Lesotho Vizesi

Vize Merkezi Lesotho vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Lesotho vize türlerinde yani Lesotho vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Lesotho vize merkezine hoş geldiniz. Lesotho vize işlemleri hakkında merak ettiğiniz bilgileri web sitemizde sizin için derledik. Lesotho vize başvuru işlemlerinizi başından sonuna dek takip ediyoruz. Lesotho vizesi hakkındaki sorularınız için bize ulaştığınızda sorularınızı yanıtlamak için sizleri bekliyor olacağız.

Lesotho Vizesi

Lesotho Vizesi

Lesotho Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Vize Merkezi, Lesotho vizesi işlemlerinde uzman kadrosuyla profesyonel danışmanlık hizmeti verir. Lesotho Vize Merkezi, Lesotho vizesi başvuru sürecini profesyonel bir yaklaşımla ele alarak ihtiyacınız olan vizeyi almanızda size yardımcı olur. Vize Merkezi’nin Lesotho vizesi işlemleri departmanı, deneyimli kadrosu ile vize başvuru dosyanızı sonuca odaklı şekilde hazırlamanızda size danışmanlık eder. Lesotho Konsolosluğu, Lesotho vizesinin sonucu hakkında karar verme yetkisine sahip olan tek yetkili kurumdur. Lesotho Konsolosluğu tarafından belirtilen Lesotho vize evrak listesine ve Lesotho vizesi hakkında en güncel bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Lesotho vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman bir kadroya sahip olan Vize Merkezidir. 

Lesotho Vize Politikası

Lesotho vize politikası olarak umuma mahsus, hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahibi Türk vatandaşları için vize uygulamaktadır. Lesotho’nun uyguladığı vize politikasına göre ister bordo pasaport, ister yeşil pasaport, ister başka bir pasaport olsun pasaport türü fark etmeksizin vize almanız gerekmektedir. Lesotho vizesi için pasaportun belirli bir geçerlilik süresine sahip olması gerekip bu geçerlilik süresi verilen Lesotho vize türlerine göre değişmektedir. Lesotho vize politikası olarak kapı vizesi uygulamasını gerçekleştirmemektedir.  Bundan dolayı Lesotho’ya giriş yapabilmeniz için Lesotho’ya gitmeden önce Lesotho’nun dış temsilciliklerinden vize almalısınız. Lesotho’nun Türkiye’de dış temsilciliği bulunmamaktadır. Bu sebeple Türk vatandaşlarının Lesotho vizesi alabilmeleri için Lesotho’nun Türkiye dışında olan konsolosluğuna başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Fakat, Lesotho vizesi için Vize Merkezi aracılığıyla başvurmanız durumunda Türkiye’den ayrılmanıza gerek kalmamaktadır. Vize Merkezi konsolosluğa sizin adınıza başvuruda bulunma yetkisine sahip olup vize başvurunuzu zaman kaybetmeden elektronik ortamda konsolosluğa gerçekleştirmektedir. Lesotho vizesine yönelik sıkıntısız ve kolay olarak başvuruda bulunabilmeniz için Vize Merkezi temsilcilerimizi ile e-mail ya da telefon aracılığıyla iletişime geçiniz.

----

Lesotho Vizesi Nereden Alınır

Lesotho’ya seyahat edebilmeniz için seyahat öncesinde pasaportunuzda Lesotho vizesinin olması gerekmektedir. Lesotho’nun sınır kapısında vize alınması seçeneği olmamaktadır. Bu sebeple Lesotho Vizesinin alınır olması için Lesotho’nun dış temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmalısınız. Lesotho’nun Türkiye’de büyükelçiliği veya konsolosluğu bulunmamaktadır. Bu sebeple Lesotho vizesi için Lesotho’nun Türkiye dışında bir ülkede bulunan konsolosluğuna başvurmanız gerekmektedir. Lesotho vize başvurusunu konsolosluğa şahsen veya Vize Merkezi aracılığıyla başvurabilmektesiniz. Lesotho’nun Türkiye dışındaki konsolosluğuna Lesotho vizesi için şahsen başvuruda bulunmaya yönelmeniz durumunda, Türkiye’den ayrılıp Lesotho seyahati öncesinde başka bir ülkeye daha gitmeniz gerekecektir. Ayrıca, vize başvurusu için gideceğiniz Lesotho Konsolosluğunun bulunduğu ülke de Türkiye’ye vize uygulayabilmekte olup  bu durumda Lesotho Konsolosluğu’nun bulunduğu ülke için de ayrı bir vize almanız gerekecektir. Doğrudan vize başvurusu durumunda gerçekleştirmeniz gereken yolculuk ve olası ekstra vize alımı nedeniyle fazladan yorulabilmektesiniz. Bununla birlikte vize için başvurmak istediğiniz ülkedeki Lesotho Konsolosluğuna gelmeniz durumunda bu konsolosluğun Türk vatandaşlarının vize başvurularını kabul etmemesiyle de karşılaşabilirsiniz. Bu durumda vize başvurusunda bulunmak için daha önce yapmış olduğunuz bütün uğraşlarınız boşuna olur.

Lesotho Vizesi için yurtdışında bulunan Lesotho Konsolosluğuna Vize Merkezi aracılığıyla güvenilir bir şekilde de başvuru yapabilmektesiniz. Vize Merkezi Lesotho’nun Türk vatandaşları için başvuruları kabul eden konsolosluğuna sizin adınıza başvuru yapabilme yetkisi vardır. Vize Merkezi ile yapılan başvuru sayesinde hem konsolosluğa gitmenize gerek kalmaz hem de vize verme yetkisi olmayan Lesotho konsolosluğuna başvuruda bulunabileceğinize ilişkin tereddüttünüz olmaz. Vize Merkezi olarak temsilcilerimiz yetkili konsolosluğa başvuruyu şahsen yapılan başvurulardan farklı olarak elektronik ortamda gerçekleştirebilmektedir. Vize Merkezi’nin Lesotho vizesi için başvurularınızı elektronik ortamda gerçekleştirmesi ile başvurunuz daha kısa sürede gerçekleştirerek  başvuru için geçireceğiniz zaman konusunda da size avantaj sağlamaktadır. Lesotho vizesi için zaman kaybetmeden kolay bir şekilde başvuru yapabilmeniz ve Türk vatandaşları için başvuruları kabul etmeyen konsolosluğa gitme riskinden kaçınmanız için Vize Merkezi temsilcilerimiz ile hemen iletişime geçiniz.

Lesotho Vize Başvurusu

Lesotho vizesini alabilmek için Lesotho’nun dış temsilciliğine başvurulması gerekmektedir. Lesotho’nun Türkiye’de dış temsilciliği olmayıp Lesotho Vize başvurusu ancak Lesotho’nun Türkiye dışındaki temsilciliğine yapılabilmektedir. Lesotho Vize Başvurusu için Türkiye’den ayrılıp Lesotho’nun Türk vatandaşları için vize işlemlerini gerçekleştirmekte olan konsolosluğunun bulunduğu ülkeye doğrudan gidebilirsiniz. Bu seçeneğe yerine Lesotho Konsolosluğuna profesyonel danışmanlık hizmeti sunan Vize Merkezi aracılığıyla  daha kolay ve daha sağlıklı bir şekilde de Lesotho vize başvurusu yapabilmektesiniz. Kurumumuz Türk vatandaşlarına vize vermekle yetkili olan Lesotho Konsolosluğuna bir yere gitmenize gerek kalmadan başvuruyu sizin adınıza elektronik olarak yapabilmektedir.

Lesotho vize başvurusunun gerçekleşebilmesi için Lesotho vizesi için gerekli olan evrakların yetkili Lesotho makamlarına ulaştırılması ve vize başvuru ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Lesotho makamları vize için gerekli olan evrakların eksiksiz ve doğru olarak verilmesine önem vermekte olup eksik ya da hatalı evraklar Lesotho vize işlemlerinin uzaması veya ret olarak sonuçlanmasına sebep olabilmektedir. Ayrıca doğrudan başvuru durumunda olası bilgi eksikliğinizden dolayı konsolosluk size başvuru sırası veya sonrasında bildiğinizden daha fazla sayıda evrak getirmeniz gerektiğini söyleyebilir. Böyle bir durumda vize başvurunuz kabul edilmeyebilir veya başvuru sonrasında vize işlemleriniz uzayabilir, gereken evrakları getirmenize kadar süreç durdurulabilir veya vize işlemleriniz ret olarak sonuçlanabilir. Bununla birlikte Lesotho makamlarının vize işlemleri sırasında ek evrak isteme ihtimali de olup eksik evraklarla yapılan başvurularda bu ihtimal artmaktadır.  Vize Merkezi bilgili ve tecrübeli kadrosu ile Lesotho vizesi için gerekli evraklar konusunda size detaylı ve net bilgilerle verip yardımcı olmaktadır. Temsilcilerimizin bilgiler doğrultusunda evrakları hazırlayıp  Vize Merkezi aracılığıyla yapacağınız Lesotho vize başvurusu daha sağlam olup başvuru sonrasında ek evrak getirme ihtimalinizi azaltmakta ve vize alma şansınızı artırmaktadır. Lesotho makamlarının vize işlemleri sırasında ek evrak talep etmesi durumunda da temsilcilerimiz sizinle hemen iletişime geçip çözüm üretmeye çalışarak size yardımda bulunmaktadır. Vize Merkezi olarak biz vize başvurunuzun bütün aşamalarında Lesotho vizesi alabilmeniz için size destek olmaktayız. Lesotho vize başvurusu ve vize işlemleri sırasında olası fazla zorluklardan kaçınmak ve güvenilir bir yoldan başvurunuzu gerçekleştirip vize alma ihtimalinizi güçlendirmek için Vize Merkezi temsilcilerimizle telefon veya e-posta yoluyla iletişime geçiniz.

Lesotho Vize Ücreti

Lesotho vizesi için tek miktar olarak ücret uygulanmayıp Lesotho vizesinin içerdiği özelliklere göre farklı ücret miktarları uygulanmaktadır. Lesotho vize ücreti için uygulanan farklı miktarlar Lesotho vize türüne  ve vizenin tek giriş veya çok giriş özelliğine bağlıdır. Bu sebeple talep edeceğiniz Lesotho vizesinin tipini ve giriş özelliğini belirlemeli ilgilendiğiniz Lesotho vizesine yönelik ücret hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Lesotho vize başvuruları ancak ücretin ödenmesi durumunda kabul edilmektedir. Vize Merkezi aracılığıyla yapacağınız başvurularda ödemeniz gereken ücret konsolosluk harcı vize ücreti ve hizmet bedelini içermektedir. Lesotho vize ücreti nakit olarak ödenmekte olup vize başvurusu iptali veya vize reddi halinde ücret iadesi yapılmamaktadır. Lesotho vizesi için evraklarınızı şubelerimize şahsen getirilebileceği gibi kargo veya kurye aracılığıyla da getirilebilir. Kargo veya kurye ile alınan hizmet ücretlerini ödeyen taraf vize başvuru sahibidir. Lesotho vizesinin özelliklerine ek olarak zaman da Lesotho vize ücretine etki etmektedir. Lesotho vizesi için vizenin özelliklerine göre uygulanan ücret miktarları belirli zamanlarda değişebilmektedir. Lesotho vizesi hakkında detaylı ve güncel bilgi alabilmek için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

Lesotho Vizesi Aşı

Lesotho ülke koşulları ve ülkenin bulunduğu coğrafyanın koşulları nedeniyle aşı konusuna önem verip bu ülkeye seyahat etmek isteyen kişilerin seyahat öncesi gerekli olan aşıyı yapmış olmalarını istemektedir. Bu sebeple vize vermekle yetkili olan resmi Lesotho kurumları Lesotho vize başvurunuza ilişkin vereceği kararda istenen aşıyı yaptırmış olup olmadığınızı göz önünde bulundurmaktadır. Lesotho makamları sarı humma hastalığı konusunda hassas olup Lesotho vizesi alabilmeniz için sarı humma aşısı yapmış olmalı ve sarı humma aşısını yaptırdığınıza ilişkin belgeniz olmalıdır. Bu sebeple sarı humma aşı kartı Lesotho vizesi için gerekli olan evrakların arasında yer almaktadır. Sarı humma aşısının etkili hale gelme süresi 10 gün olup Lesotho’ya seyahat edebilmek içim aşınızı zamanında yaptırmanız önemli olmaktadır. Lesotho’da sarı humma hastalığına ilişkin sağlık imkanları ise kısıtlıdır. Bu sebepten ötürü sarı humma aşısı sizin Lesotho’dayken sarı hummayla ve bu hastalıktan ötürü oluşacak başka sıkıntılarla karşılaşmayıp sağlıklı ve iyi bir şekilde seyahat gerçekleştirebilmeniz için gereklidir. Dolayısıyla sarı humma aşısı vize alabilmeniz için gerekli olmakla birlikte sağlığınız için de gerekli olmaktadır. Lesotho makamlarının önem verdiği sarı humma aşısı ile ilgili konuya ilişkin daha fazla bilgi için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçerek yardım alabilirsiniz.

Lesotho Vizesi İçin Hemen Bizle İletişime Geçin!

Vize Merkezi temsilcileri, Lesotho vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya, vize başvurunuzu gerçekleştirmeye ve takibini yapmaya hazırdır. Lesotho vizesi için başvurmak istediğiniz vize ile ilgili evrakların detaylı listesi ve Lesotho vize başvuru işlemleri hakkında güncel bilgiler için web sitemizin Lesotho bölümünde yer alan ilgili sayfalarını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Lesotho vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi’ne gelerek, ya da Vize Merkezi’nin vize danışmanlarını telefonla arayarak, ya da e-mail yazarak temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Lesotho vize başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıktan sonra, lütfen hazırlamış olduğunuz evraklarınızı bize gelerek ya da  adresimize kargo veya kurye aracılığı ile göndererek ulaştırınız.

Lesotho vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda şubemizden alınabilecek ya da kargo veya kurye aracılığı ile size en kısa sürede teslim edilecektir. 

Lesotho ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Lesotho için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp