Turistik Vize Dilekçe Örneği

Sudan’a Turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin Sudan Konsolosluğu’na hitaben Sudan Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. Sudan Turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; Turistik bir tura katılacak kişi Sudan Turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.
Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. Sudan Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişileri Sudan Turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. Sudan Turistik Vize Talep Dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
Sudan Konsolosluğu’na Turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile Sudan Turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

İki Dilekçe gerektiren durumlar

Sudan Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği Sudan turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
Sudan Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) Sudan Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi Sudan Turistik Vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden Sudan Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

Yükleniyor...