzalı ve noter onaylı muvafakatname belgesini de eklemelidir.

Litvanya aile ve arkadaş vizesi sonuçlanma süresi 7-10 iş günüdür ancak bu süre konsolosluğa bağlı olarak uzayabilmektedir. Bu nedenle gecikmeler de göz önünde bulundurularak başvuruların seyahatten en az 1 ay önce yapılması çok önemlidir.

Litvanya aile arkadaş ziyaret vizesinde önemli hususlar hakkında daha detaylı bilgi almak ve vize başvurusu yapmak için Vize Merkezi’ni arayarak Litvanya vize uzmanlarımızdan ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

Litvanya vize işlemleri

Litvanya ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Litvanya Aile Ziyareti Vizesi
  S. T., 05 Haz 2020, 10:16

  Litvanya’da evli ve çalışmakta olan kızımın yanına gitmek istiyorum. Emekliyim Litvanya aile ziyareti vizesi hakkında desteğinizi sizlerden rica ediyorum. Vize başvuruları ile ilgili fazla bir bilgim yok bana yardımcı olmanızı istiyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Litvanya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp