Gaziantep

Adres

Değirmiçem mah. Gazimuhtarpaşa Bulvarı 16003 nolu sok. Emire Yetkin Apt. 5/b Şehitkamil Gaziantep

Telefon/Faks

0 342 255 54 35

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

gaziantep@vizemerkezi.com

Litvanya Vize Merkezi, Gaziantep

Vize Merkezi Gaziantep ofisimize hoş geldiniz,

Ziyaret ettiğiniz bu sayfa, Litvanya vizesine Gaziantep’ten başvuru gerçekleştirecek kişiler için hazırlanmıştır.

Litvanya vizenizi sorunsuz, kolay ve güvenilir yoldan alabilmek için yukarıda yer alan iletişim bilgilerimizi kullanarak Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçebilir, vizenizi alabilmek için gerekli koşulları temsilcilerimize danışarak öğrenebilirsiniz.

Gaziantep, Osmaniye, Kilis, Şanlıurfa, Hatay, Adıyaman, Adıyaman, Kahramanmaraş, Batman, Şırnak, Mardin, Kayseri, Elazığ, Bingöl’de ikamet eden vatandaşlar da Litvanya vizesi işlemlerini Vize Merkezi Gaziantep şubesi aracılığı ile yapabileceklerdir.

Detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arayabilir ya da gaziantep@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza vize taleplerinizi iletebilirsiniz.

Litvanya Vizesi Gaziantep Vize Merkezi

Gaziantep’te Litvanya vizesi başvurusunda bulunacak kişiler aşağıdaki adımları takip ederek Vize Merkezi danışmanlığında vizelerini kolayca alabileceklerdir.

  1. Adım: Vize Merkezi Litvanya vizesi departmanımızı arayarak bilgi mailimizi talep ediniz.
  2. Adım: Bilgi e-mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz Litvanya vize evraklarını ofisimize kargo, kurye ile veya şahsen ulaştırın.
  4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde biyometrik verilerinizi beyan edin.
  5. Adım: Gaziantep Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

Gaziantep Vize Merkezi Çalışma Saatleri

Gaziantep Vize Merkezi Pazartesi, Cuma: 08.30 - 18.30 saatleri arasında, Cumartesi: 10.00 / 14.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Ofisimizi çalışma saatlerimizi içinde randevu almadan ziyaret edebilirsiniz. Yeteri kadar vakti bulunmayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizden randevu talep ederek zaman kaybı yaşamadan temsilcilerimizle görüşme yapabileceklerdir.

Gaziantep’ten yapılacak Litvanya vize başvurularında parmak izi ibrazı için konsolosluk randevusu alınması zorunludur. Vize randevu alımı temsilcilerimizin çalışma alanı içerisindedir. Evraklarınız elimize ulaştıktan sonra sizin planınıza uygun tarih ve saate randevunuz hemen alınmaktadır.

Litvanya vizesi randevu işlemleri ile zaman kaybı yaşamayın ve randevu tarihi konusunda önceliklerinizi temsilcilerimizle paylaşarak randevu prosedürlerini temsilcilerimize bırakın.

Gaziantep Litvanya Schengen Vizesi için Gerekli Evraklar

Litvanya vizesi Gaziantep başvuruları sırasında meslek durumunuza ve seyahatinizin amacına uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Öncelikle yapmanız gereken seyahatiniz amacınıza uygun vize türünü belirlemektir. Her vize türünün kendine özel evrak listesi vardır. Litvanya’ya yapılacak kısa süreli seyahatlerde turistik aile/arkadaş ziyareti veya ticari vize türlerinden birine başvuru yapabilirsiniz. Seyahat amacınız tek bir vize türünü içerir; örneğin aynı anda hem turistik vize hem ticari vize veya aile ziyareti vizesi başvurusu yapamazsınız. Vize başvuru formunda belirttiğiniz vize türü öncelikle dikkat alınır ve Litvanya vizesi için gerekli olan evraklarınız bu bilgiye göre değerlendirilir.

Meslek durumunuza ve belirlediğinizi vize türünün içeriğine göre şekillenecek olan Litvanya vizesi başvuru evraklarını öğrenebilmek için lütfen Litvanya Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak güncel evrak listesini talep edin. Litvanya vizesi için gereken evrak listesi mail adresinize gönderilecektir.

Litvanya vizesi evrakları vize randevu tarihinize itibariyle güncel olmalıdır. Güncel olmayan belgeler eksik evrak olarak değerlendirilir ve talep edilir. Vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için Schengen Litvanya vize başvuru koşullarını tam ve eksiksiz şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Eksik evraklarınızı tamamlamaya veya tamamlayamadığınız evrakların yerine alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin bilgisine temsilcilerimize arayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca temsilcilerimiz veya konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından yeni evrak temin etmeniz talep edebilir. Başvuru sahibinden talep edilebilecek yeni evrakların tamamlanması zorunludur.

Litvanya Schengen vize başvurularında kullanacağınız pasaportun son 10 yıl içinde çıkarılmış, en az 2 boş sayfası olan bir pasaport olması gerekmektedir. Seyahat sonrası en 3 ay geçerli olan pasaportunuzun kimlik bilgileri bölümü okunaklı olmalıdır. Biyometrik fotoğraflarınız daha önceden almış olduğunuz Schengen vizelerinde kullanılmamış olmalıdır. Güncel ve yüz detaylarınızın görüldüğü, fonun beyaz olduğu fotoğrafın kullanılması gerekmektedir. Banka hesap özetlerinizin son 3 aya ait aktif hesaplarınızı içermesi gerekmektedir. Pasaport, biyometrik fotoğraf ve banka hesap dökümleri dışındaki belgeler vize türüne göre şekillenmektedir.

Gaziantep’ten Litvanya vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz dilekçe, şirket izin yazısı, şirket görev yazısı, otel rezervasyonu gibi başvuru evraklarında belirtilen tarihlerin seyahat tarihlerinizle uyumlu olduğundan emin olunuz. Litvanya Konsolosluğu'na hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçede bulunan tarihler, otel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler konsolosluk tarafından vizenizin başlatılacağı tarihler olacaktır. Vize başvurunuz seyahat edeceğiniz tarihten önce sonuçlansa dahi vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu sebeple vizenizin başlangıç tarihinden önce Schengen alanına giriş yapamayacaksınız.

Litvanya vizesine Vize Merkezi Gaziantep’ten yapacağınız başvurularda biyometrik verilerinizi beyan etmiş olsanız dahi biyometrik verilerinizi tekrardan beyan etmeniz talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarla istisnai olarak karşılaşılabilirken parmak izi beyanınız bir takım nedenlerle okunamayabilir. Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz talep edilirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

Litvanya’da bulunan arkadaşınızdan ve aile bireyinizden bir davetiye yazısı gelmiş ise Litvanya aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Litvanya’da yaşayan bir akrabanız yoksa sadece turistik bir gezi amacıyla seyahat edecekseniz Litvanya turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Litvanya’da bulunan iş ortağınızla toplantıya katılacak, fuar, şirket toplantısı veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Litvanya ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Davetiye gerektiren aile ziyareti veya ticari vize başvurularda davetiye Litvanya’daki yetkili makamlardan onaylı olmalıdır ve davet eden kişinin kimlik ve pasaport bilgileri ile birlikte sunulması gerekmektedir.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz açısından, temsilcilerimize vereceğiniz bilgiler çok önemlidir. Vize Merkezi Gaziantep sizin önceliklerinize uygun vize başvurusu yapmanızı sağlamaktadır.

Litvanya Vize Ücreti Nedir?

Litvanya vize ücreti vize türüne göre değişmektedir. Turistik, ticari ve aile ziyareti gibi kısa süreli vizeler C tipi, eğitim, oturum, çalışma izni vizeleri D tipi vize türlerdir. Litvanya vize ücretinin yatırıldığına konsolosluk harç bedelini içeren dekontun başvuru evrakları arasında olması gerekir. Litvanya vize ücreti harç bedeli ve vize merkezinin işlem ücretlerini içermektedir. Vize işlemlerine dair koordinasyon bedelleri vize merkezleri tarafından alınmaktadır. Randevu alınması, evrak takibi, form ve dilekçe formatları konusunda tavsiyeler, otel, hotel, uçak rezervasyonları, seyahat sağlık sigortası gibi kalemler konusunda Vize Merkezi Gaziantep temsilcilerimizden destek alabilirsiniz. Litvanya güncel vize ücretlerini öğrenmek için lütfen Vize Merkezi Gaziantep şubemizi arayınız.

Gaziantep Litvanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Gaziantep’ten yapacağınız Litvanya vize başvurularınız ortalama 10 ila 15 iş günü arasında değişen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Bu süre bir kesinlik taşımamakla birlikte Litvanya vizesinin kaç günde çıktığı tamamen konsolosluğun inisiyatifindedir. Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz konusu değildir. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.

Litvanya vizesine Gaziantep’ten yapılacak başvurularda yeteri kadar vaktinizin olup olmadığına emin olmalısınız. Litvanya vizesi için Gaziantep dışından evrak göndererek işlem yapmak isteyen yolcularımız kargo sürelerini de dikkate almalarını tavsiye ederiz. Litvanya Schengen vize başvuruları için en erken başvuru yapma süresi 3 aydır. Litvanya vizesine Gaziantep’ten yapılacak başvurularda tavsiye edilen en geç süre ise 1 aydır.

Litvanya Vize Merkezi Gaziantep

Vize Merkezi Personel

Litvanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Litvanya vizesi Gaziantep B. Tarla 16/06/20, 15:55
Merhaba, Litvanya vizesi Gaziantep ikametli başvuru sahipler turistik olarak yapılacak olan başvurularını nereden yapabilirler? Eşim, ben ve 9 yaşında ki oğlum vize danışmanlığınızı değerlendirmek istiyoruz. Otel ve uçak alınması zorunlu mu sigorta poliçesi hizmeti veriyor musunuz ve ücretlendirmeler hakkında bilgi bekliyoruz. Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle