Diyarbakır

Telefon

+902129636342

Lesotho Vize Merkezi, Diyarbakır

Lesotho vize prosedürlerine hakim olan vize ekibimizin sizler için hazırladığı bu sayfada Lesotho vize başvuru süreci ile ilgili en güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi çağrı merkezimizi arayabilir ve Afrika departman yetkilimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Lesotho Vize Merkezi, Diyarbakır ofisimizi çalışma saatlerimiz içerisinde ziyaret edebilirsiniz. Ofisimizi ziyaret etmek için özel olarak randevu almanıza gerek yoktur.
Çalışma Saatlerimiz
Pazartesi/Salı: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00
Pazar: Kapalı 
Lesotho vize başvurusunda gerekli olan evrak listesini ücretsiz bir şekilde edinmek için [email protected] adresimize e-posta atabilirsiniz. Soru ve şikayetleriniz için +90 (212) 963 63 42 numaralı telefonumuzu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

 

Lesotho Vize İstiyor Mu?

Güney Afrika bölgesinde yer alan Lesotho Krallığı ülkelerini ziyaret etmek isteyen kişilerden vize talep etmektedir. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport) sahibi olan herkesin Lesotho vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Lesotho vize prosedürlerine göre vize başvurusunda bulunmak ve vizenizi sorunsuz bir şekilde almak için Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Lesotho Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Lesotho vize başvurusu Lesotho Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Ancak ülkemizde Lesotho ülkesini temsil eden bir kurum olmadığı için vize başvurunuzu yurt dışında bulunan bir büyükelçiliğe iletmek zorundasınız. Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile yürütülen vize başvurularında böyle yorucu bir süreç ile uğraşmak zorunda kalmadan Lesotho vizenizi alabilirsiniz. Vize yetkilimiz tüm işlemleri sizin adınız yürütmektedir. Gerekli bilgileri yetkilimize ulaştırdığınız takdirde Lesotho vize başvurunuz hızlı bir şekilde tamamlanacaktır.

 

Lesotho Vizesi Gerekli Evraklar

Lesotho vizesi için gerekli evrakları Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile iletişime geçerek edinebilirsiniz. Vize başvurusu için gerekli genel evrakları ise sayfamızın devamında inceleyebilirsiniz. Fakat kişisel durumunuza göre doldurmanız gereken ek evraklar olabileceğini hatırlatmak isteriz.

  • Lesotho Turistik Vize: Pasaport, banka hesap dökümü, turistik vize başvuru formu, aşı kartı, biyometrik fotoğraf. 
  • Lesotho Ticari Vize: Pasaport, banka hesap dökümü, ticari vize başvuru formu, aşı kartı, biyometrik fotoğraf, davetiye, şirket evrakları.
  • Lesotho Vatandaşlık Vizesi: Bu vize türü için belirli kriterlere sahip olmanız gerekmektedir. Lesotho vatandaşlık vizesi için ayrıntılı bilgiyi Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile iletişime geçerek edinebilirsiniz.

 

Lesotho Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Lesotho vize başvurusu Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz tarafından yapılmaktadır. Vize başvuru evraklarınızın yurt dışındaki bir konsolosluğa iletilmesine gerek kalmadan e-vize sistemi üzerinden yapılan vize başvurusu ile Lesotho vizesini kolay ve hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Lesotho e-vize başvurusu için +90 (212) 963 63 42 numaralı telefonumuzu kullanabilir ve bize ulaşabilirsiniz.

 

Lesotho Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Lesotho vize başvuruları 5 ila 10 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Lesotho Konsolosluğu’nun resmi tatilde olması, yoğun olması, tarafınızdan ek evrak talep edilmesi gibi durumlarda bu süre uzayabilir. Lesotho vize başvurunuzu tüm bu süreci göz önüne alarak yapmanızı tavsiye etmekteyiz. Vize Merkezi Diyarbakır ofisi ile gerçekleştirdiğiniz vize başvurularında vize takibiniz ofis yetkilimiz tarafından yapılmaktadır. Lesotho vizeniz onaylandığında ise pasaportunuz yetkilimiz tarafından teslim alınır ve adresinize gönderilir. 

 

Lesotho Vize Ücreti 2024

Lesotho vize başvuru ücreti 2024 yılı güncel detaylarına ulaşmak için lütfen bize ulaşınız. Vize ücretinizi yatırdığınızda ödeme dekontunun vize evraklarınız arasında olması gerektiğini hatırlatmak isteriz. Lesotho vize başvuru ücreti içerisinde vize harç bedeli ve Vize Merkezi Diyarbakır ofisimizin hizmet bedeli yer almaktadır. 

 

Lesotho Seyahati Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Lesotho’da gelişmiş bir sağlık sisteminin olmaması ve yüksek derecede hastalık riski taşıması dolayısıyla seyahatinizden önce gerekli sağlık önlemlerini almanızı önermekteyiz. 
  • Lesotho Konsolosluğu vize başvuru evrakları arasında aşı kartı fotokopisini görmeyi talep etmektedir. Aşı kartını sarı humma aşısını yaptırarak edinebilirsiniz.
  • Sarı humma aşısını yaptırmayan kişiler Lesotho sınır kapısında sorun yaşayabilirler. Bundan dolayı aşı kartınızı seyahatiniz boyunca yanınızdan ayırmayınız. 
  • Lesotho sınır kapısında aşı kartınızın yanı sıra diğer vize evraklarınız da kontrol edilebilir. Tüm evraklarınızı yolculuğunuz boyunca yanınızdan ayırmamanız gerekmektedir.
  • Pasaportunuzun geçerlilik süresinin Lesotho seyahatinizin bitiş süresinden en az 1 yıl daha fazla olması gerekmektedir. Pasaport süresi yeterli olmayan vize başvuruları ret ile sonuçlanabilir. 

 

Lesotho Vize Reddi

Lesotho vize reddi nedenler arasında vize başvuru evraklarınızın hatalı olması, pasaportunuzun eski ve yıpranmış olması, maddi durumunuzun yeterli olmaması, vize geçmişinizin sıkıntılı olması gibi unsurlar yer alabilir. Vize reddi gibi olumsuz bir durumla karşılaşmamak ve planladığınız Lesotho seyahat tarihinden geri kalmamak adına vize başvurunuzu alanında uzman vize ekibimiz ile gerçekleştirebilirsiniz.

Vize Merkezi Diyarbakır ofisimizin sizler için hazırladığı Lesotho vize süreci ile ilgili bilgi içeren sayfamızı okudunuz. Daha fazla bilgi için +90 (212) 963 63 42 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Danışmanlık hizmetimizden faydalanmak için [email protected] e-posta adresimizi kullanabilirsiniz. 

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp