Gaziantep

Telefon

+903422555821

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Sudan Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Dünya üzerinde pek çok ülkeye danışmanlık hizmeti sunan Vize Merkezi Gaziantep şube sayfasına hoş geldiniz. Sizler için hazırlamış olduğumuz şube sayfamızda Sudan vize süreci hakkında detaylı bilgi edinebilir, merak ettiklerinize cevap bulabilirsiniz. Yazımızın devamında “Sudan vizesi nasıl alınır, Sudan kaç günde çıkar” gibi sorulara cevap bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz.

Vize Merkezi Gaziantep şubesi olarak Gaziantep ilçeleri başta olmak üzere Araban, Nurdağı, Oğuzeli, Şahinbey, İslahiye, Karkamış, Nizip, Şehitkamil, Yavuzeli ilçeleri ve Gaziantep çevresindeki Kilis, Kahramanmaraş, Adıyaman, Şanlıurfa gibi illerden yapacağınız Sudan vize başvurularıyla ilgilenmekte ve profesyonel destek sağlamaktayız. Detaylı bilgi için Vize Merkezi Gaziantep şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Sudan İçin Vize Gerekiyor Mu? - Gaziantep

Sudan’a giriş yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti Bordo (Umuma Mahsus) ve Gri (Hizmet) pasaportuna sahip olan vatandaşların Sudan vizesi alması zorunludur. Ancak 13 Mart 2011 tarihli anlaşmayla birlikte 90 günden kısa süreli Sudan ziyareti gerçekleştirecek olan Türkiye Cumhuriyeti Siyah (Diplomatik) pasaporta sahip olan vatandaşların Sudan vizesi almalarına gerek yoktur.

Ayrıca Sudan vizesi almak ülkenin her yerine seyahat etme özgürlüğü kazanmanıza neden olmuyor. Sudan’ın belirli bölgelerine giriş yapabilmeniz izin özel izne ihtiyacınız bulunmakta. Bahsedilen bölgeler Doğu Sudan ve Darfur bölgeleridir. Sudan vizesi hakkında daha detaylı sorularınızı Vize Merkezi Gaziantep şubemize yöneltebilirsiniz. Vize konusunda profesyonel olan yetkililerimiz sorularınıza hızlı ve doğru bir biçimde yanıt verecektir. Bizlere telefonla veya e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın! - Gaziantep

Sudan vize başvurusu gerçekleştirmeden önce profesyonel destek almak vize başvuru dönemini oldukça kolay atlatmanıza etken olacaktır. Vize Merkezi Gaziantep şubemizin profesyonel vize uzmanlarından oluşan kadrosuyla bu yardımı almak için hemen bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Vize Merkezi Gaziantep şubemize +90 (342) 255 58 21 numaralı telefondan veya [email protected] adresinden e-mail yoluyla ulaşabilir, yetkililerimizle görüşebilirsiniz. Temsilcilerimiz sizlere en hızlı ve güvenilir yardımı sunacaktır.

Sudan Vizesi Nasıl Alınır? - Gaziantep

Sudan’a ziyaret gerçekleştirmek için vizeye ihtiyacınız var. Peki vizeyi nasıl edinebilirsiniz? Sudan için vize başvurularınızı İstanbul Sudan Başkonsolosluğu veya Ankara Sudan Büyükelçiliği aracılığıyla yapabilirsiniz. Bu noktada Vize Merkezi Gaziantep şubemize ulaştığınız ve danışmanlık hizmeti talep ettiğiniz takdirde konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan Sudan vize başvurularınızı şubemiz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Yalnızca başvuru sürecinde sizlere yardımcı olmakla kalmıyor, vize sonuçlarınız elinize ulaşana kadar her süreçte sizlere yardımcı oluyoruz.

Sudan vize başvurusu yaparken başvuru türünüze dair gereken evraklar değişiklik göstermektedir. İlk olarak başvuru yapacağınız vize türünü belirlemeniz önemli bir konudur. Daha sonra Vize Merkezi Gaziantep şubemizle iletişime geçip başvuru yapacağınız vize türüne dair gerekli olan belgeleri öğrenebilirsiniz.
Sudan vize başvurularındaki bir diğer aşama da konsolosluğun sizlerden talep ettiği vize başvuru belgelerini eksiksiz ve yanlış bilgi vermeden doldurmaktır. Bunun sonrasında işlemleri tamamlanmış olan vize başvuru belgelerinizi Gaziantep şubemize ulaştırmanız gerekmektedir. Bu işlemi kargo ya da e-posta yoluyla veya bizzat şubemize gelerek gerçekleştirebilirsiniz. Evraklarınız şubemize ulaştığında öncelikle evraklarınızın kontrolünü sağlamaktayız. Herhangi bir problemle karşılaşılmadığı durumlarda Sudan vize başvurularınızı sizlerin adına gerçekleştirmekteyiz.

Sudan vize başvuruları esnasında en çok dikkat göstermeniz gereken konulardan biri ise konsolosluğun sizlerden talep ettiği belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmaktır. Bu evraklar vize memurlarına başvuru sahibi hakkında bilgi sağlayan evraklar olduğu için düzgün bir biçimde doldurulması oldukça önemlidir. Eksik belgelerle yaptığınız Sudan vize başvurularının olumsuz bir şekilde sonuçlanacağını bildirmek isteriz. Ayrıca başvuru evraklarında sunduğunuz bilgilerin yanlış olması durumunda vize sonuçlarınız olumsuz yönde olacaktır. Tüm bu etkenler göz önünde bulundurulduğunda vize başvurularını profesyonel destek alarak gerçekleştirmek oldukça mantıklı bir seçenektir. Vize Merkezi Gaziantep şubemize ulaşarak Sudan vize başvurularınızı kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Vize konusunda bilgili olan bir danışman eşliğinde bu başvuruları yapmak vize sonuçlarına olumlu bir şekilde etki edecektir. Profesyonel danışmanlık hizmetimizden yararlanmak için Vize Merkezi Gaziantep şubemize ulaşmanız yeterlidir.

Sudan vize başvurularınızı gerçekleştirirken konsoloslukta bulunan vize memurları sizlerden ek belge talebinde bulunabilir veya yüz yüze mülakat yapmak isteyebilirler. Sudan vize başvurularınızın değerlendirmesini yapan yetkili kurum Sudan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği'dir. Vize Merkezi Gaziantep şubesi olarak bizlerin bu sürece etki etme hakkı bulunmamaktadır. Bizlerin amacı Sudan vize başvurularınızı sorunsuz bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olmaktır. Vize sonuçlarına hiçbir şekilde müdahale etme yetkimizin olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz.

Sudan Kapıda Vize Uygulaması - Gaziantep

Sudan, vize talep ettiği pasaport sahiplerine kapıda vize uygulaması sunmaktadır. Kapıda vize uygulamasından yararlanabilmek için vize başvurusunun nasıl yapılacağına dair yeterli bilgiye sahip olmanız gereklidir. Bunun sebebi ise Sudan kapıda vize işlemlerinin güncel prosedürlerinin değişebilme ihtimalidir. Kapıda vize uygulamasıyla diğer vize türlerinin arasında ücret farkı bulunmamaktadır. Fakat kapıda vize başvurusu yaparken vize başvuru ücretini yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Aksi durumlarda vize başvuru işlemini tamamlayamayacaksınız. Ayrıca vize memurları sizlerden arka fonu beyaz olan güncel bir vesikalık fotoğraf talep edecektir. Aynı zamanda Sudan gidiş dönüş biletinizi ve rezervasyon bilgilerinizi yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Sudan kapıda vize uygulamasını tercih ettiğinizde başvuru için gerekli olan evraklardan ve güncel kriterlerden haberdar olmanız gerekmektedir. Güncel bilgilerden haberdar olmamanız durumunda vize başvurularınızın olumsuz bir şekilde sonuçlanması kaçınılmazdır. Bu etkenleri dikkate aldığımızda kapıda vize uygulaması riskli görülebilir. Sudan vize başvurularınız esnasında herhangi bir sorun yaşamamak için başvurularınızı Türkiye’den yapmanızı önermekteyiz. Vize Merkezi Gaziantep şubemiz aracılığıyla vize başvurularınızı yapmanız sizler için olumlu sonuçlar ortaya çıkartacaktır.

Sudan Vizesi Sonuçlanma Süreci - Gaziantep

Vize başvurularınız tamamlandıktan sonra başvuru değerlendirme süreci başlamaktadır. Başvuruların değerlendirmesini yapan kurum ise Sudan Büyükelçiliği ve Sudan Başkonsolosluğudur. Sudan vize başvurularınızın değerlendirilmesi 2-5 iş günü içerinde tamamlanmaktadır. Fakat bu süre farklılık gösteren bir süredir. Vize başvurunuzun sonuçlanma süresi konsoloslukta yaşanabilecek olan yoğunluklara göre uzayabilmektedir. Ayrıca resmi tatillerin bulunduğu tarihlerde yapılan vize başvuruları daha geç sonuçlanmaktadır. Bununla birlikte vize başvuru sürecinin de vakit aldığını göz önünde bulundurmalı ve vize başvurularınızı buna göre yapmalısınız. Aksi halde vize sonucunuz Sudan ziyaret tarihinize yetişmeyebilir. Tüm bunların üstesinden hızlı ve kolay bir şekilde gelebilmek için Sudan vize başvurularınızı Vize Merkezi Gaziantep şubemiz aracılığıyla yapmanız sizlere oldukça faydalı olacaktır.

Sudan’a Giriş Yaparken Yaptırmanız Gereken Aşılar - Gaziantep

Sudan’a giriş yapmadan önce yaptırmanız gereken belirli aşılar bulunmaktadır. Yaptırmanız gereken aşılar vize almanız için gerekli değildir. Fakat sağlığınız için oldukça önem taşıyan bu aşıları yaptırmanızı öneriyoruz. Hepatit A ve Hepatit B aşısını yaptırmanız gerekmektedir. Ayrıca Sudan’daki yemeklerde ve sularda Tifo bulaşma riski vardır. Bu nedenle 1 ayda uzun süreli ziyaretlerinizde Tifo aşısını yaptırmanız oldukça önemlidir.

Değerli ziyaretçimiz, yazımızda sizlere Sudan vizesi hakkında gerekli bilgileri vermeye çalıştık. Sudan vize başvuruları ve diğer süreçleri için detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Gaziantep şubemize ulaşabilir, yetkililerimizle görüşebilirsiniz. Vize konusunda profesyonel bilgiye sahip olan temsilcilerimizin yardımlarından yararlanarak vize alma sürecini hızlı ve kolay bir şekilde geçirebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp