Litvanya Vize İşlemleri

Litvanya Vize İşlemleri Sizin Adınıza Yapalım!

Değerli ziyaretçimiz,

Vize Merkezi, Litvanya vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir.  Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Litvanya’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve akreditasyonu bulunan turizm seyahat acenteleri aracılığıyla kabul edilmektedir.

Litvanya Vizesi

Litvanya Devleti, T.C. umuma mahsus (bordo) pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Litvanya’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Litvanya Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir.

Litvanya Vize Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?

Litvanya turistik vizesi, Litvanya ticari ziyaret vizesi, Litvanya aile/arkadaş ziyareti vizesi, Litvanya kültürel-bilimsel ve sportif faaliyet vizesi, Litvanya Erasmus vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir.

Litvanya vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibat kurun!

Litvanya Schengen Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Litvanya Schengen vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Sitede yer alan Litvanya vizesi sayfasından seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz.

Litvanya Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Litvanya vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 7 gün içinde vize çıkar. Ancak konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumların göz önünde bulundurularak, Litvanya seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 4 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur.

Vize Merkezi Temsilcileri Litvanya Seyahat Planınıza Nasıl Yardımcı Olur?

Litvanya vize işlemleri için gerekli olan Litvanya seyahat sağlık sigortası ve Litvanya otel-uçak bileti rezervasyonları gibi işlemlerinizi de gerçekleştirir.

Litvanya Vize Başvurusu için Randevu Almam Zorunlu mu?

25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Litvanya Schengen vizesi başvurusunda bulunan kişilerin biyometrik veri işlem kaydı yaptırması gerekir. Bütün ülkelerin dahil olmaya başladığı biyometri veri sistemine son 5 yıl içinde kayıt yaptıran kişiler için tekrar biyometrik veri merkezine gitmeleri gerekmez. Parmak izi bilgilerini beyan edebilmeniz için size uygun olan randevu tarihi ve saati temsilcilerimiz tarafından planlanacaktır.

Litvanya Vizesi için Hemen İletişime Geçin!

Vize Merkezi Litvanya vize temsilcileri, Litvanya vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.

Litvanya Schengen vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Litvanya vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.

Litvanya vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya avrupa@vizemerkezi.com adresi üzerinden temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.

Litvanya vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

Türk vatandaşlarının Litvanya’ya giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Bunun için Litvanya’nın kendileri için yetkili olan konsolosluklarına başvuru yapmaları gerekmektedir. Yalnızca “Diplomatik”, “Hizmet” ve “Hususi” pasaport sahipleri her yıl 90 günü aşmamak koşuluyla Litvanya’da vizesiz kalabilirler.

Turistik ve ticari vize başvurularınız için Vize Merkezi olarak danışmanlık hizmeti ile birlikte başvurunuzu yapıp işlemlerinizi takip edebiliyoruz.

Litvanya Konsolosluğu daha önce Shengen vizesi almamış olan kişileri mülakata çağırmaktadır. Daha önceden Shengen vizeniz varsa işlemlerinizi çok daha kolay yapabiliyoruz.

Litvanya vize işlemleri

Yükleniyor...