Küba Vize Merkezi Web Sayfasına Hoş geldiniz. Küba vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman Vize Merkezidir.

Küba Vizesi

Vize Merkezi, Küba vize işlemlerinizde deneyimli kadrosuyla vize danışmanlığı hizmeti vermektedir. Vize Merkezi’nin Küba vizesi işlemleri departmanı, vize başvurunuzu sonuca odaklı şekilde hazırlamanızda size yardımcı olur. Küba Büyükelçiliği, Küba vizesinin sonucuna dair karar verme yetkisine sahip olan tek yetkili kurumdur. Küba Konsolosluğu ve Küba Büyükelçiliği tarafından belirtilen Küba vize evrak listesine ve Küba vizesi hakkında en yeni bilgilere web sitemizden ulaşabilirsiniz. Küba vize başvurusuna dair tüm  sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres Vize Merkezi'dir. 

Küba’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, vize başvuru işlemleri için yetkili turizm, seyahat acenteleri aracılığıyla kabul edilmektedir. Hızlı ve kolayca Küba vizesi almak için lütfen Vize Merkezi temsilcilerimizi arayın.

Küba vizesi başvurularında Türkiye çapında bölge ayrımı yapılmamaktadır. İşlem online olarak yapılmaktadır. Renkli pasaport fotokopinizi firmamıza göndermeniz veya pasaportunuzla birlikte şahsen Vize Merkezi’ni ziyaret etmeniz başvurunuzu tamamlamamız  için yeterli olacaktır. Pasaport fotokopiniz elimize ulaşınca, aynı gün içinde Küba vize başvurunuzu gerçekleştirecek, Küba turistik vize kartınızı tarafınıza 2 gün sonra ileteceğiz.

Küba Vizesi Başvuru Formu

Küba vize başvuru formu, Küba Büyükelçiliğinin Küba vizesi başvurusunda bulunanları tanımak için doldurdukları bir formdur. Küba vize başvuru formunu tamamlarken gerçeği yansıtmayan beyanların cezai yaptırımlara sebep olabileceği ve Küba vizesinin onaylanmasını doğrudan etkileyeceği göz önünde bulundurulmalıdır. Küba vize başvurunuz için sizin şahsen form doldurmanıza gerek yoktur. Küba vizesi başvurunuza dair bilgiler sisteme anlaşmalı olduğumuz Küba Ankara Büyükelçiliğine akredite firma tarafından girilmektedir. Küba Vizesini Vize Merkezinden almanın en büyük avantajı bütün işlemi online olarak yapabilmenizdir. Vizeniz onaylandıktan sonra Küba vize kartı Vize Merkezi temsilcimize bildirdiğinizi posta adresine gönderilir. Küba vizesi Online Başvuru Formunu doldurarak başvurunuzu hemen yapabilirsiniz. Vizeniz 2 gün içinde formda belirtmiş olduğunuz adresinize gönderilmektedir. Ayrıca başvuruyu online yaprak Küba Turist Kartını ofisimizden alabilirsiniz.

Önemli Not: Küba vize başvurunuzu online olarak Türkiye'nin her yerinden yapabilirsiniz.

Lütfen Dikkat !:  Küba'ya Amerika üzerinden seyahat edecek yolcuların Türkiye'den aldıkları Küba vizesi geçerli değildir. Amerika üzerinden Küba'ya seyahat edecek olan yolcularımız Küba vizelerini Amerika'daki Küba konsolosluk makamlarından almalıdırlar. Türkiye'den alacağınız Küba vizesi, Küba'ya doğrudan yapacağınız seyahatlerde veya Amerika dışındaki ülkelerden yapacağınız seyahatlerde geçerlidir. 

 

Küba Vizesi

 

 

Küba Vizesi Yeşil Pasaport

Yeşil pasaportlu T.C. vatandaşları Küba vizesinden muaftırlar. T.C. Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportu sahipleri de Küba’ya vize almadan giriş yapabilmektedirler. Ancak Umuma Mahsus T.C. pasaportu olan kişiler Küba vizesinden muaf tutulmamaktadırlar. T.C. Bordo pasaport sahipleri vize başvurularını Vize Merkezi Küba üzerinden gerçekleştirebileceklerdir. Küba vize başvurunuzu gerek internet üzerinden gerekse ofisimize gelerek gerçekleştirebilirsiniz. Renkli taranmış pasaport fotokopinizi bize ulaştırdıktan sonra başvurunuzu çok kısa bir sürede sonuçlandırıyoruz. Bordo pasaportla yapılan Küba vizesi başvurularında 6 aylık süre ile tek girişli vize veya diğer adıyla Küba turist kartı alırsınız. Bu vize, Küba’dan bir kere çıkış yaptıktan sonra geçerliliğini kaybeder. Eğer yeniden Küba’ya giriş yapmak istiyorsanız ve Türkiye’ye geri dönme durumunuz yoksa Küba’ya yeniden giriş yapacağınız kadar Küba vizesi (turist kartı) almanız gerekecektir. 

Küba Vizesi için Gerekli Evraklar

Küba vizesi için gereken en önemli evrak Küba'ya giderken kullandığınız pasaportunuzdur. Küba vize başvurunuzda kullanacağınız pasaportunuzun herhangi bir tahribata uğramamış olması ve dönüş tarihinizden sonra 6 ay geçerliliğinin bulunması gerekmektedir. Yıpranmış veya zarar görmüş pasaportla yapılan başvurularda uçuş aktarmalarından veya Küba Cumhuriyeti sınırından geri çevrilme olasılığı bulunur. Böyle bir durumla karşılaşmamanız için Küba vize başvurunuzu gerçekleştirmeden önce pasaportunuzu yenilemenizi tavsiye ederiz. Küba vize başvuru sürecinizi prosedürlere uygun şekilde yerine getirmeniz havaalanı check-in, göç ve gümrük kontrol alanlarında yaşanacak komplikasyonların oluşmasını engelleyecektir. Başvurunuzu Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirmeniz halinde gerekli prosedürler en kısa sürede tamamlanacaktır. Küba vizeniz hakkında tüm soru ve sorunlarınız için bizi arayabilir, güncel Küba vizesi evrak listesini talep edebilirsiniz. Bize Vize Merkezi Küba sayfamızda bulunan "Şubelerimiz" bölümününden ve sitemizin sağ üst köşesinde yer alan "İletişim" bölümünden ulaşabilirsiniz. İrtibata geçtiğiniz taktirde Vize Merkezi temsilcimiz Küba vizesi için gereken bilgi aktarımını sağlayacak ve Küba vizesi için gerekeli olan evrak listesi, vize prosedürü ve ücret bilgisini içeren bilgilendirme e-maili size gönderecektir.

Küba Vizesi Başvurusu

Küba vizesi başvurusunu Vize Merkezi Küba Departmanı aracılığıyla hızlı ve pratik şekilde alabilirsiniz. Küba Büyükelçiliği bölge ayrımına bakılmaksızın vize işlemini sonuçlandırmaktadır. Bu nedenle Türkiye'nin her yerinden Küba vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Hızlı Küba vizesi başvurusu yapmak için hemen Vize Merkezi temsilcilerimizi arayın. 

Küba vizesi, Schengen vizesi gibi pasaporta yapıştırılan bir etiket formatında değildir. Bununla birlikte ülkeye giriş çıkışınızın belgelenmesi için pasaportunuzun mutlak surette yanınızda bulunması gerekmektedir. Amerika dışında dünyanın her yerinde kabul gören Küba vizesi yeşil renklidir ve Küba turist kartı olarak da adlandırılır.

Küba vizesi etiket olarak pasaportunuza yapıştırılmadığından Küba'ya girişlerde de kimlik bilgilerinin sunulması önem arzettiğinden seyahat sonrası en az 6 geçerli pasaportunuzun ve kimliğiniz yanında olması önemle tavsiye edilir. Küba vizesine Türkiye'den başvuruda bulunacak yabancı vatandaşların, kendi uyruklarına ait pasaport ve Türkiye oturum izni belgeleri ile Küba vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. 

Küba seyahatinden önce pasaportunuzun geçerlilik süresini kontrol etmenizi öneririz. T.C. pasaport sürelerinin yurt dışındaki makamlarda uzatmak mümkün olmamaktadır.

Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlar Küba vizesi talepleri için İkamet tezkereleri ile başvuru yapmak zorundadırlar. Türkiye'den Küba vizesi alacak olan yabancı uyruklu vatandaşların ikamet sürelerinin seyahatlerinin bitiş tarihinden sonra da geçerli olması gerekmektedir. Yabancı uyruklu vatandaşlar kendi uyruklarına ait pasaportlarını Küba seyahatlerinde yanlarında bulundurmalıdırlar.

Küba Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Küba vizeniz Küba diplomatik temsilciliklerinin uygun görmesi halinde başvuruda bulunduğunuz gün içerisinde onaylanacaktır. Bu süre Küba Büyükelçiliğinin yoğun olduğu tarihlerde ve resmi tatil zamanlarında uzayabilmektedir. İşlemler online olarak gerçekleştirildiği ve başvuru sahiplerinin kişisel olarak gelmesine gerek kalmadığı için vizenin elinize geçeceği süreyi de hesaba katarak uçak ve otel rezervasyon işlemlerinizi yapmanızı tavsiye ederiz. Küba vizeniz çıktıktan sonra İstanbul’da ikamet eden başvuru sahipleri ofisimize gelerek de vizelerini alabilirler. Vizeniz onaylanıp çıktığı gün postaya verilir ve temsilcilerimize vermiş olduğunuz adrese gönderilir. Eğer temsilcilerimizle yaptığınız görüşmede vermiş olduğunuz adresinizle ilgili bir değişiklik söz konusu olduğundan bu durumu lütfen temsilcilerimize bildiriniz.

Küba vize işlemleri online yapılabilmesinden dolayı pasaportunuzun kimlik bilgilerini içeren kısmını Vize Merkezine mail ile ulaştırarak işlem yapabilirsiniz. Ancak pasaportunuzun genel itibariyle sağlam olması yırtık sayfasının bulunmaması, vize işlemleri (giriş –çıkış damgaları ve eski vizeler) dışında yazı veya karalamaların veya vizeyle alakalı olmayan etiketlerin bulunmaması gerekmektedir. Pasaportun durumuyla ilgili tüm sorumluluk siz değerli müşterilerimize aittir. Vize Merkezi pasaportunuza herhangi bir damga veya etiket vurma yetkisine sahip değildir ve Küba Büyükelçiliği Ankara tarafından onaylanan Küba vizesinin pasaporta yapıştırılmadığı unutulmamalıdır.

Küba Vizesi ve Küba Büyükelçiliği

Küba seyahatinde bulunacak T.C. vatandaşlarının vize başvurularının değerlendirilmesi ve sonuçlandırması yalnızca Küba’nın Türkiye'deki tek diplomatik temsilciliği olan Küba Büyükelçiliği Ankara’nın yetkisi altındadır. Küba Ankara Büyükelçiliği, Türkiye’de yaşayan Küba vatandaşlarının resmi evrak işlemleri dışında, T.C. vatandaşlarının ve Türkiye’de ikamet izni sahibi üçüncü ülke vatandaşlarının vize işlemlerinin yürütüldüğü, Küba Devleti’nin Türkiye’deki tek resmi diplomatik temsilciliğidir. Küba vizesinin sonucuna karar veren tek kuruluşun Küba Büyükelçiliği olduğu unutulmamalıdır.

Küba vizesi başvuru formu, Küba Büyükelçiliği Vize Bölümünün Küba vizesi başvurusunda bulunanları tanımak için doldurdukları bir formdur. Küba vize başvuru formunu tamamlarken gerçeği yansıtmayan beyanların cezai yaptırımlara sebep olabileceği ve Küba vizesinin onaylanmasını doğrudan etkileyeceği göz önünde bulundurulmalıdır. Küba vize başvurunuz için sizin şahsen form doldurmanıza gerek yoktur. Küba vize başvurunuza dair bilgiler sisteme anlaşmalı olduğumuz Küba Ankara Büyükelçiliğine akredite firma tarafından girilmektedir. 

Küba’da ticari amaçlı veya eğitimi amacıyla bulunacak olan kişilerin Küba Büyükelçiliğine uzun süreli vize ve çalışma izni başvurusunda bulunması gerekecektir. 6 aylık süreli ve tek giriş hakkı veren Küba vizesi turist kartı niteliği taşımaktadır. Küba turistik vizesi ile seyahat amacının dışına çıkılmamalıdır.  

Küba Vizesi Geçerlilik Süresi

Küba vizeniz turist kartları olarak verilmektedir. Vize onayı alındıktan sonra 6 ay içerisinde tek sefer için 1 ay kullanım hakkına sahip olursunuz. 

Küba Uçak Bileti

Tam adınızı gösterir, uçuş tarihlerinizi ve saatinizi içerir Küba uçak biletinizle başvuru yapmanız yararınıza olacaktır. Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği görevlileri yabancı vatandaşın ülkeye giriş çıkış tarihlerine özellikle dikkat etmektedir.

Küba Turist Vizesi

Küba'ya girmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti  Umuma Mahsus Pasaport sahiplerinin Küba vizesi prosedürünü tamamlamaları gerekmektedir. Ülkeyi turist olarak girmek isterseniz, Küba turist vize kartı için başvurmanız gerekecektir. Küba turist vizesi kültürel gezi, eğlence, rekreasyon amaçlı geçerlidir. Diğer seyahat amaçları için geçerli değildir.

Küba Ticari Vize

Küba'da ticari amaçla, iş görüşmesi, toplantı veya organizasyona katılım amacıyla gitmek isteyen başvuru sahipleri Küba ticari vizesine ihtiyaç duyacaklardır. Küba ticari vize başvurusu için istenen evrak listesi değişiklik göstermektedir. Küba vizesi detaylı evrak listesini müşteri temsilcimizden talep edebilirsiniz.

Küba Transit Vize

Küba’dan 72 saate kadar havalimanından ayrılmadan transit geçeceğiniz durumlarda Küba Konsolosluğu vize talep etmemektedir. Ancak hava limanından ayrılmak durumunda olduğunuz durumlarda Küba’da 1 günlükte olsa konaklayacağınız durumlarda vize almanız gerekecektir. Küba’da kapı vizesi veya benzeri bir vize türü uygulanmamaktadır. 

Küba Vizesi İstanbul

Türkiye’nin neresinde bulunursanız bulunun İstanbul Vize Merkezi Küba departmanı, Küba vizenizi en hızlı ve kolay şekilde almanızı sağlar. Küba vizesi için bölge ayrımı bulunmadığı için Küba Vize Merkezi İstanbul ofisi online işlemlerle vizenizi 1 iş günü içinde alır ve adresinize kargo ile gönderir. Bunun için tek yapanız gereken Vize Merkezi İstanbul ofisimizi arayarak gerekli evrak listesini talep etmenizdir. Küba vizesi pasaporta işlenen bir vize türü değildir ancak bununla birlikte 10 yıldan eski pasaportlarla yapılan başvurular kabul edilmemektedir. Online başvurunun doğru bilgilerle eksiksiz evraklarla yapılabilmesi için pasaportunuzun güncel olması ve seyahat sonrası 6 ay geçerliliği olması gerekir. Küba vizesi size 6 ay içinde 30 gün kalma hakkı vermektedir. Bu 6 aylık süre vize etiketinin üstündeki tarihten itibaren geçerlidir. Küba’ya birden fazla giriş yapacak, seyahat edecek yolcularımızın her girişleri için ayrı bir Küba vize kartına sahip olmaları gerekir. Normal şartlarda Küba vizesi tek girişli bir vizedir. Küba vizesini çok girişli almak için birden fazla Küba turist kartı alarak giriş yapılabilmektedir. Çok girişli Küba vizesi adı altında bir Küba vize türü yoktur. Küba vize prosedürü hakkında detaylı bilgi ve başvuru için Küba Vize Merkezi İstanbul departmanımızı arayabilirsiniz.

Küba Vizesi İzmir

T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatleri öncesinde Küba vize prosedürlerini tamamlamaları gerekmektedir. Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaport sahibi vatandaşlar Küba vize prosedürlerinden muaftır. Küba Vizesi İzmir departmanımız Küba vize başvurularınızı Küba Konsolosluğuna gelmenize gerek kalmadan gerçekleştirmektedir. Küba vizesi için gerekli olan evraklarınızı tarafımıza iletmeniz halinde deneyimli kadromuzla en kısa sürede başvurunuzu gerçekleştireceğiz.  İzmir Küba vize işlemleri için sektörünün iddialı kuruluşları arasında yıllara dayanan tecrübesiyle ilk sırayı alan Vize Merkezi’nin Küba vize departmanı ile Küba Turistik, Küba Ticari vizenizi en kısa sürede alabilirsiniz. Vize Merkezi, Küba vize işlemlerinizi yürütmektedir. Türkiye'nin dört bir yanından Küba Büyükelçiliği/Konsolosluğuna gelmenize gerek kalmadan firmamız aracılığıyla başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden vize işlemlerinizi bir telefon ile halledebilirsiniz.  

Amerika'dan Küba'ya Seyahatte Vize Uygulaması

Amerika vizesi olup Küba’ya seyahat edecek yolcularımıza bu konuda güncel bilgilere ulaşmaları açısından Vize Merkezi temsilcilerimizi aramalarını tavsiye ederiz. Öncelikle belirtmemiz gerekir ki Amerika vizesi, İngiltere vizesi veya Schengen vizesi ile Küba’ya giriş yapılamamaktadır. Amerika üzerinden Küba’ya seyahat edecek yolcularımızın Amerika sınır kapılarından çıkış yapabilmeleri için Küba Washington Büyükelçiliğinden veya Amerika’daki bazı havayolu şirketlerinden sadece Amerika üzerinden Küba’ya yapılan seyahatlerde geçerli olan vizeyi almaları gerekmektedir. Amerika Birleşik Devletleri dışında herhangi bir ülkeden Küba’ya girişi yeşil vize ile yapabilirsiniz. Amerika’nın uyguladığı bu prosedür Amerikan makamlarına özeldir ve Amerika’dan çıkışlar için geçerlidir. Türkiye’den Küba’ya doğrudan veya aktarmalı seyahat edecek yolcuların talep edip aldığı yeşil renkli Küba turist kartı ile Amerika dışında herhangi bir ülkeden Küba’ya seyahat edebilirsiniz. Amerika kıtasında yer alan Meksika ve Kanada gibi ülkelerde de Türkiye’den aldığınız bu vize geçerliliğini korur. Türkiye’den alınan Küba turist vizesi ile Amerika’dan Küba’ya seyahat edilememektedir. 

daha fazla göster

Küba ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

2 Yorum Küba Vizesi Konya
İ. Bölükbaşı 03/06/20, 12:05

Merhaba geçen yıl Amerika vizemi Konya şubenizle aldım ve hem hizmetinden hem de ilgilerinden son derece memnun kaldım. Şimdi Küba vizesi ile ilgili yardımınızı istiyorum. Ben özel bir hastanede doktor olarak görev yapıyorum ve bir konferansa katılmam gerekiyor. Konferansta dahil yaklaşık 2 hafta kadar Küba’da kalma planım var. Gitmişken tabi ki gezmemek olmaz. Küba vizesi için Konya şubeniz hizmet veriyor mu? Küba vizesi Konya şubenize başvuru için ne götürmem lazım? Konferanstan bana şuanda bir belge veremiyor ve sanırım bunu sunamayacağım bir problem olur mu bu durum? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Küba Vizesi Edirne
M. Ayık 03/06/20, 11:18

Merhaba, Balayı için Ağustos sonu Küba’yı seçtik. Şuan da evli olmadığımız için soy isimlerimiz farklı balayı için olacağından dolayı düğün davetiyemizi ekleyerek vize başvurumuzu yaparsak konsolosluk bunu kabul eder mi? Bu şekilde balayı için gidecek kişilere ne gibi bir prosedür gerekiyor. Ayrıca düğün telaşesinden dolayı vaktimiz çok yok en hız şekilde Küba vizesi Edirne ’den nasıl alınabilir? İkimizde devlet memuruyuz ancak benim bordo eşimin yeşil pasaportu var. İstediğiniz tüm evrakları sunabiliriz. Yardımlarınızı bekliyoruz.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Küba Vizesi Ankara 2020
B. Çidem 03/06/20, 11:07

Merhaba, Küba Konsolosluğunun telefon numarası yanıt vermiyor ve sitesine ulaşamadım. Eşimde genel bir varis türü sorunu var ve Küba’da olan bir kremin bu sorunu çözdüğünün bilgisini aldık. Küba’dan bu kremi getirtmek çok zor olduğu için hem gezmek amaçlı hem de orada bununla alakalı daha detaylı bilgi alarak kendimize kaynak yaratmak maksatlı gitmek istiyoruz. Biz emekli olduğumuz için tarih sıkıntımız yok ve tur ile gitmek istiyoruz çünkü daha önce hiç yurt dışına çıkmadık. Bu durumda vize işlemlerimizi nereden yapabiliriz. Küba vizesi Ankara 2020 yılı için herhangi bir prosedür değişikliği var mı? Bu vizeyi alabileceğimiz detayları bize aktarmanız önemli. Teşekkür ederiz.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Küba vizesi Gaziantep
C. Bilgin 03/06/20, 10:24

Merhaba, Küba vizesi ile alakalı araştırma yaparken sitenizi gördüm, açıklayıcı bilgiler vermenizden dolayı sorularımı sizlere yöneltmek istiyorum. Uzun zamandır Küba seyahati planlıyorum ancak gerçekten çok fazla şehirlerarası seyahat yaptığım için maalesef vize sürecine vakit ayıramadım. Yaklaşık 1 ay sonra Küba’ya gitme planım var. Ama Küba vizesi nasıl alınıyor, şartları ve evrak süreci gibi durumları için bir bilgim yok. Gaziantep’te yaşıyorum ve burada vize ofisi olarak çok detaylı bilgi alabileceğim güvenilir bir firma bulamadım. Sizin Küba vizesi Gaziantep ofisiniz var ise iletişime geçmek isterim. Benim için hızlı ve kolay olması önemli. Evrak hazırlama sürecini ne kadar kısa tutabilirsek o kadar işime gelir. Bu yüzden de bana olabildiğince kolay alabilmem için yol göstermenizi bekliyorum. Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Küba vizesi Antalya
H.Gürsoy 03/06/20, 10:11

Merhaba, Küba’ya özel bir tur programı ayarladık ve vize sürecinde tur programının içerisinde üstlendik ancak daha önce vize gerektiren bir ülkeye tur düzenlemediğimiz için açıkçası o kadar kişinin sorumluluğu alarak yanlış işlem yapmak istemiyoruz. Gidecek kişiler emekli grup bu durumda onlardan istememiz gereken belgeleri söylemenizi rica ederim. Küba vizesi Antalya ’da şubeniz var mıdır? Ayrıca işlemleri sizinle yapmamız durumunda bize hangi konularda destek veriyorsunuz ve maliyeti nedir?
Cevabı Görüntüle
Telefon
x