Turistik Vize

Turistik Vize

Türkiye Cumhuriyeti tarafından tanımlanan tüm pasaport türleri için seyahat öncesinde Lesotho vizesi almak zorunludur. Ülkenin Türkiye’de temsilciliği bulunmamasından dolayı akredite yurtdışı temsilcilikleri ile başvuru gerçekleştirilmektedir. Zamandan ve mali yükümlülüklerden asgari etkilenmek adına Vize Merkezi uzmanları aracılığıyla vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Lesotho turistik vize ile ilgili kişiye özel güncel evrak listesine ulaşmak ve Türkiye'den işlemlerinizi başlatmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın.

Lesotho Turistik Vize Başvurusu

Afrika kıtası güneyinde bulunan Lesotho farklı yerel kültürel özellikleri ve muhteşem tabiat güzelliğiyle turistik bir lokasyon. Ülkeye turistik amaçlı seyahat için gidiliyorsa başvurulması gereken vize türü de kısa süreli vize kategorisinde yer alan Lesotho Turistik Vize olacaktır. Tüm pasaport türlerine vize uygulayan ülkeye seyahat için seyahat bitiminden sonra en az 6 ay daha geçerli pasaportunuzun olması gerekmektedir. Ülkenin kapıda vize uygulaması yoktur.

Lesotho Turistik Vize Nasıl Alınır?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere ülkenin Türkiye temsilciliği olmadığından vize işlemleri akredite kurumlar tarafından yürütülmektedir. Bu da süreci kişinin kendi yapması durumunda daha maliyetli hale getirmektedir. Bu sebeple Türkiye’den başvurularda vize danışmanlık firması ile yola çıkmak daha sağlıklı olacaktır. Vize danışmanlık hizmeti için uzmanlarımızı +90 (212) 963 63 42 numaralı hattan arayarak vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Lesotho Turistik Vize Gerekli Evraklar

Lesotho turistik vize için gerekli evraklar kişiye özel listelenmelidir. Aşağıda bilginize sunacağımız evraklar genel statüde yer alır ve her başvuru sahibinden talep edilir. Diğer evraklar için uzmanlarımızı arayarak bilgi alabilirsiniz.
Pasaport
Lesotho turistik vize için pasaportunuzun seyahat sonunda en az 6 aylık geçerlilik süresine sahip ve vize için en az 2 boş sayfası olmalıdır.
Nüfus cüzdanı
Lesotho turist vizesi için nüfus cüzdanınızın fotokopisi dosyada mutlaka bulunmalıdır.
Fotoğraf
Talep edilen fotoğraf biyometrik olup fotoğraf 3,5x4,5 cm ölçülerinde ve 2 adet talep edilir.
Vize Talep Dilekçesi
Lesotho turist vizesi için seyahat tarihileri ve amacınızı içeren vize talep dilekçesi yazmalısınız. Dilekçe İngilizce dilinde yazılmalıdır.

Sarı humma aşı kartı
Sarı humma aşısı 10 gün içinde etkisini gösterdiği için aşınızı zamanında yaptırmalı ve kartınızı da dosyanıza eklemelisiniz.
Banka hesap özeti
Banka hesap özeti kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır. Güncel olarak hesapta olması gereken para mikterınızı uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.
Şirket evrakları
Lesotho turist vizesi için başvuran kişi çalışan ise şirket evraklarını dosyaya eklenmelidir. (faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküsü ve sicil gazetesi)

Lesotho Turistik E-Vize Başvurusu

Vize Merkezi uzmanları Lesotho turistik vize için Türkiye’den sizin adınıza Lesotho’nun Türkiye için akredite olan ülkedeki konsolosluğuna başvuruda bulunma yetkisine sahiptir. Bu nedenle şahsen başvuru gerektirmez. Vize Merkezi aracılığıyla yapılan başvuruda yurtdışındaki konsolosluğa gitmekten kaynaklanan zaman kaybı olmadan başvuru hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşmiş olur. Başvurunuz için gereken tüm işlemler online olarak gerçekleştirdiğinden Lesotho makamları tarafından talep edilen evraklar da online girilecektir. Lesotho turistik vizeye yönelik kolay ve hızlı bir başvuru için e-mail adresimizle ya da telefonla Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

Lesotho Turistik Vize Ücreti

Lesotho turistik vize ücreti seyahat sebebi, süresi değişimi sebebiyle kişiye özel hesaplanmalıdır. Konsolosluk harcı, vize işlem hizmet ücreti ve danışmanlık ücreti de uzmanlarımız tarafından size açıklamalı olarak aktarılır. Vize ücreti ödendi belgesi dosyaya mutlaka eklenmelidir.

Lesotho Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Lesotho Turist vizesi için gereken evraklar eksiksiz ve doğru ise ortalama 5 iş gününde başvurunuz cevaplanır. Olası bir aksilik yaşanması mümkün olduğu için 2 hafta öncesinden başvuru yapılması önerilir. Vize reddi durumunda ücret iadesi yapılmaz ancak vize reddi sebebini çözerek yeniden başvuru yapabilirsiniz. 

Lesotho ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Lesotho için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp