Adana

Telefon

+902129636342

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Lesotho Vize Merkezi, Adana

Adana Vize Merkezi

Vize Merkezi Adana Ofisimize Hoş Geldiniz,
Lesotho seyahatinde bulunmak isteyen ve Lesotho vizesine ihtiyaç duyan vatandaşlarımız için hazırladığımız bu sayfamızda gerekli vize bilgilerine ulaşabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için Vize Merkezi Adana ofisimiz ile iletişime geçebilir ve danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Lesotho vize prosedürlerini yakından takip eden alanında uzman vize ekibimiz sizlere sorunsuz bir vize süreci sunmaktadır.

Lesotho vize başvurusu için +90 (212) 963 63 42 numaralı telefonumuzu kullanarak bize ulaşabilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Lesotho vize evraklarını ücretsiz bir şekilde tarafınıza e-posta olarak iletilmesini [email protected] adresimize e-posta atarak talep edebilirsiniz. Vize Merkezi Adana ofisi olarak Adana ve çevre illerden gelecek olan vize başvurularını kabul etmekteyiz.

Lesotho Vize İstiyor Mu?

Lesotho yolculuğunda bulunacak kişilerin yolculukları öncesinde Lesotho vizesi edinmeleri gerekmektedir. Lesotho ülkesi kapıda vize hizmeti vermemektedir. Lesotho seyahatiniz öncesinde vize başvurusunda bulunmalı ve seyahatinizi vizeniz ile gerçekleştirmek zorundasınız. Vize Merkezi Adana ofisi olarak Lesotho vize başvurunuzu hızlı ve kolay bir şekilde tamamlamaktayız.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvurusunda bulunurken pasaport ayrımı yapılmamaktadır. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport) sahibi olan herkes aynı vize sürecine tabidir.

Lesotho Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Lesotho Konsolosluğu tarafından değerlendirilen vize başvuruları Vize Merkezi Adana ofisimiz tarafından yapılabilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise bu işlemi Türkiye sınırları içerisinde gerçekleştirememektedir. Bunun nedeni ise Lesotho’nun Türkiye’de herhangi bir dış temsilciliğinin bulunmamasıdır. Lesotho vize başvurunuz için yurt dışına çıkmanız gerekmektedir. Ancak bu işlem ekstra vize alımı gerektirebilir ve zaman açısından da oldukça yorucu bir süreçtir.
Vize Merkezi Adana ofisimiz tüm işlemlerinizi Türkiye sınırları içerisinde yürütmektedir. Böylece hızlı ve kolay bir vize süreci geçirebilirsiniz.

Lesotho Vizesi Gerekli Evraklar

Lesotho vize başvurusunda bulunabilmek için seyahat amacınızı belirlemeli ve vize türünü seçmelisiniz. Seyahat amacı vize türü ile uyuşmayan vize başvuruları vize reddine neden olmaktadır. Vize başvuru evraklarınız içerisinde yer alan vize başvuru formunu Lesotho Konsolosluğu’nun yönergelerine göre doldurmalı ve eksik ya da hatalı bilgi sunmaktan kaçınmalısınız. Lesotho vize başvuru formunu edinmek için Vize Merkezi Adana ofisimiz ile iletişime geçebilir ve evraklarınızı hazırlarken Afrika departman yetkilimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.
Lesotho vize türleri aşağıda verilmiştir:

Lesotho Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Lesotho vize başvurusu Lesotho Konsolosluğuna yapılmaktadır. Ancak bu durum uzun süre beklemelere yol açabileceği için Vize Merkezi Adana ofisimize ulaşabilir ve vize başvurunuzun elektronik ortamda gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Lesotho e-vize sistemi için gerekli olan bilgileri ofis yetkilimizden öğrenebilirsiniz.

Lesotho Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Lesotho vizesi 5 ila 10 iş günü içerisinde değerlendirilmektedir. Lesotho Büyükelçiliği’nin diğer vize başvuruları ile yaşadığı yoğunluk ya da resmi tatiller bu süreci uzatabilmektedir. Vize yetkilisinin evraklarınızı eksik olarak değerlendirmesi ve ek evrak talep etmesi de vize başvurusunun değerlendirme süresini uzatabilir. Lesotho seyahat planlarınızdan geri kalmamak adına vize başvurunuzu erkenden yapmalısınız.

Lesotho Vize Ücreti 2024

Lesotho vize ücreti 2019 yılına ait güncel bilgisi için Vize Merkezi Adana ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Lesotho vize ücretini ilgili kurumların banka hesabına yatırdığınız takdirde vize başvurunuz tamamlanacaktır. Vize ücretinin ödeme dekontunun vize evraklarınız arasında olması gerektiğini unutmayınız.

Lesotho Seyahati Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Lesotho seyahatinde dikkat etmeniz gereken bazı sağlık önlemleri mevcuttur. Lesotho’da sağlık sistemi gelişmediği için orada bir hastalık kaptığınızda tedavisi yapılamayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak adına seyahatinizden önce gerekli aşıları yaptırmalısınız.
  • Bu aşılar arasında sarı humma aşısını zorunlu olarak yaptırmak zorundasınız. Vize başvuru evraklarınız arasında sarı humma aşısını yaptırdığınıza dair bir aşı kartı fotokopisi bulundurmak gereklidir. Aşı kartı fotokopisinin eksik olduğu vize başvuruları vize reddi ile sonuçlanabilir.
  • Lesotho seyahatinizde aşı kartınızı ve diğer vize evraklarınızı yanınızdan ayırmamanız gerekmektedir.
  • Lesotho vize başvurusunda bulunurken pasaportunuzun geçerlilik tarihinin Lesotho seyahat bitiş tarihinizin 1 yıl ilerisinde olması gerektiğini unutmayınız.

Lesotho Vize Reddi

Lesotho vize başvurunuzun sonucu vize reddi olarak açıklanabilir. Lesotho vize reddi nedenleri arasında vize yetkilisinin evraklarınızı eksik olarak değerlendirmesi, maddi durumunuzun yeterli görülmemesi, aşı kartınızın olmaması ya da pasaportunuzun güncel tarihli olmaması gibi unsurlar yer almaktadır. Lesotho vize başvurunuzu profesyonel vize hizmeti veren bir şirket ile yapmanız vize reddi gibi olumsuz bir sonuçla karşılaşmamanız adına oldukça önemlidir.

Vize Merkezi Adana ofisimiz Lesotho vize prosedürlerini yakından takip etmektedir. Vize başvuru sürecine hakim olan Afrika departman yetkilimiz vize başvurunuz süresince sizlere gerekli olan danışmanlık hizmetini sağlamaktadır. Vize Merkezi Adana ofisimizi çalışma saatleri içerisinde randevu almadan ziyaret edebilir, ya da +90 (212) 963 63 42 numaralı telefonu kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Soru ve şikayetlerinizi [email protected] e-posta adresimize yöneltebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp