Küba Vize Merkezi Web Sayfasına Hoş geldiniz. Küba vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman Vize Merkezidir.

Küba Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Vize Merkezi, Küba vize işlemlerinizde deneyimli kadrosuyla vize danışmanlığı hizmeti vermektedir. Vize Merkezi’nin Küba vizesi işlemleri departmanı, vize başvurunuzu sonuca odaklı şekilde hazırlamanızda size yardımcı olur. Küba Büyükelçiliği, Küba vizesinin sonucuna dair karar verme yetkisine sahip olan tek yetkili kurumdur. Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından belirtilen Küba vize evrak listesine ve Küba vizesi hakkında en yeni bilgilere web sitemizden ulaşabilirsiniz. Küba vize başvurusuna dair tüm  sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres 10 yılı aşkın deneyimiyle Vize Merkezi'dir. 

Küba’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkili turizm, seyahat acenteleri aracılığıyla kabul edilmektedir. Küba vize başvurunuzu İstanbul’daki ofisimizden online olarak gerçekleştirmekteyiz. Renkli pasaport fotokopinizi firmamıza göndermeniz veya pasaportunuzla birlikte şahsen Vize Merkezi’ni ziyaret etmeniz başvurunuzu tamamlamamız  için yeterli olacaktır. Pasaport fotokopiniz elimize ulaşınca, aynı gün içinde Küba vize başvurunuzu gerçekleştirecek, Küba turistik vize kartınızı tarafınıza 1 gün sonra ileteceğiz.

Küba Vize İçin Gerekli Evraklar

Küba vize başvuru sürecinizi prosedürlere uygun şekilde yerine getirmeniz havaalanı check-in, göç ve gümrük kontrol alanlarında yaşanacak komplikasyonların oluşmasını engelleyecektir.  Küba vize başvurunuzda kullanacağınız pasaportunuzun herhangi bir tahribata uğramamış olması ve dönüş tarihinizden sonra 6 ay geçerliliğinin bulunması gerekmektedir. Yıpranmış veya zarar görmüş pasaportla yapılan başvurularda uçuş aktarmalarından veya Küba Cumhuriyeti sınırından geri çevrilme olasılığı bulunur. Böyle bir durumla karşılaşmamanız için Küba vize başvurunuzu gerçekleştirmeden önce pasaportunuzu yenilemenizi tavsiye ederiz. Başvurunuzu Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirmeniz halinde gerekli prosedürler en kısa sürede tamamlanacaktır. Küba vizeniz hakkında tüm soru ve sorunlarınız için bizi arayabilir, güncel Küba vizesi evrak listesini talep edebilirsiniz. Bize Vize Merkezi Küba sayfamızda bulunan "Şubelerimiz" bölümününden ve sitemizin sağ üst köşesinde yer alan "İletişim" bölümünden ulaşabilirsiniz. İrtibata geçtiğiniz taktirde Vize Merkezi temsilcimiz Küba vizesi için gereken bilgi aktarımını sağlayacaktır. 

Küba Vize Başvuru Formu

Küba vize başvuru formu, Küba Büyükelçiliğinin Küba vizesi başvurusunda bulunanları tanımak için doldurdukları bir formdur. Küba vize başvuru formunu tamamlarken gerçeği yansıtmayan beyanların cezai yaptırımlara sebep olabileceği ve Küba vizesinin onaylanmasını doğrudan etkileyeceği göz önünde bulundurulmalıdır. Küba vize başvurunuz için sizin şahsen form doldurmanıza gerek yoktur. Küba vize başvurunuza dair bilgiler sisteme anlaşmalı olduğumuz Küba Ankara Büyükelçiliğine akredite firma tarafından girilmektedir. 

Küba Vizesi

Küba seyahatinde bulunacak T.C. vatandaşlarının vize başvurularının değerlendirilmesi ve sonuçlandırması yalnızca Küba’nın Türkiye'deki tek diplomatik temsilciliği olan Küba Büyükelçiliği Ankara’nın yetkisi altındadır. Küba Ankara Büyükelçiliği, Türkiye’de yaşayan Küba vatandaşlarının resmi evrak işlemleri dışında, T.C. vatandaşlarının ve Türkiye’de ikamet izni sahibi üçüncü ülke vatandaşlarının vize prosedürlerinin yürütüldüğü, Küba Devleti’nin Türkiye’deki tek resmi diplomatik temsilciliğidir.

Küba Vize Başvurusu

Küba vize başvurunuzu Vize Merkezi Küba Departmanı aracılığıyla hızlı ve pratik şekilde alabilirsiniz.  Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşların Küba vizesi talepleri için İkamet tezkereleri ile başvuru yapmak zorundadırlar.

Küba Vizesi Geçerlilik Süresi

Küba vizeniz turist kartları olarak verilmektedir. Vize onayı alındıktan sonra 6 ay içerisinde tek sefer için 1 ay kullanım hakkına sahip olursunuz.

Küba Uçak Bileti

Tam adınızı gösterir, uçuş tarihlerinizi ve saatinizi içerir Küba uçak biletinizle başvuru yapmanız yararınıza olacaktır. Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği görevlileri yabancı vatandaşın ülkeye giriş çıkış tarihlerine özellikle dikkat etmektedir.

Küba Vizesi Kaç Günde Kaç Çıkar?

Küba diplomatik temsilciliklerinin uygun görmesi halinde vizeniz aynı gün içerisinde onaylanacaktır. Bu süre Küba Büyükelçiliğinin yoğun olduğu tarihlerde ve resmi tatil zamanlarında uzayabilmektedir.

Küba Vizesi Başvuru Formu

Küba vize başvuru formu, Küba Büyükelçiliği Vize Bölümünün Küba vizesi başvurusunda bulunanları tanımak için doldurdukları bir formdur. Küba vize başvuru formunu tamamlarken gerçeği yansıtmayan beyanların cezai yaptırımlara sebep olabileceği ve Küba vizesinin onaylanmasını doğrudan etkileyeceği göz önünde bulundurulmalıdır. Küba vize başvurunuz için sizin şahsen form doldurmanıza gerek yoktur. Küba vize başvurunuza dair bilgiler sisteme anlaşmalı olduğumuz Küba Ankara Büyükelçiliğine akredite firma tarafından girilmektedir. 

Küba Turist Vizesi

Küba'ya girmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti  Umuma Mahsus Pasaport sahiplerinin Küba vizesi prosedürünü tamamlamaları gerekmektedir. Ülkeyi turist olarak girmek isterseniz, Küba turist vize kartı için başvurmanız gerekecektir. Küba turist vizesi kültürel gezi, eğlence, rekreasyon amaçlı geçerlidir. Diğer seyahat amaçları için geçerli değildir.

Küba Ticari Vize

Küba'da ticari amaçla, iş görüşmesi, toplantı veya organizasyona katılım amacıyla gitmek isteyen başvuru sahipleri Küba ticari vizesine ihtiyaç duyacaklardır. Küba ticari vize başvurusu için istenen evrak listesi değişiklik göstermektedir. Küba vizesi detaylı evrak listesini müşteri temsilcimizden talep edebilirsiniz.

Küba Vizesi İzmir

Bordo Pasaport sahibi tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatleri öncesinde Küba vize prosedürlerini tamamlamaları gerekmektedir. Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaport sahibi vatandaşlar Küba vize prosedürlerinden muaftır. Küba Vizesi İzmir departmanımız Küba vize başvurularınızı Küba Konsolosluğuna gelmenize gerek kalmadan gerçekleştirmektedir. Küba vizesi için gerekli olan evraklarınızı tarafımıza iletmeniz halinde deneyimli kadromuzla en kısa sürede başvurunuzu gerçekleştireceğiz.  İzmir Küba vize işlemleri için sektörünün iddialı kuruluşları arasında yıllara dayanan tecrübesiyle ilk sırayı alan Vize Merkezi’nin Küba vize departmanı ile Küba Turistik, Küba Ticari vizenizi en kısa sürede alabilirsiniz. Vize Merkezi, Küba vize işlemlerinizi yürütmektedir. Türkiye'nin dört bir yanından Küba Büyükelçiliği/Konsolosluğuna gelmenize gerek kalmadan firmamız aracılığıyla başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.Türkiye’nin her yerinden vize işlemlerinizi bir telefon ile halledebilirsiniz.  

 

 

daha fazla göster

İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 70
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 70
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 70
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 25 21
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com

Küba ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
M. KARTAL KIRAL 10/02/17, 17:50
3 mayıs-14 mayıs arsında Küba ya tatil için gideceğim biletimi de aldım ( THY ), Küba Turistik vize işlemlerimi yaptırmak istiyorum, gerekli evraklar ve ücretini öğrenebilir miyim?
Teşekkürler, iyi çalışmalar.
Cevabı Görüntüle
y. erdogan 10/01/17, 00:00
Merhaba
Kuba seyahatim olacak vize detayları ve ücret ile ilgili bilgi vermenizi rica ederim.
Cevabı Görüntüle
N. Kara 06/01/17, 10:29
Merhaba, Küba'ya dört günlüğüne kısa bir ziyaretim olacak. Adana'dan başvurumu nasıl gerçekleştirebilirim? Küba vize başvuru formunu bulamıyorum. Küba vize başvuru formunu nasıl temin edebilirim?
Cevabı Görüntüle
M. Akay 06/01/17, 09:59
Merhaba Vize Merkezi, biz yeni evli bir çiftiz Küba'ya balayı için seyahat etmek istiyoruz. İstanbul'da yaşıyoruz, fakat ikimiz de çalışan insanlarız iznimiz kısıtlı Küba ekspres vizesi var mı? Küba vizesi kaç günde çıkar?
Cevabı Görüntüle
Y. Öztürk 04/01/17, 17:36
Merhaba, Biz İzmir'de ikamet ediyoruz. Şubat ayında 3 kişi olarak Küba'ya turistik seyahat gerçekleştirmek istiyoruz. Küba Vize Başvurusunu nasıl gerçekleştirebiliriz? Gerekli olan evraklar nelerdir? Yardımcı olabilir misiniz?