Turistik Vize Dilekçe Örneği

Litvanya’ya turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin Litvanya İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Litvanya turistik vizesi talep dilekçesi yazması gerekmektedir. Litvanya turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

  • Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; turistik bir tura katılacak kişi Litvanya turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.
  • Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. Litvanya turistik vizesi başvurusunda bulunacak kişileri Litvanya turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
  • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. Litvanya turistik vize talep dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
  • Litvanya Konsolosluğu’na turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile Litvanya turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

Litvanya Turistik Vize Dilekçe ÖrneğiLitvanya Turistik Vize Dilekçe Örneği

İki dilekçe gerektiren durumlar

  • Litvanya turistik vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği Litvanya turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
  • Litvanya turistik vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) Litvanya Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi Litvanya turistik vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden Litvanya turistik vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

Litvanya vize işlemleri

Yükleniyor...