Ruanda Vizesi

Vize Merkezi Ruanda vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Ruanda vize türlerinde yani Ruanda vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Ruanda Vizesi

Ruanda Vizesi

Ruanda Vize İşlemleri Vize Merkezi Temsilcileri aracılığıyla en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilir.

Ruanda Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!

Ruanda resmi adı Ruanda Cumhuriyeti olan bir Doğu Afrika ülkesidir. Denize kıyısı yoktur ve Uganda, Tanzanya, Burundi ve Kongo ile sınır komşusudur. Ruanda’nın başkenti Kigali’ye ülkemizden de seyahat eden çok sayıda kişi bulunmaktadır. Ruanda’ya yapacakları seyahatlerde hususi ve umuma mahsus pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize uygulamasına tabidir. Diplomatik ve hizmet pasaportlarına sahip Türk vatandaşları ise vize uygulamasından muaftır. Ruanda vize türü seyahat amacına göre değişiklik göstermektedir.

Ruanda’ya seyahat ederken vize muafiyeti olan ülkeler dışındaki yabancıların Ruanda e-vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Elektronik vize başvurusunda, İngilizce başvuru formu seyahat eden herkes için doldurulmaktadır. Ardından evrakların elektronik sistem üzerinden yüklenmesi ve gerekli konsolosluk ödemelerinin yapılması ile işlem tamamlanmaktadır. Elektronik vize sonucu, mail yoluyla bildirilmektedir. Onaylanan vizenin çıktısı alınmalı ve seyahat esnasında bulundurulmalıdır. Sınır yetkilileri, elektronik vize kontrolünü sistem üzerinden yapsa da herhangi bir aksaklık yaşanması ihtimaline karşın vizenin çıktısının bulundurulması son derece önemlidir. Böylelikle seyahat esnasında herhangi bir olumsuzluk da yaşanmamış olacaktır. Ruanda vizesi ve Doğu Afrika vizesine ilişkin detaylı bilgi için yazının devamını inceleyebilirsiniz.

Ruanda Vize Başvurusu

Ruanda vize başvurusu e-vize kapsamında online olarak yapılmaktadır. Resmi sayfalardaki yönlendirmeler takip edilerek İngilizce elektronik başvuru formu doldurulduktan sonra ödemeler ve evrakların yüklemesi yapılmaktadır. Ruanda vize ücreti konsolosluk tarafından belirlenmekte olup, vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Başvuruda ibraz edilmesi gereken evrakların taramalarının sisteme istenen formatlarda yüklenmesi son derece önemlidir. Aksi takdirde başvuru geçersiz olacaktır. Bu gibi aksaklıkların yaşanmaması adına vize başvurusunda deneyimli bir uzman ile görüşülmesinde fayda vardır.

İstenen evraklar başvuru türüne göre değişiklik göstermektedir. Ruanda vizesi için gerekli evraklar tüm başvurular için genellikle aşağıdaki gibidir;

  • Pasaport: Seyahat dönüş tarihi itibariyle en az 6 ay daha geçerliliği olan ve en az 2 boş sayfası olan bir pasapot olmalıdır.
  • Biyometrik fotoğraf
  • Konaklama Belgeleri
  • Uçuş Belgeleri
  • Banka Hesap Dökümü
  • Ödeme Dekontu

Doğu Afrika Vizesi

Doğu Afrika vizesi Kenya Cumhuriyeti, Ruanda Cumhuriyeti ve Uganda Cumhuriyeti'nde seyahat etmeyi sağlayan ortak vize türlerinden biridir. Doğu Afrika Topluluğu bölgesindeki bu 3 ülkeye turistik seyahat edecek kişiler başvurabilmektedir. 1 Ocak 2014 tarihi itibariyle yürürlüğe giren bu vize için Kenya Cumhuriyeti, Ruanda Cumhuriyeti ya da Uganda Cumhuriyeti dış temsilciliklerine başvuru yapılması gerekmektedir. Turistik amaçlı verilen bu vize türü, 90 gün boyunca geçerlidir ve söz konusu ülkelere çoklu giriş hakkı tanımaktadır.

Doğu Afrika vizesi yalnızca turistik amaçlar için verilmekte olup öğrenim ya da çalışma gibi özel amaçlarla kullanılmamaktadır. Bu vize türünde uzatma söz konusu değildir. Uganda, Ruanda ve Kenya’ya tek vize ile giriş yapabilmeyi sağlamaktadır. Ruanda vizesi elektronik başvurularda belirtilen tüm hususlar, bu vize türü için de geçerlidir. Vize başvurusu yapacak kişilerin seyahat itibariyle en az 6 ay daha geçerli olan bir pasaportunun bulunması gerekmektedir. Vize talep dilekçesinin, hangi ülkeye başvuru yapılacaksa o ülkenin dış temsilciğine hitaben İngilizce yazılması gerekmektedir. Biyometrik fotoğrafın son 6 ay içerisinde beyaz fonda çekilmiş olması gerekmektedir.

Başvuru formunun doldurulması ve evrakların sisteme yüklenmesi online olarak yapılmaktadır. Ödemelerin yapılması ve evrakların yüklenmesi ile başvuru işlemleri tamamlanmış olur. Ruanda vize işlemlerinde pek çok hususa dikkat edilmesi gerekmektedir. Vize başvurusunun seyahatten önce doğru bir zamanlama ile yapılması, bilgi girişlerinin eksiksiz ve hatasız olarak yapılması, evrakların formatları ve istenen şekillerde yüklenmesi oldukça önemlidir. Aksi takdirde vize başvurusu ve dolayısıyla seyahat planı aksayacaktır. Bu gibi aksaklıklar yaşanmaması adına bir uzmandan yardım alınması son derece önemlidir. Vize Merkezi uzmanları ile yapılan görüşmeler doğrultusunda kişinin seyahat planına ve konsolosluk gerekliliklerine uygun olarak vize başvurusu yapılmaktadır. Böylelikle başvuru sahibinin, dikkat edilmesi gereken çok sayıda prosedürle meşgul olmasına gerek kalmamaktadır.

Ruanda Vizesi

Ruanda ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Ruanda için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp