Konya

Telefon

+902129636342

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Lesotho Vize Merkezi, Konya

Konya Vize Merkezi

Sayfamızın devamında Lesotho vize süreci ile ilgili genel bilgilere ulaşabilir, daha detaylı bilgi için Lesotho Vize Merkezi, Konya ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Lesotho vize başvurusu için gerekli evrakların mesleksel durumunuza göre tam listesini ücretsiz bir şekilde [email protected] e-posta adresimizden talep edebilirsiniz.

Vize Merkezi Konya ofisi olarak Lesotho vize prosedürlerini yakından takip etmekteyiz. Vize başvurunuzu olumsuz bir sonuçla karşılaşmadan tamamlamak ve planladığınız Lesotho seyahatini gerçekleştirmek +90 (212) 963 63 42 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Lesotho Vize İstiyor Mu?

Afrika’nın güney bölgesinde yer alan Lesotho’ya seyahat planı olan kişilerin vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Sahip olduğunuz pasaport türü fark etmeksizin Lesotho vizesine başvurmalı ve seyahatinizden önce Lesotho vizesi almak zorundasınız. Türkiye’de ikamet eden tüm kişiler vize başvurularını akredite edilmiş vize şirketleri aracılığıyla yapabilirler.
Vize Merkezi Konya şubesi olarak Lesotho Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize şirketlerinden biriyiz. Vize başvurunuzu şubemiz aracılığıyla gerçekleştirebilir ve Lesotho vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz.

Lesotho Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Lesotho vize başvuruları Lesotho Konsolosluğu tarafından değerlendirilmektedir. Ancak ülkemizde herhangi bir Lesotho dış temsilciliği bulunmamaktadır. Vize başvurusunu konsolosluğa iletmek isteyen vatandaşlarımızın Lesotho Roma Büyükelçiliğine başvurması gerekmektedir. Bu durum ekstra vize alımı gerektirdiği için oldukça yorucu bir süreç ortaya çıkmaktadır.
Lesotho vize başvurunuzu Vize Merkezi Konya ofisimiz aracılığıyla gerçekleştirdiğiniz takdirde böyle bir süreç geçirmek zorunda kalmazsınız. Ofis yetkilimiz tüm işlemlerinizi elektronik ortamda yapar ve vizenizi kolay bir şekilde almanızı sağlar. Lesotho vize başvurunuzu kolay ve hızlı bir şekilde geçirmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Lesotho Vizesi Gerekli Evraklar

Lesotho vize başvurusunda bulunabilmek için aşağıda bulunan vize türü evraklarını hazırlamanız gerekmektedir. Seyahat amacınıza en uygun vize türünü seçebilir ve vize evraklarınızı öğrenebilirsiniz. Lesotho Konsolosluğu durumunuza göre ek evrak talebinde bulunabilir. Talep edilen ek evrakları zamanında beyan etmeniz oldukça önemlidir.

  • Lesotho Turistik Vize: Pasaport, banka hesap dökümü, turistik vize başvuru formu, aşı kartı, biyometrik fotoğraf turistik vize başvuru evrakları içerisinde yer almaktadır. Mesleksel durumunuza göre hazırlamanız gereken evrakların listesini öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.
  • Lesotho Ticari Vize: Pasaport, banka hesap dökümü, ticari vize başvuru formu, aşı kartı, biyometrik fotoğraf, davetiye, şirket evrakları ticari vize başvuru evrakları içerisinde yer almaktadır. Aynı şekilde bu vize türünde de durumunuza göre doldurmanız gereken ek evraklar olabilir.

Uzun süreli Lesotho seyahatlerinde oturum izni gerekebilmektedir. Lesotho vatandaşlığı ve oturum izni hakkında ayrıntılı bilgi için +90 (212) 963 63 42 numaralı telefonumuzu kullanabilir ve bilgi talep edebilirsiniz.

Lesotho Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Lesotho vize başvurusu e-vize sistemi üzerinden Vize Merkezi Konya ofisimiz tarafından yapılmaktadır. Gerekli tüm bilgileri ofis yetkilimize ulaştırmanız bu işlem için yeterli olacaktır. Ofis yetkilimiz vize sisteminin talep ettiği bilgileri sisteme yükleyerek vize başvurunuzu tamamlamaktadır. Vize takibinizi yetkilimiz ile iletişime geçerek yapabilir ve Lesotho vizenizi sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. Lesotho e-vize sistemi hakkında detaylı bilgiyi [email protected] adresine e-posta atarak öğrenebilirsiniz.

Lesotho Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Lesotho vizesi e-vize sistemine ve Lesotho Konsolosluğuna bağlı olarak 5 ila 10 iş günü içerisinde değerlendirilir. Vize başvurunuzun değerlendirilme süresi konsolosluğun resmi tatilde olması ya da yoğun olması gibi durumlarda uzayabilir. Planladığınız Lesotho seyahat tarihinden geri kalmamak adına vize başvurunuzu erken yapmalısınız.

Lesotho Vize Ücreti 2024

Lesotho e-vize başvuru ücreti, Lesotho Konsolosluğu’nun talep ettiği vize ücreti ve Vize Merkezi Konya ofisimizin hizmet bedelini öğrenmek için +90 (212) 963 63 42 numaralı telefonu kullanabilir ve yetkilimiz ile görüşebilirsiniz. Yetkilimizin sizinle paylaştığı vize ücretini ilgili kurumların banka hesabına yatırmalı ve ödeme dekontunuzu vize evraklarınız arasında bulundurmalısınız.

Lesotho Seyahati Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lesotho seyahatinde bulunacak kişilerin alması gereken bazı sağlık önlemleri mevcuttur. Lesotho’da yaygın olarak görülen bulaşıcı hastalıklar ve ülkenin sağlık sisteminin gelişmemiş olması konusunda dikkatli olmalısınız. Seyahatinizden önce mutlaka doktorunuza danışmalı ve alınması gereken tüm sağlık önlemlerini almalısınız.

  • Lesotho ülkesini ziyaret edecek herkesin sarı humma aşısını yaptırması gerekmektedir. Sarı humma aşısı olmayan kişiler ülkeye alınmamaktadır. Seyahatiniz öncesinde yaptırdığınız sarı humma aşısı ile bir aşı kartı edinmeli ve bu aşı kartının fotokopisini vize başvuru evraklarınız arasında bulundurmalısınız.
  • Sarı humma aşısının etkin hale gelebilmesi için 10 gün gerekmektedir. Lesotho seyahat tarihlerinizi bu süreyi göz önünde bulundurarak ayarlamalısınız.
  • Lesotho vize başvurusu sonucunda vize reddi gibi olumsuz bir durumla karşılaşmamak adına pasaportunuzun güncel tarihli olmasına dikkat ediniz.

Lesotho vize başvurularını alanında uzman vize ekibimiz ile yapmak ve sorunsuz bir vize süreci geçirmek için lütfen Vize Merkezi Konya şubemiz ile iletişime geçiniz. Ofisimizi çalışma saatleri içerisinde randevu almadan ziyaret edebilir ve Afrika departman yetkilimiz ile birebir konuşarak danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp