Küba vizesi Ankara

Y.Turanlı 29/04/20, 11:28
Merhaba, Eşimle Ankara Etimesgut’ta ikamet ediyoruz ve birlikte Küba’ya gezi yapacağız. Küba vizesi Ankara’da nereden yapılıyor? Ayrıca başvuru için hangi evrakları sunmamız gerekir? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar, 

Küba Konsolosluğu vize prosedürlerini bordo pasaport sahiplerine uygulamaktadır. Diğer pasaporta sahip kişilerin vize alması şartı aranmamaktadır. Yani diplomatik, hususi ve hizmet pasaport sahipleri 90 güne kadar olan seyahatlerinde vize almadan gidebilme hakkına sahiptirler. 

Ankara Küba vizesi işlemleri oradaki büyükelçilikten ya da yetki verdiği acenteler aracılığı ile yapılabilir. Konsolosluk turistik vize başvurularını bu şekilde almakta ve pasaporta basılmadığı için sizlere turist kartı şeklinde vermektedirler. 

Turist kartı yani Küba vizeniz almanızdan itibaren 6 ay geçerli olmaktadır. Kartınızın arka kısmında yer alan tarihten itibaren hesaplanır. Küba’ya giriş yaptığınız andan itibaren de vizenizi 30 gün tek girişli olarak kullanabilirsiniz. 

Ankara Küba vizesi işlemlerinizi oradaki şubemizle yürütebilirsiniz. Ankara şubemiz Küba seyahatiniz için sizden pasaportunuzun renkli fotokopisini isteyecektir. Bunun dışında farklı bir evrak sunmanıza gerek olmamaktadır. Küba seyahatleriniz için yapacağınız vize başvurunuz birkaç saat içerisinde maximum ertesi gün sonuçlanır. 

Vize kullanımında konsolosluk verdiği turist kartını Amerika üzerinden yapacağınız uçuşlar için yasaklamıştır. Bu neden havaalanında giriş kısmında sorun yaşamamak için uçuş planınızı bu durumu baz alarak yapmanızı rica ederiz. 

Küba vize işlemleri için ofise gelmeniz gerekmemektedir. Pasaportunuzun renkli fotokopisini göndermeniz halinde müşteri temsilcilerimiz işlemlerinizi tamamlayıp vizenizi sizlere kurye ya da kargo ile ulaştırabilirler. 

Küba seyahatiniz sırasında pasaportunuzun yanında turist kartınızın (vize) bulunması şarttır. Başvurular basit yapılmakta ancak vizenin arka kısmında acentenin imza ve kaşesi olduğunu kontrol etmelisiniz. Ayrıca tarih yer almayan turist kartları geçersiz sayılır. 

Küba vize başvurusu kısa sürede sonuçlanır ancak bazı yoğun dönemlerde vize kâğıdının bulunmaması halinde bu durum uzayabilir. Bu yüzden seyahat tarihinize karar verdikten hemen sonra başvuru yapmanız sizin için önemlidir.  

Küba vizesi Ankara şubemiz müşteri temsilcilerimize 0 (312) 970 05 70 telefon numarasından ya da ankara@vizemerkezi.com adresine göndereceğiniz mail ile ulaşabilirsiniz. 

Teşekkürler,
Burcu Altınışık

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x