Diyarbakır

Telefon

+90 (212) 963 50 75

Andorra Vize Merkezi, Diyarbakır

Vize Merkezi Diyarbakır ofisimize hoş geldiniz.
Diyarbakır ve çevre illeri içerisinden Andorra seyahatleri için vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımızı sayfamızı okumaya devam ederek vize sürecine dair bilgi sahibi olabilirler. Andorra vizesi detaylarını konu başlıkları altında anlaşılır şekilde açıklamış bulunmaktayız. Vize sürecinizi olabildiğince kolaylaştırmak adına Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile birlikte yapacağınız başvuruları sonuçlanana kadar rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak isterseniz çağrı merkezimizi arayabilir ve [email protected] e-posta adresimiz ile iletişime geçebilir ya da Diyarbakır ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Andorra Seyahati İçin Vize Almak Gerekli midir?

Andorra bir Schengen ülkesi olmamasına rağmen seyahatler Schengen ülkeleri olan Fransa ve İspanya üzerinden sağlanmaktadır. Ülkeye giriş ve çıkış anlarında Schengen alanlarında bulunma zorunluluğunuz olduğundan Schengen vizesine sahip olarak seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’de Andorra’ya ait bir büyükelçilik ya da konsolosluk bulunmamasından dolayı başvuru işlemleriniz genellikle İspanya ya da Fransa aracılığı ile yapılmaktadır. Andorra seyahat planına en uygun şekilde hareket edebilmeniz açısından başvurularınızı Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile birlikte gerçekleştiriyor olmanız oldukça önemlidir.

Andorra Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Andorra vize sürecinde konsolosluk için hazırlamanız gereken evraklar aşağıdaki gibi belirlenmiştir:

 • Pasaport
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 4 adet biyometrik fotoğraf
 • Doğrudan Andorra’ya giriş olmadığından Schengen vizesi
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi
 • Çalışanlar için SGK belgeleri
 • Seyahat evrakları
 • Banka hesap dökümü
 • Banka hesabınızda yeterli miktarda para
 • Sağlık sigortası
 • Andorra ziyareti için harç dekontu (vize başvuruları için)
 • Şirket çalışanları için şirket evrakları (sicil belgesi, ticari gazete, imza sirküleri vs.)
 • Otel ve uçak bilet rezervasyonları

Andorra Vize Başvuru Formu

Andorra vize başvuru formu vize değerlendirmeniz sırasında önemli bir rol oynamaktadır. Bu sebeple formun tutarlı ve doğru bilgiler eksenin doldurulmuş olması vize reddi gibi olumsuz bir sonuç ile karşılaşmamanız açısından oldukça önemlidir. Andorra vize başvuru formuna Diyarbakır ofisimiz ile iletişime geçerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Başvuru formunu anlaşılır, okunaklı, doğru ve tutarlı bilgiler doğrultusunda doldurmanız gerekmektedir. Andorra vize başvuru formunu Türkçe, Fransızca, İspanyolca ve İngilizce dillerinden birini tercih ederek doldurabilirsiniz. Andorra vize başvurunuz sırasında başvuru formu doldurulması işlemine geldiğinizde Vize Merkezi Diyarbakır ofisimizden danışmanlık hizmeti alabileceğinizi bildiririz.

Andorra İçin Vize Ücretleri

Andorra vize ücreti detaylarına Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşabileceğinizi bildiririz. Andorra vize ücretleri vize türlerine ve süresine göre değişiklik gösterebilir ya da yıl içerisinde değişikliğe uğramış olabilir. Vize ücretlendirmeleri konusunda bilmeniz gerekenlerden biri ise Andorra vize reddi almanız durumunda başvurunuz sırasında yatırmış olduğunuz ücretin size iade edilmiyor olmasıdır. Güncel 2019 Andorra vize ücretlendirmelerine Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşabilir ve ofisimizi ziyaret ettiğiniz sırada başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Ücret ödemeniz halinde sahip olacağınız dekont diğer gerekli evraklarının yanına eklenerek konsolosluğa sunulmaktadır.

Andorra Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi

Andorra için belirlenen başvuru sonuçlanma süresi ortalama 10 günü kapsamaktadır. Fransa ve İspanya üzerinden yapılan başvurularda farklı konsolosluklar olması nedeni ile sonuçlanma süreleri arasında da farklılık olabilmektedir. Genellikle resmi tatiller dışında belirtilen süre içerisinde vize başvurunuz sonuçlanmış olmaktadır. Vize başvurunuz sonuçlanması süresinde sorun yaşabileceğiniz konulardan biri eksik evrak teslim ederek başvuru yapmanız olacaktır. Bu durumlarda başvurunuz tahmin ettiğinizden daha uzun sürede sonuçlanabilir ya da konsolosluktan ret alabilirsiniz. Andorra vize başvurularını Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile birlikte gerçekleştirerek en uygun şekilde başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Andorra Vize Başvurunuz Öncesinde Ayrıca Bilmeniz Gerekenler

 • Andorra vize başvurunuz sırasında bilmeniz gerekenlerden biri başvuru işlemlerinin olabildiğince erken bir tarihte bitmiş olmasıdır. Vize işlemlerinin sonuçlanması süresinde zaman kaybedebilir ya da vize reddi almanız halinde tekrardan başvuru yapmak durumunda kalabilirsiniz. Öğrenim ve çalışma amacı ile yapılan başvurular ve eksik evrak teslim edilen yapılan başvuruların sonuçlanması tahmin ettiğinizden daha uzun sürebilir. Seyahat başlama tarihini etkileyemecek bir zaman diliminde başvuru işlemlerini bitirmiş olmanız oldukça önemlidir. Prosedüre en uygun başvuruyu Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile birlikte gerçekleştirebilir ve vize sürecinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.
 • Andorra vize başvurunuz öncesinde bilmeniz gereken bir diğer konu pasaport geçerlilik süresinin 1 yıldan daha kısa olmaması gerektiğidir. Pasaport geçerlilik süreleri vize değerlendirmeleri sırasında önemli rol oynamaktadır. Vize izin sürelerinin pasaport süresinden daha uzun olamayacağını bu neden önem arz ettiğini bildiririz.
 • Vize başvuru işlemleriniz sırasında önem vermeniz gereken detaylardan biri pasaportunuzun herhangi bir şekilde deformasyona uğramamış olmasından emin olmanızdır. Vize değerlendirmeniz sırasında sorun yaşamamış ve olumlu bir sonuç almış olsanız dahi ülkeye giriş ve çıkış anlarında pasaportunuzdan dolayı sorunlu bir süreç yaşayabilirsiniz. Pasaportunuzun da diğer evraklarınız gibi temiz ve düzgün olması oldukça önemlidir.

Andorra Vize Reddi Sonucunda Ne Yapılması Gerekir?

Andorra vize başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanabilir ve her zaman olumsuz sonuçlanma nedeni belirtilmeyebilir. Vize başvurunuz ret ile sonuçlanmış ve nedeni şahsınıza belirtilmiş ise bu nedeni ortadan kaldırarak vize başvurunuzu yenileyebilir ya da konsolosluğa itiraz dilekçesi sunabilirsiniz. En yaygın vize reddi nedenleri arasında eksik evrak ile yapılan başvurular yer almaktadır. Prosedüre uygun bir başvuru süreci geçirebilmek için Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile iletişime geçerek başvurunuzu sizin adınıza yapabilmemizi sağlayabilirsiniz.

Vize Merkezi Diyarbakır şubemiz ile iletişime geçmek için +90 (212) 963 50 75 numaralı telefonumuzu ya da [email protected] e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp