Lesotho Vize İşlemleri

Lesotho Vizesi

Türk vatandaşları Lesotho’ya yasal olarak giriş yapabilmeleri için Lesotho seyahati öncesinde Lesotho vizesi almak zorundadırlar. Lesotho Devleti, umumi, hizmet, hususi, diplomatik pasaport Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Dolayısıyla her Türk vatandaşı pasaport türü fark etmeksizin Lesotho seyahati öncesinde Lesotho vizesi alması gerekmektedir. Lesotho vizesi olarak tek tip vize uygulanmayıp Lesotho’ya yapılacak seyahat amacına göre farklı Lesotho vize türleri verilmektedir. Lesotho vizesi için pasaportunuzun geçerli olması gerekmesiyle birlikte pasaportunuzun başvurulacak vize türüne göre en az 6 ay veya 9 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Bununla birlikte pasaportunuzda an az 2 tane boş vize sayfası olmalıdır. Lesotho sınır kapısında vize vermeyip Lesotho vizesi için Lesotho’nun dış temsilciliklerine başvurulması gerekmektedir. Lesotho’nun Türkiye’de dış temsilciliği bulunmamaktadır. Bu sebeple Lesotho vizesi için Türkiye Cumhuriyeti Devleti için akredite olan Türkiye dışında bulunan dış temsilciliğine başvurmaları gerekmektedir. Vize Merkezi Lesotho’nun Türkiye için akredite olan dış temsilciliğine sizin adınıza başvuruda bulunma yetkisi olup konsolosluğa başvuru talebinizi ve diğer başvuru işlemlerinizi elektronik ortamda hızlıca gerçekleştirebilmektedir. Lesotho vizesi için yurtdışında Türkiye için akredite olan bir konsolosluk bulmakla ve bu konsolosluğa gitmekle uğraşmadan kolay ve hızlı şekilde vize başvurusunda bulunmak için Vize Merkezi temsilcilerimizle e-mail veya telefon aracılığıyla iletişime geçiniz.

Lesotho Vizesi Nasıl Alınır

Lesotho Devleti Türk vatandaşları için vize uygulamakta olup Lesotho sınır kapısında vize alınma uygulaması olmamaktadır. Bu sebeple Lesotho vizesi alınması için Lesotho’nun dış temsilciliğine başvurulması gerekmektedir. Ancak, Lesotho’nun Türkiye’de herhangi bir dış temsilciliği bulunmamaktadır. Bundan dolayı, Lesotho vizesi alınması için Lesotho’nun Türkiye dışında olan dış temsilciliğine başvuruda bulunmanız gerekecektir. Ayrıca, Lesotho vizesi için her Lesotho dış temsilciliği Türk vatandaşları için vize vermeyip yalnızca Türkiye için akredite olan Lesotho dış temsilciliğine vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Bu sebeple Lesotho vizesi için doğrudan başvurmanız durumunda koşullar hem zorlu olup hem de dikkat gerektirmektedir. Doğrudan başvuruda bulunabilmeniz için önce Türkiye için akredite olan yurtdışındaki Lesotho Konsolosluğunu araştırmanız ve bilmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde, gideceğiniz Lesotho konsolosluğu için yapacağınız bütün uğraşlarınız ve masraflarınız boşa çıkacak ve başka bir Lesotho konsolosluğu bulmak için tekrar uğraşmak durumunda kalacaksınız. Ayrıca, Lesotho vizesi için Türkiye için akredite olan konsolosluğa doğrudan başvurmanız gerektiğinde hem Lesotho Konsolosluğunun bulunduğu ülke için seyahat etmeniz gerekecek hem de bu ülke size vize uyguluyorsa bu ülke için de seyahat öncesi ayrı bir vize başvurusunda bulunmanız gerecektir. Bunlardan dolayı Lesotho Konsolosluğunun bulunduğu ülke için ekstradan para vermek, uğraşmak ve zaman harcamak durumunda kalıp Lesotho vizesi için başvuruda bulunma süreniz gecikecektir. Ayrıca, başvuru evraklarıyla ilgili yeterli bilgiye sahip olmayıp başvuru için eksik evrakla gelmeniz durumunda konsolosluk sizden haberiniz olmadığı evrakların getirilmesini talep ederek hesapta olmayan bir durumla karşılaşabilirsiniz. Bunun dışında Lesotho vize işlemleri süresi başvuru durumunuza göre beklenenden uzun sürebilir, konsolosluk sizden ek evrak isteyebilir. Konsolosluğun sizden isteyeceği evraklardan dolayı veya vize işlemlerinin uzun sürüp Lesotho konsolosluğunun bulunduğu ülkedeki yasal kalış sürenizin dolmasından dolayı yeniden Türkiye’ye dönüp o ülke için seyahat etmek ve o ülkenin olası vize uygulaması nedeniyle yeniden vize başvurusunda bulunmak durumunda kalabilirsiniz.

Lesotho vizesi alınması için yalnızca doğrudan başvuru seçeneği olmamaktadır. Lesotho vizesi için Vize Merkezi aracılığıyla da başvuruda bulunabilirsiniz. Vize Merkezi Lesotho vizesi için Türkiye için akredite olan Lesotho Konsolosluğuna sizin adınıza başvuruda bulunma yetkisi olup konsolosluk araştırmanıza gerek kalmadan güvenilir bir şekilde Lesotho vizesi için sizin adınıza başvuruda bulunmaktayız. Lesotho vizesi için Vize Merkezi aracılığıyla başvurmanız durumunda Lesotho vize başvurusu ve vize işlemleri sırasında Lesotho Konsolosluğunun bulunduğu ülkede olmanıza gerek olmayarak hiç bu ülkeden dolayı oluşacak fazladan masrafınız, uğraşmanız ve zaman kaybınız olmadan kolaylıkla vize başvurusunu gerçekleştirmiş olursunuz. Ayrıca, temsilcilerimiz konsolosluğa yapılacak Lesotho vize başvurularına ilişkin bütün işlemleri doğrudan başvuruların aksine elektronik olarak gerçekleştirdiğinden Lesotho vize başvurunuzu hızlı bir şekilde zaman kaybetmeden gerçekleştirmiş olur. Vize Merkezi temsilcilerimiz Lesotho vizesine ilişkin evraklar konusunda bilgi ve tecrübeye de sahip olduğundan temsilcilerimizin size vereceği bilgilerle hazırlayacağınız evraklar sayesinde Lesotho vize işlemleri sırasında evraklardan dolayı bir sorunla karşılaşma ihtimaliniz azalıp Lesotho vizesi alma şansınız güçlenmektedir. Lesotho makamlarının vize işlemlerinize yönelik bir haber alması durumunda da temsilcilerimiz bu durumu size iletip size gereken yardımda bulunmaktadır. Lesotho vize başvurusuna yönelik kararlar yalnızca Lesotho Konsolosluğu tarafından verilmekte olup Lesotho makamları vize başvurunuzu olumlu olarak sonuçlandırması halinde Lesotho vizesi alınır. Vize Merkezi, Lesotho vize başvurunuzu daha kolay gerçekleştirmenizi sağlamakta ve vize başvurunuza ilişkin bütün süreçlerde size destek olarak vize alma şansınızı yükseltmektedir.

Lesotho Vizesi Gerekli Evraklar

Lesotho vizesi için gerekli evraklar kişinin başvuracağı Lesotho vize türüne göre ve mesleki durumuna göre değişiklik gösterir. Lesotho vizesi için kimi istenen evraklar bütün Lesotho vizeleri için ortak olmakta, kimi istenen evraklar ise başvurulacak Lesotho vize türüne özel olmaktadır. Başvuracağınız Lesotho vize türü için hangi evraklar gerekli ise Lesotho vize işlemleri için o vize türü için gerekli olan evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Başvuracağınız Lesotho vize türü fark etmeksizin bütün Lesotho vize başvuruları için sarı humma aşısı yapmış olmanız gerekli olup bu aşıyı yapmış olduğunuza dair sarı humma aşı kartının evrak dosyanızın arasında bulunması gereklidir. Bunun dışında hepatit a, difteri, tetanos, polio aşıları yaptırmanız zorunlu olmayıp bu aşılar önerilmektedir. Sarı humma aşı kartının dışında pasaport, biyometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, İngilizce vize talep dilekçesi bütün Lesotho vize türleri için istenen diğer evraklardır. Bu evrakların kimileri için gereken kriterler aynı kimileri için gereken kriterler ise farklıdır. Diğer gereken evraklar ise başvuracağınız Lesotho vize türüne göre değişmektedir. Lesotho ticari vize başvurusu için ticari faaliyetle ile ilgili davet mektubu sunulması gerekli olup bu belge ticari vize başvurusu için en önemli belgelerin başlarında bulunmaktadır.

Lesotho vizesi için gerekli evrakların eksiksiz ve doğru olarak getirilmesi gerekmekte olup eksik veya yanlış evraklarla yapılan başvurular vize işlemlerinin uzaması ya da ret olarak sonuçlanmasına sebep olabilmektedir. Başvuracağınız Lesotho vize türü için gereken evraklara hakkında bütün bilgileri vize merkezi temsilcilerimizle iletişime geçerek alabilmektesiniz. Temsilcilerimizle kurduğunuz iletişimden sonra gereken evraklara ilişkin bilgiler güncel olarak detaylı bir şekilde size e-mail yoluyla iletilmektedir. Vize Merkezi temsilcilerimizin vereceği bilgiler sayesinde evrakları Lesotho makamlarının istediği prosedürlere göre hazırlamanızda yardım almakta olup evrakları bu bilgiler doğrultusunda hazırlayarak Vize Merkezi aracılığıyla başvurmanız durumunda vize işlemleri sırasında evraklardan kaynaklanan sorunla karşılaşma ihtimali azalıp vize alma şansınız artmaktadır.

Lesotho Vizesi Fotoğraf

Başvurmak istediğiniz Lesotho vize türü fark etmeksizin fotoğraf Lesotho vizesi için vermeniz gereken belgelerin arasında olmaktadır. Lesotho vizesi için sizde olan herhangi bir vesikalık fotoğraf kabul olmayıp, Lesotho vizesi için vermeniz gereken fotoğrafın belirli kriterlere uyması gerekmektedir. Lesotho vizesi için vermeniz gereken fotoğraf biyometrik fotoğraf olmalıdır. Biyometrik fotoğrafın ölçüsü is 3,5x4,5 cm olmalıdır. Biyometrik fotoğrafınız güncel halinizi yansıtmalı ve üzerinde oynama yapılmamış olmalıdır. Lesotho vizesi için sizden istenen biyometrik fotoğraf ise 2 adettir.

Lesotho Vizesi Kaç Günde Çıkar

Lesotho makamlarının vize başvuru koşullarını tam olarak yerine getirip Lesotho vize işlemleri sırasında özel bir durum olmayıp vize işlemlerinin olumlu olarak sonuçlandırılması halinde Lesotho vizesi ortalama 5 iş gününde çıkar. Bu süre kesin süre olmayıp Lesotho vizesi için işlem süresi, farklı durumlar olması halinde değişebilmektedir. Vize işlemlerinin Lesotho Konsolosluğun resmi tatil günlerine veya yoğun olduğu günlere rast gelmesi halinde vize işlem süresi uzayabilmektedir. Bunun dışında Lesotho vize işlemleri için gereken evrakları eksik veya yanlış olarak getirmeniz ya da vize işlemleri sırasında Lesotho makamlarının ek evrak istemesi durumunda da vize işlem süresi etkilenebilmektedir. Ayrıca doğrudan başvuru durumunda vize başvurusunda bulunmak için yapmanız gereken fazla işlemlerden dolayı Lesotho vizesi için başvuruda bulunma sürecinde de çok zaman kaybedeceğinizi unutmayınız. Lesotho vizesi için Vize Merkezi aracılığıyla başvurmanız durumunda temsilcilerimiz Lesotho makamlarınca düzenlenen vize başvuru prosedürlerine göre zaman kaybetmeden sizin adınıza başvuruda bulunabilmekte olup başvurunuzu hızlı bir şekilde gerçekleştirmiş olursunuz. Ayrıca, Vize Merkezi temsilcilerimizden Lesotho vizesi için gereken evrakları hem daha kolay hem de vize prosedürlerine tamamen uygun olarak hazırlama konusunda destek almış olup temsilcilerimizin bilgileri doğrultusunda evrakları hazırlamanız halinde evraklardan dolayı vize işlemlerinizin uzama ihtimali de azalmış olur.

Vize Merkezi temsilcileri Lesotho vizesi almanıza nasıl yardımcı olur?

Vize Merkezi temsilcilerimiz Lesotho vize başvurusu için Lesotho’nun Türkiye sınırları dışındaki Türkiye için akredite olan dış temsilciliğine sizin adınıza başvuruda bulunarak başvurunuzu Türkiye’den ayrılmanıza gerek kalmadan gerçekleştirmiş olursunuz. Ayrıca doğrudan yapılan başvuruların aksine Vize Merkezi aracılığıyla yapacağınız başvuruda temsilcilerimiz Lesotho’nun dış temsilciliğine başvurunuzu elektronik olarak yaptığından başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirmenizin yanında hızlı bir şekilde de gerçekleştirmiş olursunuz.  Vize Merkezi temsilcilerimiz bilgi ve tecrübeleriyle gerekli evraklar hakkında tam ve doğru bilgi almanızı sağlayarak bu evrakları hazırlamanızla ilgili size yardımda bulunmaktadır. Böylece hem gereken evrakları daha kolay hazırlayabilmekte hem de alacağınız bilgiler doğrultusunda hazırlayacağınız evraklar vize alma şansınızı güçlendirmektedir. Bununla birlikte otel ve uçak rezervasyonu yaparak Lesotho vize başvurunuzda seyahat amacınıza ve seyahatinize ilişkin yeterli imkanlara sahip olduğunuza yönelik daha fazla kanıt göstermek istiyor Vize Merkezi temsilcilerimiz rezervasyon konusuna ilişkin de size yardımcı olmaktadır. Lesotho başvurunuz gerçekleştikten sonra da Vize Merkezi temsilcilerimiz Lesotho vize işlemlerini baştan sona kadar takip etmekte olup bütün bu süre boyunca size destek olmaktadır. Lesotho vize başvuru sonucunuz konsolosluk tarafından açıklanınca da sizle hemen iletişime geçip sonuca ilişkin bilgiyi vermektedir.

 

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6391