İstanbul

Telefon

+902129636342

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Lesotho Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

Bir Güney Afrika ülkesi olan Lesotho’ya seyahat planı olan vatandaşlarımız, sayfamızın devamına göz atabilir ve Lesotho vize başvurusu hakkında bilgiye ulaşabilirler. Lesotho vize işlemleri için Lesotho Vize Merkezi, İstanbul ofisimiz ile iletişime geçebilir ve zahmetsiz bir vize süreci geçirebilirsiniz.

Lesotho vize prosedürlerini yakından takip eden ve alanında uzman vize ekibimiz ile vize başvurusunda bulunmak için +90 (212) 963 63 42 numaralı telefonumuzu ya da [email protected] e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.

Lesotho Vize İstiyor Mu?

Lesotho ya da Lesotho Krallığı, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir. Pasaport türü fark etmeksizin tüm vatandaşlarımızın Lesotho vizesi alması gerekmektedir.
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport) sahibi olan herkes Vize Merkezi İstanbul ofisimize başvurabilir ve Lesotho vizelerini kolay bir şekilde alabilirler.

Lesotho Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Lesotho vize başvuruları Lesotho Konsolosluğu’na yapılmaktadır. Fakat Lesotho ülkesinin Türkiye sınırları içerisinde herhangi bir temsilciliği bulunmamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvurusu için Lesotho’nun Roma Temsilciliğine başvurması gerekmektedir.
Vize Merkezi İstanbul ofisimize başvurduğunuz takdirde tüm vize işlemlerini Türkiye sınırları içerisinde yürütebilirsiniz. Alanında uzman vize ekibimiz Lesotho vize başvurusunu sizin adınıza yapmaktadır. Hızlı ve kolay bir vize süreci için +90 (212) 963 63 42 numaralı telefonumuzu kullanabilir ve bize ulaşabilirsiniz.

Lesotho Vizesi Gerekli Evraklar

Lesotho vizesi için gerekli evraklar vize türüne göre farklılık göstermektedir. Turistik vize ve ticari vize başvurularınız için gerekli evraklar sitemizde mevcuttur. Lesotho vize başvurusunda bulunurken vize başvuru formunun doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulduğundan emin olmalısınız. Lesotho’da bulunma amacınız, kişisel bilgileriniz ve pasaport bilgileriniz bu belgede yer almaktadır. Dolayısıyla herhangi bir hata vize sonucunun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir.
Lesotho vize başvuru evraklarının durumunuza göre tam listesini edinmek için [email protected] adresine e-posta atabilirsiniz. Vize başvuru evraklarını usulüne göre doldurmak ve herhangi bir hatanın önüne geçmek için Vize Merkezi İstanbul ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Lesotho Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Lesotho vize başvurusu Vize Merkezi İstanbul ofisimiz tarafından yapılmaktadır. Lesotho vize prosedürlerini yakından takip eden uzman ekibimiz tüm evraklarınızın tam ve doğru olduğundan emin olur. Ardından vize başvurunuzu elektronik ortamda yapar ve hızlı bir şekilde Lesotho vizesi almanızı sağlar.
Lesotho vize başvuruları yetkilendirilmiş vize hizmet noktaları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Bu noktada profesyonel bir vize şirketi bulmanız gerekmektedir. Vize Merkezi İstanbul ofisi olarak tüm işlemlerinizi tarafınızı bilgilendirerek yapmaktayız. Lesotho vize evrakları ve Lesotho vize ücreti için bizleri arayabilir ve vize başvuru sürecinin kolay bir şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Lesotho Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Lesotho vize başvurusu Lesotho Konsolosluğu’na bağlı olarak 5 ila 10 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Ancak vize başvuru evraklarınızın konsolosluğa ulaşım süresi gibi etkenler vize başvuru sürecinin uzamasına neden olabilmektedir. Ayrıca vize yetkilisi durumunuza göre sizlerden ek evrak talebinde de bulunabilir. Bu durumda Vize Merkezi İstanbul ofisimize hızlı bir şekilde talep edilen evrakı iletmelisiniz.
Ofis yetkilimiz vize başvurunuzu hızlı bir şekilde tamamlayarak vizenizin değerlendirme sürecinde sizlere gerekli bilgileri sağlayacaktır. Lesotho vizesi onaylandığında pasaportunuz adresinize gönderilmektedir.

Lesotho Vize Ücreti 2024

Lesotho vize ücreti vize türüne, ihtiyacınız olan ek işlemlere ve Vize Merkezi İstanbul şube hizmet bedeline göre belirlenmektedir. 2024 yılına özel güncel vize ücreti için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Vize Merkezi İstanbul ofis yetkilimiz şube hizmet bedelimiz kapsamında olan işlemleri ve Lesotho Konsolosluğu’nun talep ettiği vize harç bedelini tarafınıza iletecektir. Bizimle iletişime geçmek için lütfen tıklayınız.

Lesotho Seyahati Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Lesotho konumu itibari ile yüksek derecede bulaşıcı hastalık taşıyan bir ülkedir. Dolayısıyla Lesotho’ya yapacağınız seyahatin öncesinde gerekli sağlık önemlerini almanız gerekmektedir.
  • Lesotho seyahati öncesinde sarı humma aşısını yaptırmanız Lesotho Konsolosluğu tarafından öngörülen bir husustur. Sarı humma aşısını yaptırdığınıza dair olan aşı kartının fotokopisi vize başvuru evraklarınız arasında yer almalıdır.
  • Sarı humma aşısının aktif hale gelmesi için 10 gün gerekmektedir. Bu süreyi Lesotho seyahatinizi planlarken göz önünde bulundurmalısınız.
  • Lesotho seyahatinizde aşı kartınız dahil tüm vize evraklarınız yanınızda olmalıdır. Sınır görevlileri aşı kartı olmayan ziyaretçileri bazı durumlarda ülkeye kabul etmemektedir.
  • Lesotho vize başvurusunda bulunurken pasaportunuzun eski ve yıpranmış olmamasına dikkat ediniz.
  • Lesotho vize başvurunuzu seyahat planlarınızdan geri kalmamak adına erkenden tamamlamalısınız. Konsolosluğun yoğun ya da resmi tatilde olması gibi durumlarda vize başvuru süreciniz uzayabilmektedir.

Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile iletişime geçmek ve Lesotho vize başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmek için bize ulaşabilirsiniz. Soru ve şikayetleriniz için +90 (212) 963 63 42 numaralı telefonumuzu ya da afrika@vizemerkezi.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz. Afrika departman yetkilimiz size hızlı bir şekilde geri dönüş yaparak yardımcı olacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp