Lesotho Vize İşlemleri

Lesotho Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!
 
 
Lesotho seyahati için vize müracaatı yapacak başvuru sahipleri için Türkiye’ye en yakın Lesotho Büyükelçiliği İtalya (Roma) görev yapmaktadır.
 
Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Lesotho Vizesine Başvurmalı mıdır?
 
Türkiye Cumhuriyeti Bordo Pasaport (umuma mahsus), Yeşil Pasaport (hususi), Gri Pasaport (Hizmet) ve Siyah Pasaport (diplomatik) sahipleri Lesotho vizesine tabidirler.  Lesotho Roma Büyükelçiliği Türkiye Cumhuriyeti Devleti için akreditedir.Lesotho'ya seyahat edecek Türkiye vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Lesotho Büyükelçiliği'ne vize başvurusunda bulunmaları gereklidir.
 
Lesotho Vize Başvurusu için Gereken Evraklar Nelerdir?
 
Lesotho vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişiklik gösterir.
 
 
Her başvurunun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin !
 
 
Lesotho Vize Başvuruları Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?
 
Türkiye dışında görev yapan Lesotho Konsolosluğunun iş yoğunluğuna, resmi tatil günlerine bağlı olarak vize işlem süresi uzayabilmektedir. Bu sebepten ötürü Lesotho vizesi için başvuru yapacak kişilerin mümkün olabilen en erken tarihte (1 ay evvelinden) işlemleri başlatmaları gerektiğini bilmeleri gereklidir.
 
Lesotho Vizesi için Hemen İletişime Geçin!
Vize Merkezi Lesotho Vize Temsilcileri, Lesotho vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.
 
Lesotho vize başvurusuna uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ulaşmak ve Lesotho'ya uçuş rotanıza göre aktarma yapacağınız ülkenin transit vize uygulaması hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek ve ya soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya ortadogu@vizemerkezi.com adresinden elektronik posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.
 
Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.
 
Lesotho vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

 

Lesotho Vize İşlemleri:


Lesotho ülkesine seyahat etmeyi planlayan T.C. Umumi, Hizmet, Hususi ve Diplomatik Pasaport hamilleri, seyahatleri öncesinde Lesotho vizesi alma zorunluluğu bulunmaktadır.


Lesotho vizesi başvuru sahipleri, Lesotho Vize Başvuru Formu ile birlikte seyahat masraflarını karşılayacağı parasal birikimi gösteren resmi belgenin yanısıra Lesotho’ya ulaşım- konaklamaya ait rezervasyon belgelerini, Lesotho Konsolosluğu vize müracaatında sunulması gereklidir.

Ticari Lesotho Vize başvurusu için iş görüşmesi amacına yönelik olması durumunda Davet Mektubu sunulması gereklidir.


Lesotho Konsolosluğu, ülkeyi ziyaret edecek yabancıların, vize başvurusu öncesinde bölgenin salgın hastalıklarına karşı koruyucu aşılarını yaptırmaları konusunda uyarmaktadır. Başvuru sahipleri, Lesotho vize işlemleri sırasında uluslar arası aşı sertifikasını beyan etmeye mecburdur.


ÖNEMLİ: Lesotho’ya seyahat edecek kişilerin öncesinde sarıhumma aşısı olmaları gereklidir. On gün içinde etkili hale geldiğinden bu ülkeye seyahat edecek kişilerin aşılarını zamanında yaptırmaları önem taşımaktadır. Ayrıca, Hepatit A; Karma aşı (Difteri, Tetanos, Polio) aşılarının yaptırılması tavsiye olunur. Sıtmaya karşı, kısa süreli seyahatlerde düzenli olarak kullanılacak ilaçlar mevcut olup, kişilerin kendi durumuna göre uygun ilaç ve aşılanma zamanı hakkında, T.C. Sağlık Bakanlığı Seyahat Sağlık Merkezleri’nden detaylı bilgi almasında fayda vardır.

Yükleniyor...
LESOTHO VİZE İŞLEMLERİ
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 73
Faks : +90 (212) 287 72 44
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 73
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 73
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2178
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5237
ayko@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com