Sudan Vizesi

Vize Merkezi Sudan vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Sudan vize türlerinde yani Sudan vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Sudan Vizesi başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Sudan Vize Merkezi’ni arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesini e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.

Sudan Vizesi

Sudan Vizesi

Sudan Nerede? Sudan'da Yaşam Şartları Nelerdir?

Sudan Afrika'nın en geniş yüz ölçümüne sahip ülkedir. Kuzey Afrika'da Kızıldeniz kıyısında yer almaktadır. Nil Nehri Sudan'ı Batı Sudan ve Doğu Sudan olarak ikiye ayırır. Sudan'ın başkenti Hartum son yıllarda yakaladığı hızlı gelişimin etkisiyle iş dünyasının ilgisini çektiği kadar turistlerin de ilgisini çeken bir cazibe merkezi olmuştur. Ülkenin doğal geçmişini kanıtlamak için açılan Sudan Doğal Tarih Müzesi (Sudan Natural History Museum), tarih meraklısı gezginler ve çocuklu aileler için oldukça uygun seyahat rotasıdır.  Sudan'da yaşam şartları; Sudan oldukça fazla iş olanağının olduğu bir ülkedir. Bu sayede yurt dışında göç almaktadır. Daha çok tercih edilen iş alanları enerji, turizm ve inşaat sektörüdür.

Sudan Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Vize Merkezi, Sudan vize başvurularına ilişkin uzman kadrosuyla profesyonel danışmanlık hizmeti vermekte olup Sudan vizesi başvuru sürecini profesyonel bir yaklaşımla ele alarak ihtiyacınız olan vizeyi almanız için size yardımcı olur. Vize Merkezi’nin Sudan vize işlemleri bölümü, deneyimli kadrosu ile vize başvuru dosyanızı sonuca odaklı şekilde hazırlamanızda size danışmanlık eder. Sudan Konsolosluğu, yapılan vize başvursuna ilişkin sonuç hakkında karar verme yetkisine sahip olan tek yetkili kurumdur. Sudan Konsolosluğu tarafından belirtilen Sudan vize evrak listesine ve vizeniz hakkında diğer bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Sudan vize başvurusuna ilişkin tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman bir kadroya sahip olan Vize Merkezi'dir. 

Sudan’a Vize Gerekir mi

Sudan, umuma mahsus, hizmet ve hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları için vize uygulamakta olup yalnızca diplomatik pasaport sahibi Türk vatandaşlarının 90 güne kadar yapacakları seyahatler için vize uygulamaktadır.  Dolayısıyla diplomatik pasaport dışındaki herkes için Sudan’a vize gerekir. Vize için pasaportunuzun 10 yıldan daha eski olmamalı, yıpranmış ya da hasar görmüş olmamalıdır. Böyle pasaportlar vize işlemlerinizin olumsuz olarak sonuçlanabilmesine, olumlu sonuçlanıp vize verilse bile sınırdan geri çevrilmenize yol açabilir. Vize başvurunuza ilişkin işlemleriniz Sudan Konsolosluğu’nun yetkisi altında olup ülkeye girişiniz ise sınır görevlilerinin yetkisi altındadır. Sudan seyahati için vizenizin almanız gerekmesine ek olarak, Sudan’ın Darfur ve Doğu Sudan bölgelerine seyahat edebilmeniz için özel izin almanız da gerekmektedir. Ayrıca, Sudan yasalarınca Sudan’a alkollü içecekle giriş yapmanız ve Sudan’da alkollü içecek içmeniz yasaktır. Sudan’a yasal olarak giriş yaptıktan sonra bir hafta içinde Sudan’daki havalimanında veya herhangi bir polis merkezinde kayıt yaptırmalısınız. Bütün bunlar Sudan’a giriş yapmanız ve orada bulunmanızla ilgili yasal sıkıntılarla karşılaşmamanız için edinmeniz gereken faydalı bilgiler olup Sudan’a giriş yapabilmeniz için yapılması gereken ilk adım olan vizenizi almak için destek alarak Vize Merkezi aracılığıyla Sudan’ın Türkiye’deki resmi temsilciliğine başvurabilmektesiniz.

Vize türünü seçmek için tıklayınız

Sudan Vizesi Nasıl Alınır

Sudan’a yapılacak seyahat öncesi Sudan vizesi alınması gerekmektedir. Vizenin alınır olması için

Sudan’ın Türkiye’deki resmi temsilcilikleri olan Sudan Başkonsolosluğu İstanbul veya Sudan Büyükelçiliği Ankara’ya başvuru yapılması gerekmektedir. Vize için bu temsilciliklere şahsen başvuruda bulunmanıza gerek olmayıp Vize Merkezi aracılığıyla başvuruda bulunabilmektesiniz. Vize Merkezi vizeniz için bu temsilciliklere hem sizin adınıza başvuruyu gerçekleştirme hem de yaptığınız başvuru takip etme konusunda yetkilidir. Dolayısıyla Vize Merkezi yalnızca başvuru sırasında size yardımda bulunmakla kalmayıp başvuru sonrasındaki vize işlemleri sırasında da mümkün olduğunca size destek olup yardımda bulunmaktadır.

Vizeniz, vize için başvuruda bulunduğunuz Sudan’ın resmi temsilciliğinin vize başvurunuzu olumlu olarak sonuçlandırması halinde alınır. Vizeye başvuru için Sudan’ın resmi temsilciliklerince istenen evrakları vermeniz gerekip bu evrakları eksiksiz ve doğru olarak teslim etmeniz Sudan’a vize alınması açısından önem taşımaktadır. Eksik ya da yanlış bilgi içeren evraklarla yapacağınız başvuru vize işlemlerinizin uzaması ya da vizenizin alınır olmasına engel teşkil edebilmektedir. Fakat Vize Merkezi aracılığıyla yapacağınız başvuru halinde bizim temsilcilerimiz evrakları Sudan makamlarının istediği koşullara göre hazırlamanıza yardımcı olarak Sudan vize başvurusunun olumlu olarak sonuçlanabilmesi için size destek olmaktadır. Vize Merkezi temsilcilerimizin bilgileri doğrultusunda hazırlayacağınız evraklar vizenizin alınma ihtimalini artırmaktadır. Sudan makamları gerek görmesi halinde Sudan vize işlemleri sırasında sizden ek evrak isteyebilmekte ve mülakata çağırabilmektedir. Vize Merkezi aracılığıyla başvuru yapıp temsilcilerimiz vize işlemlerinizi takip ettiklerinden böyle durumlara ilgili haber aldıklarında sizinle hemen iletişime geçip çözüm üretmeye çalışarak size olan desteğini sürdürmektedir. Vizeniz için yapılan başvurulara yönelik kararlar yalnızca Sudan’ın resmi temsilciliklerince verilip Vize Merkezi’nin buna yönelik müdahale yetkisi olmamakta, Vize Merkezi Sudan resmi temsilciliklerinin yaptığınız vize başvurusuyla ilgili olumlu olarak karar vermesi için size sunacağı danışmanlık ve yardımlarla size destek olmaktadır. Sudan vize başvurusu sırası ve sonrasındaki tüm süreçlerde destek alarak vize alma ihtimalinizi yükseltmek için Vize Merkezi temsilcilerimizle telefon ya da e-mail aracılığıyla iletişime geçiniz.

Sudan Kapıda Vize

Sudan’a seyahat gerçekleştirebilmeniz Sudan seyahati için vize almanızla mümkündür. Sudan umumi, hizmet veya hususi pasaportu olan kişiler için vize uygulamakla birlikte bu kişilere Sudan kapıda vize uygulamasını gerçekleştirmektedir. Fakat kapıda vize uygulamasına ilişkin yeteri miktarda güncel bilgilere sahip olup hazırlıklı gitmeniz önemlidir. Sudan kapıda vize için ödenmesi gereken ücret normal başvurular için ödenmesi gereken ücretten çok farklı olmayıp vize için gereken ücreti ödeyebilecek kadar paranın yanınızda olması gerekmektedir. Havalimanındayken ücreti ödeyemeyecek durumda olmanız büyük sorun yaşatıp ülkeden geri çevrilmenize sebep olmaktadır. Ayrıca kapıda vize işlemleri için ilgili görevliler sizden beyaz arka fonlu fotoğraf, dönüş bileti, otel rezervasyonu gibi evraklar ve seyahat sırasınca yeteri kadar maddi durumun olduğuna ilişkin kanıt göstermenizi isteyebilir. Sınır kapısındayken istenmedik bir durumla karşılaşmamanız için her ihtimale karşı önceki cümlede söz edilen belgeler yanınızda olmalıdır.

Ayrıca Sudan kapıda vize uygulaması ile ilgili ücret miktarları ve evrak prosedürleri hakkında değişmeler de olabilip bu değişmelerle ilgili bildirimlerin yeteri kadar yapılmaması durumunda güncel bilgilerden haberdar olamayabilirsiniz. Güncel bilgilerden yoksun olmamanız da kapıda vize alınması için gereken kriterleri karşılayamamanıza yola açarak vize almamanızla sonuçlanabilir. Dolayısıyla Sudan vizesi ile ilgili kapıda vize başvurusu riskli bir seçenek olup beklenmedik bir şekilde normal vize başvurusu için uygulanan şartlardan farkı olmayan şartlarla yüz yüze de gelebilirsiniz. Türkiye’den yapılan vize başvurularında olduğu gibi kapıda vize başvurularına ilişkin verilen kararlar da yalnızca Sudan makamlarının yetkisi altındadır. Ayrıca kapıda vize için başvurularda yoğun olması halinde Sudan’a vardığınız gün daha fazla yorulabilip daha fazla zaman kaybederek Sudan’a yasal olarak girişiniz daha geç olabilmektedir. Kapıda vize uygulaması ile ilgili olası problemlerle karşılaşmayıp risk almamak ve Sudan’a seyahat edeceğiniz günde daha fazla yorulmamak için vize başvurunuzu Türkiye’den de yapabilip bunu daha kolay ve sağlıklı olarak gerçekleştirebilmek için Vize Merkezi aracılığıyla yapabilmektesiniz. Sudan seyahati sırasındaki riskleri almamak ve seyahat öncesinde destek alarak vize başvurusunu daha da kolay şekilde gerçekleştirebilmeniz için Vize Merkezi temsilcilerimizle irtibat kurunuz.

Sudan Vizesi Ne Kadar

Vizenizin ne kadar olduğu başvuracağınız Sudan vize türüne ve başvuru tarihine göre değişmektedir. Vizeniz için tek ücret uygulaması olmayıp, başvuracağınız vize türü için istenen ücrete göre ücret ödemesi yapmalısınız. Bununla birlikte kapıda verilen vizeler için de ücret ödenmesi zorunlu olup kapıda verilen vizelerle Türkiye’den bulunacağınız başvurularla verilen vizeler arasında ücret farkı çok fazla olmadığından normal vize başvurusu için gereken ücrete ödeme yapacağınız gibi ücret ödemesi yapmaktasınız. Dolayısıyla sınırda vize almaya yönelmeniz durumunda, Sudan seyahati öncesi yanınızda yeterli paranın olup olmadığına çok dikkat etmelisiniz. Sınırda vize uygulamasına ilişkin ücretlerde değişiklik olup güncel bilgiyi alamamış olmanız gibi çeşitli sebeplerden dolayı yanınıza ücret için yeteri kadar para getirmemiş olmanız sınırda sorun yaşayıp vizesini alamayarak ülkeden geri gönderilmenize sebebiyet vermektedir. Gerek kapıda verilen vizeler gerekse konsolosluk tarafından vizeler olsun Sudan vizesi için uygulanan ücretler sabit olmayıp ilgili Sudan makamlarının yetkisi altında zaman içinde ücret miktarlarına yönelik değişmeler olabilmektedir. Türkiye’den yapılacak vize başvuruları için güncel ücretleri ise Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Vizeniz  Vize merkezi aracılığıyla başvurulması halinde ödemeniz gereken ücrete yönelik verilen ücret bilgisine vize ücreti, konsolosluk harcı ve hizmet bedeli dahildir. Vize Merkezi’ne kargo veya kurye aracılığıyla da vize başvuru evraklarının teslim edilmesi seçeneği olup, evrakların böyle teslim edilmesi halinde hizmet bedeli başvuru sahibi tarafından karşılanır. Evrak tesliminin şahsen ya da kargo ile yapılması fark etmeksizin evraklarınız tarafımıza ulaştırıldıktan sonra Vize Merkezi olarak biz vizenizi alabilmeniz için elimizden gelen yardımda bulunup  vize başvurunuza ilişkin tüm süreçlerde size destek olmaktayız.

Sudan Yeşil Pasaporta Vize İstiyor mu

Sudan Türk pasaportları için vize istiyordur. Bu durum yalnızca bordo pasaport için geçerli olmayıp Sudan gri ve yeşil pasaporta da vize istiyordur. Bu sebeple yeşil pasaport sahibi olsanız da Sudan’da yasal olarak bulunabilmek için vize almanız zorunludur. Vizeniz için yeşil pasaportunuz 10 yıldan eski olmamalı ve yıpranmış ya da hasar görmüş olmamalıdır. Türkiye’de iken Sudan vizesi için başvuruda bulunabilmektesiniz. Türkiye’den vize başvuruları Sudan Başkonsolosluğu İstanbul veya Sudan Büyükelçiliği Ankara’ya yapılmakta olup, başvuruda bulunmanız için şahsen gelmeniz gerekli değildir. Yeşil pasaport ile Türkiye’den vize başvurunuzu Vize Merkezi aracılığıyla yapabilmektesiniz. Vize Merkezi temsilcilerimiz vizeniz için hem sizin adınıza başvuruda bulunmakta hem de yapılan başvuru sonrasındaki vize işlemlerinin tüm süreçlerini takip etmektedir. Vizeniz ile ilgili destek alarak başvuruyu daha sağlıklı ve daha kolay olarak gerçekleştirebilmeniz için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

Sudan İçin Gerekli Aşılar

Sudan Devleti Türk vatandaşları için vize uygulamaktadır, ama vize için aşı yaptırmanız gerekli değildir. Dolayısıyla vize için gerekli aşılar yoktur. Ancak sizin sağlığınız için Sudan seyahati öncesi bazı aşıların yaptırılması önerilmektedir. Sudan seyahati öncesinde hepatit a ve hepatit b hastalıklarını kapmamak için Sudan seyahati öncesinde hepatit a ve hepatit b aşılarını yapmanız önerilir. Ayrıca Sudan, menenjit kuşağına dahil olup Sudan’a gideceğiniz zaman aralık-haziran arasında ise Sudan seyahati öncesi menenjit aşısı yapmanız önerilir. Sudan’daki yiyecek ve sulardan dolayı tifo bulaşma riski de olup Sudan’da özellikle bir aydan fazla kalacaksanız tifo aşısı yapmanız da önerilir. Bu aşılar vizeniz için gerekli olmayıp sizin sağlığınız için gereklidir.

Sudan ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Sudan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp