Turistik Vize

Lesotho Turistik Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


  Lesotho turistik vize için Lesotho makamlarınca istenen evraklar zaman içinde güncellenebilmekle birlikte Lesotho'nun Türkiye'de konsolosluğu olmamaktadır. Lesotho turistik vize ile ilgili güncel evrak listesine ulaşmak ve Türkiye'den başvuruda bulunabilmek için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Lesotho vize işlemleri ile ilgili size her türlü desteği sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Lesotho turistik vizeye dair daha çok detay almak isterseniz ya da merak ettiğiniz bir şey varsa bizi aramaktan çekinmeyin.

Lesotho Turistik Vize

Afrika kıtasının güneyinde yer alan Lesotho doğal güzelliği ve farklı yere kültürü ile turistik özelliklere sahiptir. Lesotho, Türk vatandaşları için vize uygulamakta olup bu uygulama bordo, gri, yeşil ve siyah pasaportuna sahip herkes için geçerli olmaktadır. Dolayısıyla pasaportunuzun türü ne olursa olsun planladığınız seyahatin süresi fark etmeksizin turistik seyahatler için Lesotho vizesi almalısınız. Lesotho Devleti, Lesotho’ya turistik olarak seyahat etmek isteyen kişiler için Lesotho turistik vize olarak adlandırılan Lesotho vize türünü vermektedir. Lesotho turistik vize için pasaportunuzun en az 6 ay geçerlilik süresi olmalı ve iki adet boş vize sayfası olmalıdır.  Lesotho turistik vize hem tek girişli hem de çok girişli olarak verilebilmektedir. Lesotho’nun Türkiye’de konsolosluğu veya büyükelçiliği olmayıp Lesotho vizesi için Türkiye’deyken doğrudan başvurabilme seçeneğiniz yoktur. Fakat, Türkiye’deyken Lesotho vizesi için Vize Merkezi aracılığıyla başvuruda bulunabilmektesiniz. Vize Merkezi olarak vize başvurunuzu Lesotho’nun Türk vatandaşlarına vize vermekle yetkili olan ülke dışındaki konsolosluğuna elektronik ortamda kolaylıkla ve hızlı bir şekilde sizin adınıza gerçekleştirebilmekteyiz.

Lesotho Turistik Vize Nasıl Alınır

Lesotho’ya turistik olarak seyahat edebilmeniz için seyahat öncesinde Lesotho vizesi almanız gerekmektedir. Lesotho sınır kapısında vize uygulamamaktadır. Bu sebeple Lesotho turistik vize için Lesotho’nun resmi dış temsilciliğine başvurmanız gereklidir. Lesotho’nun Türkiye’de dış temsilciliği bulunmayıp Lesotho vizesi için doğrudan başvuruda bulunmaya çalışmanız durumunda sizi zorlu şartlar beklemektedir.  Doğrudan başvuru için Lesotho seyahatinden önce Lesotho’nun başka bir ülkede bulunan konsolosluğuna gitmeniz gerekecektir. Lesotho Konsolosluğu’na vize başvurusu için gideceğiniz ülke vize uyguluyorsa bu ülkeye olan seyahatinizden önce ayrı bir vize almanız gerekecektir. Bu ülke için yapacağınız ulaşım, konaklama, olası vize masrafları ve bu ülkede geçireceğiniz ve olası bu ülke ile ilgili vize işlemleri için bekleyeceğiniz süre sizin fazladan zaman ve para kaybınıza sebep olacaktır. Ayrıca gideceğiniz ülkedeki Lesotho Konsolosluğunun Türk vatandaşları için vize başvurularını gerçekleştirmeme ihtimali de olabilip bütün masraflarınız boşa da çıkabilmektedir. Bunun dışında doğrudan başvuru durumunda turistik vize için gereken evraklarda yeterli miktarda bilgiye sahip olmayabilir ve daha fazla evrak getirmeniz gerektiğini öğrenerek beklemediğiniz bir durumla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda Türkiye’ye dönüp yeniden Lesotho Konsolosluğunun bulunduğu ülkeye seyahat ve bu ülke için vize almanız gerekebilerek durum sizin için daha da zorlaşabilir. Ayrıca vize başvurusu kabul edilse bile vize işlemleri için beklemek durumunda kalıp konsolosluğun ek evrak istemesi halinde bu süre daha da uzayabilir. Ek evrakı alabilmek için veya vize işlemleri sırasında bu ülkedeki yasal kalış süreniz dolduğu için de yeniden seyahat etmek ve vize almak zorunda kalabilrisiniz.

Lesotho turistik vize için Vize Merkezi aracılığıyla da başvurabilme seçeneğiniz olup bu şekilde daha kolay, rahat ve güvenilir şekilde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Vize Merkezi temsilcilerimiz Lesotho vizesi için başvurunuzu yurt dışındaki yetkili konsolosluğa yapabilip bu konsolosluğa başvurunuzu şahsen yapılan başvuruların aksine elektronik ortamda gerçekleştirebilmektedir. Böylece başvurunuzu hem çabucak hem de Türkiye’den ayrılmaya gerek kalmayıp yorulmadan gerçekleştirmiş olursunuz. Ayrıca Vize Merkezi temsilcilerimiz Lesotho turistik vize alınması ile ilgili bilgi ve tecrübe sahibi olduğundan size verecekleri bilgiler doğrultusunda Lesotho turistik vize için hazırlayacağınız evraklarla başvurularınız daha sağlıklı olmakta olup vize işlemleri sırasında zorluk yaşama ihtimaliniz veya vize işlemlerinin ret olarak sonuçlanma ihtimali azalmaktadır. Ayrıca Lesotho makamlarının vize başvuru sonrası ek evrak istemesi durumunda da temsilcilerimiz sizi bilgilendirerek size yardımcı olmaktadır. Vize işlemleri sırasında güncel bilgi olması veya vize işlemlerinin sonuçlanması halinde temsilcilerimiz sizi en kısa sürede iletişime geçmektedir. Vize Merkezi aracılığıyla Lesotho turistik vize için kolay bir şekilde başvuru yapıp vize alma şansınızı güçlendirmek için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

Lesotho Turistik Vize Gerekli Evraklar

Lesotho turistik vize için gerekli evraklar sizin için aşağıda belirtilmektedir.

1. Pasaport
Lesotho turistik vize için güncel pasaportunuz gerekli olup en az 6 aylık geçerlilik süresine sahip olması ve vize bölümünde en az 2 boş sayfası olmalıdır.

2. Nüfus cüzdanı
Lesotho turistik vize için nüfus cüzdanınızın fotokopisi gereklidir.

3. Fotoğraf
Lesotho turistik vize için gerekli olan fotoğraf biyometrik fotoğraf olup fotoğraf 3,5x4,5 cm ölçülerinde olmalıdır. Bu fotoğraf için sizden 2 adet istenmektedir.

4. Dilekçe
Lesotho turist vizesi için seyahat tarihileri ve seyahat amacınızı içeren vize talep dilekçesi yazmalısınız. Dilekçe İngilizce dilinde olmalıdır.

5. Sarı humma aşı kartı
Lesotho turistik vize için başvurudan önce sarı humma hastalığına karşı aşı yaptırmış olmalı ve  bu aşıyı yaptırdığınızın belgesi olarak sarı humma aşı kartınızı getirmelisiniz. Sarı humma aşısı 10 gün içinde etkisini gösterdiği için aşınızı zamanında yaptırmalısınız.

6. Banka hesap özeti
Lesotho turistik vize için banka hesap özetini getirmeniz gerekli olup banka hesap özeti Lesotho makamlarının istediklerini karşılamalıdır. Banka hesap özeti kaşe ve ıslak imzalı olmalı, banka hesap özeti turistik seyahat için Lesotho makamlarınca yeterli görüle bakiyeyi göstermelidir. Daha ayrıntılı bilgi için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

7. Şirket evrakları
Lesotho turist vizesi için başvuran kişi çalışan ise şirket evraklarını getirmelidir. Gereken şirket evrakları ise faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküsü ve sicil gazetesidir.

 

Yukarıda belirtilen evraklar Lesotho turistik vizeye başvuruda bulunmak isteyen herkesten istenen ortak evraklardır. Başvurulacak Lesotho turist vizesinin tek girişli veya çok girişli olması ise istenen bu genel evrakların değişmesine etki etmemektedir.  Lesotho makamları vize işlemleri sırasında gerek görmesi halinde ek evrak isteyebilmektedir.  Lesotho turistik vize için gereken evraklar hakkında daha fazla bilgi için Vize Merkezi temsilcilerimiz ile telefon ya da e-mail aracılığıyla iletişime geçiniz. Temsilcilerimiz Lesotho turist vizesine ilişkin en güncel ve detaylı evrak listesini size e-mail adresine göndermektedir. Temsilcilerimizin bilgi ve tecrübeleri doğrultusunda belgeleri hazırlayarak Vize Merkezi aracılığıyla başvuruda bulunmanız durumunda Lesotho turistik vize başvurunuz daha sağlam olup Vize alma şansınızı yükseltmiş olursunuz. Lesotho makamlarının  turistik vize işlemleri sırasında ek evrak istemesi durumunda da temsilcilerimiz mümkün olan en kısa sürede sizinle iletişime geçip çözüm üretmeye çalışarak size yardımcı olmaktadır. Evraklar konusunda daha fazla bilgi ve Lesotho turistik vizesine ilişkin Vize Merkezi aracılığıyla başvurunuzu sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilmeniz için temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

 

Lesotho Turistik Vize Elektronik Başvuru

Lesotho’nun Türkiye’de dış temsilciliği bulunmayıp Lesotho turistik vize için başvurular Türkiye’deyken şahsi olarak gerçekleştirilememektedir. Ancak, Vize Merkezi Lesotho turistik vize için Türkiye’den sizin adınıza Lesotho’nun Türkiye için akredite olan ülkedeki konsolosluğuna başvuruda bulunma yetkisi olup bu konsolosluğa başvurunuzu şahsen yapılan başvuruların aksine elektronik ortamda yapabilmektedir. Böylece Lesotho turistik vize için Vize Merkezi aracılığıyla yapılan başvuruda yurtdışındaki konsolosluğa gitmekten kaynaklanan zaman kaybı olmadan başvuru hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşmiş olur. Ayrıca, Vize Merkezi başvurunuz için gereken tüm işlemleri online olarak gerçekleştirdiğinden Lesotho makamlarının başvuru esnasında sizin hakkında talep ettiği bilgileri de elektronik ortamda verebilmektedir. Bu sayede Lesotho turistik vize için başvuru formu gibi belgeleri doldurmanıza gerek kalmayıp yapmanız gereken şey yalnızca turistik vize için gerekli evrakları getirip vize için gereken ücreti ödemenizdir. Lesotho turistik vizeye yönelik kolay ve hızlı bir başvuru için e-mail adresimizle veya telefonla Vize Merkezi temsilcilerimizle irtibat kurunuz.

Lesotho Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar

Turist vizesi için gereken evrakların eksiksiz ve doğru olarak getirip vize işlemleri sırasında özel bir durum olmaması halinde Türk vatandaşları için Lesotho turist vizesi ortalama 5 iş gününde çıkar. Bu süre Türkiye’de yaşayan yabancı vatandaşlar için geçerli olmayıp değişebilmektedir. Lesotho turist vizesi için ortalama işlem süresi başvuran kişinin vatandaşlığı dışında başka faktörlere bağlı olarak da değişebilmektedir. Lesotho Konsolosluğu hafta sonları ve konsolosluğun resmi tatil günlerinde çalışmayıp turistik vize için işlemlerinin bu zamanlara veya konsolosluğun yoğun olduğu zamana denk gelmesi vize işlemlerinin süresini uzatabilmektedir. Evrakların eksik getirilmesi veya hatalı bilgi içermesi ya da Lesotho makamlarının vize işlemleri sırasında ek evrak istemesi de vize işlemlerinin süresini etkileyebilir. Lesotho Konsolosluğuna doğrudan başvurmanız durumunda ise konsolosluk için başka bir ülkeye giderek ve bu ülkenin vize uygulaması halinde bu ülke için de seyahat öncesi vize başvurusunda bulunarak başvuru sırasında çok zaman kaybedeceğinizi de unutmayınız. Lesotho turist vizesi için Vize Merkezi ile başvurmanız durumunda temsilcilerimiz başvurunuzu Türkiye dışındaki Lesotho Konsolosluğunuza elektronik olarak gerçekleştirebilerek başvurunuz hızlı bir şekilde gerçekleşmiş olur. Ayrıca Vize Merkezi temsilcilerimizin bilgi ve tavsiyeleri doğrultusunda evrakları hazırlamanız da başvurunuzu daha sağlam hale getirerek evraklardan dolayı vize işlemlerinizin uzama ihtimalini azaltıp vize alma şansınızı güçlendirmektedir.

Lesotho Turistik Vize Ücreti

Lesotho turistik vize için işlemler ancak ücretin ödenmesi durumunda başlayıp Lesotho turistik vize için ücret ödenmediği sürece vize işlemlerine başlanılamamaktadır. Vize Merkezi aracılığıyla yapacağınız başvurularda ödemeniz gereken Lesotho turistik vize ücretine konsolosluk harcı vize ücreti ve hizmet bedeli dahildir. Lesotho vize ücreti nakit olarak ödenmekte olup vize başvurusunun iptal edilmesi veya ret olarak sonuçlanması halinde ücret iadesi yapılmamaktadır. Lesotho turistik vize için evraklarınızı şubelerimize şahsen getirilebileceği gibi kargo veya kurye aracılığıyla da getirilebilir. Kargo veya kurye ile ilgili hizmet ücretlerini ödeyen taraf vize başvuru sahibidir. Lesotho turistik vize için ödemeniz gereken ücret miktarı vizenin özelliğine ve zamana göre değişir. Lesotho turistik vize ücreti başvurulacak vizenin tek girişli veya çok girişli olmasına göre değişir. Bu ücretler her zaman sabit kalmayıp zamanla bu ücretler değişebilmektedir. Lesotho turistik vize ücretine ilişkin detaylı ve güncel bilgi alabilmek için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

 

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...