Kayseri

Telefon

+902129636342

Lesotho Vize Merkezi, Kayseri

Vize Merkezi Kayseri Ofisimize Hoş Geldiniz,
Lesotho vize prosedürlerine uygun olarak hazırladığımız bu sayfada Lesotho vize başvuru sürecine dair en güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi almak istediğiniz durumlarda Lesotho Vize Merkezi, Kayseri çağrı merkezimizi arayabilir ve Afrika departman yetkilimizden konu ile ilgili danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Vize Merkezi Kayseri ofisimizi çalışma saatleri içerisinde ziyaret edebileceğinizi bildiririz. Ofisimizi ziyaret ederken özel bir randevu almanıza gerek bulunmamaktadır. 
Çalışma Saatlerimiz
Pazartesi/Salı: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00
Pazar: Kapalı 

Lesotho vize başvurusuna dair gerekli evraklara ulaşmak için [email protected] e-posta adresimize isteğinizi iletebilirsiniz. Soru ve şikayetleriniz için +90 (212) 963 63 42 numaralı telefonumuz aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.

Lesotho Vize İstiyor Mu?

Güney Afrika bölgesi sınırlarında yer alan Lesotho Krallığı ülkelerini ziyaret etme planı olan vatandaşlarımız için vize talep etmektedir. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport) hamili olan herkes Lesotho seyahat planları için vize başvurusunda bulunmak durumundadır. Lesotho vize prosedürlerine uygun olarak başvuruda bulunmak ve vize sürecini sorunsuz bir şekilde tamamlamak için Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Lesotho Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Lesotho seyahatleri için gerekli olan vize başvuruları Lesotho Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Ancak ülkemiz sınırları içerisinde Lesotho ülkesini temsil eden bir kurum olmaması sebebiyle vize başvurunuzu yurt dışında bulunan bir büyükelçiliğe iletmek durumundasınız. Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile iletişime geçerek Lesotho vize başvuru sürecinizi kolaylıkla başlatabilirsiniz. Vize işlemleriniz kurumumuz tarafından sizin adınıza yürütülmektedir. Gerekli bilgileri yetkilimize ulaştırmanız ile birlikte Lesotho vize başvurunuz hızlı bir şekilde tamamlanacaktır.

Lesotho Vizesi Gerekli Evraklar

Lesotho vizesi için gerekli evrakları Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. 
Vize başvurusu için genel gerekli evrakları ise sayfamızın devamında bulabilirsiniz. Fakat kişisel durumunuza ve seyahat planınıza göre doldurmanız gereken ek evraklar olabileceğini hatırlatmak isteriz.

  • Lesotho Turistik Vize: Pasaport, banka hesap dökümü, turistik vize başvuru formu, aşı kartı, biyometrik fotoğraf. 
  • Lesotho Ticari Vize: Pasaport, banka hesap dökümü, ticari vize başvuru formu, aşı kartı, biyometrik fotoğraf, davetiye, şirket evrakları.
  • Lesotho Vatandaşlık Vizesi: Bu vize türü için belirli kriterlere sahip olmanız gerekmektedir. Lesotho vatandaşlık vizesi için ayrıntılı bilgi almak istemeniz halinde Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Lesotho Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Lesotho vize başvuru işlemleriniz Vize Merkezi Kayseri ofisimiz tarafından yapılmaktadır. Evraklarınızın yurt dışındaki bir konsolosluğa iletilmesine gerek kalmadan e-vize sistemi ile yapılan vize başvurusu sayesinde Lesotho vizesini kolay ve hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Lesotho e-vize başvurusu için +90 (212) 963 63 42 numaralı telefonumuz aracılığı ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Lesotho Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Lesotho vize başvuruları 5 ila 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Lesotho Konsolosluğu’nun resmi tatilde olması, yoğun olması, tarafınızdan ek evrak talep edilmesi gibi durumlarda sonuçlanma süresinde değişiklik meydana gelebilir. Lesotho vize başvurunuzu yapmış olduğunuz seyahat planına uygun olarak ve bu ihtimalleri göz önünde bulundurarak yapmanızı tavsiye ederiz. Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile gerçekleştirdiğiniz vize başvurusunun takibi ofis yetkilimiz tarafından yapılmaktadır. Lesotho vize başvuru işlemleriniz sonuçlandığında pasaportunuz yetkilimiz tarafından teslim alınır ve adresinize gönderilir.

Lesotho Vize Ücreti 2024

Lesotho vize başvuru ücretine dair 2024 yılı güncel detaylara ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Vize ücretini ödemeniz ile beraber sahip olacağınız dekontun gerekli evraklarınız arasında yer almalıdır. Lesotho vize başvuru ücretine harç bedeli ve Vize Merkezi Kayseri ofisimizin hizmet bedeli dahildir.

Lesotho Seyahati Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Lesotho ülkesi sınırlarında gelişmiş bir sağlık sistemi olmaması ve yüksek derecede hastalık riski taşıması sebebiyle seyahatiniz öncesinde gerekli sağlık önlemlerini almanızı önermekteyiz. 
  • Lesotho Konsolosluğu vize başvuru evraklarınız içerisinde aşı kartı fotokopisini görmeyi talep etmektedir. Aşı kartına sarı humma aşısını yaptırarak sahip olabilirsiniz.
  • Sarı humma aşısını yaptırmamamak Lesotho sınır kapısında sorun yaşamanıza sebep olabilir.  Bundan dolayı aşı kartınızı seyahatiniz boyunca yanınızda taşımanız oldukça önemlidir. 
  • Lesotho sınır kapısında aşı kartınız ile birlikte diğer gerekli vize evraklarınız da kontrol edilebilir. Tüm evraklarınızı yolculuğunuz boyunca yanınızdan ayırmamanız gerektiğini hatırlatırız.
  • Pasaport geçerlilik süresinin Lesotho seyahatinizin bitiş süresinden en az 1 yıl daha uzun olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Pasaport geçerlilik süresi yeterli olmayan başvurular vize reddi ile sonuçlanabilir. 

Lesotho Vize Reddi

Lesotho vize reddi nedenleri arasında vize başvuru evraklarınızın eksik ve hatalı olması, pasaportunuzun eski ve yıpranmış olması, maddi durumunuzun yetersiz olması, vize geçmişinizin sorunlu olması gibi unsurlar yer alabilmektedir. Vize reddi gibi olumsuz bir sonuç almamanız ve planladığınız Lesotho seyahat tarihine uymanız adına vize başvurunuzu alanında uzman vize ekibimiz ile gerçekleştirebilirsiniz.

Vize Merkezi Kayseri ofisimizin Lesotho vize süreci ile ilgili sizler için hazırlamış olduğu bilgi içeren sayfamızı okudunuz. Sürece dair daha fazla bilgi almak için +90 (212) 963 63 42 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Danışmanlık hizmetimizden faydalanmak için [email protected] e-posta aracılığı ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp