Trabzon

Telefon

+902129636342

Lesotho Vize Merkezi, Trabzon

Trabzon Vize Merkezi

Güney Afrika ülkelerinden biri olan Lesotho’ya seyahati olan vatandaşlarımıza uygun olarak hazırlamış olduğumuz sayfamızı okumaya devam ederek Lesotho vize başvurusuna dair gerekli bilgilere ulaşabilirler. Lesotho vize işlemlerinizi Lesotho Vize Merkezi,Trabzon ofisimiz ile iletişime geçerek kolaylıkla başlatabilirsiniz. Lesotho vize prosedürüne dair uzman vize ekibimiz ile görüşerek vize başvuru işlemlerini başlatmak için 0850 460 17 67 numaralı telefonumuzu ya da [email protected] e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.

Lesotho Vize İstiyor Mu?

Lesotho, Türkiye Cumhuriyeti içerisinden seyahatte bulunacak vatandaşlarımızda vize talep etmektedir. Lesotho vizesini pasaport türü fark etmeksizin tüm vatandaşlarımızın alması gerekmektedir. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport) türlerinden birine sahip olan herkes Vize Merkezi Trabzon ofisimize Lesotho vize başvurusunda bulunabilirler.

Lesotho Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Lesotho vize başvuruları Lesotho Konsolosluğu ile gerçekleştirilmektedir. Fakat Lesotho ülkesinin Türkiye sınırlardan herhangi bir temsili bulunmadığını bildiririz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvurularını Lesotho’nun Roma Temsilciliği aracılığı ile gerçekleştirmek durumundadır. Vize Merkezi Trabzon ofisimiz ile birlikte gerçekleştirdiğiniz vize işlemlerini Türkiye sınırları içerisinden kolaylıkla takip edebilirsiniz. Kurumumuz Lesotho vize başvurusunu sizin adınıza gerçekleştirmek adına gerekli tüm yetkiye sahiptir. Vize başvuru işlemlerine dair detaylı bilgi için +90 (212) 963 63 42 numaralı telefonumuz ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Lesotho Vizesi Gerekli Evraklar

Lesotho vize başvuruları için gerekli evraklar vize türlerine göre değişiklik göstermektedir. Turistik vize ve ticari vize başvuruları için gerekli evraklara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Lesotho vize başvurunuz sırasında vize başvuru formunun doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmuş olarak teslim edildiğine emin olmalısınız. Vize başvuru formu Lesotho’ya seyahat amacınız, kişisel bilgileriniz gibi sorulardan oluşan resmi bir formdur. Bu sebeple başvuru formunun doldurulması aşamasında herhangi bir hata yapılması vize sonucunun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilmektedir.

Lesotho vize başvurusunda seyahat amacınıza yönelik evrakların tam listesine [email protected] e-posta adresimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Lesotho vize başvuru formunu prosedüre uygun şekilde doldurmak ve herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına Vize Merkezi Trabzon ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Lesotho Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Lesotho seyahat planınıza uygun vize başvurunuz Vize Merkezi Trabzon ofisimiz tarafından yapılmaktadır. Lesotho vize prosedürlerine dair gerekli tüm bilgiye sahip uzman ekibimiz evraklarınızın başvuruya uygun olduğundan emin olur. Kurumumuz vize başvurunuzu elektronik ortamdan gerçekleştirir ve kolaylıkla Lesotho vizesi almanızı sağlar. Lesotho vize başvuruları yetkilendirilmiş hizmet noktaları üzerinden gerçekleştirilir. Vize Merkezi Trabzon ofisi olarak vize başvuru işlemlerinizi tarafınıza bilgi sunarak gerçekleştirdiğimizi bildiririz. Lesotho vize evrakları ve güncel vize ücretlerine dair bilgi almak için bizimle iletişime geçerek vize işlemlerinizi kolaylıkla başlatabilirsiniz.

Lesotho Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Lesotho vize başvuru sonuçları Lesotho Konsolosluğu’na bağlı olarak 5 ila 10 iş günü süresince açıklanmaktadır. Ancak vize başvurusu için gerekli evraklarınızın konsolosluğa ulaşım süresi gibi etkenler vize başvuru sonuçlanma sürecinde değişikliğe neden olabilmektedir. Ayrıca vize yetkilisi sizden ek evrak talebinde de bulunabilir. Bu durumda Vize Merkezi Trabzon ofisimize hızlı bir şekilde talep edilen evrakı iletmeniz gerekmektedir. Talep edilen evrakın teslim edilmesi ile birlikte ofis yetkilimiz vize başvurunuzu hızlı bir şekilde tamamlayarak vize değerlendirmeniz sürecinde size gerekli bilgileri sağlayacaktır. Lesotho vize başvurunuz onaylandığında pasaportunuz adresinize gönderilmektedir.

Lesotho Vize Ücreti 2024

Lesotho vize ücreti vize türüne, seyahat sürenize ve ihtiyacınız olan ek işlemlere göre belirlenmektedir. 2024 yılına ait güncel vize ücreti hakkında bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Vize Merkezi Trabzon ofisimiz hizmet bedeli kapsamında olan işlemleri ve Lesotho Konsolosluğu’a ait harç bedelini tarafınıza iletecektir. Bizimle iletişime geçmek için lütfen tıklayınız.

Lesotho Seyahati Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Lesotho konumu itibari ile yüksek derecede bulaşıcı hastalığı içerisinde barındıran bir ülkedir. Bu sebeple Lesotho’ya yapacağınız seyahat öncesinde gerekli sağlık önemlerini almanız oldukça önemlidir.
  • Lesotho seyahatiniz için gerçekleştireceğiniz vize başvurusu öncesinde sarı humma aşısını yaptırmanız Lesotho Konsolosluğu tarafından öngörülen bir husustur. Sarı humma aşısını yaptırmanız halinde sahip olacağınız aşı kartının fotokopisini vize başvuru evraklarınız arasına eklemeniz gerekmektedir.
  • Sarı humma aşısının aktif hale gelmesi 10 gün sürmektedir. Lesotho seyahatinizi planlarken bu 10 günlük süreyi göz önünde bulundurmalısınız.
  • Lesotho seyahatinize başlarken aşı kartınız dahil tüm gerekli vize evraklarınızın yanınızda bulunması gerekmektedir. Lesotho sınır görevlilerinin aşı kartı olmayan ziyaretçileri bazı durumlarda ülkeye kabul etmediğini bilmeniz gerekmektedir.
  • Lesotho vize başvurunuz sırasında pasaportunuzun eski ve yıpranmış olmamasına dikkat etmelisiniz.
  • Lesotho vize başvurunuzu seyahat planınıza dair herhangi bir aksaklık yaşamamanız adına olabildiğince erken bir tarihte tamamlamanız oldukça önemlidir. Konsolosluğun yoğun olması ya da değerlendirme sürecinin resmi tatile denk gelmesi gibi durumlarda vize başvuru süreciniz uzayabilmektedir.

Vize Merkezi Trabzon ofisimiz ile iletişime geçerek ve Lesotho vize başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Soru ve şikayetleriniz için +90 (212) 963 63 42 numaralı telefonumuzu ya da [email protected] e-posta adresimizi kullanabilirsiniz. Bizimle iletişime geçmeniz halinde Afrika departman yetkilimiz size hızlı bir şekilde geri dönüş yaparak yardımcı olacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp