İzmir

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak / İzmir

Telefon/Faks

+90 (212) 963 63 42

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

izmir@vizemerkezi.com

Lesotho Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

Vize Merkezi İzmir Ofisimize Hoş Geldiniz, Lesotho vize başvurusu hakkında detaylı bilgi edinebileceğiniz bu sayfamızda, Lesotho vize başvuru işlemleri ve Lesotho vize başvuru ücreti 2019 hakkında güncel bilgilere de ulaşabilirsiniz. Lesotho vize prosedürlerini yakından takip eden vize ekibimiz ile iletişime geçebilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçmek için +90 (212) 963 63 42 numaralı telefonumuzu ya da afrika@vizemerkezi.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz. Soru ve şikayetleriniz için dilerseniz çağrı merkezimizi arayabilir ya da ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Lesotho Vize İstiyor Mu?

Lesotho, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep eden bir Güney Afrika ülkesidir. Lesotho ülkesine yolculuk planı olan bütün vatandaşlarımızın vize alması gerekmektedir. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ya da Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport) fark etmeksizin tüm pasaport türleri Lesotho vizesine tabidir. Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçerek pasaport türünü, seyahat amacınızı ve Lesotho’da konaklamak istediğiniz süreyi bildirebilirsiniz. Ofis yetkilimiz izlemeniz gereken vize sürecini sizlere bildirecektir.

Lesotho Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Lesotho vize başvuruları için Lesotho vize değerlendirme ve onay verme yetkisine sahip bir kuruma başvurmanız gerekmektedir. Lesotho vize verme yetkisine ise sadece Lesotho Konsolosluğu, Büyükelçiliği ya da Fahri Konsolosluğu sahiptir. Ancak Türkiye sınırları içerisinde herhangi bir Lesotho dış temsilciliği bulunmamaktadır. Dolayısıyla vatandaşlarımız vize başvurularını yurtdışında yapmak zorunda kalmaktadır. Ancak bu durum zaman açısından ve maddi açıdan sizi oldukça yıpratabilir. Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçtiğiniz takdirde tüm vize işlemlerinizi uzaktan yürütebilir ve Lesotho vizenizi kolay bir şekilde alabilirsiniz. Yetkilimiz tüm işlemleri sizin adınıza yapmakta ve vize başvurunuzu hızlı bir şekilde tamamlamaktadır.

Lesotho Vizesi Gerekli Evraklar

Lesotho vize başvurusu için gerekli evraklar mesleksel durumunuza ve seyahat amacınıza göre değişebilmektedir. Vize başvurusunda gerekli olan evrakların durumunuza göre tam listesini edinmek için afrika@vizemerkezi.com adresine e-posta atabilirsiniz. Lesotho vize türlerini sitemizde inceleyebilir ve seyahat amacınıza en uygun vize türünü seçebilirsiniz.

Lesotho oturum izni ve Lesotho vatandaşlığı için belirli şartlar aranmaktadır. Bu şartları sağladığınızda Lesotho oturum iznini ya da vatandaşlığını alabilirsiniz. Vatandaşlık ve oturum izni için gerekli şartları detaylı olarak öğrenmek için Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçiniz.

Lesotho Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Lesotho vize başvurusu konsolosluğa direkt olarak yapıldığında uzun süre beklemelere yol açabilmektedir. Vize Merkezi İzmir ofisi olarak Lesotho vize başvurularını elektronik ortamda yapmaktayız. Böylece vize başvurunuz hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır. Lesotho vize başvurunuzu başka bir ülkenin konsolosluğuna yapmak ve zaman kaybetmek yerine Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Lesotho Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Lesotho vizesi vize türüne ve konsolosluğa bağlı olarak değerlendirilmekte ve açıklamaktadır. Lesotho Konsolosluğu vize başvurularını genel olarak 5 ila 10 iş günü içerisinde açıklamaktadır. Ancak bu sürenin konsolosluğun diğer vize başvuruları ile yaşadığı yoğunluk, resmi tatiller, vize yetkilisinin sizden ek evrak talep etmesi gibi durumlarda uzayabileceğini unutmayınız. Lesotho vize başvurusunu tüm bu süreci dikkate alarak erkenden yapmanız plandığınız Lesotho seyahat tarihinden geri kalmamanız için oldukça önemlidir.

Lesotho Vize Ücreti 2023

Lesotho vize ücreti 2023 için Vize Merkezi İzmir ofisimize ulaşabilirsiniz. Ofis yetkilimiz banka hesap numaramızı ve ödemeniz gereken toplam vize ücretini sizlere iletecektir. Bu ücret içerisinde Lesotho Konsolosluğu’nun talep ettiği vize harç bedeli ve şube hizmet bedelimiz yer almaktadır. Vize başvuru ücretinizi yatırdığınızda Lesotho vize başvurunuz hızlı bir şekilde tamamlanacaktır.

Lesotho Seyahati Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Lesotho ülkesine yapacağınız yolculuk öncesinde almanız gereken bazı sağlık önlemleri mevcuttur. Bu sağlık önlemleri arasında sarı humma aşısının zorunlu olarak yaptırılması gerekmektedir.
  • Lesotho Krallığı ülkelerine seyahat planı olan tüm kişilere sarı humma aşısını yaptırma zorunluluğu koymuştur.
  • Sarı humma aşısını yaptırdığınızda edindiğiniz aşı kartının fotokopisini vize başvuru evraklarınız arasında bulundurmalısınız.
  • Ayrıca aşı kartınız dahil tüm vize başvuru evraklarınızın yolculuğunuz boyunca yanınızda olması gerekmektedir.
  • Lesotho vize başvurusunda bulunurken pasaport geçerlilik süresinin planladığınız seyahat tarihinin en az 1 yıl ilerisinde olması gerekmektedir.
  • Lesotho vize başvuru evraklarınızın hepsine şahsen imza ve tarih atmalısınız. Ayrıca vize başvuru evraklarınızda yer alan tüm bilgilerin birbiriyle tutarlı olması vize reddi almamanız için oldukça önemlidir.

Vize Merkezi İzmir ofisi ile iletişime geçmek ve Lesotho vize başvuru süreci ile ilgili detaylı bilgi için +90 (212) 963 63 42 numaralı telefonumuzu ya da afrika@vizemerkezi.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz. Afrika departman yetkilimiz tüm sorularınıza cevap vererek size gerekli olan danışmanlık hizmetin sağlayacaktır. Türkiye’nin farklı noktalarından profesyonel vize hizmeti sağlayan Vize Merkezi şirketimizin iletişim bilgilerine buradan ulaşabilir ve tüm soru/şikayetlerinizi yöneltebilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Lesotho ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6228