Ticari Vize

Ticari Vize

Lesotho Ticari Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


  Lesotho ticari vize için Lesotho makamlarınca istenen evraklar zaman içinde değişebilmekle birlikte Lesotho'nun Türkiye'de konsolosluğu olmamaktadır. Lesotho ticari vize ile ilgili güncel evraklara ulaşmak ve Türkiye'den başvuru yapabilmek için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Lesotho vize işlemleri için size her türlü desteği vermekten memnuniyet duyacaktır. Lesotho ticari vizeye dair daha fazla detay almak isterseniz veya merak ettiğiniz bir şey varsa bizi aramaktan çekinmeyin.

Lesotho Ticari Vize

Lesotho’ya ticari amaçla seyahat etmek isteyen kişilerin Lesotho seyahati öncesi vize alması gerekmektedir. Lesotho bordo, gri, siyah, yeşil pasaport fark etmeksizin Türk vatandaşları için vize uygulamaktadır. Lesotho’ya ticari amaçla seyahat etmek isteyen kişiler için verilen Lesotho vize türü ise Lesotho ticari vizedir. Lesotho ticari vize ile iş görüşmesi, toplantı, fuar katılımı gibi ticari faaliyetlerde bulunup bu sürede turistik seyahat de gerçekleştirebilirsiniz. Fakat Lesotho turistik vize ile herhangi bir ticari faaliyet gerçekleştirmezsiniz. Bu sebeple ticari amacı olan kişilerin Lesotho seyahati öncesi seyahat amacına uygun olan Lesotho vizesi için başvuruda bulunması gereklidir. Lesotho ticari vize için pasaportun en az 9 ay geçerlilik süresi ve iki adet boş vize sayfası olmalıdır. Lesotho ticari vize tek girişli olarak veya çok girişli olarak verilebilmektedir. Lesotho’nun Türkiye’de büyükelçiliği veya konsolosluğu yoktur. Bu durumdan dolayı Lesotho vizesi için Türkiye’deyken doğrudan başvuramamaktasınız.  Ama Lesotho vizesi için Vize Merkezi aracılığıyla Türkiye’den başvurabilmeniz mümkündür. Vize Merkezi olarak biz Lesotho’nun Türk vatandaşları için vize verebilen Türkiye dışındaki konsolosluğuna vize başvurunuzu elektronik ortamda kolaylıkla ve hızlı bir şekilde sağlayabilmekteyiz.

----

Lesotho Ticari Vize Nasıl Alınır

Lesotho’da ticari faaliyette bulunabilmeniz için Lesotho ticari vizenizin olması gerekmektedir. Lesotho’nun sınır kapısında vize uygulaması yoktur. Bundan dolayı Lesotho ticari vize için Lesotho’nun kendi sınırları dışında bulunan resmi temsilciliğine başvuruda bulunmalısınız. Lesotho’nun Türkiye’de resmi temsilciliği yoktur. Bu durum Lesotho vizesi için başvuruların doğrudan yapılması durumunda koşulların zorlu olmasına sebep olmaktadır.

Doğrudan başvuru için Lesotho’nun Türkiye dışında bulunan konsolosluğuna gitmeniz gerekmekte olup bunun için Lesotho seyahati öncesinde başka bir ülkeye daha gitmeniz gereklidir.  Lesotho Konsolosluğu’nun yer aldığı ülke sizin pasaportunuz için vize uyguluyorsa bu ülke seyahatinizden önce de bir vize daha almanız gereklidir. Başka bir ülke için daha yapmanız gerekecek tüm bu işlemler size fazladan para ve zaman kaybına yol açmaktadır. Gideceğiniz Lesotho Konsolosluğu Türk vatandaşlarının vize başvurularını kabul etmiyorsa bütün emekleriniz boşa çıkacaktır. Bunun dışında doğrudan başvurmanız halinde Lesotho ticari vize için gerekli belgelerle ilgili yeterli bilgiye sahip olmayarak eksik evrak getirebilirsiniz. Lesotho makamları başvurunuz sırasında veya sonrasında size bildiğiniz evrakların dışında başka evrakların da getirilmesi gerektiğini söyleyerek beklenmedik bir sorununuz olabilir. Bu evrakları hazırlanıp verilmesi için Türkiye’ye dönüp tekrardan Lesotho Konsolosluğunun yer aldığı ülkeye gitmek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca vize başvurusu sonrasında çeşitli farklı durumlardan dolayı işlem süresi uzayarak yurtdışında daha çok bekleyebilir veya yasal kalış süreniz sona ermesi halinde konsolosluğun yer aldığı ülkeye bir kere daha çıkış ve giriş yapmanız gerekebilir.

Lesotho vizesi için Vize Merkezi aracılığıyla da başvurma olanağınız olup bu şekilde yapacağınız başvuru ile doğrudan başvurulardan kaynaklanabilecek sıkıntılarla karşılaşmamış olursunuz. Vize Merkezi temsilcilerimizin Lesotho ticari vize için başvurunuzu yurt dışındaki konsolosluğa şahsen yapılan başvurulardan farklı olarak elektronik ortamda yapabilmesi sayesinde başvurunuz hem siz yorulmadan hem de zaman kaybı yaşanmadan sağlanmış olur. Ayrıca Vize Merkezi temsilcilerimizin Lesotho ticari vize işlemlerine ilişkin bilgileri ve tecrübeleriyle size sunacağı danışmanlık hizmeti sayesinde evraklarınızı Lesotho makamlarının tam olarak istediği şekilde teslim edebilerek vize işlemleri sırasında sorun yaşamama ve vizenizi alabilme şansınızı güçlendirmiş olursunuz. Ayrıca, temsilcilerimiz yapmış olduğunuz Lesotho ticari vize başvurusuna ilişkin bir haber alması durumunda da haberi size en kısa sürede bildirmekte ve yardım gerektiren durumda size yardımda bulunmaktadır. Lesotho ticari vizesine yönelik daha kolay, daha hızlı ve daha güçlü bir şekilde başvuruda bulunmak için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

Lesotho Ticari Vize Gerekli Evraklar

Lesotho ticari vize için gerekli evraklar sizin için aşağıda gösterilmektedir.

1. Davetiye
Lesotho ticari vize için davetiyenizin olması önemlidir. Davetiye hakkında daha fazla bilgi için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

2. Pasaport
Lesotho ticari vize için geçerli pasaportunuzun olup pasaportunuzun en az 9 aylık geçerlilik süresine sahip olması ve vize bölümünde en az 2 tane boş sayfası olması gerekmektedir.

3. Nüfus cüzdanı
Lesotho ticari vize için nüfus cüzdanınızın fotokopisi istenmektedir.

3. Fotoğraf
Lesotho ticari vize için gerekli olan fotoğraf biyometrik özelliktedir. Biyometrik fotoğrafın ölçüleri 3,5x4,5 cm olmalıdır. Bu fotoğraf için sizden 2 tane istenmektedir.

4. Dilekçe
Lesotho ticari vize için vize talep dilekçesi yazılıp dilekçe belirli özelliklere uymalıdır. Dilekçe konsolosluğa hitaben yazılmalı, seyahat tarih aralıkları belirtilmeli, ıslak imza ve kaşe bulundurmalıdır. Dilekçe İngilizce dilinde yazılmalıdır.

5. Şirket evrakları
Lesotho ticari vize için şirket evrakları gereklidir. Bu evraklar faaliyet belgesi, vergi levhası fotokopisi, imza sirküleri fotokopisi ve ticaret sicil gazetesi fotokopisidir.

6. Sarı humma aşı kartı
Lesotho ticari vize için sarı humma hastalığına karşı aşı yaptırmış olmalı ve  bu aşıyı yaptırdığınıza kanıt olarak sarı humma aşı kartınızı getirmelisiniz. Sarı humma aşısı etkisini 10 gün içinde gösterdiğinden dolayı aşınızı zamanında yaptırmalısınız.

 

Yukarıda söz edilen bu gerekli evraklar Lesotho ticari vize için herkesten istenen evraklar olmaktadır. Lesotho ticari vizenin tek ya da çok girişli olmasının gereken evraklara ilişkin bir etkisi olmamaktadır.  Vize işlemleri süresinde Lesotho makamlarının gerek görmesi durumunda ek evrak isteme yetkisi vardır. Lesotho ticari vize ile ilgili evraklar hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için Vize Merkezi temsilcilerimiz ile irtibat kurunuz. Temsilcilerimiz Lesotho ticari vize ile ilgili evrak listesine yönelik en güncel ve detaylı bilgileri iletişim sonrasında size e-mail göndererek sunmaktadır. Lesotho ticari vize için uzmanlarımızın belirttiği evrak listesine göre belgelerinizi hazırlayıp Vize Merkezi aracılığıyla yapacağınız başvuru vize alma şansınızın güçlenmesini sağlar. Lesotho makamlarının  ticari vize işlemleri sırasında ek evrak istemesi halinde de temsilcilerimiz sizinle irtibat kurup konuyla ilgili bildirimde bulunarak size destek olmaktadır. Evraklara ilişkin daha çok bilgi edinip Vize Merkezi aracılığıyla sağlıklı olarak Lesotho ticari vizeye başvurmanız için temsilcilerimizle irtibat kurunuz.

Lesotho Ticari Vize Elektronik Başvuru

Lesotho ticari vize için başvurular Lesotho’nun Türkiye’de resmi temsilciliği olmamasından dolayı Türkiye’den doğrudan yapılamamaktadır. Fakat Vize Merkezi Lesotho ticari vize için hem Türkiye’de sizin adınıza Lesotho’nun Türkiye dışındaki konsolosluğuna başvuruda bulunma yetkisine sahip olmakta hem de bu konsolosluğa başvuruyu şahsen yapılan başvuruların aksine elektronik ortamda gerçekleştirebilmektedir. Elektronik başvuru ile yurtdışındaki konsolosluğa gitmekten kaynaklanan zaman kaybı olmadan ticari vize başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirmekteyiz. Ayrıca, Lesotho vizesi başvurusu için gereken tüm işlemleri online olarak gerçekleştirebilmemiz sayesinde Lesotho’nun başvuru sırasında sizle ilgili talep ettiği bilgileri de elektronik ortamda vermiş oluyoruz. Böylece Lesotho ticari vize için başvuru formu gibi belge doldurmakla uğraşmayıp ticari vize için gerekli evrakları hazırlayarak bize ulaştırmanız ve ücreti ödemeniz yeterli olmaktadır. Lesotho ticari vize başvurunuzu kolay ve hızlı yoldan sağlayabilmeniz için e-mail adresimizle veya telefonla Vize Merkezi temsilcilerimizle irtibat kurunuz.

Lesotho Ticari Vize Kaç Günde Çıkar

Lesotho ticari vize için başvuru koşullarının tam olarak yerine getirilip özel bir durum yaşanmaması halinde Türk vatandaşları için Lesotho ticari vizesi ortalama 5 iş gününde çıkar. Lesotho ticari vize için başvuran kişinin farklı uyrukta olması durumunda bu süre değişebilmektedir. Bu süre başvuran kişinin uyruğu dışında başka sebeplere bağlı olarak da değişebilir. Bu sebeplerden biri başvuru tarihi olup başvuru esnasındaki döneminin konsolosluğun yoğun olduğu zamana veya konsolosluğun kapalı olduğu günlere denk gelmesi vize işlem süresini etkileyebilmektedir. Evrak da vize işlem süresini etkileyen sebeplerdendir. Tamamlanmamış ya da yanlış bilgi bulunduran evraklarla yaptığınız başvurular vize işlem süresini olumsuz etkileyebilir. Lesotho makamları vize başvurusu sonrası sizden ek evrak isterse de vize işlem süresi etkilenebilmektedir.

Tamamlanmamış evrakın veya ek bir evrakın getirilmesi istendiğinde bu evrak Türkiye’de almanız gereken evraksa doğrudan başvurularda Lesotho Konsolosluğu’nun olduğu ülkeye çıkış-girişten ve bu ülke için olası vize uygulaması sebebiyle yeniden vize başvurusundan dolayı vize işlemleri ile ilgili süreç daha da uzayabilir. Fakat sizden Türkiye’de almanız gereken bir evrakı getirmeniz istendiğinde Lesotho vize başvurusunu Vize Merkezi aracılığıyla yapmışsanız evrakınızı şubemize ulaştırmanız yeterli olacaktır. Vize Merkezi temsilcilerimizin Lesotho makamlarına evraklarınızı elektronik ortamda teslim etmesi hem zaman kaybını önlemekte hem de evrak tesliminizi daha kolay yapabilmenizi sağlamaktadır. Ayrıca Vize Merkezi uzmanlarımızın bilgi ve tavsiyelerine göre hazırlayacağınız evraklarla başvuruda bulunmanız, evraklar sebebiyle vize işlemlerinizin uzama ihtimalini en az düzeye indirgemektedir.

Lesotho Ticari Vize Ücreti

Lesotho ticari vize ücreti başvuracağınız vizenin özelliğine ve başvuru zamanına göre değişir. Lesotho ticari vizenin tek girişli olanı ve çok girişli olanı için ücretler farklı olmaktadır. Bu ücretler her zaman aynı kalmayıp zaman ilerledikçe miktarlarda değişmeler olabilmektedir. Lesotho ticari vize çeşitlerinin hepsinin ücretlerini güncel olarak öğrenebilmek için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçiniz. Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştireceğiniz başvuruda Lesotho ticari vize için kurumumuza ödeyeceğiniz ücrete vize ücreti, konsolosluk harcı ve hizmet bedelini kapsamaktadır. Lesotho ticari vize ücreti ödemesi nakit olarak gerçekleşip vize başvurusunun iptali veya vize reddi halinde ücret iadesi yapılmamaktadır. Lesotho ticari vize için belgelerinizi şubelerimize hem bizzat gelerek hem de kargo veya kurye ile yollayarak getirebilirsiniz. Kargo veya kurye ile ilgili hizmet bedelleri vize başvuru sahibi tarafından ödenmektedir. Vize Merkezi olarak size Lesotho ticari vize için danışmanlık hizmeti sunarak evraklarınızı doğru bir şekilde hazırlamanızı, sizin adınıza başvuruda bulunarak başvurunuzu hızlı ve kolay bir şekilde yapabilmenizi, vize işlemlerinin bütün süreçlerini takip ederek bu süreçte destek almanızı sağlamaktadır. 

 

 

 

 

Lesotho ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Lesotho için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp