Bursa

Telefon

+90 (212) 963 50 75

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

Andorra Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi

Vize Merkezi Bursa ofisimize hoş geldiniz. Andorra vize başvurusunu Bursa ili sınırları içerisinden gerçekleştirecek vatandaşlarımız için hazırladığımız sayfamızda vize sürecine dair bilmeniz gerekenlere ulaşabilirsiniz. Andorra vize başvurusu, vize başvuru formu, gerekli evraklar gibi konu başlıklarına sayfamızın devamını okuyarak ulaşabilirsiniz. Andorra seyahatiniz için vize başvurunuzu Vize Merkezi Bursa ofisimiz aracılığı ile başlatarak vize sürecinizi kolaylaştırabilir ve tüm süreci ofisimiz ile iletişime geçerek takip edebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak istediğiniz durumlarda çağrı merkezimizi arayabilir ve [email protected] e-posta adresimiz ile iletişime geçebilir ya da Bursa ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Andorra Seyahati İçin Vize Almak Gerekli midir?

Andorra seyahatleri doğrudan değil Schengen ülkeleri Fransa ve İspanya üzerinden gerçekleştirilmektedir. Andorra bir Schengen ülkesi olmamasına rağmen ülkeye giriş ve çıkış anlarında Schengen alanlarında bulunma zorunluluğunuz vardır. Bu sebeple Schengen vizesi sahibi olmanız gerekmektedir. Ülkemiz sınırları içerisinde Andorra Büyükelçiliği ve Konsolosluğu bulunmadığından dolayı vize başvuruları genellikle İspanya ve Fransa üzerinden gerçekleştirilmek durumundadır. Andorra için vize başvuru sürecini kolaylaştırmak adına başvurularınızı Vize Merkezi Bursa ofisimiz aracılığı ile gerçekleştirerek gerekli işlemleri sizin adınıza yapabilmemizi sağlayabilirsiniz.

Andorra Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Andorra vize başvurunuzda sizden istenen gerekli evraklar aşağıda sıralandığı gibidir:

 • Pasaport
 • 4 adet Biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Doğrudan Andorra’ya giriş olmadığından Schengen vizesi
 • Seyahat evrakları
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi
 • Çalışanlar için SGK belgeleri
 • Banka hesabınızda yeterli miktarda para
 • Banka hesap dökümü
 • Sağlık sigortası
 • Şirket çalışanları için şirket evrakları (sicil belgesi, ticari gazete, imza sirküleri vs.)
 • Andorra ziyareti için harç dekontu (vize başvuruları için)
 • Otel ve uçak bilet rezervasyonları

Andorra Vize Başvuru Formu

Andorra vize talebinizin olumlu sonuç alabilmesi için başvuru formunu eksiksiz ve tutarlı bilgileriniz doğrultusunda doldurmanız gerekmektedir. Eksik bilgi içeren formlar ile yapılan başvuruların vize reddi alabileceğini bildiririz. Vize değerlendirmeniz sırasında başvuru formunun anlaşılır, okunaklı, büyük harflerle, doğru bilgiler kullanarak doldurmuş olmanız önemli rol oynamaktadır. Andorra vize başvuru formunu İngilizce, Fransızca, İspanyolca ve Türkçe dil seçeneklerinden biri ile doldurabilirsiniz. Vize başvuru formu kişisel bilgileriniz, pasaport bilgileriniz, seyahat amacınız, iletişim ve ulaşım bilgileriniz gibi soruları içeren resmi bir formdur. Andorra vize başvurunuz için vize başvuru formunu Vize Merkezi Bursa ofisimizden danışmanlık hizmeti alarak en doğru şekilde doldurabilir ve başvuru işlemlerini başlatabilirsiniz.

Andorra İçin Vize Ücretleri

Andorra seyahati için yapılan vize başvurularında vize ücretleri başvurduğunuz vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Andorra güncel vize ücret detaylarına Bursa ofisimizi ziyaret ederek ya da bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Andorra vize ücretine dair bilmeniz gerekenlerden bir diğeri ise olumsuz sonuçlanan başvurularda vize ücretinin iade edilmemesidir. Vize başvuru ücretini ödemeniz halinde sahip olduğunuz ücret dekontu diğer gerekli evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunulmaktadır.

Andorra için vize ücretleri her yıl değişiklik gösterebilmektedir. Son belirlenen Andorra vize ücreti detaylarına bizimle iletişime geçerek ya da Bursa ofisimizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Andorra Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi

Andorra vize değerlendirme ve sonuçlanma süresi ortalama 10 gün olarak belirtilmiştir. Fransa ve İspanya üzerinden yapılan başvurular konsolosluk işlem farklılıklarından dolayı başvuru sonuçlanma sürecinde değişiklik gösterebilmektedir. Başvurular genellikle resmi tatiller haricinde belirtilen süre içerisinde sonuçlanmış olur. Vize başvurusu sonuçlanma sürecinde gün kaybı yaşayabilmenize ve vize reddi almanıza neden olabilecek en önemli şey eksik evrak ile başvuru yapılmasıdır. Andorra vize başvuru sonuçlanma sürecine dair gerekli bilgilere bizimle iletişime geçerek ya da ofisimizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile görüşerek başladığınız vize başvuru işlemlerinizi kolaylıkla takip edebilir ve başvuru sonucuna kurumumuz aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Andorra Vize Başvurunuz Öncesinde Ayrıca Bilmeniz Gerekenler

 • Andorra seyahatinizi planladığınız şekilde gerçekleştirebilmek açısından vize başvurunuzu olabildiğince erken bir tarihte yapmış olmanız oldukça önemlidir. Vize başvurunuz sırasında tahmin etmediğiniz bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Başvuru sonuçlanma süreciniz uzayabilir ya da vize reddi alabilir ve tekrar başvuru yapmak zorunda kalabilirsiniz. Çalışma ve öğrenim amacı ile yapılan başvuruların sonuçlanma süresi ülkeden ülkeye değişiklik göstermekle birlikte Andorra için tahmin edilenden daha uzun sürede gerçekleşebilir. Tüm bu nedenler vize başvurunuzun seyahat planınızı etkileyemeyecek bir tarihte gerçekleştirmiş olmanız konusunda önemli rol oynamaktadır. Andorra vize başvuru işlemleri Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile en doğru ve kolay şekilde gerçekleştirebilmektedir.
 • Andorra seyahatiniz için yaptığınız vize başvurusunda pasaport geçerlilik tarihinin en az 1 yıl olmasına özen göstermelisiniz. Pasaport geçerlilik tarihi vize başvurusu değerlendirmelerinde önemli rol oynamaktadır. Vize sürelerinin pasaport süresinden daha uzun olamayacağını bu nedenle önem arz ettiğini bildiririz.
 • Andorra vize başvurunuz sırasında bilmeniz gerekenlerden bir diğeri ise pasaportunuzun yıpranmış olmamasıdır. Vize başvurusu sırasında olmasa bile ülkeye giriş ve çıkış anlarında sorun yaşayabileceğinizi bildiririz. Andorra vizesi başvurunuz sırasında pasaportunuzun deforme olmamış olması ve diğer tüm gerekli belgelerinizin temiz ve düzenli olması oldukça önemlidir.

Andorra Vize Reddi Sonucunda Ne Yapılması Gerekir?

Andorra için sunmuş olduğunuz vize talebiniz vize reddi ile sonuçlanabilir. Vize reddi nedenlerinin başında eksik evrak ile yapılan başvurular yer almaktadır. Başvurunuz olumsuz sonuçlanmış ve ret alma nedeniniz şahsınıza belirtilmiş ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrar başvuru yapabilir ya da konsolosluğa itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Andorra vize başvurunuz ve sonuçlanma süresi içerisinde herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına başvuru işlemlerinizi Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile birlikte gerçekleştirmiş olmanız oldukça önemlidir.

Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile iletişime geçmek için +90 (212) 963 50 75 numaralı telefonu kullanabilirsiniz. Tüm soru ve şikayetlerinizi [email protected] adresine e-posta atarak bildirebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp