İzmir

Telefon

+90 (212) 963 50 75

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Andorra Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

Vize Merkezi İzmir ofisimize hoş geldiniz. Andorra vize başvurusuna İzmir sınırları içerisinden bulunacak olan vatandaşlarımıza uygun olarak hazırladığımız sayfamızı okumaya devam ederek vize sürecine dair gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Andorra seyahatiniz için yapacağınız Andorra vize başvurusunu İzmir ofisimiz aracılığı ile kolaylıkla gerçekleştirerek tüm süreci takip edebilirsiniz.

Andorra vize sürecine dair detaylı bilgi almak için çağrı merkezimizi arayabilir, [email protected] e-posta adresimize yazabilir ya da İzmir ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Andorra İçin Vize Sahibi Olmak Gerekir mi?

Andorra için seyahatler Fransa ve İspanya üzerinden gerçekleştirilmek durumundadır. Fransa ve İspanya Schengen ülkeleri olması sebebiyle Andorra sınırlarına giriş yapabilmek için Schengen vize prosedürlerine uyulması zorunludur. Andorra Schengen ülkesi olmamasına rağmen ülkeden ayrılacak herkes Schengen alanına girmek durumundadır. Türkiye sınırları içerisinden Andorra Büyükelçiliği ve Konsolosluğu bulunmamasından dolayı vize başvuruları genellikle İspanya ve Fransa üzerinden yapılmaktadır. Andorra vize başvurularınızı doğrudan Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile gerçekleştirerek vize sürecini kolaylaştırabilirsiniz.

Andorra Vize Başvurusu Sırasında Gerekli Evraklar

Andorra vize başvurunuz sırasında hazırlamanız gereken gerekli evraklar listesi aşağıda belirtildiği gibidir:

 • Pasaport
 • 4 adet biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Doğrudan Andorra’ya giriş olmadığından Schengen vizesi
 • Çalışanlar için SGK belgeleri
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi
 • Banka hesap dökümü
 • Banka hesabınızda yeterli miktarda para
 • Sağlık sigortası
 • Seyahat evrakları
 • Andorra ziyareti için harç dekontu (vize başvuruları için)
 • Şirket çalışanları için şirket evrakları (sicil belgesi, ticari gazete, imza sirküleri vs.)
 • Otel ve uçak bilet rezervasyonları

Andorra Vize Başvuru Formu

Andorra seyahatiniz öncesinde konsolosluk tarafından hazırlanmış başvuru formunu vize talebinizin olumsuz olarak sonuç almaması için dikkatle doldurmanız gerekmektedir. Andorra vize başvuru formu içerisinde kişisel bilgiler, iletişim ve ulaşım bilgileri, seyahat amacı, pasaport bilgileri gibi kısımlar ve sorular barındıran resmi bir formdur. Başvuru formu İngilizce, Fransızca, İspanyolca ve Türkçe dil seçeneklerinden biri ile doldurulabilir. Vize başvuru formunu anlaşılabilir şekilde, büyük harflerle, doğru ve tutarlı bilgiler ekseninde doldurmanız vize değerlendirmesinde önemli rol oynamaktadır. Andorra vize başvuru formuna Vize Merkezi İzmir ofisimizden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Başvuru formu doldurma işlemleri sırasında İzmir ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Andorra vize başvuru formu için +90 (232) 970 05 03 numaralı telefonumuzu kullanabilirsiniz.

Andorra Vize Ücret Detayları

Andorra için belirlenen vize başvuru ücretlendirmeleri turistik vize, ticari vize, basın vizesi, konsolosluk çalışanları vizesi gibi farklı vize türlerine ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Andorra vize ücreti özel güncel detaylarına Vize Merkezi İzmir şubemiz ile iletişime geçerek ya da ofisimizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. Vize ücreti konusunda ayrıca bilmeniz gerekenlerden biri başvurunuz olumsuz sonuçlandığında ödemenizin iade edilmemesidir. Başvurunuz sırasında hazırladığınız konsolosluğa sunulacak evraklarınız arasında vize ücret dekontunu eklemeniz gerekmektedir.

Andorra vize ücretleri yıl içerisinde değişikliğe uğrayabilir, bu sebeple son belirlenen 2019 güncel vize ücret detaylarını Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile görüşerek öğrenebilirsiniz.

Andorra Vize Başvurusu Sonuçlanma Süreci

Andorra vize başvuruları ortalama 10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Konsolosluklarda işlem farklılıkları olması sebebiyle Fransa ya da İspanya üzerinden yapılan başvuruların sonuçlanma gün sayısında değişiklik olabilmektedir. Resmi tatiller dışında ortalama sonuçlanma süresi içerisinde vize başvurunuz değerlendirilmiş olmaktadır. Eksik evrak teslim edilmesi vize başvuru sonuçlanması sürecinde gün kaybı yaşamanıza ve vize reddi gibi olumsuz bir sonuç almanıza neden olabilmektedir. Andorra vize başvurunuzu İzmir ofisimiz ile birlikte gerçekleştirerek başvuru sürecini kolaylaştırabilir ve sürece dair merak ettikleriniz konusunda ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Başvurunuzu Vize Merkezi İzmir ofisimiz aracılığı ile başlatarak süreci takip edebilir ve vize başvurunuzun sonucuna kurumumuz aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Andorra Vize Başvurunuz Öncesinde Ayrıca Bilmeniz Gerekenler

 • Andorra seyahat planınızla ilgili herhangi bir sorun yaşamamanız adına başvurularınızı olabildiğince erken bir tarihte gerçekleştirmeniz oldukça önemlidir. Ülkeler arası değişiklik göstermekle birlikte çalışma ve öğrenim amacı ile yapılan başvuruların sonuçlanma süreci Andorra için tahmin edilenden daha uzun sürebilmektedir. Andorra seyahatiniz için vize başvurunuzu Vize Merkezi İzmir ofisimiz aracılığı ile gerçektirerek vize başvuru sürecini kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.
 • Pasaportunuzun geçerlilik tarihinin en az 1 yıl daha devam ediyor olması gerektiğine Andorra vize başvurusu sırasında özen göstermenizi tavsiye ederiz. Pasaport geçerlilik süresi ne kadar uzun olursa vize başvuru işlemleri sonuçlanması sürecinde sorun yaşamamanız o kadar olasıdır. Geçerli pasaport süresinden daha uzun vize izin süresi olmaması nedeniyle konunun ayrıca önem arz ettiğini bildiririz.
 • Andorra için vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuzun yıpranmamış olmasına özen göstermelisiniz. Andorra vize başvurunuz olumlu sonuçlanmış olsa bile ülkeye giriş anında sorunlu bir süreç yaşayabilmeniz ihtimali bulunmaktadır. Bu nedenle pasaportunuzun herhangi bir deformasyon görmemiş olmasına ayrıca önem vermeniz gerekmektedir.

Andorra Vize Reddi Sonucunda Ne Yapılabilir?

Andorra seyahat planınız için bulunmuş olduğunuz vize talebiniz ret ile sonuçlanabilir. Eksik evrak sunulmuş olan başvurular en yoğun vize reddi nedeni ile sonuçlanan başvurulardır. Andorra seyahatiniz için yaptığınız başvuru sonucu vize reddi almanız halinde konsolosluğa itiraz dilekçesi yazabilir ya da ret nedeni şahsınıza belirtildi ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilirsiniz. Andorra vize başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirebilmeniz için başvurunuzu Vize Merkezi İzmir ofisimiz aracılığı ile yapmanız oldukça önemlidir.

Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçmek için [email protected] e-posta adresini ya da +90 (212) 963 50 75 numaralı telefonumuzu kullanabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp