Ankara

Telefon

+902129636342

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Lesotho Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi
Lesotho vize başvuru süreci ile ilgili bilgi sağladığımız bu sayfamızda Lesotho vize prosedürleri, vize evrakları, vize ücreti ve diğer gerekli bilgiler hakkında genel bilgilere ulaşabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz Lesotho Vize Merkezi, Edirne ofisimizle iletişime geçebilirsiniz. Vize Merkezi Ankara ofisi olarak tüm sorularınıza hızlı bir şekilde yanıt vererek gerekli danışmanlık hizmetini sağlamaktayız.

Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçmek için +90 (212) 963 63 42 numaralı telefonumuzu ya da [email protected] e-posta adresimizi kullanabilir ve Lesotho vize başvurusunu hemen başlatabilirsiniz.

Lesotho Vize İstiyor Mu?

Afrika’nın güneyinde yer alan Lesotho, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını vize uygulamasına tabi tutmuştur. Lesotho Krallığı'na yolculuk planı olan tüm vatandaşlarımızın sahip oldukları pasaport fark etmeksizin vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Lesotho vizesi için gerekli evraklar ise seyahat amacınıza ve Lesotho’da konaklamak istediğiniz süreye göre değişmektedir. Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçebilir ve durumunuzu bildirebilirsiniz. Afrika departman yetkilimiz seyahat amacınıza ve mesleksel durumunuza göre izlemeniz gereken vize sürecini sizlere bildirecektir.

Lesotho Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Lesotho vize başvuruları Lesotho Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Seyahat amacınıza göre belirlediğiniz tüm evrakları doğru ve eksiksiz bir biçimde Lesotho Büyükelçiliğine sunmalısınız. Ancak Türkiye sınırları içerisinde herhangi bir Lesotho dış temsilciliği bulunmamaktadır. Vize başvurunuz için Lesotho’nun temsilciliği olan bir ülkeye gitmeniz gerekmektedir. Ancak bu durum hem zaman hem de maddi açıdan oldukça yorucudur. Lesotho vize başvurusu için Vize Merkezi Ankara ofisimize başvurabilir ve tüm işlemlerinizi Türkiye sınırları içerisinde yürütebilirsiniz. Alanında uzman vize ekibimiz gerekli tüm işlemleri sizin adınıza yaparak Lesotho vize başvurunuzu tamamlayacaktır.

Lesotho Vizesi Gerekli Evraklar

Lesotho vizesi için gerekli olan evraklar vize türünüze göre belirlenmektedir. Lesotho vize türlerini Vize Merkezi sitemizde inceleyebilir, seyahat amacınıza uygun olan vize türünü seçebilirsiniz.

Lesotho vize evrakları için Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçerek danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Ofis yetkilimiz tüm evrakları Lesotho Büyükelçiliği'nin yönergelerine göre doldurmanızı sağlayacaktır.

Lesotho Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Lesotho vize başvurusu için gerekli evrakların hazırlanarak konsolosluğa sunulması gerekmektedir. Ancak bu durum vize başvurunuzun değerlendirme süresini uzatan bir durumdur. Vize Merkezi Ankara ofisi olarak Lesotho vize başvurunuzu elektronik ortamda yapmaktayız. Böylece vize başvurunuz hızlı bir şekilde tamamlanır ve vize sonucunuz için uzun süre beklemenize gerek kalmaz. Kolay ve hızlı yoldan Lesotho vizesi almak için lütfen ofisimize ulaşınız. İletişim bilgilerimizi buradan görebilirsiniz.

Lesotho Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Lesotho vizesi vize türünüze bağlı olarak 5 ila 10 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Ancak bu durumu uzatabilen bazı etkenler mevcuttur. Lesotho Büyükelçiliği’nin yoğun olması ya da resmi tatil dönemine denk gelmeniz bu etkenler arasındadır. Ayrıca vize yetkilisi evraklarınızı yeterli görmeyebilir ve ek evrak talebinde bulunabilir. Talep edilen ek evrakı hazırlama ve ibraz etme süreniz de vize sürecine etki etmektedir. Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçerek hızlı bir şekilde Lesotho vizesi alabilirsiniz.

Lesotho Vize Ücreti

Lesotho vize ücreti detayları için bizimle iletişime geçiniz. Lesotho Büyükelçiliği vize harç bedeli, ek işlemlerin bedeli ve şube hizmet bedeli bilgisi sizlere en güncel haliyle verilecektir. Lesotho vize başvurunuz için gerekli olan vize ücret bedelini ilgili kurumların banka hesap numarasına yatırmalı ve ödeme dekontunuzu vize evraklarınız arasında bulundurmalısınız. Vize Merkezi Ankara ofisimizden bilgi almak için +90 (212) 963 63 42 numaralı telefonumuzu kullanabilirsiniz.

Lesotho Seyahati Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Lesotho seyahatiniz öncesinde mutlaka doktorunuza danışmalı ve gerekli sağlık önlemlerini almalısınız. Bunun nedeni ise Lesotho ülkesinde bulaşıcı hastalıkların yoğun olmasıdır.
  • Lesotho ülkelerine seyahat planı olan kişilerden sarı humma aşısını yaptırmalarını talep etmektedir. Lesotho seyahatiniz öncesinde gerekli olan bu aşıyı yaptırmalı ve bir aşı kartı edinmelisiniz.
  • Sarı humma aşısı ile edineceğiniz bu aşı kartını vize başvuru evraklarınız arasında bulundurmalısınız.
  • Sarı humma aşısının etkili hale gelebilmesi için 10 gün gerekmektedir. Bu aşı ile ilgili detaylı bilgiyi doktorunuzdan almalı ve seyahat tarihlerinizi ona göre ayarlamalısınız.
  • Lesotho seyahatinizde edindiğiniz aşı kartını yanınızdan ayırmamanız gerekmektedir. Aksi halde ülkeye girişte sorun yaşayabilirsiniz. Aşı kartının yanında diğer vize evraklarınızın da yanınızda olması gerektiğini unutmayınız.
  • Lesotho vize başvurusunda kullanacağınız pasaportun güncel tarihli olması gerektiğini unutmayınız. Aksi halde vize reddi ile karşılaşabilirsiniz.

Lesotho vize başvurunuzu Lesotho vize prosedürlerine hakim olan bir vize şirketi ile yapmalısınız. Akredite vize şirketleri arasında yer alan Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile Lesotho vize başvurusunda bulunabilir ve vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz. Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçmek için +90 (212) 963 63 42 numaralı telefonumuzu kullanabilir ya da [email protected] adresimize e-posta atabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp