İzmir

Telefon

+902329700287

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Sudan Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

Dünya’nın çeşitli noktalarındaki ülkelerin vize işlemleri için danışmanlık hizmeti sunan Vize Merkezi İzmir şube sayfasına hoş geldiniz. Sayfamızda Sudan vizesine dair genel bilgilere değinip, siz değerli ziyaretçilerimizin Sudan ile alakalı sorularına cevap bulmaya çalışacağınız. Vize Merkezi İzmir şubesi olarak Ödemiş, Selçuk, Karabağlar, Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla ilçeleri başta olmak üzere İzmir ve çevre illerinden yapacak olduğunuz Sudan vize başvurularında danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Sudan İçin Vize Gerekiyor Mu? - İzmir

Sudan’ı ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus ya da Hizmet pasaportuna sahip olan vatandaşların Sudan vizesi almaları zorunludur. Fakat 13 Mart 2011 tarihinde iki ülke ile yapılan anlaşmanın sonucunda Diplomatik pasaporta sahip olan vatandaşların 90 günden kısa olan ziyaretlerinde Sudan vizesi alma gerekliliği karşılıklı olarak kaldırılmıştır.

Sudan vizesine sahip olmak Sudan’ın her bölgesine giriş yapacağınız anlamına gelmiyor. Bazı bölgelere giriş yapmak için özel izne ihtiyacınız olacaktır. Bu bölgeler ise Darfur ve Doğu Sudan bölgeleridir. Sudan vize işlemleri hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için Vize Merkezi İzmir şubemiz ile iletişime geçebilir ve Sudan vizesi hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sudan Vizesi Nasıl Alınır? - İzmir

Sudan’a yapacak olduğunuz ziyaretler için gerekli olan vize başvuru işlemlerini Ankara Sudan Büyükelçiliği veya İstanbul Sudan Başkonsolosluğu aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Vize Merkezi İzmir aracılığıyla Sudan vize başvurularınızı yapmanız vize işlemleri esnasında karşılaşacağınız sorunları en aza indirgeyecektir. İzmir şubemize ulaşıp temsilcilerimizden danışmanlık hizmeti talebinde bulunduğunuz durumda yetkililerimiz Sudan vize başvurularını sizlerin adına gerçekleştirecektir.

Sudan vize başvuruları esnasında başvuru yapacağınız vize türüne ait evraklar değişim göstermektedir. Öncelik olarak başvuru yapmak istediğiniz vize türüne karar vermeniz gereklidir. Bu noktada Vize Merkezi İzmir şubemize ulaşıp vize türünüze ait gerekli belgeleri öğrenebilirsiniz. Ardından başvuru evraklarını düzgün bir şekilde doldurup tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir. Bu işlemi kargo, e-posta yoluyla veya şahsen ofisimizi ziyaret ederek gerçekleştirebilirsiniz. Sudan vize başvuru belgeleriniz elimize ulaştığında öncelik olarak belgelerin kontrolünü sağlıyoruz. Belgelerin kontrolü yapılırken herhangi bir sorunla karşılaşılması durumunda belgeleri düzenlemeniz adınıza size geri bildirim yapıyoruz. Belgeleriniz doğru ve eksiksiz ise Sudan vize başvuru işlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştiriyoruz. Vize başlangıcından vize sonucuna kadar bütün işlemleri yakından takip ediyoruz.

Sudan vize başvurusu yaparken en çok dikkat etmeniz gereken hususlardan biri ise konsolosluk tarafından talep edilen başvuru belgelerinin doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmasıdır. Başvuru evrakları vize değerlendirme sürecinin en önemli evrakları başında gelmektedir. Vize memurunun başvuru yapan kişi hakkında bilgi edindiği bu evrakların eksik veya hatalı olması vize reddi ile sonuçlanabilmektedir. Bunların yanı sıra teslim ettiğiniz evraklarda herhangi bir bilgi yanlışı tespit edilirse yine vize reddi ile karşılaşma ihtimaliniz yüksek olacaktır. Tüm bu sorunlar göz önünde bulundurulduğunda vize başvuruları esnasında profesyonel destek almanın ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmaktadır. Tarafımızdan alacağınız profesyonel danışmanlık servisiyle birlikte vize başvurularınızı hızlı, güvenilir ve en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sudan ziyaretleriniz için yapacağınız vize başvuruları esnasında konsolosluk yetkilileri sizlerden ek belge isteyebilir ya da birebir mülakat talebinde bulunabilirler. Sudan vize başvurularının değerlendirmesini yapan tek yetkili kurum Sudan Konsolosluğu ve Büyükelçiliğidir. Vize Merkezi İzmir şubesi olarak sizlere Sudan vize başvurularınızda yardımcı olmakta, danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. Vize sonuç aşamasına hiçbir şekilde etki edemediğimizi tekrar hatırlatmak isteriz. Vize işlemleri esnasında alacağınız profesyonel yardım ile birlikte sorunları en aza indirmek bizlerin görevidir.

Bize Ulaşın! - İzmir

Sudan vize başvuruları için detaylı bilgiyi Vize Merkezi İzmir şubemiz aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Vize işlemleri hakkında merak ettikleriniz cevapları almak ve danışmanlık hizmetinden yararlanmak için bizlere +90 (232) 970 02 87 numaralı telefondan veya [email protected] adresinden e-posta yolu ile ulaşabilirsiniz.

Sudan Kapıda Vize Uygulaması - İzmir

Sudan vize talep ettiği pasaport sahiplerine kapıda vize uygulaması da sunmaktadır. Sudan vizelerinizi sınır kapısında alabilirsiniz. Fakat bunun için bazı prosedürler bulunmaktadır. Sudan kapıda vize uygulaması için vize ücreti diğer vize türlerinden farklı değildir. Başvuru esnasında vize ücretinizi yanınızda bulundurmanız gereklidir, aksi halde vize alamayacaksınız. Bununla birlikte vize memurları başvuru yapan kişilerden arka fonu beyaz olan bir fotoğraf sunmalarını istemektedir. Buna ek olarak Sudan gidiş-dönüş bileti ve konaklama gerçekleştireceğiniz yere ait rezervasyon bilgilerini sunmanızı talep edeceklerdir. Bahsi geçen bu evrakları yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Kapıda vize uygulamasına dair güncel uygulamalar değişim gösterebilmektedir. Bu değişimlerden haberdar olmamanız durumunda vize alma işleminiz zora girebilir. Bu ve bunun gibi risklerden kaynaklı olarak Sudan vize işlemlerinizi Türkiye’de gerçekleştirmenizi öneriyoruz. Bu noktada Vize Merkezi İzmir şubesiyle iletişime geçmek iyi bir

sonuç getirecektir. Uzman kadrosu, profesyonel desteğiyle birlikte vize alma sürecini her daim kolaylaştıran danışmanlık hizmetinden yararlanmak için Vize Merkezi İzmir şubemizle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Sudan Vizesi Sonuçlanma Süreci - İzmir

Sudan vize işlemlerinin değerlendirilmesi 2-5 iş günü arasında sürmektedir. Sudan vize başvurularınızın değerlendirmesini sadece Sudan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği gerçekleştirmektedir. Bu nedenle değerlendirme süreci değişkenlik gösterebilen, tahmini bir süredir. Başvuru belgelerinizin eksik olması değerlendirme sürecini uzatabildiği gibi olumsuz sonuçlara da neden olabilmektedir. Ayrıca vize başvurusu yaptığınız dönemdeki resmi tatilleri göz önünde bulundurmalısınız. Resmi tatillere yakın tarihlerde yapılan vize başvuruları daha geç sonuçlanmaktadır. Tüm bunlara ek olarak vize başvuru sürecinin de zaman aldığını göz önünde bulundurmalısınız. Aksi halde vize sonucunuz Sudan ziyaret tarihinize yetişmeyebilir. Bu noktada Vize Merkezi İzmir şubesine ulaşıp tarafımızdan danışmanlık desteği almak vize alma sürecini hızlandıracaktır.

Sudan’a Giriş Yaparken Yaptırmanız Gereken Aşılar - İzmir

Sudan’a giriş yaptığınızda sağlık açısından herhangi bir sorun yaşamamak için yaptırmanız gereken belirli aşılar bulunmaktadır. Bahsi geçen bu aşılar vize almak için gerekli değildir fakat sağlığınız için fazlasıyla önem taşımaktadır. Ülkeye giriş gerçekleştirmeden önce Hepatit A ve Hepatit B aşılarını yaptırmanızı öneriyoruz. Ayrıca Sudan’daki yemeklerden ve sulardan Tifo bulaşma riski oldukça fazladır. Bu nedenle özellikle Sudan’da 1 aydan uzun süreli kalacaksanız Tifo aşısını yaptırmanız oldukça gereklidir.

Sayın ziyaretçimiz, yazımızda Sudan vizesi hakkında ihtiyaç duyacağınız genel bilgileri anlatmaya çalıştık. Vize işlemlerine dair daha detaylı bilgi edinmek için iletişim bilgilerimiz aracılığıyla Vize Merkezi İzmir şubemizle +90 (232) 970 02 87 numaralı telefondan veya [email protected] adresinden e-posta yolu ile irtibata geçmenizi önerir, iyi yolculuklar dileriz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp