Edirne

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1/12 Merkez / Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 74

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

edirne@vizemerkezi.com

Litvanya Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

Vize Merkezi Edirne ofisimize hoş geldiniz,

Ziyaret ettiğiniz bu sayfa, Litvanya vizesine Edirne’den başvuru gerçekleştirecek kişiler için hazırlanmıştır.

Litvanya vizenizi sorunsuz, kolay ve güvenilir yoldan alabilmek için yukarıda yer alan iletişim bilgilerimizi kullanarak Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçebilir, vizenizi alabilmek için gerekli koşulları temsilcilerimize danışarak öğrenebilirsiniz.

Edirne, Tekirdağ, Çorlu, Babaeski, Uzunköprü, Kırklareli, Çanakkale, Keşan, Lüleburgaz’da ikamet eden vatandaşlar da Litvanya vizesi işlemlerini Vize Merkezi Edirne şubesi aracılığı ile yapabileceklerdir.

Detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arayabilir ya da edirne@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza vize taleplerinizi iletebilirsiniz.

Litvanya Vizesi Edirne Vize Merkezi

Edirne’de Litvanya vizesi başvurusunda bulunacak kişiler aşağıdaki adımları takip ederek Vize Merkezi danışmanlığında vizelerini kolayca alabileceklerdir.

  1. Adım: Vize Merkezi Litvanya vizesi departmanımızı arayarak bilgi mailimizi talep ediniz.
  2. Adım: Bilgi e-mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz Litvanya vize evraklarını ofisimize kargo, kurye ile veya şahsen ulaştırın.
  4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde biyometrik verilerinizi beyan edin.
  5. Adım: Edirne Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

Edirne Vize Merkezi Çalışma Saatleri

Edirne Vize Merkezi Pazartesi, Cuma: 08.30 - 18.30 saatleri arasında, Cumartesi: 10.00 / 14.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Ofisimizi çalışma saatlerimizi içinde randevu almadan ziyaret edebilirsiniz. Yeteri kadar vakti bulunmayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizden randevu talep ederek zaman kaybı yaşamadan temsilcilerimizle görüşme yapabileceklerdir.

Edirne’den yapılacak Litvanya vize başvurularında parmak izi ibrazı için Konsolosluk randevusu alınması zorunludur. Vize randevu alımı temsilcilerimizin çalışma alanı içerisindedir. Evraklarıniz elimize ulaştıktan sonra sizin planınıza uygun tarih ve saate randevunuz hemen alınmaktadır.

Litvanya vizesi randevu işlemleri ile zaman kaybı yaşamayın ve randevu tarihi konusunda önceliklerinizi temsilcilerimizle paylaşarak randevu prosedürlerini temsilcilerimize bırakın.

Edirne Litvanya Schengen Vizesi için Gerekli Evraklar

Litvanya vizesi Edirne başvuruları sırasında meslek durumunuza ve seyahatinizin amacına uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Öncelikle yapmanız gereken seyahatinizin amacına uygun vize türünü belirlemektir. Her vize türünün kendine özel evrak listesi vardır. Litvanya’ya yapılacak kısa süreli seyahatlerde turistik aile/arkadaş ziyareti veya ticari vize türlerinden birine başvuru yapabilirsiniz. Seyahat amacınız tek bir vize türünü içerir; örneğin aynı anda hem turistik vize hem ticari vize veya aile ziyareti vizesi başvurusu yapamazsınız. Vize başvuru formunda belirttiğiniz vize türü öncelikle dikkate alınır ve Litvanya vizesi için gerekli olan evraklarınız bu bilgiye göre değerlendirilir.

Meslek durumunuza ve belirlediğiniz vize türünün içeriğine göre şekillenecek olan Litvanya vizesi başvuru evraklarını öğrenebilmek için lütfen Litvanya Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak güncel evrak listesini talep edin. Litvanya vizesi için gereken evrak listesi mail adresinize gönderilecektir.

Litvanya vizesi evrakları vize randevu tarihiniz itibariyle güncel olmalıdır. Güncel olmayan belgeler eksik evrak olarak değerlendirilir ve talep edilir. Vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için Schengen Litvanya vize başvuru koşullarını tam ve eksiksiz şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Eksik evraklarınızı tamamlamaya veya tamamlayamadığınız evrakların yerine alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin bilgisine temsilcilerimizi arayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca temsilcilerimiz veya Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından yeni evrak temin etmeniz talep edilebilir. Başvuru sahibinden talep edilebilecek yeni evrakların tamamlanması zorunludur.

Litvanya Schengen vize başvurularında kullanacağınız pasaportun son 10 yıl içinde çıkarılmış, en az 2 boş sayfası olan bir pasaport olması gerekmektedir. Seyahat sonrası en az 3 ay geçerli olan pasaportunuzun kimlik bilgileri bölümü okunaklı olmalıdır. Biyometrik fotoğraflarınız daha önceden almış olduğunuz Schengen vizelerinde kullanılmamış olmalıdır. Güncel ve yüz detaylarınızın görüldüğü, fonun beyaz olduğu fotoğrafın kullanılması gerekmektedir. Banka hesap özetlerinizin son 3 aya ait aktif hesaplarınızı içermesi gerekmektedir. Pasaport, biyometrik fotoğraf ve banka hesap dökümleri dışındaki belgeler vize türüne göre şekillenmektedir.

Edirne’den Litvanya vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz dilekçe, şirket izin yazısı, şirket görev yazısı, otel rezervasyonu gibi başvuru evraklarında belirtilen tarihlerin seyahat tarihlerinizle uyumlu olduğundan emin olunuz. Litvanya Konsolosluğu'na hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçede bulunan tarihler, otel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler Konsolosluk tarafından vizenizin başlatılacağı tarihler olacaktır. Vize başvurunuz seyahat edeceğiniz tarihten önce sonuçlansa dahi vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu sebeple vizenizin başlangıç tarihinden önce Schengen alanına giriş yapamayacaksınız.

Litvanya vizesine Vize Merkezi Edirne’den yapacağınız başvurularda biyometrik verilerinizi beyan etmiş olsanız dahi biyometrik verilerinizi tekrardan beyan etmeniz talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarla istisnai olarak karşılaşılabilirken parmak izi beyanınız bir takım nedenlerle okunamayabilir. Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz talep edilirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

Litvanya’da bulunan arkadaşınızdan ve aile bireyinizden bir davetiye yazısı gelmiş ise Litvanya aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Litvanya’da yaşayan bir akrabanız yoksa sadece turistik bir gezi amacıyla seyahat edecekseniz Litvanya turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Litvanya’da bulunan iş ortağınızla toplantıya katılacak, fuar, şirket toplantısı veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Litvanya ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Davetiye gerektiren aile ziyareti veya ticari vize başvurularda davetiye Litvanya’daki yetkili makamlardan onaylı olmalıdır ve davet eden kişinin kimlik ve pasaport bilgileri ile birlikte sunulması gerekmektedir.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz açısından, temsilcilerimize vereceğiniz bilgiler çok önemlidir. Vize Merkezi Edirne sizin önceliklerinize uygun vize başvurusu yapmanızı sağlamaktadır.

Litvanya Vize Ücreti - Edirne

Litvanya vize ücreti vize türüne göre değişmektedir. Turistik, ticari ve aile ziyareti gibi kısa süreli vizeler C tipi; eğitim, oturum, çalışma izni vizeleri D tipi vize türlerdir. Litvanya vize ücretinin yatırıldığına konsolosluk harç bedelini içeren dekontun başvuru evrakları arasında olması gerekir. Litvanya vize ücreti harç bedeli ve vize merkezinin işlem ücretlerini içermektedir. Vize işlemlerine dair koordinasyon bedelleri vize merkezleri tarafından alınmaktadır. Randevu alınması, evrak takibi, form ve dilekçe formatları konusunda tavsiyeler, otel, hotel, uçak rezervasyonları, seyahat sağlık sigortası gibi kalemler konusunda Vize Merkezi Edirne temsilcilerimizden destek alabilirsiniz. Litvanya güncel vize ücretlerini öğrenmek için lütfen Vize Merkezi Edirne şubemizi arayınız.

Edirne Litvanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Edirne’den yapacağınız Litvanya vize başvurularınız ortalama 10 ila 15 iş günü arasında değişen bir süre aralığında sonuçlanmaktadır. Bu süre bir kesinlik taşımamakla birlikte Litvanya vizesinin kaç günde çıktığı tamamen konsolosluğun inisiyatifindedir. Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz konusu değildir. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.

Litvanya vizesine Edirne’den yapılacak başvurularda yeteri kadar vaktinizin olup olmadığına emin olmalısınız. Litvanya vizesi için Edirne dışından evrak göndererek işlem yapmak isteyen yolcularımızın kargo sürelerini de dikkate almalarını tavsiye ederiz. Litvanya Schengen vize başvuruları için en erken başvuru yapma süresi 3 aydır. Litvanya vizesine Edirne’den yapılacak başvurularda tavsiye edilen en geç süre ise 1 aydır.

Litvanya Vize Merkezi Edirne

Vize Merkezi Personel

Litvanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Litvanya vizesi Edirne Z. Keser 15/06/20, 16:57
Merhabalar, Litvanya vizesi Edirne ikametli Schengen vizesi başvuru ihtiyacı biri olarak başvurularım hakkında danışmanlığınızı almak istiyor ve nasıl bir hizmetiniz var? Ofisinize gelmek için randevu veya rezervasyon şart mı? Öncesinde parmak izi de verdim vizelerimde var tüm vize işlemlerimi sizinle gerçekleştirmek istiyorum. Çalışanım ve turistik olacak olan başvurumla ilgili bilgilendirmeleri bekliyorum. Teşekkür ederiz.
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5777