Küba Vizesi Edirne

M. Ayık 03/06/20, 11:18
Merhaba, Balayı için Ağustos sonu Küba’yı seçtik. Şuan da evli olmadığımız için soy isimlerimiz farklı balayı için olacağından dolayı düğün davetiyemizi ekleyerek vize başvurumuzu yaparsak konsolosluk bunu kabul eder mi? Bu şekilde balayı için gidecek kişilere ne gibi bir prosedür gerekiyor. Ayrıca düğün telaşesinden dolayı vaktimiz çok yok en hız şekilde Küba vizesi Edirne ’den nasıl alınabilir? İkimizde devlet memuruyuz ancak benim bordo eşimin yeşil pasaportu var. İstediğiniz tüm evrakları sunabiliriz. Yardımlarınızı bekliyoruz.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar, 

Seyahatini balayı için düzenleyecek çiftler vize evrakları arasına düğün davetiyesi ve düğün ile alakalı müracaat evraklarını sunmaktadır. Ancak her ülkenin vize için istediği işleyiş farklı olduğu için Küba’da bu tür evraklar sunmanız gerekmemektedir. 

Eşiniz yeşil pasaport sahibi olduğu için vize müracaatı yapmadan Küba’ya seyahat edebilir. Sizin vize başvurusu yapmanız gereklidir. Başvurunuz yaparken baktığımız tek belge pasaportunuzdur, Küba için 6 ay geçerli pasaporta sahip olmanız gerekir. Seyahat sonrası olmasına dikkat etmelisiniz. 

Edirne Küba vizesi işlemleri için pasaport dışında sunmanızı istedikleri başka bir evrak olmamakla birlikte aynı gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu vize pasaportun üzerine işlenmemekte ve size kart halinde verilmektedir. Seyahatiniz sırasında Küba vize kartınız ve pasaportunuz ile ülkeye giriş yapabilirsiniz. 

Edirne Küba vizesi başvurunuz sonuçlandığı gün itibariyle vizeniz başlamış olur 6 ay içerisinde ülkeye giriş yapmanızı öneririz. Yoksa vizeniz iptal olacaktır. Küba’da giriş yapmanızdan itibaren eşinizle birlikte 30 gün tek girişli olarak vizeye sahip olmuş oluyorsunuz. 

Bazen Küba’ya yoğun talep olması nedeniyle turist kart vizeleri tükenebiliyor. Bu yüzden seyahatinizden mümkün olduğunca erken bir tarihte başvuru yapmanızı öneririz. Küba vize kartınızda aynı bilgilerin yazdığı iki sayfa bulunmaktadır. Bu sayfalardan biri ülkeye giriş yaparken diğer çıkış yaparken ofis memuru tarafından alınmaktadır. Vizenizi teslim alırken arkasında kaşe olmasına dikkat etmelisiniz. 

Küba vizesi Edirne şubemiz size vize sürecinde yol gösterecektir. Konsolosluk bireysel başvuruları almadığı için Edirne şubemizi 0 850 460 15 70 numaradan arayarak kendilerine pasaport görselinizi paylaşabilirsiniz. 

Teşekkürler, 
Burcu Altınışık

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x