Andorra Vizesi

Vize Merkezi Andorra vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Andorra vize türlerinde yani Andorra vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Andorra Vize Merkezi Web Sayfasına Hoş geldiniz. Andorra vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman Vize Merkezidir.

Andorra Vizesi

Andorra Vizesi

Andorra Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Vize Merkezi, Andorra vize hizmetlerinde uzman kadrosuyla profesyonel danışmanlık vizesi veren bir firmadan daha fazlasıdır. Andorra vizesi için Vize Merkezi Andorra vizesi işlem sürecini profesyonel bir biçimde ele alır ve size gerekli olan Andorra vizenizi almanızda profesyonel bir danışmanlık üstlenir. Vize Merkezi Andorra vizesi için tecrübeli ekibiyle evraklarınızı en iyi sunulacak biçimde hazırlar ve prosedürlere göre sunar. Daha çok ve detaylı bilgi almak isterseniz Vize Merkezi ofislerimizi arayabilir veya Vize Merkezi şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz. Andorra Vizesi adına ihtiyacınız olabilecek her şeyi sizler için derleyip düzenledik ve burada bir arada sunduk.

Andorra Vizesi

Andorra’ya gidecek yabancı uyruklu ziyaretçilerin sadece pasaport ya da ülkeye giriş için Avrupa Birliği ülkesinden birine ait ulusal kimlik kartı beyan etmeleri gerekmektedir. Fakat Andorra'ya Schengen ülkeleri olan İspanya veya Fransa üzerinden erişilebildiği için giriş, ilk Schengen alanına girmeden mümkün değildir ve bu sebeple de Schengen vizesi kuralları uygulanmaktadır.

Andorra, Schengen alanının parçası olmadığından çoklu giriş vizesi sahibi ülke vatandaşları Andorra'dan çıkarken Schengen alanına yeniden girmek durumunda kalmaktadır. Türkiye’de Andorra Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği olmadığı için bu ülke için vizeler çoğunlukla İspanya ve Fransa üzerinden yapılabilmektedir. Ancak siz bu tür karışıklıklarla uğraşmak istemezseniz doğrudan Vize Merkezi ofislerimizi arayarak bizi sizin adınıza vize danışmanı yapabilirsiniz.

Andorra vizesi için gerekli belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 1. Pasaport
 2. Doğrudan Andorra’ya gidiş olmadığı için Schengen vizesi
 3. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 4. 4 adet Biyometrik fotoğraf
 5. Seyahat evrakları
 6. Çalışanlar için SGK belgeleri
 7. Öğrenciler için öğrenci belgesi
 8. Bankada yeterli miktarda para
 9. Banka hesap dökümü
 10. Şirket çalışanları için şirket evrakları (sicil belgesi, ticari gazete, imza sirküleri vs.)
 11. Sağlık sigortası
 12. Andorra ziyareti için harç dekontu (vize başvuruları için)
 13. Yolculuk evrakları (otel, uçak vs. bilet ve rezervasyonları)

Andorra vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte mesela bir ay öncesinden, yapmanızı tavsiye ederiz. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle birlikte Andorra vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilir. Hangi vize türüne başvuracağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde düzenleyebilirsiniz. Bu sebeple Andorra vizesi için aklınıza takılan bir şey olursa Vize Merkezi aramanızı öneririz. Geniş ve deneyimli kadrosuyla Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli tüm danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyar.

Vize başvurularınız için pasaportunuzun geçerlilik süresinin başvurduğunuz tarihten ileriye doğru minimum bir yıl olmasına özen göstermenizi tavsiye ederiz. Pasaportunuzun süresi ne kadar uzunsa işiniz o kadar kolay olur. Ayrıca vizeden muaf olma durumunda olanız bile gideceğiniz ülkenin pasaportunuzda aradığı geçerlilik süresini öğrenmeniz kesinlikle önemlidir. Mesela pasaportunuzun süresi beş yıl ama Andorra vize izniniz üç hafta ise Andorra’da en fazla üç hafta kalabilirsiniz. Vize izin süreleri pasaport izin sürelerinin altında olmalıdır. Bu nedenle pasaport sürenizin uzun olması önemlidir.

Yıpranmış pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse ve vizenizi alsanız bile sınırdan geri çevrilme olasılığı yüksek bir durumdur. Bu sebeple pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da ayrıca önem vermelisiniz. Ancak her şey yerli yerinde olsa bile vize başvurunuz reddedilebilir. Ret nedenini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı ve/veya sözlü açıklama yapabilir. Böyle bir durumda Andorra vizesi için başvuru yaptığınız konsolosluk üzerinden bu konuda itirazda bulunabilirsiniz.

Bunun dışında sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin.

Andorra Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Andorra yolculuğu için konsolosluğa yaptığınız Andorra vizesi başvurusu sonucu Andorra seyahati için işleme alındıktan sonra genellikle 10 iş günü içerisinde Andorra vizeniz sonuçlanır. Bu vize sonucu başvuru yaptığınız konsolosluğa göre de değişebilmektedir. Çünkü Fransa ya da İspanya üzerinden yapacağınız başvuru, işlem süreçlerinde farklılık gösterebilir. Vize türüne ve müracaat süresine göre bu süre farklılıklar da gösterebilir. Bayramlar, resmi tatiller gibi olağan dışı hadiseler dışında genellikle bu süre zarfında sonucunuzu alırsınız. Fakat sizden istenen belgeleriniz eksikse bu süreç siz onları tamamlayıncaya kadar farklılık arz edecek ya da eksik belgeyle başvuru yapmışsanız yine bu süreç kadar alan sürede Andorra vizesi ret cevabı da alma durumunuz da olabilir. Bu gibi durumlardan kaçınmak için Vize Merkezi ofislerimize gelerek ya da İstanbul dışında yaşıyorsanız bizi arayarak daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak başvuru yaptığınız vize sayısı ve türü farklı ise her birisinin aynı sürede sonuçlanmama gibi bir durumun da meydana gelmesi olasılık dâhilindedir. Böyle bir durumda başka bir şehirde yaşıyor iseniz bazı sıkıntılarınız olabilir. Lakin Vize Merkezimiz aracılığıyla Andorra vizesine başvuru yapmışsanız Andorra vizesi sonuçları hakkında bizi arayıp güncel bilgilerinize ulaşabilirsiniz veya bizler sizin adınıza bunları dilediğiniz yere gönderebiliriz.

Andorra Vize Ücretleri

Andorra vize ücretleri vize türüne ve içeriğine bağlı olarak değişiklik gösterir. Andorra devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması olasıdır. Andorra vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Andorra vize ücretleri için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak ya da bizi şahsen ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Fakat burada bilinmesi gereken bir başka mesele; Andorra vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız durumunda paranızın geri iade edilmediğini bilmeniz hususudur. Andorra vize ücreti ödemeniz halinde bankadan bu ücreti ödediğinize dair banka ödendi dekontunuzu yanınızda bulundurmanız mecburidir.

Andorra vize ücretleri turistik vize, öğrenci vizesi, aile vizesi, ticari vize, yatırımcı vizesi, konsolosluk çalışanları vizesi, basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilir. Göçmenlik, aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Andorra vizesinde ücret değişikliğine neden olabilmektedir. Sonuç olarak Andorra vize ücretleri belirlenen zaman içinde geçerli olduğundan dolayı bir evvelki yıl alınan Andorra vize ücreti ile bir sonraki yılda alınan Andorra vize ücreti arasında farklılıklar olması rastlanan bir hadisedir. Andorra vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.

Andorra Vizesi Başvuru Formu

Andorra vize başvuru formu konsolosluk tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir Andorra vizesi alınmasında çok önemlidir. Andorra vizesi başvuru formu Andorra Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemlidir. Ayrıca Andorra vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar Andorra vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynamaktadır. Andorra vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve istenen kısımlara ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde eklenmelidir.

Andorra vizesi başvuru formu Fransızca ya da İngilizce seçenekleri ile Türkçe ve İspanyolca seçenekleri de barındırabilen bir form türüdür.

İçerisinde adınız kısmına adınızı, soyadınız kısmına soyadınızı, baba adı, doğduğu ya da yaşadığı ülke ile doğum tarihi, medeni hali, cinsiyet türü, uyruğu olduğu ülke, iletişim ve ulaşım bilgileri ile istihdam ve iş durumu bilgileri, vize ile ilgili bilgiler ve pasaport bilgileri gibi bilgileri isteyen kısımlardan meydana gelen resmi bir formdur. Ayrıca sorular kısmında da size bazı sorular da sorulabilmektedir. Bu sorular çoğunlukla Andorra seyahati, sağlıkla ilgili bilgiler, aşılar ve bunun gibi sorulardan meydana gelmektedir. Andorra vizesi formunu doldururken son derece dikkatli olunmasında fayda görmekteyiz. Yanlışlık yaptığınız takdirde yeni bir form istemeli ve bu yeni formu özenle doldurup sunmalısınız. Andorra vizesi başvuru formuna dilerseniz vize merkezi bürolarımızdan ulaşabilirsiniz. Andorra vizesi başvuru formuna dair merak her şeyi sizin adınıza dilerseniz biz halledip sunalım. Ve ya dilerseniz Vize Merkezi şubelerimize şahsen de gelerek doğrudan orada bulunan deneyimli, profesyonel ve güvenilir kadromuz yardımıyla da formlarınızı doldurabilir ve diğer Andorra vizesine dair işlemlerinizi işleme alabilirsiniz.

Andorra ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Andorra için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp