Ankara

Adres

Bahçelievler Mahallesi Aşkabat Caddesi (7.Cadde) No 61 /E Çankaya Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 970 02 87

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

ankara@vizemerkezi.com

Sudan Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Dünya üzerindeki çeşitli ülkelere vize danışmanlık hizmeti sağlayan Vize Merkezi’ne hoş geldiniz. Pek çok ülke için olduğu gibi Sudan için de vize danışmanlık servisi sağlamaktayız. Siz değerli ziyaretçilerimiz için düzenlediğimiz Vize Merkezi Ankara şube sayfasında Sudan hakkında genel bilgi edinebilirsiniz. Vize Merkezi Ankara şubesi olarak Mamak, Kahramankazan, Sincan, Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kalecik, Keçiören, Kızılcahamam, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Şereflikoçhisar, Yenimahalle ilçeleri olmak üzere, Ankara çevresindeki illerden yapacak olduğunuz Sudan vize başvurularıyla ilgilenmekte ve danışmanlık hizmeti sağlamaktayız.

Sudan İçin Vize Gerekiyor Mu? - Ankara

Sudan, Umuma Mahsus ve Hizmet pasaportuna sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talebinde bulunmaktadır. Yani Sudan ziyareti gerçekleştirmek isteyen vatandaşlarımızın Sudan vizesi almaları gerekmektedir. Fakat bu konuda bazı istisnalar bulunmaktadır. 2011 yılında Türkiye ve Sudan arasında yapılmış olan anlaşmaya göre, Diplomatik pasaporta sahip olan vatandaşlar için 90 günü aşmayacak seyahatlerinden vize talebinde bulunulmamaktadır. Bununla birlikte Sudan ile ilgili bazı durumlar bulunmaktadır. Sudan’a giriş yapmak için Sudan vizesine sahip olsanız dahi Sudan’ın bazı bölgelerine giriş yapmak için özel izne ihtiyacınız olacak.

Peki bu izin nerelere giriş yapmak için gereklidir? Sudan’ın Doğu Sudan ve Darfur bölgelerine giriş yapabilmeniz için Sudan vizesinin haricinde özel izne ihtiyacınız olacaktır. Sayın ziyaretçimiz, Sudan vize işlemleri hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için Vize Merkezi Ankara şubemize ulaşabilir, temsilcilerimizle yapacağınız görüşmeler doğrultusunda detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

Sudan Vizesi Nasıl Alınır? - Ankara

Sudan’a yapacağınız ziyaretler için ihtiyaç duyacağınız vize başvurularını İstanbul Sudan Başonsolosluğu veya Ankara Sudan Büyükelçiliği aracılığıyla yapabilirsiniz. Ayrıca Vize Merkezi Ankara şubesi olarak Sudan vize başvurularınızı sizin adınıza gerçekleştirmekteyiz. Bunun için yapmanız gereken ise Vize Merkezi Ankara şubemize ulaşıp temsilcilerimizden Sudan vizesi için danışmanlık talebinde bulunmaktır. Vize başvurunuzu yapmakla kalmıyor, vize sonuçlarınız belirlenene kadar süreci yakından takip ediyoruz.

Vize başvurusunda bulunurken başvuru yapacağınız vize türüne dair evraklar değişim göstermektedir. Öncelikle başvuru yapacağınız vize türüne karar vermeli, ardından başvuru yapacağınız vize türüne dair gerekli evrakları öğrenmeniz gerekmektedir. Bu evrakları Vize Merkezi Ankara şubemiz aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Gerekli belgelere ulaştıktan sonra yapmanız gereken öncelikli işlem belgeleri eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurmak olmalıdır. Daha sonra bu belgeleri e-posta, kargo yoluyla ya da bizzat ofisimizi ziyaret ederek tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir. Evraklar tarafımıza ulaştığında önce evrakların kontrolünü sağlıyoruz. Herhangi bir sorunla karşılaşılmadığı durumlarda yetkililerimiz Sudan vize başvurusunu sizin adınıza gerçekleştirmektedir.

Sudan vize başvurusu yaparken en çok özen göstermeniz gereken noktalardan biri konsolosluk tarafından talep edilen evrakların eksiksiz ve doğru bir biçimde tamamlanmasıdır. Eksik belgelerle yapacağınız başvurunun vize reddi ile sonuçlanma ihtimali oldukça yüksek olacaktır. Ayrıca verdiğiniz bilgilerin doğruyu yansıtmadığı tespit edilirse vize başvurularınızın olumsuz bir biçimde sonuçlanması yüksek ihtimallidir. Bu değişkenler göz önünde bulundurulduğu takdirde vize başvuru döneminde profesyonel destek almak oldukça önemli gözükmektedir. Vize alma sürecindeki sorunları en aza indirgeyen ve başvuru sürecini oldukça hızlandıran hizmetten yararlanmak için Vize Merkezi Ankara şubemiz ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Sudan vize başvuruları esnasında Sudan Konsolosluk temsilcileri sizlerden ek belge talebinde bulunabilir, yüz yüze mülakat isteyebilirler. Sudan vize başvurularınızı değerlendirecek olan tek resmi kurum Sudan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’dir. Vize Merkezi Ankara şubesi olarak vize başvurularınızı yapmanıza yardımcı olmaktayız fakat vize kararına herhangi bir şekilde müdahale etme hakkımız bulunmamaktadır. Vize alma süreciniz boyunca yaşanabilecek sıkıntıları en aza indirmek amacımızdır.

Bize Ulaşın! - Ankara

Sudan vizesi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Ankara şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. Danışmanlık hizmetimizden yararlanmak ve sorularınıza cevap almak için bizlere +90 (312) 970 02 87 numaralı telefondan ya da ayko@vizemerkezi.com adresinde e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Sudan Kapıda Vize Uygulaması - Ankara

Sudan, vize talebinde bulunduğu pasaport sahipleri için kapıda vize uygulaması gerçekleştirmektedir. Bu uygulama için vize prosedürlerine dair gerekli bilgiye ihtiyacınız olacaktır. Kapıda vize ücreti diğer vize işlemlerinden farklı bir ücret değildir. Kapıda vize almak için vize ücretinin yanınızda bulundurmalısınız, aksi halde vize onayı alamayacaksınız. Ayrıca vize yetkilileri başvuru sahiplerinden arka fonu beyaz olan bir fotoğraf istemektedir. Bunlarla birlikte Sudan gidiş-dönüş bileti ve konaklama yapacağınız yere ait rezervasyon bilgilerinizi sunmanız gerekecektir. Kapıda vize alabilmek için bahsi geçen bu evrakları yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Kapıda vize uygulaması için ihtiyacınızın olacağı belgeler ve kriterler farklılık gösterebilir. Değişiklerden haberdar olmamanız durumunda vize onayı almakta sorunlar ortaya çıkabilir. Bunları dikkate aldığımızda Sudan kapıda vize uygulaması vize almak için riskli bir yöntem sayılabilir. Bu yüzden Sudan vize başvurularınızı Türkiye’den gerçekleştirmenizi öneriyoruz. Sudan vizesi almanın hızlı ve kolay yolu Vize Merkezi tarafından sağlanmaktadır. Bu noktada Vize Merkezi Ankara şubemize ulaşıp yetkililerimizden danışmanlık hizmeti talebinde bulunmanız profesyonel destek almak için yeterli olacaktır.

Sudan Vizesi Sonuçlanma Süreci - Ankara

Sudan vize başvurularını Sudan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği değerlendirmektedir. Değerlendirme süreci ortalama olarak 2 ila 5 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Bu süre kesin olmayan, tahmini bir süredir. Dönemsel olarak yaşanabilecek yoğunluklardan kaynaklanan gecikmeler olabilir. Bu gecikmeyi başvuru yaptığınız dönemdeki resmi tatiller de etkileyebilmektedir. Ayrıca vize başvuru işlemlerinin zaman alacağını göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Aksi durumlarda vize sonucunuz ziyaret tarihinize yetişmeyebilir. Başvuru belgelerinizin eksik ya da hatalı olması değerlendirme sürecini olumsuz şekilde etkilemektedir. Vize Merkezi Ankara şubemize ulaşarak vize başvurularınızı hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sudan’a Giriş Yaparken Yaptırmanız Gereken Aşılar - Ankara

Sudan’a giriş yapmadan önce yaptırmanız gereken bazı aşılar bulunmaktadır. Bu aşılar vize almak için gerekli değildir fakat sağlığınız için oldukça önemli olabilir. Sudan ziyaretiniz süresince veya sonrasında herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşmamanız için bu aşıları yaptırmanızı öneriyoruz. Sudan’a giriş yapmadan önce Hepatit A ve Hepatit B aşılarını yaptırmanız gereklidir. Buna ek olarak Sudan’da Tifo bulaşma riski oldukça yüksektir. Özellikle 1 aydan uzun Sudan ziyareti gerçekleştireceksiniz yiyeceklerden ve sulardan bulaşabilen bu hastalığı engellemek için Tifo aşısı yaptırmanızı öneriyoruz.

Sayın ziyaretçimiz, yazımızda Sudan vize işlemleri hakkında sizler için gerekli bilgilere değinmeye çalıştık. Sudan vizesi hakkında ayrıntılı bilgi için iletişim bilgilerimiz aracılığıyla bizlere +90 (312) 970 02 87 numaralı telefondan ya da ayko@vizemerkezi.com adresinde e-posta yoluyla ulaşabilir, dilediğiniz soruyu yöneltebilirsiniz. Yetkililerimiz sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Vize Merkezi Personel

Sudan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6123