Antalya

Telefon

+902129636342

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Lesotho Vize Merkezi, Antalya

Antalya Vize Merkezi

Değerli ZiyaretçimizVize Merkezi Antalya ofisimizin sizler için hazırladığı Lesotho vize başvurusu hakkında genel bilgiler içeren sayfamıza hoş geldiniz. Lesotho vize prosedürlerine hâkim olan vize ekibimizin sizler için hazırladığı sayfamızda Lesotho vize evrakları, vize ücreti ve konsolosluk işlemleri hakkında bilgilere ulaşabilir, daha detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçmek ve Lesotho vize başvuru süreci ile ilgili danışmanlık hizmeti almak için +90 (212) 963 63 42 numaralı telefonumuzu ya da [email protected] e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.

Lesotho Vize İstiyor Mu?

Lesotho ülkesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir. Lesotho vize politikasına göre pasaport türü fark etmeksizin tüm T.C. vatandaşlarının vize alması gerekmektedir. Lesotho vizenizi Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile almak için iletişime geçebilirsiniz. Yetkilimize Lesotho’da bulunma amacınızı ve konaklama sürenizi bildirmeniz yeterli olacaktır. İzlemeniz gereken vize süreci ve hazırlamanız gereken vize evrakları yetkilimiz tarafından sizlere bildirilecektir.

Lesotho Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Lesotho vize başvuruları Lesotho vize verme yetkisini sahip Lesotho Konsolosluğu’na yapılır. Fakat Türkiye’de Lesotho vizesini onaylama yetkisine sahip herhangi bir Lesotho Konsolosluğu bulunmamaktadır. Lesotho vize başvurusu için Roma Lesotho Konsolosluğu’na başvurabilirsiniz. Ancak bu süreç için yurtdışına çıkmanız, yurtdışına çıkmak için ayrı bir vize almanız ve konsoloslukta uzun süre beklemeniz gerekmektedir. Böyle yorucu bir süreç ile uğraşmamak adına Vize Merkezi Antalya ofisimize müracaat edebilirsiniz. Ofis yetkilimiz tüm işlemleri sizin adınız yapar. Böylece Lesotho vizenizi Türkiye sınırları içerisinde rahatlıkla alabilirsiniz.

Lesotho Vizesi Gerekli Evraklar

Lesotho vize başvurusu için öncelikli olarak seyahat amacınızı belirlemelisiniz. Seyahat amacınızı belirledikten sonra ona göre bir vize türü seçmeli ve Lesotho vize başvurunuzu tamamlamalısınız. Seyahat amacınız ile uyumlu olmayan vize türü başvuruları vize reddi ile sonuçlanmaktadır. Lesotho vize başvurusunda hazırlamanız gereken evraklar mesleksel durumunuza ve seçtiğiniz vize türüne göre belirlenmektedir. Bu evrakları sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

Vize Merkezi Antalya ofisimizi arayarak durumunuzu bildirebilirsiniz. Yetkilimiz başvurmanız gereken vize türünü ve evraklarını size ücretsiz e-posta olarak iletecektir.

Lesotho Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Lesotho vize başvurusu elektronik ortamda yapılabilmektedir. Böylece vize evraklarınızın konsolosluğa ulaşması ve vizenizin değerlendirilmesi için ekstra beklemenize gerek kalmaz. Vize Merkezi Antalya ofis yetkilimizin sizin adınıza yaptığı elektronik vize başvurusu için gerekli bilgileri bizlere ulaştırmalısınız. Afrika departman yetkilimiz tüm evrakların usulüne göre hazırlandığından emin olduktan sonra bilgileriniz sisteme yüklenecektir. Lesotho vize başvurusunu hızlı bir şekilde tamamlamak ve ihtiyacınız olan Lesotho vizesini almak için +90 (212) 963 63 42 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Lesotho Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Lesotho vizesinin değerlendirilme süresi tamamen Lesotho Konsolosluğu’na bağlıdır. Lesotho Konsolosluğu’nun tüm evraklarınızı doğru ve eksiksiz bir şekilde kabul ettiği durumlarda vizeniz 5 ila 10 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Ancak konsolosluğun yoğun olduğu ya da resmi tatil dolayısıyla uzun süre kapalı olduğu dönemlerde vizenizin değerlendirilme süresi uzayabilir. Lesotho seyahat planlarınızdan geri kalmamak adına vize başvurunuzu bu süreci göz önünde bulundurarak erkenden yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

Lesotho Vize Ücreti 2024

Lesotho vize ücretini aşağıdaki hususlar oluşturmaktadır:

  • Lesotho Konsolosluğu vize harç bedeli,
  • Vize Merkezi Antalya şube hizmet bedeli,
  • Durumunuza göre ihtiyacınız olan ek hizmetler.

Toplam Lesotho vize ücreti bedeli için Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Vize başvuru ücretini ilgili kurumların hesabına yatırdığınızda ödeme dekontunu vize evraklarınız arasında bulundurmalısınız. Lesotho vize ücreti 2024 yılı güncel ücret bilgisi için +90 (212) 963 63 42 numaralı telefonumuzu arayınız.

Lesotho Seyahati Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lesotho seyahati öncesinde dikkat etmeniz gereken hususlar aşağıda yer almaktadır. Bu hususlar konusunda dikkatli olmanız vize reddi almamanız açısından oldukça önemlidir:

  • Lesotho seyahatiniz öncesinde dikkat etmeniz gereken en önemli hususların başında sağlık önlemleri gelmektedir. Lesotho Krallığı yüksek derecede hastalık riski taşıyan bir ülke olduğu için bu seyahati gerçekleştirmeden önce gerekli sağlık önlemlerini almalısınız.
  • Lesotho Konsolosluğu vize başvurusunda bulunan herkesin vize evrakları arasında aşı kartı fotokopisini görmeyi talep etmektedir. Bu aşı kartını sarı humma aşısını yaptırarak edinebilirsiniz.
  • Sarı humma aşısının etkili hale gelebilmesi için 10 gün gerekmektedir. Lesotho seyahat planlarınızı bu süreyi göz önünde bulundurarak yapmalısınız.
  • Lesotho vize başvurusunda bulunurken pasaportunuzun geçerlilik süresinin güncel tarihli olması gerektiğini unutmayınız.
  • Lesotho sınır girişinde tüm vize evraklarınızın ve aşı kartınızın yanınızda olması gerekmektedir.

Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçmek ve Lesotho vizesi hakkında detaylı bilgi edinmek için +90 (212) 963 63 42 numaralı telefonumuzu ya da [email protected] e-posta adresimizi kullanabilirsiniz. Lesotho vize başvuru evraklarını hazırlarken Afrika departman yetkilimizden danışmanlık hizmeti alabilir, olası bir hatanın önüne geçebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp