Vize İşlemleri

Vize İşlemleri

Andorra Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Andorra vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Andorra vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Andorra vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Andorra vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Andorra Vizesi

Andorra’ya yolculuk edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeden muaftır ancak uzun süreli kalışlarda bu durum değişmektedir. Bu yüzden Andorra ziyareti öncesinde Andorra vize türüne göre bilgi almanız gerekmektedir. 

Andorra vize türleri için başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte mesela bir ay öncesinden, yapmanızı tavsiye ederiz. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle birlikte Andorra vizesi bazen 2-3 ay veya daha uzun bir zaman alabilir. Hangi vize türüne başvuracağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde düzenleyebilirsiniz. Bu sebeple Andorra vizesi için aklınıza takılan bir şey olursa bizi aramanızı öneririz. Geniş ve deneyimli kadrosuyla Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli tüm danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyar.

Andorra ziyareti için gerekli belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 1. Pasaport
 2. Doğrudan Andorra’ya gidiş olmadığı için Schengen vizesi
 3. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 4. 4 adet biyometrik fotoğraf
 5. Seyahat evrakları
 6. Çalışanlar için SGK belgeleri
 7. Öğrenciler için öğrenci belgesi
 8. Bankada yeterli miktarda para
 9. Banka hesap dökümü
 10. Şirket çalışanları için şirket evrakları (sicil belgesi, ticari gazete, imza sirküleri vs.)
 11. Sağlık sigortası
 12. Andorra ziyareti için harç dekontu (vize başvuruları için)
 13. Yolculuk evrakları (otel, uçak vs. bilet ve rezervasyonları)

Vize başvurularınız için pasaportunuzun geçerlilik süresinin başvurduğunuz tarihten ileriye doğru minimum bir yıl olmasına özen göstermenizi tavsiye ederiz. Pasaportunuzun süresi ne kadar uzunsa işiniz o kadar kolay olur. Ayrıca vizeden muaf olma durumunda olanız bile gideceğiniz ülkenin pasaportunuzda aradığı geçerlilik süresini öğrenmeniz kesinlikle önemlidir. Mesela pasaportunuzun süresi beş yıl ama Andorra vize izniniz üç hafta ise Andorra’da en fazla üç hafta kalabilirsiniz. Vize izin süreleri pasaport izin sürelerinin altında olmalıdır. Bu nedenle pasaport sürenizin uzun olması önemlidir.

Yıpranmış pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse ve vizenizi alsanız bile sınırdan geri çevrilme olasılığı yüksek bir durumdur. Bu sebeple pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da ayrıca önem vermelisiniz. Ancak her şey yerli yerinde olsa bile vize başvurunuz reddedilebilir. Ret nedenini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı ve/veya sözlü açıklama yapabilir. Böyle bir durumda Andorra için konsolosluğa bu konuda itirazda bulunabilirsiniz.

Andorra vizesi almak için bilmeniz gereken bir başka husus da Andorra vize işlemleri içinde istenen en önemli belgenizin pasaport olduğunu unutmayın. Eğer pasaportunuz yoksa pasaport alabilmenizin en kolay yolu ikametinizin bağlı olduğu il ya da ilçe merkezinizdeki veya çok acil olması halinde başka bir il ya da ilçe merkezlerindeki emniyet müdürlüklerinde ya da polis merkezlerinde kendi şahsınıza ait pasaport bölümünde başvurusunda bulunabilme durumunuz bulunmaktadır. Pasaport başvuruları şahsa özel olduğu için bunu şahsen yapmalı ve ayrıca pasaport için gerekli olan evrakların başvuru ücretini ödenmiş bir banka dekontuyla birlikte teslim etmelisiniz. Burada ayrıca sizden hakkınızda bilgiler istenmekte ve bazı sorular sorulmaktadır. İşlemleriniz devam ederken parmak iziniz de alınır ve bu nedenle parmaklarınızın parmak izi olan yerlerinin normalde olduğu gibi olmasına dikkat etmelisiniz. İşlemlerinizi parmak izi alımında şüpheye götürecek ya da zorlaştıracak materyaller, boyalarla vs. kaplı olmamasına özen göstermeniz işlemleriniz sırasında size kolaylık sunacaktır. Ayrıca pasaport başvurusu için biyometrik fotoğraflarınızı da götürmelisiniz. Çünkü bu fotoğraflarınız pasaportunuzda yıllarca kalacaktır. İşlemlerinizin olumlu sonuçlanması durumunda pasaportunuz sizin dilediğiniz adrese gönderilir.

Pasaportunuzu aldıktan sonra Andorra vize işlemlerini ilgili Fransa ya da İspanya Konsoloslukları üzerinden yapabilirsiniz. Fransa Konsolosluğu Şht. Muhtar, İstiklal Cd. No:8, 34435 Beyoğlu/Taksim/Beyoğlu/İstanbul adresinde bulunur. Ayrıca bir başka başvuru noktası olan İspanya Konsolosluğu da Levent, Karanfil Aralığı Sok No:16, 34330 Beşiktaş/İstanbul adresindedir. Andorra vize türleri için buralardan vize başvurusu yapabilirsiniz. Ancak dilerseniz bizler Vize Merkezi olarak sizler adına Andora vizesine başvuru yapabiliriz. Aklınıza takılan bir şey olursa sormaktan çekinmeyin.

Ayrıca Andorra vizesi için başvuruda bulunacaksanız Konsolosluklar için resmi tatil, bayram gibi tatil günlerini de bilmenizde yarar vardır. İlgili konsolosluklar günün ancak belli bir vaktinde vize işlemlerine bakabilmektedir. Andorra vize başvuruları vize işlemleri konusunda yetki sahibi kılınmış danışmanlık hizmeti veren firmalar yapmaktadır. Bu sebeple sizin seçtiğiniz firmanın size Andorra vizesine dair başarı getirme şansı firmanın güvenirliliği ve deneyimi ile orantılı olduğundan dolayı bizler Vize Merkezi şubeleri olarak burada sizin için her şeyin en iyi biçimde sonuçlanması konusunda size gerekli her türlü danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyarız. Andorra vizesi için istenen gereklilikleri yerine getirmeniz durumunda kişisel olarak ya da Andorra vize işlemleri için yetki almış olan danışman şirketler aracılığıyla Andorra vizesi başvurularınızı yapabilirsiniz. Andorra vize işlemlerine dair merak ettiğiniz herhangi bir şey hakkında soru sormak ya da Andorra vize başvuru formunu almak isterseniz bizi arayabilir ya da İstanbul’da yaşıyorsanız bizi ziyaret edebilirsiniz.

Andorra Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Andorra yolculuğu için konsolosluğa yaptığınız Andorra vize türü başvurusu sonucu Andorra seyahati için işleme alındıktan sonra genellikle 10 iş günü içerisinde Andorra vizeniz sonuçlanır. Bu vize sonucu başvuru yaptığınız konsolosluğa göre de değişebilmektedir. Çünkü Fransa ya da İspanya üzerinden yapacağınız başvuru, işlem süreçlerinde farklılık gösterebilir. Vize türüne ve müracaat süresine göre bu süre farklılıklar da gösterebilir. Bayramlar, resmi tatiller gibi olağan dışı hadiseler dışında genellikle bu süre zarfında sonucunuzu alırsınız. Fakat sizden istenen belgeleriniz eksikse bu süreç siz onları tamamlayıncaya kadar farklılık arz edecek ya da eksik belgeyle başvuru yapmışsanız yine bu süreç kadar alan sürede Andorra vizesi ret cevabı da alma durumunuz da olabilir. Bu gibi durumlardan kaçınmak için Vize Merkezi ofislerimize gelerek ya da İstanbul dışında yaşıyorsanız bizi arayarak daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak başvuru yaptığınız vize sayısı ve türü farklı ise her birisinin aynı sürede sonuçlanmama gibi bir durumun da meydana gelmesi olasılık dâhilindedir. Böyle bir durumda başka bir şehirde yaşıyor iseniz bazı sıkıntılarınız olabilir. Lakin Vize Merkezimiz aracılığıyla Andorra vizesine başvuru yapmışsanız Andorra vizesi sonuçları hakkında bizi arayıp güncel bilgilerinize ulaşabilirsiniz veya bizler sizin adınıza bunları dilediğiniz yere gönderebiliriz.

Andorra Vize Ücretleri

Andorra vize ücretleri vize türüne ve içeriğine bağlı olarak değişiklik gösterir. Andorra devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması olasıdır. Andorra vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Andorra vize ücretleri için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak ya da bizi şahsen ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Fakat burada bilinmesi gereken bir başka mesele; Andorra vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız durumunda paranızın geri iade edilmediğini bilmeniz hususudur. Andorra vize ücreti ödemeniz halinde bankadan bu ücreti ödediğinize dair banka ödendi dekontunuzu yanınızda bulundurmanız mecburidir.

Andorra vize ücretleri turistik vize, öğrenci vizesi, aile vizesi, ticari vize, yatırımcı vizesi, konsolosluk çalışanları vizesi, basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilir. Göçmenlik, aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Andorra vizesinde ücret değişikliğine neden olabilmektedir. Sonuç olarak Andorra vize ücretleri belirlenen zaman içinde geçerli olduğundan dolayı bir evvelki yıl alınan Andorra vize ücreti ile bir sonraki yılda alınan Andorra vize ücreti arasında farklılıklar olması rastlanan bir hadisedir. Andorra vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.

Andorra Vizesi Başvuru Formu

Andorra vize başvuru formu Andorra Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir Andorra vizesi alınmasında çok önemlidir. Andorra vizesi başvuru formu Andorra Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemlidir. Ayrıca Andorra Konsolosluğunda Andorra vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar Andorra vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynamaktadır. Andorra vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve istenen kısımlara ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde eklenmelidir.

Andorra vizesi başvuru formu Fransızca ya da İngilizce seçenekleri ile Türkçe ve İspanyolca seçenekleri de barındırabilen bir form türüdür.

İçerisinde adınız kısmına adınızı, soyadınız kısmına soyadınızı, baba adı, doğduğu ya da yaşadığı ülke ile doğum tarihi, medeni hali, cinsiyet türü, uyruğu olduğu ülke, iletişim ve ulaşım bilgileri ile istihdam ve iş durumu bilgileri, vize ile ilgili bilgiler ve pasaport bilgileri gibi bilgileri isteyen kısımlardan meydana gelen resmi bir formdur. Ayrıca sorular kısmında da size bazı sorular da sorulabilmektedir. Bu sorular çoğunlukla Andorra seyahati, sağlıkla ilgili bilgiler, aşılar ve bunun gibi sorulardan meydana gelmektedir. Andorra vizesi formunu doldururken son derece dikkatli olunmasında fayda görmekteyiz. Yanlışlık yaptığınız takdirde yeni bir form istemeli ve bu yeni formu özenle doldurup sunmalısınız. Andorra vizesi başvuru formuna dilerseniz vize merkezi bürolarımızdan ulaşabilirsiniz. Andorra vizesi başvuru formuna dair merak her şeyi sizin adınıza dilerseniz biz halledip sunalım. Ve ya dilerseniz Vize Merkezi şubelerimize şahsen de gelerek doğrudan orada bulunan deneyimli, profesyonel ve güvenilir kadromuz yardımıyla da formlarınızı doldurabilir ve diğer Andorra vizesine dair işlemlerinizi işleme alabilirsiniz.

Andorra ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Andorra için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp