Adana

Telefon

+90 (212) 963 50 75

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Andorra Vize Merkezi, Adana

Adana Vize Merkezi

Vize Merkezi Adana ofisimize hoş geldiniz.
Adana sınırları ve çevresinden Andorra için vize başvurusunda bulunacak vatadanlaşlarımızın bilmesi gerekenleri bir araya getirdiğimiz sayfamızı okumaya devam ederek sürece yönelik bilgi sahibi olabilirsiniz. Andorra vize sürecine dair merak edilenleri vize başvurusu, başvuru sonuçlandırmaları, Andorra 2024 vize ücreti gibi konu başlıkları altında yanıtlamış bulunmaktayız. Andorra vize başvurularını Vize Merkezi Adana ofisimiz ile birlikte gerçekleştirerek başvuru sürecini sonlanana kadar rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Andorra vizesi için detaylı bilgi almak isterseniz çağrı merkezimizi arayabilir ve [email protected] e-posta adresimiz ile iletişime geçebilir ya da Adana ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Soru ve şikayetlerinizi +90 (212) 963 50 75 numaralı telefonumuza bildirebilirsiniz.

Andorra Seyahati İçin Vize Almak Gerekli midir?

Andorra seyahatleri Fransa ve İspanya ülkeleri üzerinden gerçekleşmektedir. Schengen ülkeleri olan İspanya ve Fransa sebebi ile ülkeye giriş ve çıkış anlarında Schengen alanlarında bulunmanız gerekir. Bu sebeple Andorra seyahatiniz için Schengen vizesine sahip olmanız gerekmektedir. Ülke sınırlarımızda bir Andorra Büyükelçiliği ve Konsolosluğu bulunmamaktadır. Bu nedenle başvurular çoğunlukla İspanya ve Fransa ülkeleri üzerinden gerçekleşir. Andorra vize başvurunuzu Vize Merkezi Adana ofisimiz ile birlikte gerçekleştirerek başvurunuzu sizin adınıza yapabilmemiz sağlayabilirsiniz.

Andorra Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Andorra vize başvurunuz sırasında hazırlanmanız istenen Andorra vize evrakları aşağıda listelendiği gibidir:

 • Pasaport
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 4 adet biyometrik fotoğraf
 • Doğrudan Andorra’ya giriş olmadığından Schengen vizesi
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi
 • Çalışanlar için SGK belgeleri
 • Seyahat evrakları
 • Banka hesap dökümü
 • Banka hesabınızda yeterli miktarda para
 • Sağlık sigortası
 • Andorra ziyareti için harç dekontu (vize başvuruları için)
 • Şirket çalışanları için şirket evrakları (sicil belgesi, ticari gazete, imza sirküleri vs.)
 • Otel ve uçak bilet rezervasyonları

Andorra Vize Başvuru Formu

Andorra vize başvuru formu içinde kişisel bilgileriniz, pasaport bilgileriniz, seyahat amacınız gibi soruları bulundurulan vize değerlendirmeniz sırasında önemli rol oynayan resmi bir formdur. Bu sebeple başvuru formunun en doğru şekilde doldurulmuş olması gerekmektedir. Aksi gözlemlenen başvuru formlarının vize reddi ile sonuçlanabileceğini bildiririz. Andorra vize başvuru formunun büyük harflerle, anlaşılır ve doğru bilgiler kullanılarak doldurulması gerekmektedir. Bu formu Türkçe, İngilizce, Fransızca ve İspanyolca dillerinden birini kullanarak doldurabilme seçeneğiniz bulunmaktadır. Vize başvuru formunun doldurulması aşamasında Vize Merkezi Adana ofisimizden danışmanlık hizmeti alarak başvurunuzu en doğru şekilde tamamlayabilir olduğunuzu bildiririz.

Andorra İçin 2024 Vize Ücretleri

Andorra vize ücretleri başvurulan vize türüne ve süresine göre değişiklik gösterebilmektedir. Andorra 2024 vize ücreti detaylarına Vize Merkezi Adana ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Vize ücretleri konusunda bilmeniz gereken detaylardan biri olumsuz sonuçlanan başvurularda ücretin size iade edilmiyor olmasıdır. Konsolosluğa sunmak üzere hazırladığınız diğer evrakların arasında vize ücretini ödemeniz halinde sahip olacağınız ücret dekontunun da eklenmesi gerekmektedir. Son belirlenen 2019 güncel Andorra vize ücretlerine Vize Merkezi Adana ofisimiz ile iletişime geçerek öğrenebilir ve ofisimizi ziyaret ederek vize işlemlerine başlayabilirsiniz.

Andorra Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi

Andorra için yapılan vize başvurularının değerlendirilmesi ve sonuçlanması ortalama 10 günü kapsamaktadır. Aralarındaki işlem süresi farklılıklarından dolayı Fransa ve İspanya üzerinden yapılan başvuruların sonuçlanma gün sayısında değişiklik olabilir. Eksik evrak teslim edilerek yapılan başvurular vize sonuçlanma süresinin tahmin edilenden uzun sürmesine neden olabilir ya da başvurunuz vize reddi ile sonuçlanabilir. Resmi tatiller haricinde başvuru sonuçları belirlenen ortalama gün sayısı içerisinde belli olmaktadır. Andorra vize başvurularınızı Vize Merkezi Adana ofisimiz ile birlikte yaparak en doğru şekilde işlemlerinizi tamamlayabilir ve süreci takip edebilirsiniz.

Andorra Vize Başvurunuz Öncesinde Ayrıca Bilmeniz Gerekenler

 • Andorra seyahat planınıza en uygun şekilde hareket etmeniz açısından vize başvurunuzu olabildiğince erken bir tarihte bitirmiş olmanız oldukça önemlidir. Öğrenim ve çalışma amacı ile yapılan başvuruların sonuçlanması Andorra için tahmin edilenden uzun sürebilir ve zaman kaybedebilirsiniz. Başvurunuz ret ile sonuçlanabilir ve tekrardan başvuru yapmak durumunda kalabilirsiniz. Bu sebepler doğrultusunda zaman sorunu yaşamamak adına başvuru işlemlerinizin seyahat gününden çok daha önce bitmiş olması oldukça önemlidir. Başvuru işlemlerinizi Vize Merkezi Adana ofisimiz ile birlikte gerçekleştirerek vize sürecini kolaylaştırabilir ve işlemlerinizi rahatlıkla takip edebilirsiniz.
 • Andorra için vize başvurusunda bulunmadan önce dikkat edilmesi gereken detaylardan biri pasaport süresinin 1 yıldan daha kısa olmamasıdır. Vize değerlendirmeleri sırasında pasaport geçerlilik tarihi oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Pasaport geçerlilik süresinden daha uzun vize izin süresi olmamasından dolayı oldukça önem arz etmektedir.
 • Andorra vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzun temiz ve düzgün olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Vize işlemleriniz olumlu olarak sonuçlanmış olsa dahi ülkeye giriş ve çıkış anlarınızda konu ile ilgili sorun yaşayabilme ihtimaliniz olduğunu bildiririz. Konsolosluğa sunulacak diğer evraklarınız gibi pasaportunuzun da deforme olmamış olması oldukça önemlidir.

Andorra Vize Reddi Sonucunda Ne Yapılması Gerekir?

Andorra için sunmuş olduğunuz vize talebiniz ret ile sonuçlanabilir. Vize reddi nedenleri her zaman bildirmeyebilir. Vize ret alma nedeni şahsınıza belirtildi ise bu nedeni ortadan kaldırarak Andorra için tekrardan vize başvurusunda bulunabilir ya da konsolosluğa itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Vize reddi nedenleri arasında en yoğun belirtilen gerekçe eksik evrak teslim edilerek yapılan başvuruların bulunmasıdır. Andorra vize başvurunuzu en sağlıklı şekilde gerçekleştirebilmek açısından Vize Merkezi Adana ofisimiz ile iletişime geçebilir ve başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp