Edirne

Telefon

+90 (212) 963 50 75

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Andorra Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

Vize Merkezi Edirne ofisimize hoş geldiniz.
Edirne sınırları içerisinden Andorra için vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşlarımıza yönelik hazırlamış olduğumuz sayfamızda vize sürecine dair gerekli bilgilere sahip olabilirsiniz. Andorra vize sürecine dair bilmeniz gerekenleri ve konu ile ilgili sıkça sorulan soruları sayfamızın devamını okuyarak ulaşabilirsiniz. Andorra vize talebinizi Edirne ofisimiz aracılığı ile gerçekleştirerek başvurunuzun tüm sürecini takip edebilirsiniz.

Sürece dair detaylı bilgi almak için çağrı merkezimiz ve [email protected] e-posta adresimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçebilir ya da Edirne ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Andorra İçin Vize Sahibi Olmak Gerekir mi?

Andorra seyahatleri Schengen ülkeleri olan Fransa ve İspanya üzerinden sağlanmaktadır. Andorra Schengen ülkesi olmamasına rağmen ülke giriş çıkış anlarından Schengen alanlarında bulunma zorunluluğunuz vardır. Türkiye sınırlarında Andorra Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği bulunmadığından dolayı başvurular çoğunlukla Fransa ve İspanya üzerinden gerçekleştirilmek durumundadır. Andorra vize başvurularınızı Vize Merkezi Edirne ofisimiz aracılığı ile başlatarak vize süreci kolaylaştırabilirsiniz.

Andorra Vize Başvurusu Sırasında Gerekli Evraklar

Andorra vize başvurunuzda hazırlamanız istenen gerekli evraklar listesi aşağıda belirtildiği gibidir:

 • Pasaport
 • 4 adet biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Doğrudan Andorra’ya giriş olmadığından Schengen vizesi
 • Çalışanlar için SGK belgeleri
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi
 • Banka hesap dökümü
 • Banka hesabınızda yeterli miktarda para
 • Sağlık sigortası
 • Seyahat evrakları
 • Andorra ziyareti için harç dekontu (vize başvuruları için)
 • Şirket çalışanları için şirket evrakları (sicil belgesi, ticari gazete, imza sirküleri vs.)
 • Otel ve uçak bilet rezervasyonları

Andorra Vize Başvuru Formu

Andorra seyahatiniz için yapacağınız başvuru sırasına vize başvuru formunu eksiksiz ve tutarlı olarak doldurmanız oldukça önemlidir. Aksi gözlemlenen durumlarda başvurunuzun olumsuz sonuç alabileceğini bilmeniz gerekmektedir. Başvuru formu anlaşılır şekilde, büyük harflerle, doğru ve tutarlı bilgiler eşliğinde doldurulmak zorundadır. Başvuru formu Türkçe, İngilizce, Fransızca ve İspanyolca dil seçeneklerinden biri ile doldurulabilir. Vize başvuru formunda kişisel bilgileriniz, pasaport bilgileriniz, seyahat amacınız gibi soruların bulunduğu resmi bir formdur.

Andorra vize başvurunuzda başvuru formunu en doğru şekilde doldurabilmek adına Vize Merkezi Edirne ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Andorra vize başvuru formu için +90 (850) 460 15 03 numaralı telefonumuzu kullanabilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Andorra Vize Ücret Detayları

Vize başvuru ücretleri Andorra için vize türlerine ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Andorra vize ücreti detaylarını Vize Merkezi Edirne ofisimizi ziyaret ederek ya da bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Olumsuz sonuçlanan vize başvurunuzda başvuru ücreti şahsınıza iade edilmemektedir. Andorra vize başvuru ücretini ödemeniz karşılığında alacağınız dekont diğer evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunulmaktadır. Andorra vize ücretleri yıl içerisinde değişiklik gösterebildiği için 2019 güncel vize ücret detaylarına Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Andorra Vize Başvurusu Sonuçlanma Süreci

Andorra vize başvurularının değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması ortalama 10 gün sürmektedir. İspanya ve Fransa üzerinden yapılan başvurularda konsolosluk farklarından dolayı sonuçlanma süresinde değişiklik olabilir. Resmi tatiller haricinde ortalama süre içerisinde başvurunuz sonuçlanmış olur. Başvurunuz sırasında eksik evrak teslim etmeniz sonuçlanma sürecinde zaman kaybetmenize ve vize reddi almanıza neden olabilmektedir. Andorra seyahatiniz için yapacağınız vize başvurunuzu Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile gerçekleştirerek sürece dair ayrıntılı bilgi alabilir ve başvuru sonucunuza kurumumuz aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Andorra Vize Başvurunuz Öncesinde Ayrıca Bilmeniz Gerekenler

 • Andorra seyahat planınızda herhangi bir aksaklık yaşamamak adına vize başvurunuzu erken bir tarihte gerçekleştirmeniz oldukça önemlidir. Vize başvurunuzun sonuçlanması tahmin ettiğinizden uzun sürebilir ya da vize reddi almanız durumunda tekrar başvuru yapmak zorunda kalabilirsiniz. Çalışma ve öğrenim amacı ile yapılan başvurular ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilir ve Andorra için tahmin ettiğinizden daha uzun süre içerisinde sonuçlanabilir. Bu nedenlerden dolayı başvurunuzu olabildiğince erken bir tarihte gerçekleştirmiş olmanız zaman sorunu yaşamamanız adına oldukça önemlidir. Başvuru işlemlerinizi Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile gerçekleştirerek vize sürecini kolaylaştırabilirsiniz.
 • Andorra vize başvurunuz öncesinde pasaport geçerlilik tarihinizin 1 yıldan kısa olmamasına dikkat etmelisiniz. Pasaport geçerlilik süreniz ne kadar uzun olursa başvuru değerlendirmenizin olumlu sonuçlanması o kadar olasıdır.
 • Andorra için gerçekleştireceğiniz vize başvurunuz sırasında pasaportunuzun yıpranmamış olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Deforme olmuş pasaportunuz ile vize sürecini olumlu sonuçlandırmış olsanız bile ülkeye giriş anında sorun yaşayabilirsiniz. Tüm evraklarınızın temiz ve düzenli olması önem arz etmektedir.

Andorra Vize Reddi Sonucunda Ne Yapılabilmektedir?

Andorra için yapmış olduğunuz vize başvurunuz vize reddi ile sonuçlanabilir. Vize ret nedenlerinden en yaygın olanı eksik evrak ile yapılan başvurulardır. Andorra vize başvurunuz ret ile sonuçlanırsa ve vize reddi nedeni şahsınıza belirtilirse bu nedeni ortadan kaldırarak tekrar başvuru yapabilir ya da konsolosluğu itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Andorra seyahatinizin planladığınız şekilde gerçekleşmesi ve herhangi bir sorun ile karşılaşmamak için başvurunuzu Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile gerçekleştirmiş olmanız oldukça önemlidir.

Andorra vize süreci ile ilgili daha detaylı bilgi için +90 (212) 963 50 75 numaralı telefonumuzu ya da [email protected] e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp