Bursa

Telefon

+902129636342

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

Lesotho Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi

Sayın Ziyaretçimiz, Lesotho vize evrakları, Lesotho vize başvuru ücreti ve Lesotho vize işlemleri hakkında 2024 yılına ait en güncel bilgileri paylaştığımız sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamızın devamında bulamadığınız ve merak ettiğiniz tüm soruları Lesotho Vize Merkezi, Bursa ofisimiz ile iletişime geçerek sorabilirsiniz. Afrika departman yetkilimiz size hızlı bir şekilde geri dönüş yaparak tüm sorularınızı cevaplandıracaktır.

Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile iletişime geçmek ve Lesotho vizesi hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için +90 (212) 963 63 42 numaralı telefonumuzu kullanabilirsiniz. Lesotho vizesi 2019 yılı güncel evrak listesi için [email protected] adresimize e-posta atabilir ve bilgi talep edebilirsiniz.

Lesotho Vize İstiyor Mu?

Lesotho Krallığı’na seyahat planı olan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Lesotho vizesi alması gerekmektedir. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport) fark etmeksizin tüm pasaport türleri Lesotho vizesine tabidir. Lesotho vize prosedürlerine göre Lesotho vizesi almak ve kolay bir vize süreci geçirmek için Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile iletişime geçiniz.

Lesotho Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Lesotho vize başvurusu için Lesotho Konsolosluğu’na başvurmanız gerekmektedir. Ancak bu işlemi Türkiye’de yapamazsınız. Lesotho’nun Türkiye sınırları içerisinde vize değerlendirme ve onay verme yetkisine sahip bir temsilciliği bulunmamaktadır. Lesotho vize başvurusu için Lesotho Roma Büyükelçiliği’ne başvurabilirsiniz. Ancak bu süreç hem zaman hem de maddi açıdan yorucu bir halde gelebilir. Lesotho vize başvurusunu Türkiye sınırları içerisinde akredite edilmiş vize şirketleri aracılığıyla yapabilirsiniz. Vize Merkezi Bursa ofisi olarak bu vize şirketleri arasında yer almaktayız. Verdiğimiz profesyonel vize hizmeti ile tüm işlemlerinizi Türkiye sınırları içerisinde tamamlayabilir ve vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz.

Lesotho Vizesi Gerekli Evraklar

Lesotho vize başvurusu için gerekli evraklar vize türünüze göre değişmektedir. Lesotho vize türleri için sayfamızın devamına göz atabilirsiniz:

  • Lesotho Turistik Vize: Lesotho seyahat amacınız turistik ziyaret ise bu vize türüne başvurabilir ve planladığınız seyahati gerçekleştirebilirsiniz. Turistik vize evrakları arasında; pasaport, banka hesap dökümü, turistik vize başvuru formu, aşı kartı, biyometrik fotoğraf yer almaktadır. Tam evrak listesi için [email protected] adresine e-posta atabilirsiniz.
  • Lesotho Ticari Vize: Lesotho seyahatiniz iş toplantısı, fuar gezisi ya da müşteri ziyareti gibi ticari amaçlar içeriyorsa bu vize türüne başvurmalısınız. Ticari vize evrakları arasında; pasaport, banka hesap dökümü, ticari vize başvuru formu, aşı kartı, biyometrik fotoğraf, davetiye, şirket evrakları yer almaktadır. Tam evrak listesi için lütfen bize ulaşınız.

Lesotho vatandaşlığı ve oturum izni için özel şartlar aranmaktadır. Bu şartları öğrenmek ve uzun süreli Lesotho vize başvurusunda bulunmak için Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Lesotho Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Lesotho vize başvurusu e-vize olarak elektronik ortamda Vize Merkezi Bursa ofisimiz tarafından yapılmaktadır. Böylece vize başvuru sonucunuz için uzun süre beklemenize gerek kalmaz ve kolay bir vize süreci geçirirsiniz. Lesotho e-vize başvurusu ve evrakları için lütfen bize ulaşınız.

Lesotho Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Lesotho vize başvuruları konsolosluğa bağlı olarak 5 ila 10 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Ancak bu süre belgelerinizin hazırlanması ve konsolosluk bilgi sistemine girilmesi süresine bağlı olarak değişmektedir. Ayrıca konsolosluğun vize başvurusunu değerlendirme süresi de uzayabilmektedir. Lesotho yolculuk planlarınızı tüm bu süreci göz önüne alarak yapmanızı tavsiye etmekteyiz. Vize başvurunuzun değerlendirilme süresi boyunca vize yetkilimizden durumunuzu öğrenebilirsiniz. Lesotho vizeniz onaylandığında pasaportunuz yetkilimiz tarafından teslim alınır ve adresinize gönderilir.

Lesotho Vize Ücreti

Lesotho vize ücreti güncel bilgisi için lütfen Vize Merkezi Bursa ofisimize ulaşınız. Ofis yetkilimiz Lesotho Konsolosluğu’nun öngördüğü vize ücretini ve şube servis bedelimizi kapsayan Lesotho vize başvuru ücretini sizlere bildirecektir. Gerekli olan bu ücreti ilgili kurumların banka hesabına yatırmalı ve ödeme dekontunu vize evraklarınız arasında bulundurmalısınız.

Lesotho Seyahati Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lesotho seyahati öncesinde dikkat edilmesi gerekenleri Vize Merkezi Bursa ofisi olarak sizler için derledik. Aşağıda yer alan hususlara dikkat etmeniz vize reddi gibi olumsuz bir durumla karşılaşmamanız ve Lesotho seyahatinizin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için gereklidir.

  • Lesotho seyahatiniz öncesinde gerekli sağlık önlemlerini mutlaka doktorunuza danışarak almalısınız. Lesotho’nun sağlık sistemi gelişmediği için orada hastalık kapmanız yüksek olasıdır. Bu hastalığı tedavi ettirme şansınız ise oldukça düşüktür. Bundan dolayı gerekli ilaçları yanınızda bulundurmalısınız.
  • Lesotho vize başvuru evraklarınız arasında yer alan aşı kartını sarı humma aşısını yaptırarak edinmelisiniz. Aşı kartını Lesotho yolculuğunuz boyunca yanınızdan ayırmamalısınız.
  • Sarı humma aşısının aktif hale gelebilmesi için 10 gün gibi bir süre gereklidir. Dolayısıyla vize başvurunuzu bu süreci göz önünde bulundurarak yapmalısınız.

Lesotho vize başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için lütfen Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile iletişime geçiniz. Bize ulaşmak için +90 (212) 963 63 42 numaralı telefonumuzu ya da [email protected] e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp