Turistik Vize

Sudan Turistik Vize

Sudan turistik vize, Sudan’a turistik amaçlı seyahat etmek isteyen kişiler için verilmekte olan vizedir. Sudan turistik vize pasaportunuza işlenen bir vize olup vizenin üzerinde vizenin verildiği yer, vizenin geçerlilik süresi, vizenin sağladığı kalış süresi, ziyaret amacı/vize türü, vize numarası gibi bilgiler yer almaktadır. Sudan vizesi pasaportunuza işlendiği için pasaportunuzun vize bölümünde boş sayfası olmalıdır. Turistik seyahat için verilen vizede ziyaret amacı turistik olarak belirtildiğinden, turistik vize işlemleri için Sudan makamlarının turistik vize için istediği evraklar hazırlamanız ve hazırladığınız evraklarla seyahat amacınızın turistik olduğunu makamlara göstermeniz gereklidir. Ayrıca, turistik seyahat için verilen vize üzerinde ziyaret amacı turistik olarak belirtildiği için bu vizeyi almanız halinde vizenizle sadece turistik olarak seyahat etme hakkınız olup diğer vizelere mahsus olan hakları kullanma hakkınız yoktur. Aksi takdirde, Sudan’da yasal işlemlerle karşılaşabilmektesiniz. Bu sebeple seyahat öncesinde Sudan’a seyahat amacınızı net olarak belirlemeli ve seyahat amacınız turistik olup ticari faaliyet gibi başka bir amacınız yoksa turistik vize için başvuruda bulunmalısınız. Sudan turistik vize için başvurular Türkiye’deyken Sudan Konsolosluğuna yapılmakta olup başvuruyu şahsen yapmanıza gerek olmamaktadır. Vize Merkezi Sudan turistik vize için sizin adınıza Sudan Konsolosluğuna başvuruda bulunma yetkisi olup hem başvuru esnasında hem de başvuru sonrasındaki işlem sürecinde size destek olmaktadır. Vize başvurularınızla ilgili tüm süreçlerde alınan destekle hem vize işlemleri sürecinin sizin için daha kolay geçmesi hem de vize alma şansınızın daha yüksek olması için Vize Merkezi temsilcilerimizle telefon veya e-mail aracılığıyla iletişime geçiniz.

Sudan Turistik Vize İşlemleri

Sudan turistik vize işlemleri Sudan turistik vize başvurusunun gerçekleşmesiyle başlayıp vize başvurusuna ilişkin verilecek karara kadar olan ki süreyi kapsayan zorlu bir süreçtir. Sudan turistik vize işlemleri için başvurular Sudan Başkonsolosluğu İstanbul ya da Sudan Büyükelçiliği Ankara’nın konsolosluk bölümüne yapılabilmektedir. Sudan Konsolosluğuna turistik vize için başvuruları Sudan’ın bu makamlarına şahsen yapmanıza gerek olmayıp Vize Merkezi aracılığıyla yapabilmektesiniz. Başvurunuzu Vize Merkezi aracılığıyla yaparsanız Sudan turistik vize için temsilcilerimiz size yalnızca başvuru sırasında destek olmayıp başvuru sonrasındaki turistik vize işlemlerinin bulunduğu bütün süre boyunca da size destek olmaktadır.

Sudan turistik vize işlemleri için Sudan makamlarınca turistik vize ile ilgili istenen evrakların vize başvurusunda teslim edilmesi gereklidir. Bu evrakların tam olarak ve istenen şekilde hazırlanması ve vizeye başvuracak kişinin seyahat amacının net bir şekilde turistik olduğunu belirtilmesi Sudan makamlarının hassas olduğu bir konudur. Evrakların eksik olarak teslimi, evraklardaki bilgilerin birbirini tutmaması, evraklarda turistik seyahat amacına çelişkili olan bilgilerin olması vize işlemlerinin uzaması ya da ret olarak sonuçlanmasına neden olabilir. Ayrıca, Sudan makamları gerek görmesi halinde sizden ek evrak isteme veya mülakata çağırma hakkına sahip olup bu durumlar karşısında vereceğiniz ek bilgilerin gerçek olup Sudan makamlarını seyahat amacınıza ikna etmesi vize işlemlerinin olumlu sonuçlanabilmesi açısından önemlidir. Sudan turistik vize başvurunuzun yapılmasından sonra vize işlemleri süresince kararlar sadece Sudan konsolosluğu tarafından alınmakta olup Vize Merkezi’nin alınan kararlara ilişkin bir etkisi olmamaktadır. Vize Merkezi ile yapılan başvurularda temsilcilerimiz Sudan turist vizesi için gerekli belgeler hakkında size detaylı bilgi verip belgeleri Sudan makamlarının istediği özelliklere uygun olarak hazırlamanıza yardımcı olmaktadır, bu yardımlarla belgeleri kolay hazırlayacağınız gibi vize işlemlerinizin olumlu sonuçlanması ihtimali de artırmaktadır. Ayrıca, temsilcilerimiz turistik vize işlemleri sırasında Sudan Konsolosluğunun ek talebine yönelik bir haber alması halinde de sizle mümkün olan en kısa sürede bu durumu paylaşıp çözüm üretmeye çalışarak size yardımda bulunurlar. Sudan turist vizesi işlem sürecinin sizin için daha kolay geçmesini ve vize alma şansınızın daha yüksek olmasını istiyorsanız Vize Merkezi temsilcilerimizle irtibat kurunuz.

Sudan Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Sudan turist vizesi için gerekli evraklar aşağıda liste halinde size sunulmaktadır.

1. Başvuru formu
Sudan turistik vize için eksiksiz ve doğru olarak doldurulmuş başvuru formu gereklidir.

2. Fotoğraf
Sudan turist vizesi için 2 adet 3,5x4,5 cm ölçülerinde biyometrik fotoğraf vermelisiniz.

3. Davetiye
Sudan turistik vize için davetiye de gereklidir. Davetiyenin olması gereken özelliklerle ilgili daha fazla bilgi alabilmek için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

4. Dilekçe
Sudan turist vizesi için çalıştığınız şirketten yazı almalısınız. Bununla ilgili detaylar için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

5. Pasaport
Sudan turistik vize için geçerli pasaportunuz olup pasaportunuzun vize bölümünde boş sayfası olmalıdır. Ayrıca, pasaportunuz son 10 sene içinde çıkarılmış olup yıpranmış ya da hasar görmüş olmamalıdır.

6. Kimlik fotokopisi
Sudan turist vizesi için pasaportunuzun fotokopisi ve nüfus cüzdanınızın fotokopisi gereklidir.

Yukarıda yer alan evraklar Sudan turist vizesi için herkesten istenen evraklar olup başvuran kişinin durumuna göre evrakın içeriğinde değişiklik olabilmekte veya ek evrak talep edilebilmektedir. Vize Merkezi temsilcilerimiz ile irtibata geçmeniz durumunda temsilcilerimiz size turistik vize ile ilgili durumunuza karşılık olarak hazırlamanız gereken evraklarla ilgili size bilgileri telefonda açıkladığı gibi kurduğunuz iletişim yöntemi fark etmeksizin e-mail olarak da bu bilgileri detaylı olarak size vermektedir. Vize Merkezi aracılığıyla başvuru yapmanız durumunda temsilcilerimiz Sudan turist vizesi için gerekli evrakları Sudan makamlarının belirlediği kurallara göre tam olarak hazırlanmasında size yardımcı olur. Ayrıca, Sudan makamlarının vize başvurusu sonrasında ek evrak istemesi durumunda Vize temsilcilerimiz sizinle iletişime geçip size çözümler üretmeye çalışarak size yardımlarını sürdürür. Evraklarla ilgili destekler alarak yapacağınız vize başvurunuzun sürecini daha kolay geçirebilmeniz ve vize alma şansınızın daha yüksek olabilmesi için Vize Merkezi temsilcilerimizle telefonu ya da e-maili kullanarak iletişime geçiniz.

Sudan Turistik Vize Başvuru Formu

Sudan turistik vize başvuru formu, turistik vize başvuruları için istenen gerekli belgelerin arasında yer alıp başvuru formu doldurulup verilmeden vize başvuruları kabul edilmemektedir. Bu form Sudan vize başvuru işlemlerinin ilk adımını oluşturur. Sudan turistik vize başvuru formu, Sudan makamlarının vize başvuru sahibini daha yakından tanıyabilmesini sağlamakta ve resmi belge niteliği taşımaktadır. Sudan turistik vize başvuru formu sahip olduğu bu niteliklerle Sudan makamlarınca önem verilen bir belge olup bu belgede yer alan bilgiler vize başvuru sonucunu etkileyebilmektedir. Sudan turistik vize başvuru formunun öneminden dolayı formu eksiksiz ve doğru olarak doldurmanız önemli olup formda eksik bilgilerin olması, yanlış bilgilerin olması, turistik seyahat amacıyla çelişen bilgilerin olması, bu belgedeki bilgilerin diğer bilgilerle uyuşmaması vize işlemleri sırasında sıkıntı yaşamanıza veya başvurunuzun ret olarak sonuçlanmasına yol açabilmektedir. Vize Merkezi temsilcilerimiz Sudan vize başvuru formunu ile ilgili bilgi ve tecrübe sahibi olduğundan Sudan turist vizesini Vize Merkezi aracılığıyla başvuruda bulunmanız durumunda temsilcilerimiz formun doğru bir şekilde doldurulmasında size yardımcı olmaktadır.

Sudan Turistik Vize Ücreti

Sudan turistik vize ücreti her zaman aynı olmayıp turist vizesi ücreti belirli zamanlarda değişim gösterebilmektedir. Bu değişimler Sudan makamlarının yetkisine bağlı olarak meydana gelip Türkiye-Sudan ilişkileri de Sudan turistik vize ücretini etkileyebilmektedir. Sudan turistik vize ücretine ilişkin güncel bilgiyi Vize Merkezi temsilcilerimizi aramanız ya da e-posta adresimize yazmanız durumunda alabilmektesiniz. Sudan turist vizesi için temsilcilerimizin size bildireceği ücret konsolosluk harcı, vize ücreti ve hizmet bedelini içeren toplam ücrettir. Sudan turistik vize evraklarının şahsen yerine kargo veya kurye aracılığıyla da şubelerimize teslim edilmesi mümkün olup bu şekilde teslim edilmesi halinde hizmet bedeli başvuru sahibi tarafından karşılanır. Evraklarınız bize teslim edildiğinde kontrol edilip eksik evrak ya da yanlış bilgi veya özelliğe sahip evrakın tespiti halinde sizinle en kısa sürede iletişime geçilip size yardımcı olunmaktadır. Vize Merkezi evraklar teslim edilince Sudan vize başvurusu için zaman kaybetmeden harekete geçip, vize başvurusunun gerçekleşmesinin ardından vize işlemleri sırasında da tüm süreci takip ederek size destek olmaktadır.

Sudan Turist Vizesi İşlem Süresi

Sudan turist vizesi için işlem süresi ortalama 2-5 iş günü olarak değişmektedir. Bu süre kesin süre olmayıp vize işlemlerinizle ilgili özel durumların olması halinde değişebilmektedir. Vize işlemleri sırasında konsolosluğun yoğun olması, konsolosluğun hafta sonu veya resmi tatil günlerinden dolayı kapalı olması Sudan turist vizesi için işlem süresini etkileyebilmektedir. Vize işlemlerinin yapıldığı zaman dışında evraklar da Sudan turistik vize işlem süresini etkileyebilmektedir. Sudan turistik vize için verdiğiniz evrakların eksik veya yanlış bilgi içermesi, yanlış formatta hazırlanması, seyahat amacınıza ters düşen bilgiler içermesi vize işlem süresini etkileyebilmektedir. Sudan konsolosluğunun vize işlemleri sırasında seyahat amacınıza ve vermiş olduğunuz bilgilere ikna olması için sizden ek evrak istemesi halinde de vize işlem süresi etkilenebilmektedir. Vize Merkezi temsilcilerimiz Sudan vizesi için başvurunuzla ilgili işlemlerin öngörülen sürede sonuçlanabilmesi için bilgileri ve tecrübeleriyle evraklar konusunda size yardımcı olmaktadır. Sudan turistik vize işlemlerinin herhangi bir özel durum yaşanmaması halinde kısa sürede sonuçlanmasına fırsat sunulduğundan şahsi başvurularda rastlanan vize işlemleri süresinin uzamasına yol açan hatalardan kaçınıp bu fırsattan yararlanabilme şansınızın daha yüksek olması için Vize Merkezi aracılığıyla başvurunuzu yapınız. Başvuru için Vize Merkezi temsilcilerimiz ile hiçbir zaman irtibat kurmaktan çekinmeyiniz!

Sudan Vize Politikası

Sudan vize politikası olarak bordo, gri, yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları için seyahat amacı ve süresi fark etmeksizin vize uygulanmaktadır. Sudan vize politikası olarak siyah pasaport sahibi Türk vatandaşları ise seyahat süreleri 90 günü geçmediği müddetçe vizeden muaftır. Bu sebeple diplomatik pasaport harici tüm kişilerin Sudan’a turistik seyahat gerçekleştirmek için Sudan vizesi almaları gerekmektedir. Ayrıca, Sudan vize politikası gereğince, Sudan’ın Darfur ve Doğu Sudan bölgelerine seyahat edecekseniz Sudan vizesine ek olarak ilgili Sudan makamlarından özel izin de almanız gereklidir. Sudan’da yasal olarak bulunmanızla ilgili gidiş öncesi gerekli izinlerin alınmasının dışında bir diğer yapmanız gereken de Sudan’a giriş gerçekleştirdikten sonraki bir hafta içinde Sudan’daki havalimanında veya herhangi bir polis merkezinde kayıt yaptırmanızdır. Bu uygulamalar Sudan’a yapılan seyahat amacı veya sahip olunan Sudan vize türü fark etmeksizin pasaportunda Sudan turistik vize olan kişiler için de geçerlidir. Sudan vizesi, Sudan’a yasal olarak bulunabilmeniz ile ilgili temel aşama olup bu aşamayı başarıyla tamamlama olasılığınızı yükseltmek amacıyla Sudan vizesi için başvuruda Vize Merkezi aracılığıyla bulunabilirsiniz. Vize Merkezi temsilcilerimiz Sudan vize politikası ve vize işlem prosedürleri ile ilgili sahip olduğu bilgilerle size danışmanlık hizmeti sunmaktan ve ihtiyacınız olan Sudan vizesini alabilmeniz için yapacağınız başvuruya ilişkin tüm süreçlerde size destek olmaktan memnuniyet duymaktadır. 

daha fazla göster

Yükleniyor...