Trabzon

Telefon

+90 (212) 963 50 75

Andorra Vize Merkezi, Trabzon

Trabzon Vize Merkezi

Vize Merkezi Trabzon ofisimize hoş geldiniz. Andorra için seyahat planlarına uygun vize başvurularını Trabzon ve çevre illerinden gerçekleştirecek vatandaşlarımız için Andorra vizesini anlattığımız sayfamızı okumaya devam ederek bilgi sahibi olabilirsiniz. Vize başvurularınızı Vize Merkezi Trabzon ofisimiz ile birlikte gerçekleştirerek başvuru sürecinizi kolaylıkla tamamlayabilir ve istediğiniz an sürece dair bilgi alabilirsiniz.

Trabzon ve çevre illerinden Andorra vizesi için detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız çağrı merkezimizi arayabilir ve [email protected] e-posta adresimizi kullanarak bizimle iletişime geçebilir ya da Trabzon ofisimizi ziyaret edebilirler.

Andorra Seyahati İçin Vize Almak Gerekli midir?

Andorra seyahatleri Schengen ülkeleri olan Fransa ve İspanya üzerinden gerçekleştirilmesi durumu mevcuttur. Ülkeye giriş ve çıkış anlarınızda Andorra bir Schengen ülkesi olmamasına rağmen bu alanlara girmek zorunluluğu bulunmaktadır. Bu neden Schengen vizesine sahip olmanız gerektiğini bildiririz. Andorra vize başvurularınız ülkemiz sınırlarında Andorra Büyükelçiliği ve Konsolosluğu bulunmaması sebebiyle çoğunlukla Fransa ve İspanya ülkeleri üzerinden sağlanmaktadır. Vize başvuru sürecini kolaylaştırabilmek ve sonuçlanana kadar rahatlıkla takip edebilmeniz açısından Vize Merkezi Trabzon ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Andorra Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Andorra vize başvurunuz öncesinde sizden istenen konsolosluğa sunulacak gerekli evraklar aşağıda listelediği gibidir:

 • Pasaport
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 4 adet biyometrik fotoğraf
 • Doğrudan Andorra’ya giriş olmadığından Schengen vizesi
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi
 • Çalışanlar için SGK belgeleri
 • Seyahat evrakları
 • Banka hesap dökümü
 • Banka hesabınızda yeterli miktarda para
 • Sağlık sigortası
 • Andorra ziyareti için harç dekontu (vize başvuruları için)
 • Şirket çalışanları için şirket evrakları (sicil belgesi, ticari gazete, imza sirküleri vs.)
 • Otel ve uçak bilet rezervasyonları

Andorra Vize Başvuru Formu

Andorra için gerçekleştirmiş olduğunuz vize başvurusunda başvuru formunun doğru ve eksiksiz olarak doldurulmuş olması vize değerlendirmeniz sırasında oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Vize başvuru formu kişisel bilgileriniz, seyahat amacınız gibi sorular ekseninde sizi tanımaya yönelik hazırlanmış resmi bir formdur. Başvuru formunun anlaşılır bir şekilde, büyük harflerle, okunaklı ve doğru bilgiler kullanılarak doldurulmuş olması oldukça önem arz etmektedir. Prosedüre uygun olmayan şekilde doldurulan formların vize reddi gibi olumsuz bir alabileceğini bilmeniz gerekmektedir. Andorra vize başvuru formu doldurulması sırasında Vize Merkezi Trabzon ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilir ve başvuru işlemlerinizi belirlenmiş kriterlere en uygun şekilde tamamlayabilirsiniz.

Andorra İçin Vize Ücretleri

Andorra vize ücret detayları yıl içerisinde değişikliğe uğrayabilir. Başvurduğunuz vize türüne ve süresine göre de ücret değişiklikleri mevcuttur. Andorra 2019 güncel vize ücret detayına Vize Merkezi Trabzon ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Andorra vize başvuru ücretine dair ayrıca bilinmesi gereken detaylardan biri ise olumsuz sonuçlanmış başvurularda yatırmış olduğunuz ücretin şahsınıza iade edilmiyor olmasıdır. Vize ücretine ait dekont diğer evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunulur. Vize Merkezi Trabzon ofisimiz ile iletişime geçerek güncel vize ücretlerini öğrenebilir ve Trabzon ofisimizi ziyaret ederek vize işlemlerinizi kolaylıkla başlatabilirsiniz.

Andorra Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi

Fransa ve İspanya üzerinden yapılan vize başvuruları aralarında işlem farkı sürelerinden dolayı değişikliğe uğrayabilir. Andorra vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 10 gün olarak belirtilmiştir. Resmi tatiller haricinde belirtilen süre içerisinde başvurunuz sonuçlanmış olmaktadır. Andorra vize başvurunuz sonuçlanma süresinde gün kaybetmemeniz açısından eksik evrak teslim ederek başvuru yapmamış olmanız oldukça önemlidir. Bu durum sadece gün kaybetmenize değil aynı zamanda başvurunuzun olumsuz olarak sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Andorra seyahatiniz için en doğru vize başvurusunu Vize Merkezi Trabzon ofisimiz ile birlikte gerçekleştirebilirsiniz.

Andorra Vize Başvurunuz Öncesinde Ayrıca Bilmeniz Gerekenler

 • Andorra seyahat planınız ile ilgili bir sorun yaşamamanız adına vize başvuru işlemlerinizi olabildiğince erken bir tarihte gerçekleştirmiş olmanız oldukça önemlidir. Eksik evrak teslim etmeniz halinde başvuru sonuçlanma işleminiz tahmin edilenden uzun sürebilir ya da başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanabilir. Böyle durumlarda seyahat planınızın dışına çıkmak zorunda kalabilirsiniz ve tekrardan başvuru yapacak zamanınız olmayabilir. Herhangi bir sorun yaşamamak adına vize başvurularının seyahat başlama tarihinden çok daha önce yapılmış olması gerekmektedir. Andorra vize başvurunuzu Vize Merkezi Trabzon ofisimiz ile birlikte gerçekleştirerek prosedüre uygun şekilde tüm işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
 • Pasaport geçerlilik sürenizin 1 yıldan daha uzun olduğunu Andorra vize başvurusunda bulunmadan önce kontrol etmeniz gerekmektedir. Vize süresinin pasaport geçerlilik süresinden daha uzun olmayacağı nedeni ile vize değerlendirmeleri sırasında oldukça önem arz eden bir detaydır.
 • Andorra vize başvurusu öncesinde pasaportunuzun temiz ve düzgün gözüküyor olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Pasaportunuz dahil olmak üzere konsolosluğa sunulan tüm evraklarınız düzenli olmalıdır. Vize başvurunuz olumlu sonuçlanmış olmasına rağmen ülkeye giriş ve çıkış anlarında deforme olmuş pasaportunuz nedeniyle istenmeyen sorunlarla karşılaşabilir olma ihtimalinizi bildiririz.

Andorra Vize Reddi Sonucunda Ne Yapılması Gerekir?

Andorra seyahatiniz için yapmış olduğunuz vize başvurunuz herhangi bir neden belirtilmeden olumsuz olarak sonuçlabilir. Vize reddi nedeni şahsınıza belirtilirse bunu ortadan kaldırarak tekrardan Andorra vize talebini sunabilir ya da konu ile ilgili itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Başvurunuz sırasında en yoğun vize reddi nedenlerinden birinin eksik evrak teslim etmeniz olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Vize Merkezi Trabzon ofisimiz ile iletişime geçerek sürece dair bilgi sahibi olabilir ve ofisimizi ziyaret ederek başvuru işlemlerine kurumumuz aracılığı ile başlayabilirsiniz.

Vize Merkezi Trabzon ofisimiz ile irtibata geçmek için +90 (212) 963 50 75 numaralı telefonu ya da [email protected] e-posta adresini kullanabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp