Edirne

Telefon

+902129636342

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Lesotho Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

Değerli ziyaretçimiz, bir Güney Afrika ülkesi olan Lesotho Krallığı’na yapacağınız seyahat öncesinde gerekli olan vize süreci hakkında sizlere genel bilgiler sunmaktayız. Sayfamızın devamını inceleyebilir ve Lesotho vize başvuru sürecini öğrenebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için Lesotho Vize Merkezi, Edirne +90 (212) 963 63 42 numaralı telefonumuzu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Lesotho vize işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde tamamlamak için Vize Merkezi Edirne ofisimize ulaşabilirsiniz. Vize başvurusunda gerekli olan evrak listesi için [email protected] adresine e-posta atabilirsiniz. Vize Merkezi Edirne ofisimizi çalışma saatlerimiz içerisinde ziyaret edebilir ve yetkilimiz ile birebir görüşerek danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Lesotho Vize İstiyor Mu?

Lesotho vize istemektedir. Pasaport türü fark etmeksizin tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Lesotho vizesine tabidir. Lesotho vize prosedürlerine göre vize başvurusunda bulunmak için sayfamızın devamını inceleyebilir ya da Vize Merkezi Edirne ofisimize ulaşabilirsiniz. Edirne ofisimizde yer alan uzman vize ekibimiz Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport) sahibi olan tüm vatandaşlarımıza Lesotho vize işlemlerinde danışmanlık hizmeti vermektedir.
Lesotho vatandaşlığı için bazı kriterlere sahip olmanız gerekmektedir. Lesotho vatandaşlığı hakkında bilgi için sitemizi inceleyebilir, detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

Lesotho Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Lesotho vize başvuru Lesotho Konsolosluğu’na yapılmaktadır. Türkiye sınırları içerisinde ise Lesotho vizesini değerlendirme ve onay verme yetkisine sahip herhangi bir konsolosluk bulunmamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Lesotho vize başvurularını Lesotho Roma Büyükelçiliği’ne yapması gerekmektedir. Ancak bu durumda ekstra bir vize alımı ve zaman gerekmektedir.
Lesotho vize başvurunuzu Türkiye sınırları içerisinde tamamlamak için Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Ofis yetkilimiz vize başvurusunu hızlı bir şekilde tamamlayarak Lesotho vizesini almanızı sağlayacaktır.

Lesotho Vizesi Gerekli Evraklar

Lesotho vize başvurusu için gerekli evraklar vize türünüze göre değişmektedir. Bu evrakları Lesotho Konsolosluğu’nun yönergelerine göre doldurmalısınız. Vize başvuru formunda yer alan seyahat amacınız, pasaport bilgileriniz ve kişisel bilgileriniz sizi vize yetkilisine tanıtmaktadır. Dolayısıyla vize başvuru formunda yapacağınız herhangi bir hata vize yetkilisinin size vize reddi vermesi ile sonuçlanabilir. Böyle olumsuz bir sonuçla karşılaşmamak adına Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçebilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.
Lesotho vize türlerini sitemizde inceleyebilir, daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Lesotho Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize Merkezi Edirne ofisi olarak Lesotho vize başvurunuzu elektronik ortamda yapmaktayız. Böylece vize başvuru evraklarınızın konsolosluğa ulaşması ve vize başvurunuzun değerlendirilmesi için uzun süre beklemenize gerek kalmaz. Lesotho elektronik vize başvurusu için bizimle iletişime geçtiğinizde ofis yetkilimiz gerekli evrakları size iletecektir. Ofis yetkilimizden edindiğiniz vize evrak listesini tam ve doğru bir şekilde bize geri ulaştırdığınızda bilgilerinizi sisteme yükleyerek Lesotho vize başvurunuzu tamamlamaktayız.

Lesotho Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Lesotho vizesi 5 ila 10 iş günü içerisinde değerlendirilmektedir. Vize sonucunuz açıklandığında Vize Merkezi Edirne ofisi olarak size bilgilendirme yapmaktayız. Lesotho vize başvurunuzu planladığınız seyahat tarihinin en az 1 ay öncesinden tamamlamanızı önermekteyiz. Konsolosluğu yoğun olması, resmi tatilde olması ya da vize yetkilisinin ek evrak talebinde bulunması vize başvuru sürecinizi uzatabilmektedir. Vize başvuru süreciniz vize reddi olarak açıklanabilir ve sizin bu karara itiraz etme süreniz de Lesotho vizesini almanızı geciktirebilir.
Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçerek Lesotho vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz.

Lesotho Vize Ücreti 2024

Lesotho vize başvurunuzu tamamlamak için vize başvuru ücretini yatırmalı ve ödeme dekontunu vize evraklarınız arasında bulundurmalısınız. Lesotho Büyükelçiliği için gerekli olan vize işlem bedelini ve Vize Merkezi Edirne ofisimizin hizmet bedelini bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Lesotho vize başvuru ücreti 2024 detaylarını yetkilimiz sizinle paylaşacaktır.

Lesotho Seyahati Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Lesotho seyahati öncesinde zorunlu olarak yaptırmanız gereken aşılar mevcuttur. Bunun nedeni ise Lesotho’da bulaşıcı hastalıkların yoğun olmasıdır.
  • Lesotho seyahatiniz öncesinde sarı humma aşısını yaptırmalı ve bir aşı kartı edinmelisiniz.
  • Bu aşı kartının fotokopisini vize başvuru evraklarınız arasında bulundurmalısınız. Ayrıca seyahatiniz boyunca yanınızdan ayırmamalısınız. Lesotho sınır görevlileri ülkeye girişiniz sırasında aşı kartını ve diğer vize evraklarını kontrol etmek isteyecektir.
  • Lesotho vize başvurusunda sahip olduğunuz pasaportun geçerlilik süresine dikkat etmelisiniz. Eski ve yıpranmış pasaportlar direkt olarak vize reddine neden olur.
  • Lesotho vize evraklarında eksik ve hatalı bilgi sunmamaya özen göstermelisiniz. Ayrıca bilgilerin birbiriyle tutarlı olması gerektiğini unutmayınız.

Lesotho vize başvurusunda bulunmak ya da vize başvuru evraklarını hazırlarken danışmanlık hizmeti almak için Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçmek için [email protected] adresine e-posta atabilir, çağrı merkezimizi arayabilir ya da ofisimizi bizzat gelerek çalışma saatlerimiz içerisinde ziyaret edebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp