Ticari Vize

Sudan Ticari Vize

Sudan ticari vize, Sudan’da ticari faaliyette bulunmak için ziyaret etmek isteyen kişilere verilen bir Sudan vizesi türüdür. Sudan ticari vize pasaportunuza işlenen bir vize olup vizenizin pasaportunuzda olabilmesi için pasaportunuzda boş vize sayfası yer almalıdır. Sudan ticari vizede vizenin geçerlilik süresi, vizenin veriliş yeri, vizenin sağladığı kalış süresi, vizenin türü/ziyaret amacı, vize numarası gibi bilgiler bulunur. Ticari faaliyette bulunabilmeniz amacıyla verilen Sudan vizesinde ziyaret amacı ticari olarak yazılı olduğundan, ticari vize başvurusu için Sudan makamlarının ticari vize için istediği evrakları vermeli ve makamlar verdiğiniz evraklar doğrultusunda seyahat amacınızın ticari olduğunu anlamalıdır. Ayrıca, verilen her Sudan vizesi üzerinde ziyaret amacı veya vize nizin türü yazılı olacağı için ticari amaç için verilen vizeyi almanız durumunda Sudan’da ticari faaliyette bulunabilmeye hakkınız olmaktadır. Turistik vize gibi ticari faaliyette bulunma hakkı vermeyen bir Sudan vizesi ile ticari faaliyette bulunmanız halinde Sudan’da yasal işlemlerle uğraşabilmektesiniz. Bu sebeple seyahat amacınızı belirlemeli ve seyahat amacınız ticari ise Sudan makamlarına bunu bildirip bu amaç için verilen vize için başvuruda bulunmalısınız. Türkiye’de Sudan ticari vize başvuruları Sudan Konsolosluğuna gerçekleştirilmekte olup gerçekleştirilecek başvuruların şahsen olmasına şart koşulmamaktadır. Vize Merkezi sizin adınıza Sudan ticari vize için Sudan Konsolosluğuna başvuruda bulunma yetkisine sahip olup vize başvurunuzun yapılmasından başvuru sonucunun açıklanmasına kadarki tüm süre boyunca size destek olmaktadır. Vize başvurularınıza ilişkin alınan destekle Sudan vize işlemlerinde süreci daha kolay geçirmeniz ve vize alma konusunda daha yüksek şansa sahip olmanız için Vize Merkezi temsilcilerimizle telefon ya da e-mail aracılığıyla iletişimde bulunuz.

Sudan Ticari Vize İşlemleri

Sudan ticari vize işlemleri Sudan ticari vize başvurusunun yapılması ve vize başvurusuna ilişkin kararın açıklanması arasındaki süreyi içeren zorlu bir süreçtir. Sudan ticari vize işlemleri için başvuruların yapıldığı yerler Sudan Başkonsolosluğu İstanbul ve Sudan Büyükelçiliği Ankara’dır. Sudan’ın bu resmi temsilciliklerine başvuruları şahsen yapmanız şart koşulmayıp Vize Merkezi aracılığıyla başvuruları yapabilmektesiniz. Vize Merkezi aracılığıyla başvuru yapabilmeniz için herhangi bir şubemize evraklarınızı hem bizzat getirerek hem de kargo veya kurye aracılığıyla göndererek ulaştırabilmektesiniz. Vize Merkezi temsilcilerimiz başvurunuzun adınıza yapılmasıyla Sudan resmi temsilciliğine gitmekle uğraşmamanızı sağlamak dışında hem başvuru sırasındaki hem de vize işlemleri sırasındaki tüm süreç boyunca da size yardımcı olmaktadır.

Sudan ticari vize işlemleri için bununla ilgili Sudan resmi temsilciklerince getirilmesi istenen belgelerin vize başvurusunun yapıldığı ilgili makama getirilmesi gerekmektedir. Getirilecek belgeler eksiksiz olmalı, Sudan makamlarının belirlediği özellikleri bulundurmalı, seyahat amacının ticari olduğunu net olarak göstermelidir. Evrakların böyle olmaması daha fazla süren vize işlem süresine veya vize reddine sebep olabilir. Ayrıca, Sudan makamları gerek görmesi halinde ek belge getirmenizi veya mülakata gelmenizi isteyebilir. Bu durumlarda bildireceğiniz ek bilgilerin gerçek olup Sudan makamlarını ikna edebilecek düzeyde olması vize işlemlerinin olumlu sonuçlanabilmesi yönünden önemlidir. Sudan ticari vize başvurunuza ilişkin vize işlemleri süresince kararları sadece Sudan Konsolosluğu verip Vize Merkezi’nin buna ilişkin bir etkisi olmamaktadır. Vize Merkezi Sudan ticari vize başvurusuyla ilgili gereken belgeler hakkında size detaylı bilgi verip bunları Sudan makamlarının belirlediği şekilde hazırlamanıza yardım eder, bu yardımlar belgeleri daha kolay hazırlamanızı ve vize işlemlerinizin olumlu sonuçlanma ihtimalinin artmasını sağlamaktadır. Ayrıca, ticari vize işlemleri sırasında Sudan makamlarının ek talebi olması halinde de Vize Merkezi sizle irtibatta olup çözüm üretmeye çalışarak size olan yardımlarını sürdürür. Sudan ticari vize işlem sürecinin sizin için daha kolay geçmesi ve vize alma şansınızın artması için Vize Merkezi temsilcilerimizle irtibat kurunuz.

Sudan Ticari Vize Gerekli Evraklar

Sudan ticari vize için gerekli evraklar listesini aşağıda size sunmaktayız.

1. Başvuru formu
Sudan ticari vize için başvuru formu alınıp eksiksiz ve doğru olarak doldurularak verilmelidir.

2. Davetiye
Sudan ticari vize için davetiye alınmalıdır. Davetiye antetli kağıda yazılmış halde Sudan firmasından veya Sudan resmi makamlarından alınmış olmalıdır. Davetiyede kaşe ve ıslak imza bulunmalıdır. Davetiyenin nasıl hazırlanması gerektiği ile ilgili daha fazla bilgi için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

3. Dilekçe
Sudan ticari vizesi için çalıştığınız şirketten dilekçe yazısı almalısınız. Şirketiniz dilekçeyi antetli kağıdına, konsolosluğa hitaben ve İngilizce dilinde yazmalıdır. Dilekçeniz kaşeli ve imzalı olmalıdır.

4. Pasaport
Sudan ticari vize için geçerli pasaportunuz gereklidir.  Pasaportunuz son 10 yıl içinde çıkarılmış olup boş vize sayfasına sahip olmalıdır. Ayrıca, pasaportunuz aşınmamış, tahrip olmamış, yırtılmamış olmalıdır.

5. Kimlik fotokopisi
Sudan ticari vize için pasaportunuzun fotokopisi ve hüviyet cüzdanınızın fotokopisi gereklidir.

6. Fotoğraf
Sudan ticari vize için 2 tane ölçüleri 3,5x4,5 cm olan biyometrik fotoğraf vermelisiniz.

Yukarıda sunulan evraklar Sudan ticari vize için herkesten istenen evraklar olup başvuran kişinin farklı bir durumda bulunması halinde hazırlanması gereken evraklar değişebilmektedir. Ayrıca, Sudan makamları gerek görmesi halinde Sudan vizesi için başvuran kişiden ek evrak talep edebilmektedir. Hazırlamanız gereken evraklar konusunda daha fazla bilgi alabilmek için Vize Merkezi temsilcilerimizle irtibat kurup durumunuzu ve talebinizi iletiniz. Temsilcilerimiz ilettikleriniz doğrultusunda hazırlamanız gereken evraklarla ilgili size bilgileri telefonda açıkladığı gibi kurduğunuz irtibat şekli fark etmeksizin e-mail olarak da bu bilgileri size detaylı olarak vermektedir. Vize Merkezi aracılığıyla başvuru yapmanız halinde hem vize başvurusuna yönelik hem de Sudan makamlarının vize işlemleri sırasındaki olası ek talebine yönelik evrakların hazırlanması konusunda size yardımcı olunmaktadır.  Evraklar konusunda alacağınız yardımlarla vize başvurusuyla ilgili daha kolay süreç yaşamak ve vize alma şansınızı artırmak için Vize Merkezi temsilcilerimizle irtibat kurunuz.

Sudan Ticari Vize Başvuru Formu

Sudan ticari vize başvuru formu, ticari vize için başvuruda bulunacak herkesin başvurusunu Sudan makamlarına resmen gerçekleştirebilmesi için teslim etmesi gereken bir belgedir. Sudan ticari vize başvuru formu resmi nitelik taşımakta olup Sudan makamlarının vize başvuru sahibinin kendisi ve planladığı seyahat hakkında bilgi almasını sağlamaktadır. Sudan vize başvuru formu sahip olduğu bu işlevlerden dolayı Sudan ticari vize başvurusu için gerekli görülmektedir. Bu sebeple vize başvuru formunun doldurulup verilmesi şart tutulup formsuz belgelerle yapılan vize başvuruları kabul edilmemektedir. Ayrıca formda yer alan bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurup gerçek bilgileri vermeniz de önemli olup formda siz ve seyahat amacınız hakkında şüphe uyandıracak bilgilerin olması, bilgilerin yanlış olması veya bilgilerin eksik olması vize işlemleri süresini uzatabilmekte veya vize verilmemesi yönünde karar alınmasına sebep olabilmektedir. Vize Merkezi temsilcilerimiz Sudan vize başvuru formu hakkında bilgi ve deneyin sahibi olduğundan Sudan ticari vize için başvurunuzu Vize Merkezi aracılığıyla yapmanız durumunda formun doğru olarak doldurulması için size yardımcı olmaktadır.

Sudan Ticari Vize Fotoğraf Ölçüsü

Sudan ticari vize başvurusu için bulundukları duruma ilişkin bir ayrım yapılmadan bütün kişilerden ortak olarak fotoğraf istenmektedir. Sudan ticari vize başvurusu için her fotoğrafınız kabul edilmeyip fotoğrafınız Sudan makamlarının istemiş olduğu özellikleri karşılamalıdır. Sudan ticari vize için istenen fotoğraf biyometrik fotoğraf olup, Sudan vize fotoğraf ölçüsü olarak biyometrik ölçüler istenmektedir. Sudan ticari vize için hazırladığınız evrakları teslim etmeden önce vereceğiniz fotoğrafınızın ölçüsü ve diğer özelliklerinin biyometrik özelliklerde olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Sudan vizesi için vereceğiniz biyometrik fotoğraf eski olmayıp sizin güncel halinizi yansıtmalıdır. Ayrıca, biyometrik fotoğrafınız zarar görmüş ve üzerinde oynama yapılmış olmamalıdır.

Sudan Ticari Vizesi Ne Kadar

Sudan ticari vize için uygulanan ücret zamanla güncellenebilmektedir. Bu sebeple bulunduğunuz zamanda Sudan ticari vizesinin ne kadar olduğu önceden bildirilmiş bilgilerden farklı olabilmektedir. Sudan ticari vize ücreti hakkındaki değişiklik Sudan makamlarınca sahip oldukları yetkiye dayanarak gerçekleştiği gibi Türkiye ve Sudan arasında yaşanan gelişmelerin etkisiyle de gerçekleşebilmektedir. Vize Merkezi temsilcilerimizle telefon veya e-mail ile iletişimde bulunmanız durumunda Sudan ticari vizesi için ne kadar ödemeniz gerektiği konusunda güncel bilgiyi alabilmektesiniz. Vize Merkezi aracılığıyla yapılan başvurularda Sudan ticari vize için ödemeniz gereken ücret konsolosluk harcı, vize ücreti ve hizmet bedelini kapsayan toplam ücrettir. Sudan ticari vize için hazırlanan evrakların şahsen yerine kargo veya kurye aracılığıyla da şubelerimize ulaştırılması mümkün olup bunun için gereken hizmet bedeli başvuru sahibi tarafından karşılanır. Evraklarınız temsilcilerimize ulaştığında temsilcilerimiz bunları kontrol edip gerekli evraklara ilişkin eksiklik ya da hazırlanmış evraklara ilişkin hata olduğunu tespit etmeleri halinde sizinle hemen iletişime geçip size yardımcı olmaktadır. Vize Merkezi evraklar ulaştırılınca Sudan ticari vize başvurusu için zaman kaybetmeden işleme geçip, vize başvuru sırası ve sonrasındaki tüm süreci takip ederek size destek olmaktadır.

Sudan Ticari Vize Süresi

Sudan ticari vize için işlem süresi ortalama olarak 2-5 iş günüdür. Bu süre kesin süre olmayıp vize işlemlerinin normal şartlar altında gerçekleşmesi halinde öngörülmüş olan süredir. Başvurunun yapıldığı dönemde farklı bir durumun olması vize işlem süresini etkileyebilir. Başvurunuza ilişkin vize işlemleri konsolosluğun yoğun olduğu ve hafta sonu ya da resmi tatil günlerinden dolayı kapalı olduğu günlere rast gelirse vize işlem süresi uzayabilmektedir. Başvuru dönemi dışında evrak da Sudan vizesi işlem süresini etkileyebilen faktörlerdendir. Sudan ticari vize için teslim ettiğiniz evrak dosyasında gereken her evrakın olmaması veya yanlış şekilde hazırlanmış evrak olması, evraklarda yanlış veya seyahatinize ilişkin şüphe uyandıracak bilgilerin olması vize işlem süresini uzatabilir. Vize başvurusu için teslim ettiğiniz evrakların dışında Sudan Konsolosluğunun vize işlemleri sırasında ek evrak ya da mülakat yapma gibi farklı talepleri olması halinde de vize işlem süresi uzayabilir. Vize Merkezi temsilcilerimiz Sudan vize başvurunuzun öngörülmüş olan sürede sonuçlanabilmesi için bilgileri ve deneyimleriyle evraklar konusunda size yardımcı olup vize işlemleri sırasındaki olası farklı bir durumda size bildirimde bulunup çözümler üretmeye çalışarak yardımlarını sürdürmektedir. Sudan ticari vize işlemlerinin herhangi bir farklı durum olmadıkça kısa sürede sonuçlanma imkanı olduğundan şahsi başvurulardan kaynaklanabilecek hatalardan dolayı vize işlemleri süresinin uzun olmasından kaçınmak için Vize Merkezi aracılığıyla başvurunuzu yapınız. Sudan ticari vizeye başvuru için telefon veya e-mail aracılıyla Vize Merkezi temsilcilerimiz ile iletişimde bulunmaktan hiçbir zaman çekinmeyiniz!

daha fazla göster

Yükleniyor...