Gaziantep

Telefon

+902129636342

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Lesotho Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Lesotho vize prosedürleri hakkında bilgi vermek amacıyla hazırladığımız bu sayfamızda, Lesotho vize evrakları ve elektronik Lesotho vizesi hakkında bilgileri bulabilirsiniz. Lesotho Vize Merkezi, Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçebilir ve Lesotho vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Ofisimizi çalışma saatlerimiz içerisinde ziyaret edebilir ve yetkilimiz ile birebir görüşerek danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
Çalışma Saatlerimiz:

  • Pazartesi/Salı: 08.30 - 18.00
  • Cumartesi: 10.00 - 14.00
  • Pazar: Kapalı

Lesotho vize evraklarının durumunuza göre tam listesini ücretsiz olarak [email protected] adresinden talep edebilirsiniz. Soru ve şikayetleriniz için +90 (212) 963 63 42 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Lesotho Vize İstiyor Mu?

Lesotho Krallığı vize talebinde bulunan bir ülkedir. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport) sahibi olan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize uygulamasına tabidir. Lesotho vize başvurunuzu seyahat amacınıza ve Lesotho’da konaklamak istediğiniz süreye göre yapabilirsiniz. Vize başvuru işlemlerinizi uzaktan yürütmek ve Lesotho vizesini zahmetsiz bir şekilde almak için Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Lesotho Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Lesotho seyahatinde bulunmak isteyen kişiler, seyahat amacına göre belirlenen vize evrakları ile e-vize sistemine Lesotho vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Lesotho Konsolosluğu’nun değerlendirdiği ve onay verdiği vizeniz olmadan Lesotho seyahatinizi gerçekleştiremezsiniz.
Türkiye sınırları içerisinde herhangi bir Lesotho dış temsilciliği bulunmamaktadır. Dolayısıyla vize başvurunuzu direkt olarak Türkiye sınırları içerisinde gerçekleştiremezsiniz. Bu işlem için yurtdışında bulunan bir Lesotho Konsolosluğuna müracaat etmeniz gerekmektedir. Ancak bu durum hem maddi açıdan hem de zaman açısından oldukça yorucu bir süreçtir. Vize Merkezi Gaziantep ofisi aracılığıyla yapacağınız vize başvurularında tüm işlemleriniz vize prosedürlerine hakim olan yetkilimiz tarafından tamamlanmaktadır. Böylece sorunsuz ve kolay bir vize süreci geçirebilirsiniz.

Lesotho Vizesi Gerekli Evraklar

Lesotho vizesi için gerekli evraklar vize türünüze ve Lesotho’da konaklamak istediğiniz süreye göre belirlenmektedir. Vize başvurusunda doldurmanız gereken en önemli evraklardan biri vize başvuru formudur. Bu form içerisinde adınız, soyadınız, medeni durumunuz, yaşınız gibi kişisel bilgiler, pasaport bilgileriniz ve seyahat amacınız yer alır. Lesotho Konsolosluğu’nda yer alan vize yetkilisinin sizi tanıdığı vize başvuru formunda hata yapmamanız oldukça önemlidir. Birbiri ile tutarsız, hatalı ve eksik bilgiler direkt olarak vize reddine neden olabilmektedir. Lesotho vize başvuru evraklarınızda hata yapmamak adına Vize Merkezi Gaziantep ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.
Lesotho vize türleri:

Lesotho Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Lesotho vize başvurusu için Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Ofis yetkilimiz gerekli tüm evrakları tarafınıza e-posta olarak ulaştırır. Vize başvuru evraklarını tam ve doğru bir şekilde hazırladıktan sonra bizlere geri ulaştırmalısınız. Bundan sonraki adımda bilgileriniz e-vize sistemine yüklenir ve Lesotho vize başvurunuz hızlı bir şekilde tamamlanır. Lesotho e-vizesi hakkında detaylı bilgi için lütfen bize ulaşınız.

Lesotho Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Lesotho vize başvuruları vize türüne bağlı olarak 5 ila 10 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Vize başvurunuzun hızlı bir şekilde sonuçlanabilmesi için vize evraklarınızda eksik bilgi yer almaması oldukça önemlidir. Eksik bilgiler ek evrak talep edilmesine yol açabilir. Bu durum da vize başvurunuzun değerlendirilme süresini uzatabilen bir durumdur. Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçerek yapacağınız vize başvurusunda, Afrika departman yetkilimiz tüm vize evraklarınızın doğruluğundan emin olmaktadır.

Lesotho Vize Ücreti 2024

Lesotho vize ücreti 2024 yılı ücret detaylarına ulaşmak ve yatırmanız gereken kurumların banka hesap numaralarını öğrenmek için Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Lesotho vize başvurusunda bulunurken vize başvurusunu ödediğinize dair bir belge olarak ödeme dekontunuzu vize evraklarınız arasında bulundurmalısınız.

Lesotho Seyahati Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lesotho bir Güney Afrika ülkesidir ve sağlık açısından gelişememiş ülkeler arasında yer alır. Bundan dolayı bulaşıcı hastalıklar oldukça sık rastlanmaktadır. Lesotho seyahatiniz öncesinde doktorunuza danışmalı ve gerekli tüm sağlık önlemlerini almalısınız.

  • Lesotho vize başvurusunda bulunurken bir aşı kartı fotokopisi sunmanız gerekmektedir. Bu aşı kartını ise sarı humma aşısını yaptırarak edinebilirsiniz. Sarı humma aşısını yaptırmadan ülkeye giriş yapamazsınız.
  • Vize başvurusunda kullandığınız aşı kartını Lesotho seyahatiniz boyunca yanınızdan ayırmamanız gerekmektedir. Sınır görevlileri aşı kartınızı ve diğer vize evraklarını kontrol etmektedir.
  • Lesotho vize başvurusunda bulunurken sahip olduğunuz pasaportun geçerlilik tarihine dikkat etmelisiniz. Eski ve yıpranmış pasaportlar direkt olarak vize reddine neden olabilmektedir.

Vize Merkezi Gaziantep ofisi olarak sizlere Lesotho vize sürecine dair bilmeniz gereken bilgileri sunmuş bulunmaktayız. Sayfamızda bulamadığınız ve merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını çağrı merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Vize Merkezi Gaziantep ofisimize ulaşmak için +90 (212) 963 63 42 numaralı telefonu ya da [email protected] e-posta adresini kullanabilir ve Afrika departman yetkilimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp