Ankara

Telefon

+90 (212) 963 50 75

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Andorra Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Vize Merkezi Ankara ofisimize hoş geldiniz.
Ankara sınırları içerisinde Andorra için vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız için hazırladığımız sayfamız vize sürecine dair bilgileri sizlere ulaştırmak amacıyla hazırlanmıştır. Sayfamızı okumaya devam ederek gerekli bilgilere ulaşabilir Ankara ofisimiz aracılığı ile Andorra vize başvurunuzu rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Andorra vize başvurusu ve Schengen vize başvurusu için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak istediğiniz durumlarda çağrı merkezimiz ile görüşebilir, [email protected] e-posta adresimize yazabilir ya da Ankara ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Andorra Seyahati için Vize Almak Zorunlu mudur?

Andorra seyahatleri İspanya ve Fransa üzerinden gerçekleştirilmektedir. Schengen ülkeleri olmaları sebebiyle Andorra’ya giriş yapabilmek için Schengen vize prosedürlerine uymak gerekmektedir. Bir Schengen ülkesi olmamasına rağmen Andorra’dan ayrılacak olan herkes tekrar Schengen alanına girmek durumunda kalmaktadır. Andorra vize başvuruları Türkiye sınırlarında Andorra Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği bulunmaması sebebi ile çoğunlukla İspanya ve Fransa üzerinden yapılmaktadır. Seyahat ve vize sürecini kolaylaştırabilmek için Andorra vize başvurularınızı doğrudan Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile görüşerek işlemlerinizi sizin adınıza yapabilmemizi sağlayabilirsiniz.

Andorra Vize Başvurusu için Gereken Evraklar

Andorra vize başvuru sürecinde sizden istenen evraklar aşağıda belirtildiği gibidir:

 • Pasaport
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 4 adet Biyometrik fotoğraf
 • Doğrudan Andorra’ya giriş olmadığından Schengen vizesi
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi
 • Çalışanlar için SGK belgeleri
 • Seyahat evrakları
 • Banka hesap dökümü
 • Banka hesabınızda yeterli miktarda para
 • Sağlık sigortası
 • Andorra ziyareti için harç dekontu (vize başvuruları için)
 • Şirket çalışanları için şirket evrakları (sicil belgesi, ticari gazete, imza sirküleri vs.)
 • Otel ve uçak bilet rezervasyonları

Andorra Vize Başvuru Formu

Andorra seyahatiniz doğrultusunda yapacağınız vize başvurusu sürecinde vize talebinizin olumsuz olarak sonuç almaması için konsolosluk tarafından hazırlanmış başvuru formunu dikkatle doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formunu okunaklı olacak şekilde, büyük harflerle, tutarlı ve doğru bilgiler ekseninde doldurmanız vize değerlendirmeniz sırasında önemli rol oynar. Andorra vize başvuru formu içerisinde kişisel bilgileriniz, iletişim ve ulaşım bilgileriniz, seyahat amacınız, pasaport bilgileriniz gibi soruları barındıran resmi bir formdur. Bu formu İngilizce, Fransızca, İspanyolca ve Türkçe dil seçeneklerinden biri ile doldurabilirsiniz. Andorra vize başvuru formuna Vize Merkezi Ankara ofisimiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Başvuru formunun doldurması sürecinde Ankara ofisimizden danışmak hizmeti alarak başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Andorra Vize Ücret Detayları

Andorra vize başvuru ücretleri turistik vize, ticari vize, basın vizesi, konsolosluk çalışanları vizesi gibi farklı vize türlerine ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Andorra vize ücreti 2019 detaylarını Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile görüşerek ya da ofisimizi ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Vize ücreti konusunda ayrıca bilmeniz gerekenlerden biri olumsuz sonuçlanan başvurularda ödemenin iade edilmiyor olmasıdır. Sizden istenen diğer gerekli evraklar arasına vize ücret dekontunu da eklemeniz gerekmektedir. Andorra için belirlenen vize ücretleri yıl içerisinde değişikliğe uğrayabildiği için güncel ücretlendirme detaylarına Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile görüşerek ulaşabilirsiniz.

Andorra Vize Başvurusu Sonuçlanma Süreci

Andorra seyahatleri doğrultusunda gerçekleştirilen vize başvuruları ortalama 10 gün içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Konsolosluğa göre işlem süreçleri farklılıklarından dolayı Fransa ya da İspanya üzerinden yapılan başvurular, vize başvurusu sonuçlanma süresinde değişikliğe neden olabilmektedir. Resmi tatiller dışında belirtilen ortalama süre içerisinde vize başvuru sonucunuz belli olmaktadır. Eksik evrak teslim edilerek yapılan başvurular vize başvuru açıklanması sürecinde gün kaybı yaşamanıza ve vize reddi ile sonuç almanıza neden olabilmektedir. Andorra vize başvurunuzu Vize Merkezi Ankara ofisimiz aracılığı ile yaparak başvuru sürecinizi kolaylıkla tamamlayabilir ve sürece dair ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Başvurunuzu Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile gerçekleştirdiğinizde vize talebi takibini rahatlıkla yapabilir ve başvuru sonucunuzu kurumumuz aracılığı ile teslim alabilirsiniz.

Andorra Vize Başvurunuz Öncesinde Ayrıca Bilmeniz Gerekenler

 • Andorra için gerçekleştirdiğiniz vize başvurusu sonuçlanma sürecinde herhangi bir sorun yaşamamanız adına başvurularınızı olabildiğince erken bir tarihte gerçekleştirmiş olmanız oldukça önemlidir. Ülkeden ülkeye değişiklik göstermekle birlikte çalışma ve öğrenim amacı ile yapılan başvuruların sonuçlanması Andorra için tahmin edilenden uzun sürebilmektedir. Andorra seyahatiniz için vize başvurunuzu Vize Merkezi Ankara ofisimiz aracılığı ile gerçekleştirmenizden mutluluk duyar ve süreci sizin için kolaylaştırıyor olduğumuzu bildiririz.
 • Pasaport geçerlilik tarihinizin bir yıldan kısa olmaması gerekmektedir. Andorra için yapılan vize başvurusu sırasında bu konuya özen göstermenizi tavsiye ederiz. Pasaport geçerlilik süresinin uzun bir zaman dilimini kapsıyor olması, vize başvuru işlemleri sonuçlanması sürecinde sorun yaşamamanızı sağlamaktadır.
 • Andorra için vize başvurunuz sırasında pasaportunuzun yıpranmamış olmasına dikkat etmelisiniz. Vize başvurunuz olumlu olarak sonuçlanmış olsa bile ülkeye giriş anınızda sorun yaşayabilirsiniz. Bu sebeple pasaportunuzun herhangi bir deformeye uğramamış olmasına ayrıca önem vermeniz gerekmektedir.

Andorra Vize Reddi Sonucunda Neler Yapılabilir?

Andorra seyahatiniz doğrultusunda gerçekleştirmiş olduğunuz vize talebiniz ret ile sonuçlanabilir. Eksik evrak ile yapılan başvurular en yoğun vize reddi nedenleri arasında yer almaktadır. Andorra seyahatiniz için vize reddi almanız durumunda konsolosluğa itiraz dilekçesi yazabilir ya da ret nedeni belirtildi ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrar başvuru yapabilirsiniz. Andorra vize başvurunuz sırasında herhangi bir sorun yaşamamanız adına başvuru sürecini Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile birlikte yürütmenin oldukça önemli olduğunu bildiririz.

Andorra seyahati için gerekli olan Schengen vize başvuru sürecini +90 (212) 963 50 75 numaralı telefonumuz ya da [email protected] e-posta adresimiz ile öğrenebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp